Kráska a zvíře (TV seriál)

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

• Austrálie

Beauty and the Beast

Drama / Thriller / Romantický

USA, 2012–2016, 48 h 50 min (Minutáž: 39–43 min)

Kristin Kreuk, Jay Ryan, Nina Lisandrello, Brian White, Nicole Gale Anderson, Lara Jean Chorostecki, Rachel Skarsten, Peter Outerbridge, Rob Stewart, Morgan Kelly, Max Brown, Tamara Hope, Brittney Irvin, Yannick Bisson, Luke Macfarlane, Haaz Sleiman, Mädchen Amick, Alex Carter, Jenn Proske, Kelly Overton, Mike Dopud, Mariah Buzolin, Bianca Lawson, Hal Ozsan, Nicole Steinwedell, Rena Sofer, Landy Cannon, Gage Munroe, Bridget Regan, Elizabeth Blackmore, Kearran Giovanni, Max Schneider, Ted Whittall, Sendhil Ramamurthy, Gregg Lowe, Jason Deline, Chad Connell, Rebecca Amare, Shantel VanSanten, Haley Webb, Ian Matthews, Steve Lund, Jacob Blair, Amber Skye Noyes, Austin Basis, Jeff Pangman, Yani Gellman, Alex Mallari Jr., David de Lautour, James Martinez, Michael Reventar, Christopher Russell, Brennan Brown, Kyle Harris, Arnold Pinnock, Warren Belle, Christian Keyes, Etan Muskat, Erin Agostino, Shailene Garnett, Timothy Lai, Jake Manley, Ian Butcher, Janet Pinnick, Gil McKinney, Chris Anton, Kate Drummond, Vladimir Jon Cubrt, Dwain Murphy, Mouna Traoré, Ben Lewis, Lisa Kimberley, Jenny Jacoya Chowles, Stephan Dubeau, Mung-Ling Tsui, Adrian Griffin, Jee-Yun Lee, William deVry, Alex Paxton-Beesley, Katie Strain, Darren Hynes, James Binkley, Robert Mauriell, Giacomo Gianniotti, Michael Roark, Lamont James, Victor Chiu, Richard Waugh, Emily Alatalo, Martin Roach, Jean Yoon, Steve Cumyn, Zach Appelman, Geoffrey Blake, Andreas Apergis, Charlotte Arnold, Brett Donahue, Billy Otis, Tejmuraz Tanija, Josette Halpert, Michael Rhoades, Dan Jeannotte, Victoria Profeta, Tim Post, Kimberly-Sue Murray, Daniela Barbosa, Stefano DiMatteo, Derek McGrath, Bryan Dechart, Marvin Kaye, Jackie English, Natasha Henstridge, Emilia McCarthy, Daniel di Tomasso, Emily Piggford, Theresa Joy, Matt Wells, Jeremy Glazer, Jordan Johnson-Hinds, Conrad Coates, Matthew Evans Landry, Robert B. Kennedy, Peter Wingfield, Dewshane Williams, Pat Mastroianni, Andrew Stewart-Jones, Amanda Setton, Dean Copkov, Kaniehtiio Horn, Lauren Bittner, Neil Napier, Shannon Kook, Mark Quigley, Tig Fong, Alden Adair, Melissa Tang, James McGowan, Raoul Bhaneja, Natalie Krill, Tahmoh Penikett, Donnie Keshawarz, Karen Cliche, Marc Singer, AnnaLynne McCord, Sean Baek, Dean Armstrong, Fulvio Cecere, Carlo Rota, Brian Letscher, Bernadette Couture, Michael Benyaer, Jeff Pustil, Jay Ali, Mishael Morgan, Rodrigo Fernandez-Stoll, Tina Jung, Simu Liu, Ashley Ross, Vlada Verevko, Taso Alexander, Ipsita Paul, Rob Archer, Khaira Ledeyo, Megan Hutchings, David Richmond-Peck, Valerie Buhagiar, Sam Malkin, Thomas Turner, Luke Roberts, Brendan Hines, Naomi Gaskin, Kristopher Turner, Andrew Kraulis, Chris Young, James Devoti, Ty Olsson, Edi Gathegi, Ryan S Williams, Jesse Aaron Dwyre, Mathew Lyons, Lucas Bryant, Peter Mooney, Jonathan Malen, Ian Lake, Thomas Mitchell, Sidney Leeder, Laura Cilevitz, Mark Tallman, Shaun Shetty, Peter Valdron, Anthony Sherwood, Ness Bautista, Dayo Ade, Brock Johnson, Dwight Ireland

Neviem ako vy, ale ja s týmto seriálom nemám absolútne žiadny problém. Síce, prvých pár dielov bolo gýčovitých, ale to preto, že to už je taká klasika... no, od 4. dielu to začalo naberať obrátky. V 1. sérii bol Vincent taký milý, veľmi opatrný, ochranársky a vlastne aj veľmi zamilovaný. V druhej, ako tu už niekto spomínal, bol "nemilosrdný" zabijak, no ku koncu série (2x16) sa to obrátilo a stal sa z toho vzťah, ktorý som chcel. Vincent sa zmenil a pre Cat bol ten pravý. (Gaba som neznášal a prakticky aj stále neznášam, keďže si občas pozriem staré časti) Finálne hodnotenie - 99% (5*)(19.12.2014)

• Pajky3

Loni se pohádkové seriály podařily, jak Grimm tak i OUAT se zalíbilo a tak si CW řeklo, zkusíme to taky. Jenže ne každá pohádka se podaří a stejně tak je tomu i u seriálů. Záležitost tak nezáživná, nudná, neoriginální a přitažená za vlasy, že se divím tomu, že jsem jí dokoukal. Když ale na něco koukám, tak alespoň do hořkého konce série. Jedinou jistotou je, že druhou sérii už zkoušet nebudu, vlastně se hodně divím tomu, že druhá série vůbec bude. To je pro mě to pravé překvapení. Kristin Kreuk se mi před lety líbila ve Smallvillu, ale ani ona to tady nezachrání. Navíc se svojí kolegyní vůbec nepůsobí jako policajtky. Vlastně mě ani nenapadá co pochválit, snad jen vznik "zvířete". Celkový dojem je tedy špatný a pochybuju, že by se měl někdy nějak zlepšit.(6.8.2013)

• rikitiki

Uráží mě jako ženu, že když je seriál evidentně cílený na holky, tak je tak pitomý. Milostné zmatky a vzdychání po lásce tvoří hlavní osu děje, zatímco detektivní a posléze paranoidní linka je úplně tupá. První a druhá řada se ještě dala brát, že je to metafora o soužití s násilníkem, který je na drogách. Cate nikdy nevěděla, jestli se Vincent neovládne a neroztrhá ji na kusy. Tohle mělo potenciál. Bohužel nevyužitý a ve třetí a čtvrté řadě už úplně zapomenutý. ______ Seriál se také vyznačuje opakovanými hláškami, které ho dost charakterizuji. "Tomu vůbec nerozumím" - to nejčastěji říkala hrdinčina odporně vlezlá sestra. "Nebereš mi telefony." "Neztrácej lidskost." "Já nejsem monstrum!" "Kdy budeme žít normálně?" "Přece to nevzdáme, když jsme toho spolu už tolik prožili." "No jo, ale před něčím takovým stojíme poprvé." "Tohle je zlý."_____ Ve skutečnosti jsem to dokoukala celý, protože jsem u toho pletla a hlavní hrdina byl docela kus. I když dost ztratil na atraktivitě, když ho zbavili jizvy. ____ Je to typický seriál pro Prima Love, který má tak nanejvýš podkresový charakter.(22.12.2017)

• mata77

1* dávam jedine, ale naozaj jedine za oči Jaya Ryana alias Zviera. Scenár, réžia a herecké výkony sú skôr slabšie ako priemerné a nijako významnejšie si ma nezískali. Zápletka je síce naznačená, dej je ale vskutku nudný, predvídateľný a neoriginálny. Nebyť hlavného motívu krásky a zvieraťa a ich vzťahu, nebola by to ani kompletná kriminálka.(18.12.2012)

• Ydrosten

Při brouzdání po síti, jsem narazil na tento " klenot " Nějaký velice inteligentní pán ( evidentní fanda ), k tomu napsal slohovou práci tak o 2 000 slovech, která mě přestala zajímat asi tak po 15 větě. Sem nakloněn jakýmkoliv experimentům a i přes fakt se kterým sem se setkal vůbec poprvé - že seriál volně vychází z už dříve natočeného seriálu, který vůbec neznám - jsem pustil první díl. První díl sem zkousl, a pustil druhý díl. Pak třetí a čtvrtý a pak už sem řekl že tohle teda asi nee milý Lojzo a hodnocení nechávám na 2 hvězdách. Možná ( možná ) kdyby se toho chytl někdo kdo by měl alespoň trochu odvahu natočit to jako mírně hororovou podívanou ( něco jako Grimm ) tak by se na to dalo dívat. Ale jako detektivní love story ? No teda odvaha se musí nechat. A zvíře ? Fakt to bylo strašidelný asi jako Scary movie.(23.3.2013)