Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

ConanVJ

Průměrný horor doplňující universum série V zajetí démonů. Občas mě zamrazilo, ale jinak celkem průměrný horor, který nenudí, ale ani ničím nepřekvapí. 60% :) ()

Tryskomyš

Protože Annabelle 2 (2017) je prequel, mimochodem dost lepší, než toto, doporučuji napřed shlédnout dvojku. Teprve potom se vám to lépe spojí. ()

hous.enka

Pár solidních lekaček v nepříjemně tmavých chodbách, ale jinak to vůbec nesplnilo mé očekávání. Děj mizerný, jednotlivé postavy jednají nelogicky (závěr, kdy se ženský chovaj jak pipky) a nevyužitý potenciál zakleté panenky... Chucky tenhle duel pořád vede s jasnou převahou a zřejmě ho z jeho trůnu jen tak žádná panna neskopne. ()

maddy

Dosť sa čudujem tomu humbugu, ktorý sa okolo Annabelle tento rok vytvoril. Jasne, The Conjuring bol pred rokom obrovský hit a zaslúžene. Ale už pri extrémne rýchlo spichnutom scenári, kde sa namiesto druhého Conjuringu dostáva do kín hneď na to akýsi spin-off/prequel s bábikou, a mene režiséra (John R. Leonetti režisér takých filmárskych skvostov ako Mortal Kombat 2 alebo Butterfly Effect 2) muselo byť zrejmé, že tu o žiadnu kvalitu nikomu nešlo. Annabelle je len práčka na peniaze, nad ktorou je síce cítiť dohľad Jamesa Wana z producentskej stoličky, ale stále to má od Wana na kilometre ďaleko. Vo výsledku to nie je vyslovene urážajúce, len tak bez jediného nápadu, bez jediného momentu ktorý by dokázal efektívne vygradovať scénu až beda. Annabelle sa síce po celý čas snaží, servíruje jednu ľakačku za druhou, scény po vzore Insidious s pomalými pohľadmi kamery na dvere (napríklad tá s kočiarom/výťahom), na znepokojivú bábiku, ktoré na papieri určite pôsobili strašidelne alebo minimálne znepokojivo, no bohužiaľ, nezáživná réžia Leonettiho nedokáže ani v jednej z nich priniesť to čo Wan na diváka sype s ľahkosťou, nedokáže vybudovať ani jednu scénu, dodať jej napätie alebo aspoň neistú atmosféru. Všetko sa deje tak nejako rutinne, nezaangažovane. Problém je ten, že okrem ľakačiek nemá Annabelle čo viac ponúknuť. Príbehovo je to totiž prehliadka tých najneoriginálnejších, najprevarenejších dejových postupov. Vyslovene problém som s tým nemal, keďže pri ducharinách typu Annabelle ani nečakám žiadne prekvapivé dejové zvraty, až dokým neprišiel samotný záver, ktorý je bohapusto odfláknutý, nezmyselný, postavy sa pri ňom chovajú dementne a namiesto nejakej gradácie mi celý ten nápad s obetovaním duší prišiel ako jedna nechcená komédia. Vo výsledku je Annabelle úplne zbytočný film, ale keďže som od toho ani absolútne nič nečakal, tak sklamaný v podstate ani nie som. Raz sa to prežiť dá, akurát si od toho nič po výbornom Conjuringu nesľubovať. CELKOVO: 2* (4/10) ()

FromHell

Annabell je prekrásna ukážka toho,že ani vysoký budget a ani parazitovanie na Wanovom naozaj vynikajúcom Conjuring,nieje v dnešnej mainstreamom prehnitej dobe žiadnou zárukou,Tento film je doslova pľuvanec do tváre klasickému a poctivému horroru.Absolútne odpadový scenár a trápna bábika,ktorá pôsobí miestami naozaj smiešne.Toto je vyslovene horror pre deti.Aspoň,že násťročný divák si príde na svoje,,,Wan si podľa mňa dosť kazí reputáciu,keď sa produkčne podpisuje pod takéto kraviny. 40 % ()

TomX2 odpad!

Zaráža ma, že práve filmy ako tento sú komerčne úspešné a divácky najvyhľadávanejšie, čo sa týka hororového žánru v poslednej dekáde. Práve Annabelle je ukážkou toho, ako by žánrový horor vyzerať nemal a prakticky celý úspech si vyslúžil len nesením sa na známom mene. Po technickej a najmä obsahovej stránke však Annabelle prehráva na plnej čiare - atmosféra je nielenže nefungujúca, ale vo filme sa nedá nájsť hoc len jediný moment, ktorý je originálny, nápaditý, alebo ktorý dostatočne využije prítomné prvky či materiály a dokáže vystrašiť. A ak sa vo filme nájde moment, z ktorého divák môže mierne poskočiť, je to zapríčinené tichom a náhlym ľubovoľným zvukom, čo sa v žiadnom prípade nedá považovať ako pozitívum. Ak v horore nefunguje žiadny z primárnych a najviac dôležitých prvkoch, je tu ešte priestor pre technickú alebo obsahovú stránku, no v prípade Annabelle sú aj tie absolútne hrozné. Herecké výkony sú príšerné, o kamere a strihu platí to isté, soundtrack je snáď najhorší a scenár.. pre ktorý by bolo každé negatívne slovo pozitívum. Filmy však nehodnotím len na základe detailov, objektivity a podrobného rozboru, ale sústredím sa aj na svoje pocity. "Odpad" je tak pre tento film ešte príjemným slovom, keďže som pri sledovaní filmu takmer trpel, bohužiaľ v zlom slova-zmysle. ()

Praxis

Jak někdo může udělat tak debilní spin-off k tak skvělému Conjuring? Tohle je tak dementní film, že to snad není možný. Všichni a všechno se tam chová naprosto imbecilně. Jediný, co táhne film aspoň trochu nahoru je ta ultrahnusná panna. Tohle by si pořídil domu jen úchylák. Lekačky prakticky žádné, to, jak film skončí, jsem věděl už tak od půlky, kdy se na scéně zjevila ztepilá černošská gospelová zpěvačka, a navíc jsou hlavní postavy strašlivě nesympatické. Jediný kněz v podání Tonyho Amendoly, který mimochodník zahrál Mistra Braetaca (Stargate: SG-1) mnohem lépe, se tu aspoň snaží tvářit jinak, než jako když si někdo nacpe citron do řitě. Já nevim, tohle vidět znova už nikdy nechci. Jeden z nejpodprůměrnějších lekačkových filmů (a že je mám celkem rád). 30% ()

ivishka

Ač jsem dříve nemusela horory, tak jsme se s manželem rozhodli, že se teda budeme trošičku bát. Díky tomu, že spíše holduji komediím a věcem u kterých si nemusím po zhlédnutí měnit spodní prádlo, tak nejsem zrovna znalcem. Popravdě celkem mě překvapuje takto nízké hodnocení. Horor dle mého splnil mé očekávání. Bála jsem se až na půdu a několik dnů se mi o tom zdálo. Velice se jim dle mého soudu povedla i maska Satana či stále více strašidelněji (i když pro mě jsou strašidelné všechny porcelánové či staré panenky a vůbec jakékoliv panenky) vypadající Annabelle. ()

PKD

Tak jsem se konečně dostal k jednomu z příspěvků,slavného Conjuring universe a bylo to fajn. Pro mě za pěkné 3*. Scénář v pohodě. Rež.též není nejhorší a i když 2.pol.težce připomíná Rosemary má...tak jsem si to užil a i těch pár lekaček bylo účinných. Je samoz.otázka,jak to bude fungovat na další podívání. Které ale určitě v mém př.,budou. I přes ty fujfuj názory na Annabelle stvoření,mám určitě zájem se kouknout na úplný začátek s panenkou.:) P.s.shlédnuto již vícekrát a bohužel musím prohlásit,že je to čím dál slabší/horší. Pokaždé se do toho musím nutit,což tak nějak nechápu proč to vůbec dělám. Nyní,stěží za 3 a to ještě s oběma očima přivřenýma. Nejspíše se to dostane na 2.5. ()

