The Expanse (TV seriál)

Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2015 - 2019, 36 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Thomas Jane, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Wes Chatham, Steven Strait, Dominique Tipper, Athena Karkanis, Kristen Hager, Brett Ryan, Rossif Sutherland, Jonathan Banks, Paulo Costanzo, Florence Faivre, Jay Hernandez, Kevin Hanchard, Jane Moffat, Philip Akin, Russell Yuen, Kyle Gatehouse, Elias Toufexis, James Binkley, Sara Mitich, Craig Henry, Jared Harris, Raven Stewart, Hugh Dillon, Nick E. Tarabay, Frankie Adams, Kyle Mitchell, Conrad Pla, Lola Glaudini, Brian George, Julian Richings, Shawn Doyle, François Chau, Christian Bako, Ian Agard, Kenneth Welsh, Greg Bryk, Chad L. Coleman, Boyd Banks, Tattiawna Jones, Duane Murray, Daniel Kash, Frances Fisher, Phillip MacKenzie, Elisa Moolecherry, Paul Popowich, Andrew Rotilio, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Tommy Chang, Markus Parilo, Anthony Gerbrandt, Billy MacLellan, John MacDonald, Martin Roach, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Patrick Stevenson, Peter Spence, Jeff Clarke, Cara Gee, Alden Adair, Sarah Allen, Mpho Koaho, Dewshane Williams, Roberto Campanella, Byron Mann, Colin MacPherson, Etan Muskat, Stephen Farrelly, Vanessa Matsui, Mark Quigley, Ted Atherton, Peter Williams, Steven Yaffee, Clé Bennett, Sam Huntington, Ted Whittall, Terry Chen, Grace Lynn Kung, Peter Outerbridge, Rachael Crawford, Neven Pajkic, Allison Hossack, Milton Barnes, Gage Munroe, Ruth Chiang, Liza Balkan, David Tompa, Diana Bentley, Ronnie Rowe, Marci T. House, Michael Brown, Curtis Caravaggio, Carlos Gonzalez-Vio, Daniel Abraham, Ty Franck, Samora Smallwood, Raven Dauda, Elizabeth Mitchell, Morgan Kelly, Atticus Mitchell, Alain Chanoine, Natalie Lisinska, Krista Bridges, Matthew Bennett, David Strathairn, Nadine Nicole Heimann, Genelle Williams, Anna Hopkins, Brandon McGibbon, John Kapelos, Ari Millen, Paulino Nunes, Bo Martyn, Chris Owens, James Lafazanos, Danielle Bourgon, Yanna McIntosh, Brett Heard, Sean Baek, Bernadette Couture

Po třech sériích konstatují, že toto je špička současné sci-fi. Hned několik typů žánru namixovaných dohromady dává dohromady napínavou a zajímavou podívanou se spoustou zvratů, která se neustále posunuje dál a dál a stále toho nabízí více a více. Četl jsem i knihy a musím se přiznat, že seriál je lepší. V podstatě všechny změny provedené tvůrci jsou k lepšímu. Posádka lodi Rosinante začíná být vždy neočekávanějším seriálem roku, snad se ji bude dařit i po přesunu na streamovací službu.(1.7.2018)

Druhý díl právě zhlédnutý , a musím říct, že zatím se mi seriál moc líbí. Ti kteří tomu nedávají ani šanci, a to už jen protože je to od stanice SYFY by se teda měli stydět... LIVINGDEAD hele to že se jim třeba předchozí seriály moc nepovedly, nebo se zase tobě něco na nich nelíbilo, neznamená, že nemůžou přijít s něčím fakt dobrým. Tenhle seriál zatím mohu jen vřele doporučit a dávám prozatimních 5 hvězd, které budu kdyžtak v budoucnu upravovat, ale doufám, že nebudu muset :)(22.12.2015)

Obvykle sci-fi moc neprožívám, není to úplně žánr pro mě, nicméně tady došlo k milýmu překvápku. Zkusil jsem to, začal se dívat a celkem mě to chytlo. Možná proto, že je to v podstatě taková vesmírná kriminálka, dalo by se říct, postavy jsou vcelku zajímavě napsaný a je tam rozjetých hned několik příběhových linek. Je vidět, že si tvůrci dali záležet, postupně se první série propojuje, až vám to dá v závěru celý smysl. Uvidíme, jak to bude pokračovat, ale za mě zatím pohodička. EDIT 2.8.2018 Po druhé sérii přichází zklamání. Pro mě nejlíp napsaná postava v seriálu skončila (dokonce bych řekl, že dost laciným a nepochopitelným sebeobětováním), naopak do popředí se dostává novopečenej kapitán Holden, kterej mně začíná lézt na nervy. Je to škoda, příběh přestává být zajímavým a uvidíme, kam to budou tvůrci směřovat. Zatím hvězdu ubírám.(29.7.2018)

• Lacike

Hodnotenie po troch epizodach + zbytok 1. serie som narychlo preklikal. Dufal som, ze konecne zase dostanem poriadnu klasicku space operu, ktore po skonceni BSG nejak vymreli. Namiesto toho som dostal noirovu detektivku vo vesmirnych kulisach s tempom tak pomalym, ze oproti tomu aj slimak pôsobi jak pretekar F1. Cize presne to, co mne absolutne nesedi. Vôbec ma nezaujali ani politicke pikle v pozadi, postavy boli tak nevyrazne, ze som si nezapamätal meno ziadnej z nich. Dokonca aj môj oblubenec Thomas Jane tu hra na pol plynu a zaujme len divnym ucesom. Pochvalit musim len 2 veci. Na TV pomery famozne triky, tie som si fakt vychutnaval a potom temnu atmosferu. Napriek tomu, ze to produkoval Sci-fi Channel, tak sa to nesnazi byt za kazdu cenu cool s otravnymi trapnymi hlaskami ako je u nich zvykom. Za to davam aspon 2 hviezdicky. Fanusikom Star Treku a spol. to asi prilis nesadne, ale komu sedi pomaly utahany Blade Runner, tak bude pravdepodobne nadseny aj z tohto serialu. 4/10.(12.3.2016)

Po první sérii - velké překvapení, a pravděpodobně nejpropracovanější sci-fi seriál poslední dekády. Příběh se drží překvapivě velmi slušné kvality a vyvíjí se poměrně rychle, kombinuje noir detektivku s vesmírnou akcí ala herní space simulátor Star Citizen - a hlavně se to vše odehrává ve velice uvěřitelném a realistickém světě sluneční soustavy za pár (stovek) let. Btw srovnávat s Robocrocem a podobnými béčky může jen naprostý idiot, i od prvního pohledu je seriál mnohem blíž k Firefly či Battlestar Galactice.(5.3.2016)

• - Na područkách křesel v lodi Rocinante jsou použity navigátory SpaceMouse od společnosti 3Dconnexion, které se ve skutečnosti používají pro pohyb v 3D grafických a konstruktérských programech. (mozec)

• - Prvá séria seriálu je založená na prvej polovici knihy "Leviathan wakes". (WalterIK7)

• - Seriál se pokoušel co nejvíce upravit současné zbraně pro své potřeby tak, jak by podle nich vypadaly vylepšené nové generace zbraní.
    Zbraně jednotek CPM na Erosu jsou z převážné většiny upravené zbraně G36 a FN SCAR-L. Miller (Thomas Jane) v závěrečné epizodě drží v ruce revolver Smith and Wesson 629 Classic s upravenou hlavní. Asi nejčastěji v serialu vidíme upravenou verzi Glocku 17. Ve osmé epizodě, kdy Holdena (Steven Strait) přepadnou jednotky země, drží jeden z agentů krátkou verzi zbraně Kriss Vector. (UncleMorty)