V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí. (Falcon)

ghatos

Souhlasím, že tahle dvojka je trochu zbytečná, jenže když někdo umí výborně své řemeslo jako Wan, tak jsou očekávání vždy vysoká. Ve druhé kapitole se šlo rovnou na věc, jinak to ani nešlo. Nemohlo to pracovat s plíživou atmosférou jedničky. V rámci "dvojek" je propad kvality zanedbatelný (moc chválím). Otevřený konec není špatný. Řeší, co má řešit a zároveň si studio nechalo otevřené vrátka, což se dá pochopit. 72%. ()

Kalidor_

Když někde čtu "jednička byla lepší" tak už ani nemám chuť se na ten film podívat. Ale tady by to byla škoda, protože druhý díl jedničku zdárně dotváří a je povedeným pokračováním. Pár momentů kdy mi přeběhl mráz po zádech tu bylo. Wan na jednu stranu s jeho horory drží vysoký standard, ale na druhou stranu jen díky osvědčeným ingrediencím a postupům. Vlastně jediný vyzdviženíhodný prvek tu je pouze ten "druhý" svět, jinak ta jeho neoriginalita už začíná zavánět nudou. No a na závěr - jednička bylo trochu lepší :-) ()

Roseinka

No fuj, kam se hrabe jednička. Málem jsem se po.... strachy. Několik lekaček mě fakt dost vyděsilo, ale hlavně co bylo perličkou tohoto dílu je perfektní návaznost na jedničku a její geniální promyšlenost. Bylo to i o dost děsivější a prostě zajímavější. Dneska v noci se asi budu bát, hodně. 8/10 ()

vyfuk

Parker Crane asi nebude nějaká žhavá milfka po vzoru Stiflerovi mámy co? No jo, ono jablíčko, to nepadá daleko od hrušky. Jaký otec takový blbec. Pokračování už tak v celku zvláštního filmu bylo natolik kuriózní, že jsem si to samozřejmě nemohl nechat ujít. Insidious opět hraje ne epiku hudby i pozlátka okolo. Končí to však tvrdým pádem. Pak si parta dospěláků začne hrát na Adveture Time ve stylu Inception, kdy začnou bloudit myslí a zjistí jako dobrý Horacio kdo je tady kurva na vině. Nehodlám být vystrašen a nebo se děsit zvukovými efekty a zesílenou hudbou. Nebudu to dělat. Scéna, kdy Wilson se baví v pokoji s ostatními a pak je napadne byla v celku nervoucí, ale pak se spíš zvrtla v komickou scénku z Toma a Jerryho. Je fakt, že různý plot twisty odkazující na jedničku a vysvětlující nějaký věci vypadají hustě, ale když do vás někde cpe tři hodiny koprovku a pak vám nabídne lžičku svíčkový, tak se z toho radostí neposerete. Poté začne naháněčka po domě. Ta působí celkem cool, dokud si neuvědomíte, že to je vlastně parodie na Osvícení. Nejvíc jsem chcípl, když se paní Parkerová (ne tetička Spider-Mana) snaží svému synovi vštěpit, že se jmenuje Marylin (Manson!). Zbytečné pokračování zbytečného filmu. Insidious 2 funguje skvěle jako bizarní komedie, jako horor to je jinej příběh. Objevuje se tu skříň... ha ha ha. Jakej film od Wana to asi je? A pak máme stupidní konec. Tramtadadaaaa ptákovina je na světě. ()

Jaro.Krafcik

Existuju výnimky kedy je druhé pokračovanie lepšie ako jednotka. Tu si veľmi matne pamätám kedy som tento horor videl, zrejme niekedy na školskej praxi so slabším rozlíšením ale už vtedy som dal 4*, James Wan je proste majstrom hororovej atmosféry. Vyšlo mu to dokonale či už lakačky alebo celkový dojem z filmu. Teraz to ponúkol netflix. Ešte keď je tá halloweenska noc, konečne aj v tv prekvapili a Hnojka dáva Halloween z roku 2018. Určite pozriem a zavŕšim tohtoročny Veľký sviatok. 4* ()

stitch7

/// Vůbec nevím, proč jsem tomu před lety dal dvě hvězdičky, protože tohle je zajímavé a inteligentní pokračování jedničky. Sice nemá tak dobré (nebo spíše tak luxusní) lekačky, ale strašidelné a napínavé je stále dost. ()

dragon94

Dějově sice obsáhlejší a zajímavější než první díl, ale na sérii V Zajetí démonů se nechytá. Slabší 3* 50% ()

JančiBači

Prvý film Insidious bol naozaj výborný film. A býva pravidlom ak je film úspešný, treba z toho vyťažiť čo najviac a preto treba rýchlo nakrútiť pokračovanie. Tak a tu ho máme. Druhá časť iba viac domotá udalosti z prvého filmu. Dovysvetlenie príbehu je nezáživné a ako celok film pôsobí dosť nudne. V príbehu straší biela pani, ktorá je maximálne zmaľovaná a pôsobí to skôr trápne ako strašidelné. Masky su naozaj veľmi lacné. Výborná ale bola scéna so strašením. Tá nočná mora malého chlapca..Brr. Na takýchto scénach sa mal vyskladať celý film.No ale to sa nestalo.Dokonca aj tá stará baba dostala velmi málo priestoru :) Ako keby sa snažili urobiť duchárske The Shinnig. Ako pokračovanie naozaj zbytočné a ako horor priemer. ()

aktak

Horory nepatří mezi mnou vyhledávané filmy, ale někde tady jsem četla, že tento je víc jako thriller, tak jsem se odhodlala to zkusit. Film je od začátku napínavý, chvíle oddychu jsou opravdu minimální. Je fakt, že na mě je to stále dost hororové. Nicméně jsou zde kromě hororových scén i scény humorné, což atmosféru aspoň občas odlehčí. V určitých částech jsem raději zakrývala oči alespoň částečně, jakoby sledování na půl oka mělo snížit napětí a upozornit mě na leknutí. Film dokonale podtrhovala strašidelná až hororová hudba, která výrazně zvyšovala napětí a moment leknutí. Co se mi na tomto hororu opravdu líbilo je, že měl svou logiku a nešlo o hloupou vyvražďovačku. ()

Ramones77

Vynikající pokračování a rozšíření jedničky. Ihned mě film vtáhl zpět do děje a nepustil až do konce. Jeden z mála hororů, který si i ve druhém díle udržel svoji vysokou kvalitu. Jsem moc zvědav jak dopadne třetí díl. ()

obivan568

Horory většinou nejsou přehlídkou propracovaných příběhů, ale tohle... tohle jo. Navíc děsivý jak prase... Nejlepší z letošních hororů. ()

jefff

James Wan je jednoznačným králem současného hororu. Takovou atmosféru, ale i příběh, herecké výkony, lekačky, mají zkrátka jen jeho filmy. Insidious je jedním z nejlepších hororů, který se kdy natočil, dvojka je o chlup slabší, zejména co se týče strašidelnosti, ale i tak si zaslouží absolutorium. Snad to Wan z horory přece jen nezabalí. Byla by to obrovská škoda. ()

navorski

Byl jsem v tom ději a časových rovinách (byly-li tam nějaké...) nějak ztracený. Možná to bylo tím, že je to už nějakou dobu, co jsem viděl jedničku. Je to celé až moc zamotané, A lekací scény s náhlým mohutným zvukovým doprovodem jsou pěkná srabárna. ()

Jello Biafra

Na pokračovanie svojho úspešného hororu navázal James Wan vydareným pokračovaním, ktoré na prvý diel priamo naväzuje. Rodinka terorizovaná prízrakmi ešte nemá vyhraté a démoni sa znovu hlásia o slovo. Na pokračovaní je jasne vidieť oveľa väčší rozpočet, čomu odpovedajú aj skvelé triky. Atmosféra síce už nie je až taká hustá ako v jedničke, ale film tentoraz vsádza na rozvinutie príbehu a objasnenie ktože je ten tajomný duch z jedničky. Na záver do seba všetky otázky z jedničky skvele zapadajú a musím povedať že som začal hlavným hrdinom nepokryte fandiť aby ten zákerný prízrak konečne poslali do bran pekelných. Dvojica Rose Byrne a Patrick Wilson hraje opäť skvele a doplňuje ich Barbra Hershey, ktorá kedysi zažiarila v dnes už kultovom horore The Entity. Záver filmu naznačuje že príde ďalšie pokračovanie, na ktoré sa moc teším. Dovoľujem si povedať, že James Wan natočil budúcu hororovú klasiku. ()

Šakalík

Pokračování výborného duchařského příběhu mě trochu zaskočilo, protože přináší ledacos nového. James Wan tentokráte hraje přímočaře na diváka, někdy až zbytečně moc vysvětluje a nové jsou i snahy o vtipné odlehčení. Svým příběhem dvojka přímo navazuje na jedničku a zároveň některé pasáže z prvního dílu dovysvětluje, a tak oba filmy dohromady tvoří příjemně ucelené dílo. Výtečně se ve filmu prezentuje Wanův dvorní herec Patrick Wilson, který se tady vynařádil do sytosti. :-) Insidious 2 je rozhodně důstojným následníkem výborné jedničky, jen mi přišlo, že je to tak trochu zbytečný film. Závěrečná scéna (možná trochu lacině) otevírá dveře k dalšímu dílu, no nechme se překvapit... ()

upson

Určitě pořád solidní atmosféra a několik inovativních kreativních myšlenek, ale už to v poslední třetině ztrácelo dech a přecházelo v podivné parodování sebe sama což mi tak nevadilo, no vlastně joo vadilo :-D. Ale pořád jde o slušný ghost-horor s pár mrazivými momenty. 70% ()

Dromed

Ten blbej rákosník mi už dluží celkem troje trenky. Dvojka nejenže na jedničku krásně plynule navazuje, ale rovněž ji skvěle doplňuje, rozšiřuje a vlastně příběh z jedničky celý předělává. Opravdu u hororu se tak prokoumaný a zároveň nekomplikovaný příběh jen tak nevidí. I na konci přesto, že všechno (snad) dobře dopadlo si nechali prostor pro třetí díl, který tuším zase celým příběhem opět zamotá. Rýžožrout si prý dává hororovou pauzu a já se ptám proč? Aby natočil rychle a zběsile 7? Ale no tak! ()

Forsberg11

V porovnaní s ostatnými horormi tohto roka patrí druhá kapitola Wanovej desivej odisey k tomu lepšiemu čo nám tento temný žáner ponúkol. Avšak rovnako ako v jednotke hrá Insidious hlavne na efekt, kontkrétne na efekt zo strašenia a ľakačiek. Je tu toho ešte omnoho viac ako v prvej časti. Straší sa od začiatku do konca. Desivá atmosféra, kam sa len pozriete. Ale keďže všetkého veľa škodí, aj toto má svoje slabé stránky. Ono toho strašenia a ľakania je totiž vo filme už toľko, že sa divák voči nemu stane postupom času akoby imúnny a samotný efekt sa teda už nedostaví v požadovanej forme. To bol aspoň môj prípad. Oveľa radšej by som bol za trochu komornejší príbeh s dlhými pomalými zábermi po chodbách, či kamerou pomaly prechádzajúcou z izby do izby. To je však len jedno malé mínus. Inak filmu v podstate nemám čo vytknúť. Je to super natočené, baví to a hlavne straší. A o to tu predsa išlo... 75 %! ()

Reanimated

Už to není ono... Nevím, čím to je. Wanovi možná došla šťáva, ale strašidelnosti jedničky se to zdaleka neblíží. Spíš než nervydrásající horor je to fajn thriller, kde mě v podstatě zajímalo jen to, jak to dopadne. Pár dobrých momentů tam bylo, ale až moc je rozmělňoval častý "humor". Vyloženě slabé byly lekačky, i když snaha o překvapivost u nich byla evidentní. Fajn bylo aspoň to, že se formuje celkem solidní mytologie. Nicméně doufám, že se z Insidious nestane zbytečně natahovaná dojná kráva a lá Saw, Ještě jedno pokračování bych si ale díky povedenému závěru dal. ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

Kurt Russell hlavním padouchem v Rychle a zběsile 8

15.09.2013

Ano, čtete správně, osmý díl. Ještě nedávno se mluvilo o tom, že sedmička, jejíž první klapka padla tento týden, bude posledním dílem série. Jenže těch bezmála 800 milionů dolarů, které utržila… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012