Kráska a zvíře (TV seriál)

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2012–2016, 48 h 50 min (Minutáž: 39–43 min)

Kristin Kreuk, Jay Ryan, Nina Lisandrello, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart, Morgan Kelly, Max Brown, Tamara Hope, Brittney Irvin, Yannick Bisson, Luke Macfarlane, Haaz Sleiman, Mädchen Amick, Alex Carter, Jenn Proske, Kelly Overton, Mike Dopud, Mariah Buzolin, Bianca Lawson, Hal Ozsan, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Landy Cannon, Gage Munroe, Bridget Regan, Elizabeth Blackmore, Kearran Giovanni, Max Schneider, Ted Whittall, Sendhil Ramamurthy, Gregg Lowe, Jason Deline, Chad Connell, Rebecca Amare, Shantel VanSanten, Haley Webb, Ian Matthews, Steve Lund, Jacob Blair, Amber Skye Noyes, Austin Basis, Jeff Pangman, Yani Gellman, Alex Mallari Jr., David de Lautour, James Martinez, Michael Reventar, Christopher Russell, Brennan Brown, Kyle Harris, Arnold Pinnock, Warren Belle, Christian Keyes, Etan Muskat, Erin Agostino, Shailene Garnett, Timothy Lai, Jake Manley, Ian Butcher, Janet Pinnick, Gil McKinney, Chris Anton, Kate Drummond, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Mouna Traoré, Ben Lewis, Lisa Kimberley, Jenny Jacoya Chowles, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Adrian Griffin, Jee-Yun Lee, William deVry, Alex Paxton-Beesley, Katie Strain, Darren Hynes, James Binkley, Robert Mauriell, Giacomo Gianniotti, Michael Roark, Lamont James, Victor Chiu, Richard Waugh, Emily Alatalo, Martin Roach, Jean Yoon, Steve Cumyn, Zach Appelman, Geoffrey Blake, Andreas Apergis, Charlotte Arnold, Brett Donahue, Billy Otis, Tejmuraz Tanija, Josette Halpert, Michael Rhoades, Dan Jeannotte, Victoria Profeta, Tim Post, Kimberly-Sue Murray, Daniela Barbosa, Stefano DiMatteo, Derek McGrath, Bryan Dechart, Marvin Kaye, Jackie English, Natasha Henstridge, Emilia McCarthy, Daniel di Tomasso, Emily Piggford, Theresa Joy, Matt Wells, Jeremy Glazer, Jordan Johnson-Hinds, Conrad Coates, Matthew Evans Landry, Robert B. Kennedy, Peter Wingfield, Dewshane Williams, Pat Mastroianni, Andrew Stewart-Jones, Amanda Setton, Dean Copkov, Kaniehtiio Horn, Lauren Bittner, Neil Napier, Shannon Kook, Mark Quigley, Tig Fong, Alden Adair, Melissa Tang, James McGowan, Raoul Bhaneja, Natalie Krill, Tahmoh Penikett, Donnie Keshawarz, Karen Cliche, Marc Singer, AnnaLynne McCord, Sean Baek, Dean Armstrong, Fulvio Cecere, Carlo Rota, Brian Letscher, Bernadette Couture, Michael Benyaer, Jeff Pustil, Jay Ali, Mishael Morgan, Rodrigo Fernandez-Stoll, Tina Jung, Simu Liu, Ashley Ross, Vlada Verevko, Taso Alexander, Ipsita Paul, Rob Archer, Khaira Ledeyo, Megan Hutchings, David Richmond-Peck, Valerie Buhagiar, Sam Malkin, Thomas Turner, Luke Roberts, Brendan Hines, Naomi Gaskin, Kristopher Turner, Andrew Kraulis, Chris Young, James Devoti, Ty Olsson, Edi Gathegi, Ryan S Williams, Jesse Aaron Dwyre, Mathew Lyons, Lucas Bryant, Peter Mooney, Jonathan Malen, Ian Lake, Thomas Mitchell, Sidney Leeder, Laura Cilevitz, Mark Tallman
  • mata77

1* dávam jedine, ale naozaj jedine za oči Jaya Ryana alias Zviera. Scenár, réžia a herecké výkony sú skôr slabšie ako priemerné a nijako významnejšie si ma nezískali. Zápletka je síce naznačená, dej je ale vskutku nudný, predvídateľný a neoriginálny. Nebyť hlavného motívu krásky a zvieraťa a ich vzťahu, nebola by to ani kompletná kriminálka.(18.12.2012)

• REBARB0RKA

Zklamání, a to moje očekávání byla nízká. Detektiv Chandlerová/pseudo-Beckettová je sice kráska, ale zároveň nesmírně otravná a být zvíře ono mnohokrát zmiňované monstrum, případně bestie, tak ji bez meškání rozsápe během prvního setkání po devíti letech. Vincent Keller alias zvíře je až děsivě nevýrazný a nevýrazně děsivý. Z dialogů by se dala vytvořit příručka pro začínající scénáristy: Jak rozhodně ne. Atmosféra - kde nic, tu nic, romantika nulová, akce totálně zvoraná. Druhá série se točí kolem toho, že Cat všem mužům, kteří o ni stojí, neustále připomíná, že nepotřebuje chránit/zachraňovat, muži nejčastěji používají hlášku: „Udělal jsem to proto, abych tě chránil.“ Zůstávají přiblbé dialogy („I know, she knows, you know?“) a stupidní děj. Odpad si schovávám na třetí sérii, určitě mě nezklame.(24.10.2012)

• rikitiki

Uráží mě jako ženu, že když je seriál evidentně cílený na holky, tak je tak pitomý. Milostné zmatky a vzdychání po lásce tvoří hlavní osu děje, zatímco detektivní a posléze paranoidní linka je úplně tupá. První a druhá řada se ještě dala brát, že je to metafora o soužití s násilníkem, který je na drogách. Cate nikdy nevěděla, jestli se Vincent neovládne a neroztrhá ji na kusy. Tohle mělo potenciál. Bohužel nevyužitý a ve třetí a čtvrté řadě už úplně zapomenutý. ______ Seriál se také vyznačuje opakovanými hláškami, které ho dost charakterizuji. "Tomu vůbec nerozumím" - to nejčastěji říkala hrdinčina odporně vlezlá sestra. "Nebereš mi telefony." "Neztrácej lidskost." "Já nejsem monstrum!" "Kdy budeme žít normálně?" "Přece to nevzdáme, když jsme toho spolu už tolik prožili." "No jo, ale před něčím takovým stojíme poprvé." "Tohle je zlý."_____ Ve skutečnosti jsem to dokoukala celý, protože jsem u toho pletla a hlavní hrdina byl docela kus. I když dost ztratil na atraktivitě, když ho zbavili jizvy. ____ Je to typický seriál pro Prima Love, který má tak nanejvýš podkresový charakter.(22.12.2017)

Než jsem se začala koukat, četla jsem si zde komentáře, které převážně nebyly k tomuto seriálu přívětivé. To mě ale neodradilo a protože mám ráda fantasy, detektivky a náhodou jsem měla chuť i na nějaký ten romantický cajdák, tak jsem to pustila. Detektivní příběh, kdy v půlce každé epizody už víte, kdo je vrah, pro mě jako fandu Hercula Poirota zrovna nebodoval. Jsou tu jisté nelogičnosti, ale celkově na sebe příběh celkem bez problému navazuje, což mi u některých seriálů schází. Muirfield a další záporáci jsou na to, co se o nich vypráví, dost nevýkonní. Ale láska Catherine a Vincenta je prostě epická a překoná všechno co se jim postaví do cesty. Jen jim chuďátkům někdo zprsknul jejich milostné scény - tak špatně natočené jsem už dlouho neviděla a u tohoto typu seriálů je to fakt epický problém (alespoň pro mě). Řekněme, že herecké výkony nebyly z nejlepších, ale přežila jsem. A herci byli fakt k sežrání - Kristin Kreuk jako Catherine krásná a mocinky hodná (i když možná trochu unylá), Austin Basis jako J.T. byl fajn, Max Brown byl jako Evan skvělý a vlastně jsem mu opravdu dlouho fandila, Sendhil Ramamurthy jako Gabe si mě překvapivě taky celkem získal. A nakonec proč vlastně na tenhle seriál koukat? No přeci kvůli Jayi Ryanovi aka Vincentovi, který je superhot, umí beast up a navíc má naprosto neuvěřitelý hlas (a kvůli kterému nakonec dávám lehce nadhodnocené 4 hvězdy).(29.12.2014)

• lacerta

Nevadilo by mi to, brala jsem to jako blbinu na zaplácnutí pár večerů. Postavy trapný, Lana Langová sice fajn, ale nic, co bychom už neviděli. Iritoval mě hlavní hrdina, ale co... Pořád o fous lepší než Tak jde čas. Ale další série? To jako vážně? Nechápu, jak je možné, že třeba Ringer další sérii nedostal a tato ptákovina ano. Zůstává mi nad tím rozum stát. Nejdřív jsem dávala **, teď mi škube ruka směrem k odpadu, protože to bylo čím dál víc o ničem.(27.4.2013)