Sestra

• USA The Nun (více)

Mol

THIS FELT LIKE AN EMERGENCY! Sestra mnohem více děsila v druhém pokračování Démonů než ve svém vlastním filmu a nechápu, proč Vatikán rovnou nevyslal bombardéry s biblemi a hasící letadla se svěcenou vodou, aby si daly přelet nad Rumunským klášterem a v takovém množství, aby zastínily i slunce, aby obloha zčernala pod stíny jejich perutí. Místo toho, tam pošlou nevyrovnaného kněze a poloviční sestru. Pche. ()

A.Fish odpad!

Bez spádu, bez napětí, bez nápadu či originality, naprosto nic nepřinášející a nefungující nuda. Ani jedna fungující lekačka, prostě nic. Naprosté zklamání. ()

HorrFi

Nevim co napsat abych byl stručnej a zároveň napsal to nejdůležitější.. v rámci duchařin posledních let je Sestra určitě nadprůměrej a potěšilo mě, že hraje spíš na atmosféru než na lekačky a chci pochválit taky hudbu a výběr lokace.. ta rumunská příroda se do tohohle filmu dokonale hodila, ale Sestra mě jako celek mírně zklamala.. asi sem za ty leta už odolnej, ale u málokterýho hororu zažívám čistou formu strachu.. ()

tom88

Klasická ducharina, akými je momentálne filmový trh presýtený. Mal som tú možnosť zhliadnuť Mníšku v kine. Bohužiaľ ani to mi zážitok a dojem z filmu moc nevylepšilo. V podstate som sa možno dva krát mierne zľakol, aj to iba vďaka inak parádnemu kino ozvučeniu. Na horor je toto ale veľmi málo. Atmosféra ale nie je zlá, no diváka, ktorý videl X podobných hororov už v podstate nemá čo prekvapiť alebo vydesiť. Vizuál je celkom fajn, čo je ale na filme horšie, je že postavy sa často chovajú nelogicky a navyše si tu divák len ťažko vytvorí ku niekomu nejaké puto. Herci inak veľmi nevýrazní. Dopozerať sa to samozrejme dá, ale nie je to film na opakované zhliadnutia. Veľa pozitív si film zrejme nezaslúži. V podstate okrem vizuálu, miestami atmosferickej hudby, dobrého ozvučenia a slušnej vizáže mníšky, nie je čo vyzdvihnúť. Čakal som väčšiu katastrofu. Myslím, že v tomto subžánri vznikajú aj horšie filmy, preto si Mníška zaslúži priemerné hodnotenie. 55% ()

alchac

Švíca z Vyšných Vlkodlaků zcela pochopitelně těží z přirozeně děsivostního potenciálu paní Aarons, která se rozhodně nemusí obávat nočního potulování špatně osvětlenými ulicemi a parky, neboť jen by se na potenciálního násilníka zašklebila, potřeboval by dotyčný hnědé bezpečnostní trenýrky. Dvojité. Taktéž zasazení děje do prostředí venkovského sídla v malebné krajině páně Drákulovy domoviny, kde bývá po setmění na hřbitově nepřekvapivě poměrně živo, shledávám velmi vkusným, jeptiščí hábity mi vždycky přišly děsivé samy o sobě (on Batman dobře ví, proč to nosí) a hlavně – bubákuje se zde vydatně a zdařile i bez bubínkyrvoucích decibelových lekaček pro debily (ačkoliv s protagonistkou, která by mohla xichtem plašit štíry, to jde samozřejmě celkem snadno). No, abych si zase dal na noc vedle postele petku, protože potmě na hajzl se mi chtít rozhodně nebude, a to i kdyby se mi chtělo sebebvíc. ()

Deyw odpad!

uplne nahovno..ze slibnyho zacatku kravina..sestra neni vubec scary jako v conjuringu..takze to dosrali. :( ()

URBAN

Prvně si musíme říct že horory měly vždy o něco sníženou laťku a jen sem tam něco vyčnívá a tento film ikdyž není žádným zázrakem v rámci žánru zaujme a neurazí. Mělo to, ale podle mě trochu ztracený potenciál a pár hluchý chvilek, ale to vynahradily závěrečné scény které odsýpaly. ( 26.11.18/TV ) ()

Radiq odpad!

Tak tohle bylo spíš k smíchu, než aby se člověk bál. Rumunsko za to nemůže, ale nejvíc jsem se lekl, když nám v bytě při sledování lupla plovoučka. Jeptiška, co vypadá jak Marylin Manson, mě pobavila jedině tím, jak přehnaně do diváka hustili, že je démonická. Hrůzná atmosféra tam možná někde byla, ale přede mnou se schovala pod rohožku. Tyhlety křešťanské vymítačské filmy jsou většinou na jedno brdo. Použití Farmigovic ségry Taissy do role sestry Irene je pro mě matoucí, protože jsem pořád hledal nějakou spojitost s Verou. Prostě jeptišky jsou pro mě hrůzné jen tím, že jejich povolání vůbec někdy někdo vymyslel. ()

David.Darco

Typický americký "baf, baf" ktorý neurazil, no ani neoslnil. Osobne ma sklamalo, že príbeh nebol prepojený aj s miestnou dedinou. ( čo načali, avšak nijak nerozvinuki, škoda... Za dlhšiu stopáž by ti stálo). Najväčším plusom celého filmu sú kostýmy a krása a mysteria Rumunského hradu a prírody. Stále mi v sérii Conjuringov a Anabelle chýba niečo Inovatívne. Niečo čo sa absolútne vyniká zaužívanej technike postavenej na tržbách v Amerike a zahraničí. 65% ()

Lachtaan

Během celých závěrečných titulků jsme dychtivě debatovali nad tím, čemu že jsme to předchozí hodinu a půl vlastně čelili. Z trailerů a obrovských obecných očekávání jsem se na Sestru velmi těšil, byť jako nepřílišný příznivce hororů. Strašlivě jsem litoval toho, že jsem film nestihl v kině, nyní mám jasno, že jsem se neochudil o žádný pamětihodný zážitek. Můj plán počínaje Sestrou zhlédnout celé Conjuring univerzum stále platí, jen zmizely obavy o to, že bych se strachy těžce dokopával k údajně ještě masivnějším hororům. Abych ale přestal The Nun pouze shazovat, samotné zpracování nelítostné jeptišky mi z hlavy asi nikdy nevymizí a veškerý její screentime je balzámem na duši, prahnoucí po strašidelném požitku. REWATCHED 25.8.2019: Napodruhé to byl možná o něco ucelenější zážitek. Tam, kde jsem v říjnu nedával pozor, jsem si teď všechno hezky poskládal dohromady a celkem doufám, že se té dvojky opravdu dočkáme. ()

Copacabana

Nemôžem si pomôcť, ale ducháriny sú mojim guilty pleasure! Aj keby boli prepadáky roka, mňa vždy zaujmú a neodolám im. Čestne sa k tomu hlásim a priznávam. Horory predsa nepozeráme kvoli tomu, či dávajú logiku, ale jednoducho preto, že ich milujeme. Strašne som sa tešila ako si pozriem Mníšku a mňa osobne nesklamala. Ide o atmosférický horor v nevšednom prostredí rumunského kláštora, kde drieme pod povrchom ukryté zlo, a vyberá si svoju daň na životoch nevinných. A navyše za každým rohom strašia nepokojné duše mníšok, ktoré vyzerajú fakt hrozivo. Dobre uznávam, že čo sa týka lakačiek nebol to zrovna James Wan, ale mňa to bavilo...a záver bol pekne vygradovaný, tak ako to má byť. Ako highlight celého mi nedá nespomenúť efekt zvončeka nad hrobom. Okolo celého kláštora bol zriadený cintorín, kde ešte z čias cholery nad každým hrobom visel zvonček na špagáte. Slúžil na to, ak by omylom pochovali niekoho, kto ešte žije, aby mohol z hrobu zazvoniť na pomoc. Tento koncept bol pekne využitý aj ďalej vo filme. Uzatváram to asi tak, že ma Mníška príjemne prekvapila a aj celkom dobre postrašila. Cink! ()

chelseaman22

Začátek byl překvapivě tak dobrý, jak jen mohl být. Výborné umístnění v rumunských horách, kde upíři a vlkodlaci mají pré. Nalezení oběšené jeptišky a následné prozkoumání zemřelé v márnici nahánělo husí kůži jako situace, kdy na 1. FK Příbram našly cestu čtyři tisícovky diváků. Ve druhé polovině filmu, kdy zombie jeptiška pobíhá po klášteře s vypláznutým jazykem už divák nemá slov na stupidností scénáře. A ta krev Krista?! 64% Celosvětový příjem k 6. 1. 2019: $365,550,119, což je 16,62 násobek rozpočtu ()

filmmovier

Neskutečně luxusní a mrazivá atmosféra a pořádně creepy klášter ve správně strašidelném Rumunsku. A ta závěrečná pětiminutová pointa byla taky dost dobrá. Dějově to ovšem není žádná hitparáda, lekačky totálně čekáte... a to je vše, protože já jsem si to fakt užil. Námět je prostě luxusní a i když je to natočené totálně na jistotu, vůbec to nevadí. Čekal jsem průšvih typu první Annabelle, a proto jsem byl překvapený, jak kvalitní podívaná mi byla naservírována. Valak má konečně pořádný koule a ta atmosféra a prostředí tomu prostě neskutečně pomáhá. Parádní duchařina se skvělou Taissou Farmigou a další kvalitní příspěvek do univerza. I když jsou všechny ty spin-offové filmy většinou velice podobné, až na první Annabelle jsou vlastně lepší, než hlavní série. A ani Sestra není výjimkou. James Wan ví, co dělá a dokud budou ty filmy dobré a budou mně bavit, nebudu s nimi mít problém. 80%. ()

Motinski

No a to som si myslel že na úroveň prvej Annabelle už neklesne v tejto sérii nič. Omyl. Mníška je jeden z najnudnejších filmov aké som kedy videl. Herci sú druholigový, lakačky nezáživné a zbytočne naťahované, atmosféra tajomného kláštora vôbec nepôsobí hororovo a zábery v ktorých je použitá umelá hmla vyzerajú smiešne lacno. Drvivá väčšina deja sa odohráva v tme, čo pri takto mdlých kulisách nemôže dopadnúť dobre. Postavy nie sú dostatočne pod tlakom, vo väčšine prípadov majú čas si oddýchnuť (pred finálnym zahnaním démona dokonca stíhajú zloženie mníšskych skúšok alebo čo to vlastne bolo) a väčšina dejových zvratov sú nelogické blbosti ktoré sa ešte tvária ako niečo originálne (Ježišova krv???) Jednu * za to že som dopozeral. ()

Ryuuhei

Velmi zdařilý hororový snímek. Ze začátku jsem očekával průšvih s předvídatelnými lekačkami a tuctovým příběhem. Lekačky ale fungovaly a příběh postupem času jen překvapoval. A kdo by řekl, že zbyde i prostor na nějakou tu hlášku a situaci, které se smála půlka sálu? Jen nevím, zda to byl přímo záměr autorů. Zasazení do kláštera originální, líbivé a náležitě děsivé. Hlavní hrdinka oplývala roztomilostí, drsný a neoblomný kněz sympaťák a Frantík byl jen třešničkou na dortu. Ústřední Sestra krásně hnusná - jen mohla dostat ještě víc prostoru. Nemohl jsem se toho jejího rozmočeného ksichtu a nabroušených tesáků nabažit. A celková stopáž mohla být také aspoň o deset minut delší - strašně to uteklo. Jsem nakonec velmi spokojen a neváhám tento kousek zatím zařadit po bok Ghost Stories, jako druhý letošní nejlepší horor. Jen si musím doplnit návaznosti pokračováními. 80% ()

oveckaoa

Mám z toho smíšené pocity nejsem zklamán a, ale zase ani nadšen. Největší problém filmu vidím v tom, že zhruba od 10 minuty jsou zde pouze 3 postavy (kněz, nevysvěcená sestra a jakýsi průvodce) takže padá napětí a hororovost. Film hodně kazí i humorné scény, které by se do těchto typů hororů neměly dávat. Všechny lekačky jsou strašně okaté a člověk to pozná hned jak přijdou a kdy se stanou a ty co jsou v trailerech mě zase zklamaly v provedení. Konec mě přijde nedořešený (zkušený kněz a nepozná posedlého). 60 procent za to, že jsem se nenudil a návaznost na V Zajetí Démonů ačkoliv nepatřím mezi ty co první díl vynáší do nebes ty naváznosty mě vždy potěší. ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí