Kráska a zvíře (TV seriál)

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2012, 45 min

Jim Guttridge

Kristin Kreuk, Jay Ryan, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart, Morgan Kelly, Max Brown, Tamara Hope, Brittney Irvin, Yannick Bisson, Luke Macfarlane, Haaz Sleiman, Mädchen Amick, Alex Carter, Jenn Proske, Kelly Overton, Mike Dopud, Mariah Buzolin, Bianca Lawson, Hal Ozsan, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Landy Cannon, Gage Munroe, Bridget Regan, Elizabeth Blackmore, Kearran Giovanni, Max Schneider, Ted Whittall, Sendhil Ramamurthy, Gregg Lowe, Jason Deline, Chad Connell, Rebecca Amare, Shantel VanSanten, Haley Webb, Ian Matthews, Steve Lund, Jacob Blair, Amber Skye Noyes, Austin Basis, Nina Lisandrello, Jeff Pangman, Yani Gellman, Alex Mallari Jr., David de Lautour, James Martinez, Michael Reventar, Christopher Russell, Brennan Brown, Kyle Harris, Arnold Pinnock, Warren Belle, Christian Keyes, Etan Muskat, Erin Agostino, Shailene Garnett, Timothy Lai, Jake Manley, Ian Butcher, Janet Pinnick, Gil McKinney, Chris Anton, Kate Drummond, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Mouna Traoré, Ben Lewis, Lisa Kimberley, Jenny Jacoya Chowles, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Adrian Griffin, Jee-Yun Lee, William deVry, Alex Paxton-Beesley, Katie Strain, Darren Hynes, James Binkley, Robert Mauriell, Giacomo Gianniotti, Michael Roark, Lamont James, Victor Chiu, Richard Waugh, Emily Alatalo, Martin Roach, Jean Yoon, Steve Cumyn, Zach Appelman, Geoffrey Blake, Andreas Apergis, Charlotte Arnold, Brett Donahue, Billy Otis, Tejmuraz Tanija, Josette Halpert, Michael Rhoades, Dan Jeannotte, Victoria Profeta, Tim Post, Kimberly-Sue Murray, Daniela Barbosa, Stefano DiMatteo, Derek McGrath, Bryan Dechart, Marvin Kaye, Jackie English, Natasha Henstridge, Emilia McCarthy, Daniel di Tomasso, Emily Piggford, Theresa Joy, Matt Wells, Jeremy Glazer, Jordan Johnson-Hinds, Conrad Coates, Matthew Evans Landry, Robert B. Kennedy
  • REBARB0RKA

Zklamání, a to moje očekávání byla nízká. Detektiv Chandlerová/pseudo-Beckettová je sice kráska, ale zároveň nesmírně otravná a být zvíře ono mnohokrát zmiňované monstrum, případně bestie, tak ji bez meškání rozsápe během prvního setkání po devíti letech. Vincent Keller alias zvíře je až děsivě nevýrazný a nevýrazně děsivý. Z dialogů by se dala vytvořit příručka pro začínající scénáristy: Jak rozhodně ne. Atmosféra - kde nic, tu nic, romantika nulová, akce totálně zvoraná. Druhá série se točí kolem toho, že Cat všem mužům, kteří o ni stojí, neustále připomíná, že nepotřebuje chránit/zachraňovat, muži nejčastěji používají hlášku: „Udělal jsem to proto, abych tě chránil.“ Zůstávají přiblbé dialogy („I know, she knows, you know?“) a stupidní děj. Odpad si schovávám na třetí sérii, určitě mě nezklame.(24.10.2012)

Neviem ako vy, ale ja s týmto seriálom nemám absolútne žiadny problém. Síce, prvých pár dielov bolo gýčovitých, ale to preto, že to už je taká klasika... no, od 4. dielu to začalo naberať obrátky. V 1. sérii bol Vincent taký milý, veľmi opatrný, ochranársky a vlastne aj veľmi zamilovaný. V druhej, ako tu už niekto spomínal, bol "nemilosrdný" zabijak, no ku koncu série (2x16) sa to obrátilo a stal sa z toho vzťah, ktorý som chcel. Vincent sa zmenil a pre Cat bol ten pravý. (Gaba som neznášal a prakticky aj stále neznášam, keďže si občas pozriem staré časti) Finálne hodnotenie - 99% (5*)(19.12.2014)

Jeden z těch seriálů co mě chytil a nepustil do posledního dílu. Nešlo přestat. Ale upřímně první dva díly mi přišly docela hrozné. Takové kýčovité. Začátek – Zvíře zachrání vysokoškolačku v lese a nechá ji tam a uteče. Ona se ze studií práv stane úspěšnou drsnou policistkou po vraždě matky. Pak ho najde v rozpadlé chemičce, kde žije, skrývá se, s vysokoškolským profesorem … Ale pak už to bylo jiné a moc dobré. Vlastně skvělé. V první řadě je Vincent hodně citový, hlavně opatrný, zamilovaný a vlastně roztomilý. V druhé řadě je z něj opravdový zabiják a je tím skoro přitažlivější. Prostě drsňáky a zároveň trochu záporáky má každý rád. Ale ve třetině druhé série mi přijde, že se z něho stává opravdový hajzl a to mě docela vadilo. Upřímně mě v druhé řadě hodně štvalo, jak se to pořád ve vztahu Cat a Vincenta pořád otáčí. Jak na houpačce. A pokaždé, když to bylo téměř beznadějné, tak se to zase zlepšilo o 100% a v druhém dílu se to zase pro změnu hned o 100% zhoršilo. Vztahy hold takové jsou, na houpačce, ale prostě mě to štvalo. Na psychiku toho bylo až moc. Ale tohle všechno je spíš subjektivní hodnocení toho, jak se to pořád kazilo, ale nakonec to vyústilo v ten vztah, co jsem očekávala a chtěla. O seriálu to vypovídá jediné, že je stále na co se dívat. Ale pozor, aby ty neustálé obraty člověka nevydeptaly. Herecké obsazení (Cat a Vincent) je dobře vybrané a jejich výkony moc dobré. Samozřejmě bych měla i několik výhrad, když bych seriál hodně rozpitvávala. Jak k některým hereckým výkonům, tak i ke zpracování některých dílů atd., ale rozhodla jsem se seriál hodnotit z prvního dojmu a ten byl - nadšení. 5 hvězd - 90%(18.7.2014)

• Kejdyna

Dost slabé, i stokrát omleté téma se dá zpracovat mnohem lépe. Nesympatická detektivka nedokáže vyřešit případ bez zmutovaného údajně mrtvého vojáka? Logika mi v tom dost chybí. A info pro tvůrce - v Bosně už se lidi nestřílí (viz 3 díl). EDIT: Není to tak tragické jak dřív, je to horší. Bohužel je seriál celkem populární, takže další řadě se nejspíš nevyhneme.(26.10.2012)

Než jsem se začala koukat, četla jsem si zde komentáře, které převážně nebyly k tomuto seriálu přívětivé. To mě ale neodradilo a protože mám ráda fantasy, detektivky a náhodou jsem měla chuť i na nějaký ten romantický cajdák, tak jsem to pustila. Detektivní příběh, kdy v půlce každé epizody už víte, kdo je vrah, pro mě jako fandu Hercula Poirota zrovna nebodoval. Jsou tu jisté nelogičnosti, ale celkově na sebe příběh celkem bez problému navazuje, což mi u některých seriálů schází. Muirfield a další záporáci jsou na to, co se o nich vypráví, dost nevýkonní. Ale láska Catherine a Vincenta je prostě epická a překoná všechno co se jim postaví do cesty. Jen jim chuďátkům někdo zprsknul jejich milostné scény - tak špatně natočené jsem už dlouho neviděla a u tohoto typu seriálů je to fakt epický problém (alespoň pro mě). Řekněme, že herecké výkony nebyly z nejlepších, ale přežila jsem. A herci byli fakt k sežrání - Kristin Kreuk jako Catherine krásná a mocinky hodná (i když možná trochu unylá), Austin Basis jako J.T. byl fajn, Max Brown byl jako Evan skvělý a vlastně jsem mu opravdu dlouho fandila, Sendhil Ramamurthy jako Gabe si mě překvapivě taky celkem získal. A nakonec proč vlastně na tenhle seriál koukat? No přeci kvůli Jayi Ryanovi aka Vincentovi, který je superhot, umí beast up a navíc má naprosto neuvěřitelý hlas (a kvůli kterému nakonec dávám lehce nadhodnocené 4 hvězdy).(29.12.2014)

• Jay Ryan