Captain Marvel

• USA Captain Marvel (více)

Snímek Captain Marvel se odehrává v devadesátých letech dvacátého století a je tak zcela novým dobrodružstvím z dosud neviděného období filmového světa Marvel. Film sleduje příběh Carol Danversové, ze které stala jedna z nejmocnějších superhrdinek světa. Když Zemi zasáhne mezihvězdná válka mezi dvěma mimozemskými rasami, Danversová se ocitá s malou skupinou spojenců přímo v srdci konfliktu. (Falcon)

Alementina

3.5... asi poslední Marvelovka, kterou jsem neviděla, protože mě odradili recenze... Za ty 90tkovy hity bych skoro dala i 4*, obzvláště píseň Just a girl tamskvele sedla :) ()

Makky

Milá blbina, ktorá zabaví, poteší, ubehne a vyšumí. Nemá jednu zapamätania hodnú scénu a vďaka humornému odľahčeniu a 90´s feelingu ani dramatické napätie. Celé je to úsmevné a humorné viac, než som čakal a to najmä vďaka L. Jacksonovi, ktorý je božský. Brie je moc fajn a potrebu tohto filmu chápem, zasadenie tejto postavy do Endgame by inak nemalo ten správny náboj. Poďme už na to. ()

gogos

Další z řady zábavných marvelovek, která se opírá o sympatickou ústřední postavu a nahláškovaného sidekicka, tentokráte v podobě omlazeného Samuela L. Jacksona. Efekty tradičně na úrovni, akce slušná, tempo výborné. Možná chybí nějaký ten moment překvapení a inovace v rámci žánru, avšak rutinnost zvládá Marvel s grácií. Ze současného univerza to není ani to nejlepší, ani to nejhorší, ale rozhodně stojí za vidění a neurazí. ()

Remedy

Parádní aperitiv před čtvrtými Avengers. Když budu trochu kritický, tak tenhle origin o nejsilnější hrdince ze světa Marvelu vlastně není ničím překvapující a sází na veskrze repetitivní tvůrčí postupy v rámci MCU. Na druhou stranu pořád to funguje (21. film v rámci universa!) a pořád mě to hodně baví. Z té devadesátkové atmosféry se sice dalo vymáčknout o něco víc, nicméně všechny fóry vycházející z kontrastu s dnešní moderní dobou fungovaly skvěle (rychlost načítání souboru po jednotkách procent - to byla nostalgie jak blázen). Líbí se mi, že z Captain Marvel nečiší žádný pomýlený feminismus a že se po celou dobu s motivem silné ženské hrdinky pracuje nanejvýš rozvážně a mnohem sympatičtěji než u konkurenčního DC. Brie Larson je další castingová trefa do černého (to zní tááák nekorektně!!!) a Kevin Feige snad nejlépe plánující velkoproducent v dějinách. ()

..Lucas..

I přesto, že Captain Marvel patří k těm slabším marvelovkám, i tak se pořád jedná o dobrou zábavu. Brie je přirozená a mladí Fury s Coulsonem jsou fajn. Dobře taky pobavil Goose. Dobrá příprava na Endgame, tak vzhůru za ním. ()

raimi

Tak se to v Disney/Marvelu definitivně překlopilo v propagandu. Propagandu nudnou a hloupou. Kope se do Trumpa a jeho imigrantské politiky, kope se do mužů, adoruje feminismus a girl power, nechybí rasově a genderově vyvážení mimozemšťané, přechytralé černošské holčičky žijící v idylickém prostředí bez otce... no ruku bych si upsal, kdybych to tu měl vypisovat všechno. Nejvtipnější jsou "uprchlíci"- citová vydíračka pomocí žen a dětí s velikýma očkama, klasická to zbraň manipulátorů. No a někde za tím vším marastem se krčí jakýsi příběh, ve kterém hraje nesympatická mařka, která neumí hrát a nějaká černoška- hollywoodské star dnešní doby. V komiksové předloze je Země nechtíc svědkem války dvou mimozemských ras, a pohrává si s érou mccarthismu a honu na všechno komunistické v té době, ve filmu je to levičácký a feministický pamflet. Amíci kdysi moc dobře věděli, že komunisty je potřeba nekompromisně vypráskat, jinak vylezou z těch svých děr, a začnou třeba točit takovýhle srá*ory. ()

Rakosnicek77

Bavil jsem se a to je pro mne moje měřítko. V poslední době se to holčičíma superhrdinkama jenom hemží a to je pro mne příjemná změna. Ať to byla Alita, nebo teď Carol, moje očekávání bylo naplněno. ()

movieband

Nebýt Furyho, asi by to nebylo tak moc zábavné, jak v reálu překvapivě je, retro vlna filmu je taky příjemná. Jen ten příběh je, jak říkám kdyby bez Furyho, hodně velký průměr, který by mě neměl skoro ničím zaujmout. Brie je sice kočka, ale že by mi byla zrovna sympatická se říct nedá. Co se efektů, hudby týče, tak to je marvelovský standard, který si drží +/- na vyšší úrovni. Děj tu byl bohužel slabšího rázu. Oproti Black Pantherovi má ale naše Kapitánka výhodu. Neusnul sem. ()

Helo

Chápu, že leckdo hodnotí třema až čtyřma hvězdama, ale já to tomu Marvelu prostě pořád žeru. Jasně, je to pořád ten zajetej styl Marvelovských sólovek, kterej ale pořád baví a navíc ještě odhaluje, pomrkává a vrací starý (mladý) dobrý postavy a hlavně vytáčenej internet, Windows "devadesát pětky" a ultra pomalý CD mechaniky. A narozdíl od ostatních origin sólovek ten příběh staví a vypráví aspoň malinko jinak, ačkoli se od nich v jádru zase tolik neliší. Thank you, Stan. ()

Blackhand47

Marvel konečně vyrukoval se svou první ženskou sólovkou, která rozhodně není tak špatná, jak se předpokládalo. Carol jako postava funguje velice dobře a zasazení filmu do devadesátek nikterak nenarušuje už tak nabitou časovou osu. Největšími tahouny celého snímku jsou rozhodně Fury, Coulson a chlupatý mazel Goose, jež je jakýmsi ústředním komickým prvkem. Ačkoliv film odkazuje na všechny ostatní projekty, je víceméně samostatný a řekl bych, že k pochopení Endgame není ani nijak nutný. Už jen kvůli tomu, kam tvůrci film zasadili, bych jej spíše bral jako součást první fáze, která se samozřejmě točí kolem zrodu celého týmu. I když dílu nemám prakticky co vytknout, nějak cítím, že si to plný počet hvězd nezaslouží, něco tomu prostě chybělo, nějaká jiskra. 80% ()

runner85

Ernest Littlefield ako prvý prešiel bránou za cieľom spoznať nový svet. Stretnúť sa z inou formou uhlíka v tomto danom vesmíre, ktorý poznáme :o. OMG, kde to som? Šak komentujem iný film :D. Slečna Marvelová začala veľmi slabo až dosť drzo pochabne. "Akčné" súboje ma vôbec nezaujali :O, ale tá omáčka bola neskutočne skvelá. A aj keď ten film ma neskutočne veľa dier... dokonca viac ako ementál, musím povedať, že film ma prekvapil nie len samotným dejom, ale aj hlavnou hrdinkou. Biele tričko Marvelovej bolo velice prítažlivé... čo vám poviem.. ()

gegina31

Nic jsem nečekala...přece jen, co se týče superhrdinů, tak u mě vedou chlapi ;-) Nehledě na to, že např. film o Wonder woman mě zklamal, ale to je spíš zásluha DC. Ale Marvelka mě naopak příjemně překvapila. Bylo to zábavný, akční a s kecací nudou to zas tak nepřeháněli. A navíc...zjistit, jak Fury přišel o oko, je opravdu nezapomenutelný zážitek. ()

kajas

Závěr posledních "Avengers" byl zdrcující, jak si ale jistě vzpomínáte, Nick Fury dal celému světu naději. Naději v podobě asi nejsilnější superhrdinky komiksové historie. Tahle mladá dáma ale musela být jaksepatří představena ve vlastním filmu, což se podle mého názoru vydařilo. Carol Danversová je správně neohrožená, sexy a spolu s mladší verzí Nicka Furyho jim to skvěle šlapalo. Což mě přivádí k poznámce, že technologie digitálního omlazení pokročila na neskutečnou úroveň a Samuel L. Jacksonovi toho čtyřicátníka naprosto s přehledem žerete. I vedlejší role jsou obsazené chvályhodně (Mendelsohn má za sebou povedený rok), fungovaly na mě i narážky na život v 90. letech (pár hitovek a pomalé načítání Windows), všechny vtípky o kočkách a vážně jsem se slušně bavila. Kritikům (a není jich málo) ale musím dát za pravdu minimálně v tom, že film neobsahuje žádné nápadité scény, na které byste si za pár dní s nadšením vzpomněli. Na druhou stranu vůbec nenudí, pyšní se sympatickým obsazením a hned v úvodu krásně děkuje Stanu Lee. ()

Baboonek

Překvapivě pohodový film. Všechny prvky Marvelu zachovány, klišé k zachránění světa pomocí vtipných scén udrženo. Ovšem trochu jiný vesmír, před Avengers mě bavil, film byl dobře natočený a měl i malý moment překvapení (předvídatelný, ale na Marvel dost dobrý). A hlavně, je to prostě pohodová komedie kdy všechno dobře dopadne. Navíc parádní marketingový tah v podobě přípravy na nový Avengers Endgame. ()

higuain

Další z řady sedmdesátiprocentních originů z MCU, tzn. film, který sice neurazí, ale ani nenadchne, protože prakticky ničím nevyčnívá. A to i přesto, že jde o origin dost možná nejmocnějšího Avengera. Nevyužitý potenciál je vidět nejen ve sterilních akčních scénách, ale i v samotném závěru, kdy Carol Danvers získá svou úplnou moc vlastně jen tím, že si sundá "obojek" (možná je to jenom mnou, ale přijde mi to jako dost odbytý způsob, jak představit takhle důležitou postavu). Potěšila devadesátková stylizace (i když opět, dalo se z ní vytěžit mnohem víc) a docela fajn byla i chemie mezi Furym a Carol. Je to na jednu stranu určitě lepší než např. Black Panther, na druhou stranu to pořád není film, ve kterém by bylo cokoliv, pro co bych si ho chtěl někdy pustit znova. 70% a jdeme do Endgame. ()

Trevor

Do kina v mojom meste som sa vybral v povznesenej nálade, spôsobenej nielen úspešným štvrťfinále extraligy dorastu hokejistov z nášho mesta ale najmä vďaka osvedčenej, aj keď trochu meškajúcej zostave. Captain Marvel je klasickou Marvelkou, ktorá mňa však vďaka hudbe a mačke bavila o čosi viac ako predošlé a tak aj vďaka stereotypnému scénara nenudila. Řehoř ani ja sme nezaspali a tak meninovo-pomaturitný večer v spoločnosti dvoch výnimočných mladých ľudí bavil. ()

marleyy

80% Kino. Německa. Mě to sedlo a to jakože dosť. Sympatická super žena se svýmk pochyby plus Bad motherfucker S.L. Jackson plus prima J.Law plus dobrá atmosféra plus dobrá a kde rovná se - Děkuji. ()

Aleee89

Skvělý byl Samuel L. Jackson a především kocour Goose, jinak se ale jedná o průměrnou marvelovku, na kterou se už asi nikdy znovu nepodívám. ()

Parlay

Rozhodně jedna z nejhorších Marvelovek, možná vůbec nejslabší origin. Nick Fury zachraňuje, co se dá, a atmosféra devadesátek je také fajn, ale unylost vyprávění (příběhová kostra sama o sobě je solidní, ale její zpracování je nedramatické a fádní) je až ubíjející. Taktéž velmi zamrzí neinvenční a průměrná akce bez momentu překvapení. Pokud se Marvel chystá na další origin, měl by rozhodně přidat, zde si vybral svou slabší chvilku. ()

sofiapetra

Velké zklamání. Bloncka mi byla přitom fakt sympatická, takže tím to nebylo. Dopředu jsem měla nahlášeno, že je to feministické a trochu sci-fi. Nikoliv - feministické to nebylo vůbec a sci-fi ne trochu, ale zcela. Celkový dojem: zmatenost a nuda - minimálně třetinu stále se opakujících soubojů jsem prospala. Když jsem se probrala, počítala jsem minuty, kdy už to utrpení skončí. Tři hvězdy dávám jen z lásky k Marvelu a že byl na začátku důstojně uctěn Stan Lee. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu