Expanze

• USA The Expanse
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, (2015–2022), 46 h 56 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Frankie Adams, Cara Gee, Thomas Jane, Shawn Doyle, Nadine Nicole, Florence Faivre (více)

Série(6) / Epizody(62)

Děj se odehrává za 200 let v budoucnosti, kdy lidstvo plně kolonizovalo sluneční soustavu, ale ještě nedosáhlo ke hvězdám, na pozadí vyostřujícího se konfliktu mezi Zemí, Marsem a koloniemi v Pásu asteroidů. Detektiv Miller, narozený v Pásu, dostane úkol najít nezvěstnou mladou ženu, Juliettu Andromedu Mao. Jim Holden je prvním důstojníkem z nákladní lodě - tahače ledu Canterbury, která těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to oba stáli, jejich osudy se protnou a zjistí, že pohřešovaná dívka je klíčem ke spiknutí nepředstavitelného měřítka. (jaaara)

KraLuban

Seriál s brutálně sestupnou tendencí kvality...nebo to snad je jen výkyv, ale 4. série byla naprosto jalová. Předchozí série byly výborné až dobré, každá trochu o něčem jiném. Ta poslední ale byla...o ničem. Jestli tohle je tendence, kterou se "expanska" hodlá ubírat, tak potěš prso. ()

Rastamania

KONEČNĚ pořádnej scifi seriál s důrazem na příběh, lidské zmrdství.. Thomas Jane me bavil totálně, je to jedna z jeho nejlepších rolí, bez debat. Snad jen tohle zahrál líp.. ()

Ja.Malachi

..no ..mením zo 4* na 5*...aj ked som sa zase nedočkal poriadneho emzáka ...a 5ta séria sa točila okolo teroristu aj tak som nevedel dočkať každú dalšiu časť....s prehladom vytrela novému shit treku r.iť..:) ()

rime

Nízkorozpočtové přeceněné sci-fi. Už samotná předloha je problém. Je lepší si to asi přečíst. Nejde o žádné umělecké dílo, tudíž se nedá říct jestli je lepší seriál nebo kniha. Také mezi autory sci-fi už géniové došli. Prostě čistej průměr a je na každým, zda mu to stačí. Srovnání s BG nesedí, tam je scénář promakanější a herci jsou o 2 třídy lepší. Jedná hvězda dolů za to jak se toho tématu zhostili(nic nezlepšili) a za postavy, který jsou dost jalový a o ničem. ()

hesonic

Filmařskou kvalitou se to blíží Battlestar Galactice. Vyprávěním se to blíží Babylonu 5. Jde po dlouhé době o vcelku povedené sci-fi v realistickém podání (tj. to co mám rád). Zatím mám za sebou první 3 série a 3tí byla nejlepší. Seriál baví a obsahuje zajímavé nové pohledy a nové prvky i když na témata, které nejsou až tak nová. Slabinu je asi herecké obsazení, ale jeden psychopat (sympatický) na lodi Rocinante to zachraňuje :-). ()

UnderDeath

To uz je konec? Tak to je trochu zklamani, cekal jsem, ze ti pejskove a ten jeji bratr neco znamenaji pro dej, vubec tam tyhle sceny nemusely byt. Za to bych ubral posledni serii body.. Jinak jsem se skvele bavil, od pate serie trochu mene, ale stejne, aktualne nejlepsi scifi seros "na trhu" podle me. 5* zpracovani; 4,5* dej; -1* za patou serii; -0,5* za ty zbytecne sceny v 6 serii. Sumarum 4* ()

dweller

Nič lepšie za posledné roky v Sci-Fi seriáloch nevzniklo. Aj keď toto má tiež svoje muchy. Škoda, že S06 je posledná. 3.5* ()

Tomulka odpad!

Při sledování prvních dvou dílů jsem měl neodvratitelny pocit, že hrozně zabíjím čas, že mne irituji dialogy postav, že mne irituji samotní herci svou neschopností hrát přirozeně! Scény mi přišly nekonečné a nudné. Vše umělé natáhnute a absurdní. Např scéna zničení lodě torpédy a pak vše kolem hrozné. Žádné emoce kromě nechutí nad scénářem. Thomas Jane děsivý klišoidní. Nechápu jak to může mít tak vysoké hodnocení. Podobně jsem se cítil při Battelstar Galaktika. Při všem co je momentálně k vidění již dále na tento seriál koukat nebudu. ()

hrabě_olaf

K celemu serialu se vracim po kazde nove serii, chci si zopakovat detaily z predchozich rad. A vzdy najdu nejaky novy detail, nebo souvislost.  Za mne 98% [ty 2% dolu jsou za sem tam se objevujici, hlucha mista] ()

kojot.name

Za mě opravdu pěkná space opera. Kromě čtvrté série, která mi připadla taková rozvleklá a slabší to bylo velmi koukatelné a závěr nic nepokazil. Logika a fyzika občas dotávaly na frak, ale zdaleka ne tolik, jako ve většině jiných žánrových počinů. Cajk. Ale podruhé už to asi vidět nepotřebuju. Tři a půl hvězdy. ()

TheSecond0ne

Některé nadějné seriály, či mnohočetná filmová díla, jsou rušeny a z komerčních důvodů zavrhnuty. Jsem zklamaný, že se Expanze dostala do stejného bodu. Naděje žije, že se pokračování dočkáme, ovšem nepříliš velké. Hlavní postavy se vyvinuly a dokázaly se za sebe postavit ve všech dílech seriálu. Celkem necharismatická seržantka z Marsu to taky zvládla, avšak charismatický pilot, jehož představitele odstavily určitá nařčení, nikoliv. Zakončení bylo trošku uspěcháno, ale i tak bylo pro mne, jakožto nečtenáře knižní předlohy, celkem povedené (až na jedno konečné rozhodnutí, se kterým nemohu souhlasit). Povedený seriál s něčím, co jiné vesmírné scifi nemohou poskytnout. 4/5, realita 4.25/5 ()

jaaara

Předlohou pro seriál je scifi série Expanze autora Jamese S. A. Coreyho (pseudonym autorské dvojice Daniel Abraham a Ty Franck). Česky vyšly první tři díly: Leviatan se probouzí (2013), Kalibánova válka (2014) a Abaddonova brána (2014). V angličtině vyšly další díly Cibola Burn (2014) a Nemesis Games (2015), plánován je šestý díl Babylon’s Ashes (2016). Premiéra seriálové adaptace na SyFy TV plánována na prosinec 2015. ()

Axtom

Keď vidím tie negatívne hodnotenia vyjadrené po 20tich minútach pilotu, tak ja po prvých štyroch dieloch jednoducho dávam plný počet. Mám z Expanse veľkú radosť a ak si zachová nastavenú kvalitu, bude to splnený sen fanúšikov kvalitných scifi seriálov. Je samozrejmé, že nesadne každému, ale ak niekoho tento žáner aspoň trochu láka, nech sa páči, pilot je k dispozícii zadarmo a legálne online. ()

BrkosOv

Pilot me totalne odradil a utvrdil ze SYFY zpacka na, co sahne. Nastesti jsem tomu dal druhou sanci. A z dalsdalsich tri dilu jsem nadsen. Od dob BSG konecne poradna military vesmirna sci-fi:-) ()

Imyourmather

Po dvou dílech maximální spokojenost. Děj mě vcelu vtáhl, ale hlevně jsem se zamiloval do toho prostředí, ve kterém se odehrává. Pro mňa neskutečně cool. Tak uvidíme, doufám že nezklame, našlápnuto má dobře. ()

Socirel

Ach jo, další typický počin od Syfy. S obsazením, efekty, námětem problém nemám, ale znova se ukazuje hlavní slabina většiny pořadů na této tv stanici a to je neschopnost tvůrců vyprávět ucelený příběh, nicméně si seriál během 1. i 2. série udržuje jakous takous kvalitu a narozdíl od jiných Syfy pořadů zatím neuvadá. ()

NovotassCZ

Po shlédnutí osmi epizod musím říct, že jsem velmi nadšen! Líbí se mi celý námět z knih a kompletní zpracování. Samozřejmě, že lze vytknout mnohé, ale i tak je to pro mě za poslední dobu nejlepší sci-fi seriál jaký jsem viděl - a obecně od SyFy je to asi nejlepší za poslední dobu. Celkem jsem si oblíbil i Dark Matter, ale osobně víc tíhnu k Expanse. Myslím, že to stojí za to počkat si než se to rozjede a než se člověk začne trochu orientovat v ději - škoda, že knihy u nás nejsou více známé. ()

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (více)

Amazon chystá Mass Effect seriál

Amazon chystá Mass Effect seriál

24.11.2021

Streamovací služba Amazon pomalu ale jistě začíná rozjíždět svoji vysokorozpočtvou televizní produkci. Před pár dny si tak odbyla premiéru seriálová adaptace fantasy ságy Kolo času, kterou příští rok… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse