Reklama

Reklama

Kráska a zvíře

(seriál)
  • USA Beauty and the Beast (více)
Trailer
USA, (2012–2016), 48 h 50 min (Minutáž: 39–43 min)

Předloha:

Jeanne-Marie Leprince de Beaumont (kniha)

Hrají:

Kristin Kreuk, Jay Ryan, Nina Lisandrello, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(70)

Půvabná vyšetřovatelka z newyorského oddělení vražd Catherine se už devět let snaží zjistit, kdo zabil její matku. Během toho incidentu ji zachránil tajemný tvor, napůl člověk, napůl zvíře. Catherine přestává doufat, že by záhadu někdy rozluštila. Pak ji ale vyšetřování vraždy zavede na stopu bývalého lékaře, který údajně zemřel během vojenské mise v Afghánistánu. On jediný jí může dát odpovědi... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (52)

Trailer

Recenze (68)

REBARB0RKA 

všechny recenze uživatele

Zklamání, a to moje očekávání byla nízká. Detektiv Chandlerová/pseudo-Beckettová je sice kráska, ale zároveň nesmírně otravná a být zvíře ono mnohokrát zmiňované monstrum, případně bestie, tak ji bez meškání rozsápe během prvního setkání po devíti letech. Vincent Keller alias zvíře je až děsivě nevýrazný a nevýrazně děsivý. Z dialogů by se dala vytvořit příručka pro začínající scénáristy: Jak rozhodně ne. Atmosféra - kde nic, tu nic, romantika nulová, akce totálně zvoraná. Druhá série se točí kolem toho, že Cat všem mužům, kteří o ni stojí, neustále připomíná, že nepotřebuje chránit/zachraňovat, muži nejčastěji používají hlášku: „Udělal jsem to proto, abych tě chránil.“ Zůstávají přiblbé dialogy („I know, she knows, you know?“) a stupidní děj. Odpad si schovávám na třetí sérii, určitě mě nezklame. ()

Mišísek 

všechny recenze uživatele

Abych pravdu řekla, moc jsem od toho nečekala, a také jsem moc nedostala. Kriminální stránka je zajímavá, ale co se týče hlavního plotu, nuda až hrůza. Neustále "Nesmíš chodit ke mě domů, mohla bys mě prozradit." a hrdinka samozřejmě nedělá nic jiného, než že za ním neustále leze 24 hodin denně, a to třeba jen aby se zeptala, jak se pan zvíře dneska má. Ha ha. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Uráží mě jako ženu, že když je seriál evidentně cílený na holky, tak je tak pitomý. Milostné zmatky a vzdychání po lásce tvoří hlavní osu děje, zatímco detektivní a posléze paranoidní linka je úplně tupá. První a druhá řada se ještě dala brát, že je to metafora o soužití s násilníkem, který je na drogách. Cate nikdy nevěděla, jestli se Vincent neovládne a neroztrhá ji na kusy. Tohle mělo potenciál. Bohužel nevyužitý a ve třetí a čtvrté řadě už úplně zapomenutý. ______ Seriál se také vyznačuje opakovanými hláškami, které ho dost charakterizuji. "Tomu vůbec nerozumím" - to nejčastěji říkala hrdinčina odporně vlezlá sestra. "Nebereš mi telefony." "Neztrácej lidskost." "Já nejsem monstrum!" "Kdy budeme žít normálně?" "Přece to nevzdáme, když jsme toho spolu už tolik prožili." "No jo, ale před něčím takovým stojíme poprvé." "Tohle je zlý."_____ Ve skutečnosti jsem to dokoukala celý, protože jsem u toho pletla a hlavní hrdina byl docela kus. I když dost ztratil na atraktivitě, když ho zbavili jizvy. ____ Je to typický seriál pro Prima Love, který má tak nanejvýš podkresový charakter. ()

moikki 

všechny recenze uživatele

Seriál je horší průměr, jelikož nápad tady moc vidět není a jednotlivé epizody se po pár dílech slévají do sebe. Ale na hlavní hrdinku se dobře kouká. Je to spíš pohádka na dobrou noc, která se snaží tvářit jako krimi. Pro dlouhé zimní večery to ale není zas tak špatná výplň, kde se dá zasnít o lásce i přes útrapy okolí. Tak trošku změna, jak se seriál nachází dál a dál, klesá mé hodnocení. Ze začátku jsem tomu dávala šanci, ale teď už ztratil jakékoli kouzlo, nezachrání to ani Kristin, která by mohla být asi jediným tahounem seriálu. ()

Lenii 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch seriálů co mě chytil a nepustil do posledního dílu. Nešlo přestat. Ale upřímně první dva díly mi přišly docela hrozné. Takové kýčovité. Začátek – Zvíře zachrání vysokoškolačku v lese a nechá ji tam a uteče. Ona se ze studií práv stane úspěšnou drsnou policistkou po vraždě matky. Pak ho najde v rozpadlé chemičce, kde žije, skrývá se, s vysokoškolským profesorem … Ale pak už to bylo jiné a moc dobré. Vlastně skvělé. V první řadě je Vincent hodně citový, hlavně opatrný, zamilovaný a vlastně roztomilý. V druhé řadě je z něj opravdový zabiják a je tím skoro přitažlivější. Prostě drsňáky a zároveň trochu záporáky má každý rád. Ale ve třetině druhé série mi přijde, že se z něho stává opravdový hajzl a to mě docela vadilo. Upřímně mě v druhé řadě hodně štvalo, jak se to pořád ve vztahu Cat a Vincenta pořád otáčí. Jak na houpačce. A pokaždé, když to bylo téměř beznadějné, tak se to zase zlepšilo o 100% a v druhém dílu se to zase pro změnu hned o 100% zhoršilo. Vztahy hold takové jsou, na houpačce, ale prostě mě to štvalo. Na psychiku toho bylo až moc. Ale tohle všechno je spíš subjektivní hodnocení toho, jak se to pořád kazilo, ale nakonec to vyústilo v ten vztah, co jsem očekávala a chtěla. O seriálu to vypovídá jediné, že je stále na co se dívat. Ale pozor, aby ty neustálé obraty člověka nevydeptaly. Herecké obsazení (Cat a Vincent) je dobře vybrané a jejich výkony moc dobré. Samozřejmě bych měla i několik výhrad, když bych seriál hodně rozpitvávala. Jak k některým hereckým výkonům, tak i ke zpracování některých dílů atd., ale rozhodla jsem se seriál hodnotit z prvního dojmu a ten byl - nadšení. 5 hvězd - 90% ()

Galerie (468)

Zajímavosti (2)

  • Na začátku dílu, když má Vincent (Jay Ryan) sen o Catherině (Kristin Kreuk), hraje v pozadí skladba Heaven (2013) od britské hudební kapely Depeche Mode z jejich třináctého studiového alba s názvem „Delta Machine“, které bylo vydáno v roce 2013. (Trajektt)

Reklama

Reklama