Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

metalmaus

Že není věrohodná jediná dětská role, bych ještě pochopil, ale bohužel se nedá věřit, ani většině dospělým , i když jsou výjimky (Heřmánek, Kopta). 1 hvězdu dávám za casting ženských rolí, protože tolik vyvinutých hrudníků pohromadě se hned tak nevydí. ()

kacenkin

Tak odpad to rozhodně není a sledovanost to jasně potvrzuje... seriál má moře chyb, ale na druhou stranu se autoři přesně trefili do toho, co chtějí diváci vidět ! Takže seriál plní své zadání, svůj úkol a všichni co nadávají by si to měli uvědomit. btw... kdo říká, že seriál musí popisovat skutečný stav školství ??? ()

KristKrist

Je to český televizní seriál,proto jsem od něj moc nečekala. První díly mě hodně nudily a myslela jsem,že se na to přestanu dívat. V polovině mě to ale chytlo a můžu za sebe říct,že je to jeden z nejlepších českých seriálům,co v současné době běží v televizi. Není to žádná dech beroucí podívaná,ale pěkně se na to dívá. ()

Barney

Tuctový novácký seriál, nenadchne, ani neurazí. U mě tak 25 procent. Ale nebýt tam Nvotová a Kraus nejmladší, dal bych snad i o hvězdičku více. Těma dvěma to režisér pěkně pohnojil... ()

Ruffus83

Nejsem z těch, kteří by nový seriál na TV Nova a priori ´spláchli do záchodu´. Kouknu na dva, tři díly a pak hodnotím podle toho jak to cítím a ne podle toho, která televize ho vysílá. Hodně lidí ´intelektuálně´ hodnotí, že dnešní seriály jsou jedno velké klišé a kritizují je, ale mně jako jedno velké klišé přijde právě tahle kritika, která se zřejmě děsně nosí... Moje hodnocení bude proto, doufám, objektivní, bez předsudků: Myslím, že z českých seriálů, které byli v poslední době vyprodukovány, patří Gympl k tomu nejkoukatelnějšímu. Samozřejmě je tam jasně patrná určitá šablonovitost, kterou zřejmě autoři dnešních seriálů neumí anebo nechtějí porušovat. Ale stejně tak vidím slušné herecké výkony (zejména K.Heřmánek v prvních dílech výborný), ale také K.Halbich jakožto domácí stvůra a D.Šinkorová jako rozechvělá oběť jsou přesvědčiví. A odpad rozhodně není ani provedení přes mrtvoly jdoucí kariéristky v podání L.Benešové. Některá místa v dějových linkách, nebo některé výkony mladých - dětských představitelů se můžou zdát trochu prkenné, ale mám rozhodně silnější žaludek, než aby mě toto odradilo... Vysloveně mi nesedla jen T.Nvotová. Celkově tedy chválím (lepší 3 hvězdy), od seriálu na všední večer vlastně víc než oddychovku neočekávám, a už se docela těším na další díly. ()

GRl3V

Když nad tím tak přemýšlím tak tohle je asi nejstravitelnější stupidní a nekoukatelnej seriálek typu Ordinace, nebo Ulice jestli dobře vzpomínám tak z jednoho dílu sem viděl možná i 10 minut, což je u mě úspěch. Některé scény jsou zbytečně přehrávané, zpívání podle mě absolutně kýčovité na druhou stranu Libuše Šafránková hraje docela obstojně a pokud něco děláte na počítači, nebo si čtete, nebo prostě děláte cokoli jiného než, že se na to soustředěně koukáte je to celkem sympatická věc. ()

Nefarian odpad!

Tak to už vůbec...stydím se že to má 33%!! To je skoro na vzpouru lidu. Zpívajicí herec, herecká barmanka a vše zasazeno do prostředi NEČEKANĚ GYMNÁZIA!? Děláte si ze mě srandu a nebo se proti mé osobě snad spolčil bůh s ředitelem TV Nova kdy mě po chatrných ""novinkách"" ze světa dorazí tento, pardon to? Asi bych parafrázoval paní Růžičkovou v komedii Slunce seno a pár facek-To bych tu televizi rači vzal a vyhodil támhle z okna než abych se na to díval. ()

Stanik

Seriál, který pobaví a dívám se na něj rád. Spolu s Vyprávěj, nejlepší seriál, jaký v současné době sledujeme na českých televizních stanicích. ()

Whyte odpad!

("Ty jsi spala se školníkem Frantou! Jak si mi to mohla udělat?! A ještě v našem kabinetu!") Je škoda, že tvůrcům nevadí skutečnost, že vytvořili nový "námět", postavy, i trochu jiné kulisy (samozřejmě půjčené z nejbližší ordinace), aby všechno, co natočí, byla stejná nudná a debilní sr*čka, jako Ulice a Ordinace, bohužel v obou zmíněných komerčních h*vnách hrajou aspoň povětšinou pořádní herci. Tady se koukáte na práci kameramana v důchodu (nebo mají kameru jen tak na stativu?) a vyblitý scénář, v ústech namachrovaných dětí dotáhnutých protekcí až do telky, nyní si připadající jako ty největší hvězdy pod sluncem s ohromujícím hereckým výkonem ještě méně talentovaného příbuzného Kristen Stewart. Kdyby tento "seriál" přišel před Pojišťovnou, možná bych jako malej capart koukal s mamkou po večerech a bylo to celkem snesitelné, ale dneska... Dívat se nebudu, takže by mě to nemělo štvát, ale jebe mě ta pitomá letargie tvůrců a producentů, kteří prosazují Magnuskovu a Troškovu filozofii. "Proč se snažit, vždyť diváci budou čumět na cokoliv!" A bohužel mají pravdu. Já jen doufám, že se probudí nějací svědomití a talentovaní tvůrci a budou vznikat opět i věci jako Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky, Cirkus Humberto, Hořící keř a podobně, protože od těch věčných srač*k mi už smrdí televize! //0%// ()

HoFikus odpad!

Těžko říct , 1. řada docela šla , z 2. se stala obyčejná pindovina. Určitě jste si všimli že nejméně 6 krát v jednom díle byla skrytá reklama. Scénář první řady ušel , absolutní minimum reklam i občasná vtipnost . Pak ale BUM!!!. Místo osvědčených a průměrných scénáristů , přichází řada podprůměrných scénáristů kteří si po shlédnutí miliontého dílu Ulice řeknou : Pojďme udělat něco podobného !!!!!! :O. Trošku mi připadá že Nova má šablonu podle které si vybírá scénář. Asi si myslí že když budou dokola točit jeden duplikát Ulice a Ordinace v růžové zahradě za druhým , že budou skvělí a uznávaní.NE ono jim úplně stačí že mají nadprůměrnou sledovanost , ale aby jejich pořady dávali smysl , to ne. ()

Filmslover14

První série mi přišla jako celkem fajn seriál, na který jsem se po dlouhém dni ráda podívala. Druhá série byla výrazně horší a nudnější a třetí? U posledního dílu jsem se velmi nasmála. Bohužel ne vtipům, ale neskutečné trapnosti a absurditě příběhů. Přišlo mi, že je tam půlka scén absolutně zbytečně ,a ta druhá půlka je zase neskutečně trapná (půlka dílu o spermiogramu...jako vážně?!) Nova opět dokázala, že prostě dobrý seriál neumí. Škoda, Gympl vypadal celkem slibně, ale měl skončit první sérií. Pozn. Nakonec mě vždycky nejvíc pobaví ty reklamy, protože neustálé žvýkání medvídků Harribo a poznámky typu: "Nové Harribo blablabla, jsou najlepší...Dáš si taky?" Jsou tak neskutečně trapné, až jsou fakt vtipné. ()

BratrCadik odpad!

Čím nejapnější postava, tím lépe... Už chápu pojem novácká zábava. Překvapilo mě, že se do tohoto projektu nechala zlákat Libuše Šafránková, ale naštěstí včas pochopila, oč běží a utekla. Scénáristi celou druhou sérii doufali nejspíš v její návrat, a tak její postavu prakticky v každém dílu alespoň zmiňovali. Při zhlédnutí podobných výtvorů přemýšlím o tom, zda si herci uvědomují, v čem hrají, nebo jsou obklopeni nějakou bublinou, která je udržuje v euforii a pocitu dobře odvedené práce. V dětských (mládežnických) rolí se objevují většinou jejich potomci nebo příbuzní, ale o rodinné klany není nouze ani mezi dospělými - nejlépe to vystihuje O. B., jeho maminka H. G. a nakonec i milenka T. K. s podivuhodným hereckým antitalentem (něco jako kdysi Markéta Muchová na poli české popmusic). Chápu určitou nadsázku, protože gympl sám o sobě až tak zábavné téma není, nicméně trochu realismu by neškodilo. Vadí mi ty klidné přestávky, kde je ticho, které by mohli závidět mnozí učitelé i v průběhu hodiny, šílené klišé (homosexuál musí být vykroucený jako princezna, aby to každý poznal během vteřiny, tělocvikáři musí mít vždy vypatlanou hlavu...), mimika jak v němém filmu. Nemluvě o hudbě, někdy se ani písnička nehodí, ale šup tam s ní, dali jsme to přece do scénáře. Zpěv je také dobrá směsice, slušné sborové party, ale na druhé straně O. B. (skladatel se sluchem, ale bez hlasu) a pán z Air Bank. Korunu všemu dává natáčení v Pardubicích s tím, že město pojmenujeme Hradec. To je snad ještě pod úrovní Kameňáku. Chtěl jsem dát jednu hvězdičku za to, že zde není namixovaný umělý smích, ale přijde mi to jako příliš malé plus v porovnání s marasmem seriálu. Po pilotním dílu to vypadalo, že se seriál nespustí, nakonec si tato něchtěně parodická komedie na pokračování přeci jen své místo v televizi vybojovala. Nezbývá než doufat, že poslední díl se zastaví u čísla 96. ()