The Expanse (TV seriál)

Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2015 - 2019, 36 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Thomas Jane, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Wes Chatham, Steven Strait, Dominique Tipper, Athena Karkanis, Kristen Hager, Brett Ryan, Rossif Sutherland, Jonathan Banks, Paulo Costanzo, Florence Faivre, Jay Hernandez, Kevin Hanchard, Jane Moffat, Philip Akin, Russell Yuen, Kyle Gatehouse, Elias Toufexis, James Binkley, Sara Mitich, Craig Henry, Jared Harris, Raven Stewart, Hugh Dillon, Nick E. Tarabay, Frankie Adams, Kyle Mitchell, Conrad Pla, Lola Glaudini, Brian George, Julian Richings, Shawn Doyle, François Chau, Christian Bako, Ian Agard, Kenneth Welsh, Greg Bryk, Chad Coleman, Boyd Banks, Tattiawna Jones, Duane Murray, Daniel Kash, Frances Fisher, Phillip MacKenzie, Elisa Moolecherry, Paul Popowich, Andrew Rotilio, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Tommy Chang, Markus Parilo, Anthony Gerbrandt, Billy MacLellan, John MacDonald, Martin Roach, Alex Karzis, Jean Yoon, Ted Ludzik, Patrick Stevenson, Peter Spence, Jeff Clarke, Cara Gee, Alden Adair, Sarah Allen, Mpho Koaho, Dewshane Williams, Roberto Campanella, Byron Mann, Colin MacPherson, Etan Muskat, Stephen Farrelly, Vanessa Matsui, Mark Quigley, Ted Atherton, Peter Williams, Steven Yaffee, Clé Bennett, Sam Huntington, Ted Whittall, Terry Chen, Grace Lynn Kung, Peter Outerbridge, Rachael Crawford, Neven Pajkic, Allison Hossack, Milton Barnes, Gage Munroe, Ruth Chiang, Liza Balkan, David Tompa, Diana Bentley, Ronnie Rowe, Marci T. House, Michael Brown, Curtis Caravaggio, Carlos Gonzalez-Vio, Daniel Abraham, Ty Franck, Samora Smallwood, Raven Dauda, Elizabeth Mitchell, Morgan Kelly, Atticus Mitchell, Alain Chanoine, Natalie Lisinska, Krista Bridges, Matthew Bennett, David Strathairn, Nadine Nicole Heimann, Genelle Williams, Anna Hopkins, Brandon McGibbon, John Kapelos, Ari Millen, Paulino Nunes, Bo Martyn, Chris Owens, James Lafazanos, Danielle Bourgon, Yanna McIntosh, Brett Heard, Sean Baek, Bernadette Couture, J. Adam Brown, Samantha Madely, Hamza Fouad, Tina Jung, Simu Liu
  • Ben Nevis

Těch deset dílů jsem vydržela, ale tímto se s Expanzí loučím. Škoda dát nálepku scifi na obyčejnou detektivku, která řeší sociální poměry v ghettu a bojůvky mezi politiky. Nesmí chybět bojovníci za svobodu lomítko teroristická skupina. A do toho spiknutí mocných, kteří se neštítí obětovat kdejakou stanici. Vždyť takové vesmírné stavby stojí pakatel, že ano? Musím souhlasit s ostatními, že námět by byl fajn, kdyby ho nepohřbil scénář, casting a režie. Něco je špatně, když jsou vám osudy kladných hrdinů u prdele.(10.2.2016)

OMG! Tak co toto teda sakra bylo!? Hledám další odpočinkový seriálek na levej monitor jako kulisu k vážnému hraní onlinovek na pravým... a dostanu toto? Od druhého dílu jsem to hraní zapíchnul a dokoukal jsem se až do poslední epizody první řady - a to během následujícího dne. Co napsat víc? U mě jasný! A nejen víc než důstojný nástupce BG série.(26.3.2016)

The Expanse je sci-fi, které se snaží vycházet z opravdu pevných vědeckých základů. A to se mi na něm moc líbí. Lodě zde nemají hyperprostorové pohony, nemají laserová děla a podobné chujoviny. Tohle je fajnšmekrovinka, spíše pro fanoušky cyberpunku. Tvůrci si i přes menší rozpočet dávají velmi záležet na interiérech jednotlivých lokací a celé universum je velmi dobře vymyšlené, promyšlené (za to ovšem vděčíme autoru knižní ságy, ze které seriál vychází). Po dodívání téměř celé druhé série musím říct, že The Expanse má neustále vzrůstající křivku kvality a z původně spíše béčkového seriálu se pro mě už vyhoupl do áčkových vod. Jen tak dál.(5.4.2017)

Uplne chapem, ze to niekoho nechytilo (co nie je dovod dat tomu odpad). Keby som nemal precitanu kniznu predlohu, asi by som serial z dielne SyFy ani nepozeral. ALE ja som knihu cital a serial ma velmi zaujimal od chvile co som videl prvy trailer. Po skvelej prvej epizode nasledovalo sest vcelku nezaujimavych, aj ked nie nekvalitnych dielov - uznavam, keby necitam knihy, mozno prestanem pozerat po par dieloch aj tak...ALE... ôsmy diel ma prinutil zabudnut na predcháfzajúcu nudu a obcas zmatok a serial si ma opat ziskal... (komentar preformulujem a opravim chyby po skonceni prvej serie) P.S. ***** by boli **** nebyt intelektualov ako LIVINGDEAD, ktorí hodnotia na zaklade predsudkov a prilis kratkeho dojmu...(31.1.2016)

1. díl - Borci co ta kritika? Jako za mě první díl úplně super. Jasně není to top kvalita seriál, ale nechci každý den koukat na Wire, Breaking Bad, GoT, Homeland atd. atd. Herci mi sedí, atmosféra jak prdel na hajzl, sci fi feeling, nádech post apa (ze sochy svobody obkolopený zdí, kvůli zvedlý hladině jsem měl kalhoty plný péra) prostě dobrý. Jasně, normálně by mě víc rajcovalo kdyby to byly mega epický hvězdný války mezi Marsem, Zemí a Šutrama, ale tentokrát mi ta "detektivní" zápletka sedí. Píchání ve volný tíži? A podobně origo momentů je víc, cejtim tam srdíčko. A to jsem viděl zatim první díl! Haha! Po dalších dílech vás budu informovat! ___ 2. díl - Jen mě nedochází jedna věc, proč na Zemi tolik řeší vodu, když jsou všude okolo oceány? Odsolovací technologii máme už teď, tady je kolonizovaná sluneční soustava. Doufám že v předloze je to vysvětleno. Možná v dalších dílech. :)(5.1.2016)

• - Seriál byl natáčen v Pinewood Studios v Torontu. (jaaara)

• - Seriál obsahuje sexuální scény ve stavu beztíže, které koordinoval profesionální choreograf. (jaaara)

• - Seriál má poměrně věrně sledovat děj sfi-fi trilogie "Expanze" ("Leviathan se probouzí", "Kalibánova válka" a "Abaddonova brána") od Jamese A. Coreyho s jednou výjimkou - do děje je uvedena dříve postava Chrisjen Avasaraly (Shohreh Aghdashloo), která se objevuje až v knize "Kalibánova válka". (jaaara)