Womanizer

Bože! Že já na ty "horory" ještě pořád koukám. Už dlouho jsem se nebál a nebavil. A u tohodle taky ne! Záplteka nic méně byla vymyšlená celkem dobře, jenže mě to fakt nudilo. Jen Alfre Woodard dokázal uvěřit, že hraje. A pak ještě vlastně tomu batoleti. ()

kaylin

Komerční rutina, která možná někoho neurazí, ale většinou ani nenadchne. Mě popravdě „Annabelle“ docela urazila, protože to je hororový brak, kterého je v současné době moc. Jako mainstream se to tváří jen proto, že měli tvůrci dost peněz a že to spojili s Wanovým mainstreamovým hororem, který měl atmosféru, měl dobré postavy a měl zajímavý děj. Tady není v pořádku ani jedno. ()

..Lucas..

Slyšel jsem vesměs negativní názory a tak jsem příliš neočekával. Nakonec jsem dostal slušný horor s několika dobrými lekačkami. V poslední době se mi u hororů nestávalo, že bych se fakt lekl, ale tady se mi to stalo několikrát. Navíc velmi nepříjemná atmosféra a slušný příběh. Pro mě velké překvapení. ()

AlistairMir

Nemůžu si pomoct, ale mě prostě hnusná panenka posedlá démonem děsí víc než parta mutantů v kanálu nebo maník se sekyrou, takže jsem byl připraven, že pokud to rejža nepodělá, tak budu spokojen. Leonetti sice jako rejža toho zatím moc nepředvedl, ale hodně lidí zapomíná, že tenhle týpek byl kameraman u hororů Insidious 1,2, V zajetí démonů a Zlovětného ticha, takže s mistrem hororu Wanem už nějakej ten pátek dělá a i když to Wan není, tak rozhodně si ostudu neudělal a dost od Wana pochytil. A to i zlaté pravidlo - ZA MÁLO PENĚZ, HODNĚ MUZIKY. A co mě teda čekalo? Poctivá duchařina s dobrou muzikou, hutnou atmosférou a do poslední chvíle nejistým koncem. Scén u kterých zamrazí je dost a za mě osobně vede noční návštěva od sousedů a ta malá dívenka co proběhla dveřma a....no TFUJTAJBL...Absolutní spokojenost. ()

runner85

Pred pár rokmi som dostal k narodeninám od kamarátok plyšového hrocha. Aj preto som rád, že v hororoch hrá klaun alebo bábika. No našťastie horor o vraždiacom plyšovom hrochovi ešte nevymysleli.... ďakujem, to by som asi nepredýchal ()

dom156

Jestli tohle je horor, tak já jsem dojná kráva. Tohle opravdu nemělo nic společného s hororem. Nudil jsem se a jen snad dvě povedené lekačky mě vytrhly z letargie. No škoda slov a jednoznačný palec dolů. ()

vegetol.mp

Průměrný, ale solidně odvedený spotřební horor, s několika slušnými lekačkami. Největším hrdinou je tady hlavně reklamní tým, který dokázal z průměrného filmu udělat v kinech hit. Jinak natočené to je slušně, ale v rámci šetření je to celé k vlastní škodě uzavřené do různých druhů interiérů. Video by tomuhle filmu slušelo mnohem víc. Tohle prostě není kinomateriál, ale takovej slušnej DTV film, jakých ročně na videu vycházejí desítky. ()

kajas

Samostatný příběh panenky Annabelle se svezl na vlně úspěchu Wanových "Démonů", ale zařadí se k drtivé většině průměrných hororů s nesympatickými hrdiny a nulovou přidanou hodnotou. Některé lekačky byly ale slušné, to zase ano. ()

Martpod

Annabelle by radši měla zůstat zavřená v krabici a přenechat plátno bráškovi Chuckymu. Lekačka sice místy dobrá, ale přemíra všech hororových klišé bije do očí podstatně víc, než by se slušelo, nehledě na neskutečně předvídatelný a patetický konec. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra