The Expanse (TV seriál)

Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2015 - 2017, 20 h 6 min (Minutáž: 20x60 min)

Jeremy Benning

Thomas Jane, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Wes Chatham, Steven Strait, Dominique Tipper, Athena Karkanis, Kristen Hager, Brett Ryan, Rossif Sutherland, Jonathan Banks, Paulo Costanzo, Florence Faivre, Jay Hernandez, Kevin Hanchard, Jane Moffat, Philip Akin, Russell Yuen, Kyle Gatehouse, Elias Toufexis, James Binkley, Sara Mitich, Craig Henry, Jared Harris, Raven Stewart, Hugh Dillon, Nick E. Tarabay, Frankie Adams, Kyle Mitchell, Conrad Pla, Lola Glaudini, Brian George, Julian Richings, Shawn Doyle, François Chau, Christian Bako, Ian Agard, Kenneth Welsh, Greg Bryk, Chad L. Coleman, Boyd Banks, Tattiawna Jones, Duane Murray, Daniel Kash, Frances Fisher, Phillip MacKenzie, Chris Wilson, Elisa Moolecherry, Paul Popowich, Andrew Rotilio, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Tommy Chang, Markus Parilo, Anthony Gerbrandt, Billy MacLellan, John MacDonald, Martin Roach, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Patrick Stevenson, Peter Spence, Jeff Clarke, Cara Gee, Alden Adair, Sarah Allen, Mpho Koaho, Dewshane Williams, Roberto Campanella, Byron Mann, Colin MacPherson, Etan Muskat, Stephen Farrelly, Vanessa Matsui, Mark Quigley, Ted Atherton, Peter Williams, Steven Yaffee, Clé Bennett, Sam Huntington, Ted Whittall, Terry Chen, Grace Lynn Kung, Peter Outerbridge, Rachael Crawford, Neven Pajkic, Allison Hossack, Milton Barnes, Gage Munroe

S01: 80 %(21.5.2017)

• Lacike

Hodnotenie po troch epizodach + zbytok 1. serie som narychlo preklikal. Dufal som, ze konecne zase dostanem poriadnu klasicku space operu, ktore po skonceni BSG nejak vymreli. Namiesto toho som dostal noirovu detektivku vo vesmirnych kulisach s tempom tak pomalym, ze oproti tomu aj slimak pôsobi jak pretekar F1. Cize presne to, co mne absolutne nesedi. Vôbec ma nezaujali ani politicke pikle v pozadi, postavy boli tak nevyrazne, ze som si nezapamätal meno ziadnej z nich. Dokonca aj môj oblubenec Thomas Jane tu hra na pol plynu a zaujme len divnym ucesom. Pochvalit musim len 2 veci. Na TV pomery famozne triky, tie som si fakt vychutnaval a potom temnu atmosferu. Napriek tomu, ze to produkoval Sci-fi Channel, tak sa to nesnazi byt za kazdu cenu cool s otravnymi trapnymi hlaskami ako je u nich zvykom. Za to davam aspon 2 hviezdicky. Fanusikom Star Treku a spol. to asi prilis nesadne, ale komu sedi pomaly utahany Blade Runner, tak bude pravdepodobne nadseny aj z tohto serialu. 4/10.(12.3.2016)

• LIVINGDEAD

Po 20 minutách jsem to musel vypnout. Je to nudná srajda! Znáte filmy z produkce SYFY... no comment! (ROBOCROC (13%), Flu Bird Horror (26%), Raptor Island (14%), Pterodaktyl (17%), Cyclops (16%).. a podobné shity.(28.11.2015)

Konečne sci-fi seriál, kde vidno väčší rozpočet. Lenže dosť cíiť, že ide o adaptáciu... Ako bonus ku knihe (knihám) je to zaujímavé, ale samostatne si neviem predstaviť, že by som sa v tom zorientoval (ktorá loď kde čo s kým proti komu...). Už knižná séria je dosť postavená na dohadoch a preventívnych obvineniach a v seriáli to akosi vyčnieva ešte viac... Navyše línia s Millerom vyznieva, akoby detektív až do stetnutia s Holdenom nič nerobil...(27.7.2016)

Tak mám za sebou první díl, který právě vyskočil do světa. Je těžké hodnotit celkovou kvalitu seriálu, nicméně po tom pilotním dílu je jasné, že to nuda rozhodně nebude. Jenom doufám, že se to nezvrtne v další nekonečný příběh bez konce. Prozatím tedy za 4 uvidíme jak se to bude vyvíjet dál.(27.11.2015)

• - Seriál má poměrně věrně sledovat děj sfi-fi trilogie "Expanze" ("Leviathan se probouzí", "Kalibánova válka" a "Abaddonova brána") od Jamese A. Coreyho s jednou výjimkou - do děje je uvedena dříve postava Chrisjen Avasaraly (Shohreh Aghdashloo), která se objevuje až v knize "Kalibánova válka". (jaaara)

• - Bojové helmy jednotek CPM na stanici Eros jsou ve skutečnosti jen motorkářské helmy, objevily se v poslední epizodě seriálu.
    (UncleMorty)

• - Seriál byl natáčen v Pinewood Studios v Torontu. (jaaara)