Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

// "Come on, Peter Tingle!" Další pavoučí trefa do černého? Well... Far From Home je zcela podle očekávání větší, hravější a akčnější, Jon Watts si s tím navíc tentokrát fakt pohrál, takže servíruje jeden boží nápad za druhým (konečně někdo překonal scénu s Vaderem na konci Rogue One), pak ale ke konci druhého aktu přijde jedna nepovedená scenáristická berlička (teatrální Jake Gyllenhaal promine), a celý film se tak nepříjemně zbrzdí. Naštěstí (!) na to naváže jeden hezký emocionální moment a skvělé finále, takže jsem tohle klopýtnutí filmu ještě milerád odpustil. Co mi zbylo, je parádní dovolená od zbytku osudového MCU, která zvládá míchat humor s vážností, romantiku s osobními vendetami, a klasické spidermanovské odkazy s moderním pojetím od Marvelu. Zkrátka přesně ten typ letního blockbusteru se srdíčkem, který chcete v kině vidět jednou, dvakrát, god damnit, klidně i třikrát! Fanboyovských 9/10 a čekání na trojku bude dlouhé. (Viděno 2x, pořád awesome)(27.6.2019)

• lesumir

Stupidní jako dvanácté pokračování Spy Kids.(10.10.2019)

Nevím, čím začít. Tím, že je Far from Home jednou z nejvýraznějších marvelovek? Jak fantasticky se scénář porval se záporákem, a že jeho origin patří mezi vůbec ty nejsilnější v celém univerzu?? Že se CGI trikařům s neskutečnou finesou povedlo převést z papírových stránek v měřítku téměř 1:1 jedny ze Spideyho nejšílenějších akčních scén??? Jak efektivně a elegantně se pokračuje v příběhu Endgame?!? Wow! Geekovskej pot ze mě v kinosále jen lil, a na konci (a v letadle na poli s růžemi) jsem dokonce uronil nejednu slzu!! Vážně nemám slov výtek. To nejlepší si ale schovávám na konec, a sice, že novej filmovej Peter Parker je ultimátní dojemnou romancí se vším, co k žánru patří, včetně svěžího komediálního závanu, teenagerských nadějí a zklamání, srdceryvných dialogů a cool písniček. Fakt nepřestávám vycházet z údivu, jak se to sakra Marvelu zase povedlo, natočit žánrově něco na comicsy neokoukanýho (tj. středoškolskou love story s hustýma akčníma scénama). Smekám. P.S. Člověk je z toho úplně paf, když si doma měsíc pouští slabší filmy a přinejlepším jeden, dva nadprůměrný fláky, a pak se vypraví do kina na takovouhle šlehu. Budu se opakovat, ale mám prostě sakra rád drahý hollywoodský kraviny s tunou efektů a parádním soundtrackem. P.P.S. (troufale nefilmové) Pokud jste to dočetli až sem, tak vás všechny žeru, protože to přeci jen dělám i kvůli Vám všem, kteří jste se z jakéhokoliv důvodu rozhodli sledovat můj účet... K tomuhle filmu se totiž váže jeden hodně osobní příběh. Kdo mě zná lépe, ví, že si žádnou marvelovku nenechám ujít pokud možno v předpremiéře v IMAXu, a ihned ji radostně ohodnotím. Tak co se tentokrát stalo? "Stala" se ještě radostnější událost, a to sice moje nádherná dcera Miriam, která se rozhodla, že se s tátou přivítá právě 4.7. - na Den nezávislosti. Na Spideyho premiéru. Takže vážení, šestinedělí a neopakovatelné, kouzelné chvíle s mou rodinou bych pochopitelně nevyměnil ani za nic, a tak holt muselo kino počkat... Majdo, Miriam, miluji vás obě hrozně moc.(2.8.2019)

Velmi originální padouch, jinak nic moc..(7.10.2019)

Poslednú dobu ma moc tie sólove filmy nebavili (Captain Marvel, Black Panther, Ant-Man and Wasp) a to ani Spider-Man, tam to ťahal zaňho Iron Man a Michael Keaton. No a musím povedať, že som celkom milo prekvapený, tým čo som videl. Aj tu je kopec postav, ktoré ťahajú film spolu s pavúčim mužom. Hlavne zaujímavý Mysterio a Nick Fury. No tento krát ma aj Tom Holland bavil viac zo všetkých filmoch kde sa ukázal. Aj keď príbeh nieje extra zaujímavý a vlastne sa tam iba cestuje po Europe ani mi to moc nevadilo, pretože postavy to dosť ťahali. Opäť nechýbajú spajdyho kamoši zo školy, či sympaťák Happy. Všetci tu máju celkom dobre a predovšetkým vtipné scény, ktoré moc nenudia a netlačia na pílu. Navyše to celkom dobre plynie, na to že ma film vyše dvoch hodín, tempo je rýchle, akciu striedajú vtipne momenty a zas naopak, čiže sa furt niečo deje a moc nudy nehrozí. Potešilo aj dobre napojenie na Avengers: Endgame, ale aj výborná hudba od Giacchina. P.S: potitulkové scény sú dve a v jednej sa objaví aj JK simmons s Raimiho Spidermana. 85% - 4*(11.7.2019)

Spideyho bláznivá cesta po Evropě. Jakožto fanda do superhrdinů jsem nadšený z toho, že tu pořád máme tolik kvalitních marvelovek (některé silnější, některé slabší, ale kvalitu si stále drží), a teď je tu dokonce film, kde si Spidey zajede do Prahy a projde se po Karlově mostě! Boží. Naopak poslední léta jsem trochu menší "geek" v tom, že už mi tolik nevadí větší změny oproti komiksu. Konkrétně u Spider-Mana si říkám, že to ryzí z komiksu už jsme viděli u Raimiho a teď je na čase zkoušet něco nového. Nové marvelovky taky oproti dávnější superhrdinské praxi z komiksů čerpají a řekl bych, že "source material" i respektují. Takže teď si docela užívám různé ty změny u postav a baví mě - jiná MJ, jiný Mysterio, dokonce i jiný Flash není vůbec zlý (Teď mě někteří komiksáci budou chtít zabít, ale ono taky většina vedlejších postav ze Spideyho universa nejsou až tak zajímavá, aby musela být doslovně převedená)... Ale teď už k filmu - Ze začátku je Far From Home dost zábavná jízda, která má velmi pěkný a na superhrdinský film docela originální námět, ale pak už to na můj vkus "lítalo" občas trochu příliš ztřeštěně a nedávalo to kolikrát zase tolik smysl. Ve filmů je hodně detailů, které mě bavily (stalkování mobilů skrz superbrýle, herectví Jakea Gylenhalla, vztah Neda a Betty...), ale hlavní příběh byl spíš "jenom" fajn. Takže nakonec mi z toho vychází, že Far From Home je podobný Spidey jako Homecoming. Není to žádná pecka, ale zábavný a pohodový film s mladým Spider-manem, který působí velice svěže a jistě má ještě hodně co nabídnout. (7/10)(8.7.2019)

Je to vtipné, postavy sú skvelo napísané, medzi Petrom a MJ to riadne iskrí, no ten príbeh s cestovaním po Európe pôsobí dojmom, že bol na poslednú chvíľu pozliepaný na základe toho, ktorá krajina poskytla väčšiu investičnú pomoc. Vyslovene iritujúca je potitulková scéna, kedy (SPOILER) Marvel uponáhľane prezradí identitu svojho posledného hrdinu, ktorý sa pred verejnosťou skrýval.(9.7.2019)

Far from Home má jednu velkou vadu: kostrbatě přepíná mezi středoškolskou komedií a superhrdinským dramatem. První půlka je tak docela utrpení a ani různé fórky nezachrání fakt, že se mlátí prázdná sláma. Od zvratu v polovině už nám Watts servíruje klasický blockbuster se všemi atrakcemi. Gyllenhaal je super, Holland taktéž, ale ten vtip a šmrnc z Homecoming je pryč. Docela výrazná sekvence v Praze potěšila. [Přesná stopáž: 129 min](18.9.2019)

Od Gyllenhaala ako záporáka som očakával čosi odlišné, ale napriek tomu som s ním bol spokojný. Holland so Zendayou sú skutočne milí a spomienky Spideyho a Happyho na Tonyho Starka vyvolali úsmev na tvári. Slušná marvelácka jednohubka.(23.9.2019)

Těžká pohodovka, která po dramatickém Endgame chtěla fandům připomenout, že Marvel je v prvé řadě fun territory blockbusterové filmařiny. První polovina je opravdu zábavná a až mě zarazilo, jak může být snímek o superhrdinovi s romantickou teenagerskou linií kvalitativně tak napřed před většinou čistokrevných teenagerských komedií - Peterovy trable s jeho láskou a následné dilema kolem vlastní totožnosti fungují skvěle jak po stránce humoru, tak i jako důležitý příčinný prvek zásadního záporáckého twistu. A vůbec, celé je to vlastně hrozně příjemná podívaná, kterou si určitě užijete, pokud máte rádi postavu Spider-Mana a celý ten marvelovský vesmír, který umožňuje i docela rafinované začlenění iluzorních motivů a originálního antagonisty. Bohužel to sráží křečovitá druhá polovina, která nejprve diváka otupí zbytečně zdlouhavou iluzorní sekvencí a následně mu naservíruje komediální finále, v němž má jít postavám seriózně o krk, ale oni si doběhnou ke korunovačním klenotům a vyměňují si u nich své tajné slabosti. Akce také nic moc a konečný osud záporné postavy docela neadekvátní vzhledem k jejímu potenciálu. Koncept cestování po známých evropských lokacích však zmáklý takřka bez výhrad a zajímavá potitulková scéna podtrhuje debilní rozhodnutí Sony nepokračovat v tak nadějně rozehrané story. 70%(25.9.2019)

Lepší než "Homecoming", ale pořád průměrné. První polovinu filmu jsem si opravdu užívala, nicméně od Prahy to šlo do starého dobrého marvelovského háje a nepomohly ani Mysterio se svými cool iluzemi, ani solidní akce v Londýně. P.S.: Viděla jsem ledacos, ale kombinace krojů a čínských lampionů? To je nový level.(16.7.2019)

(92%) Viděno v kině (2D – český dabing). Tak jsme se dočkali další marvelovky. Po epickém Avengers: Endgame jsem byl už trochu skeptický. Říkal jsem si, jestli se vůbec povede pozvolné pokračování těchto filmů. A ono se to tímhle nejnovějším SPIDER-MANEM opravdu zdařilo. Abych byl konkrétní, tak tahle postava pavoučího muže, kterou hraje Tom Holland jsem prvně nasál ve filmové záležitosti Captain America: Občanská válka, kde mě mladý herec v roli Spider-mana rozhodně zaujal. V následující jeho sólovce Spider-Man: Homecoming mě tak trochu zklamal – prostě ten film utáhnout nedokázal, alespoň v mých očích, tak jsem z toho vyvodil pouhopouhý průměr. No ale v obou následujících Avengers Infinity War a Endgame mě opět bavil. Téhle jeho druhé sólovky jsem se opět obával, ale nakonec to dopadlo přímo perfektně. Co se týče akce, rozhodně byla dobrá, nebylo ji úplné kvantum, což byla pro mě vcelku vítaná změna, ale když se objevila, tak jsem si nemohl stěžovat. Byla dobře natočena, kamera byla v pohodě, nějaké ty nápady byly atd. Jenže mě se film líbil jako celek a to snad ve všech ohledech. Hlavně z postavy Petera Parkera vyrostl chytrý a až příběhově dospělý kluk, který chce začít žít normální život. Navíc film měl neskutečně emotivní hloubku. Veškeré scény emočně fungovaly na výbornou. A odkazy na Starka, kterých bylo mnoho včetně skutečnosti, že se na něj furt vzpomínalo, to mi udělalo u srdce dobře, neboť to byla má nejoblíbenější marvelácká postava. Hlavní záporák mi přišel skvěle napsaný. Jake Gyllenhaal ho sehrál vskutku bravurně. V cca půlce filmu tu máme solidní zvrat, který jsem teda nečekal. Herecké obsazení je opět skvělé. Potěšil mě Jon Favreau a S.L.Jackson a další. Hudba byla opět zdařilá, i když už ne tak překvapivá a zapamatovatelná. V tomto filmu fungovalo spoustu věcí najednou: Humor, akce, nápady, emotivní scény, dobří herci, skvělý záporák, odkazy na Starka atd. Možná bych ještě víc doladil děj a nápady ohledně projekce atd. Jinak se nemohu moc stěžovat. Lokace v Praze byly super. Co k tomu dodávat ? Absolutní spokojenost !(24.7.2019)

Nikdy bych nevěřil, že se budu těšit na další kousek od Marvelu...ovšem po Spider-Man: Far from Home je to tak, v rámci filmových možností jdou stále dál (i když jde jen o vizuální šalbu, baví mě to), nicméně po stránce dějové jaksi přešlapují na místě a já na svém hodnocení. [Kino Citadela - Litvínov](14.8.2019)

Pomalejší rozjezd připomínající teenagerovské komedie se naštěstí v Benátkách rozjede a zastaví se až po skončení titulků. Parkerova puberta dosahuje vrcholu, a tak jeho největší starostí je, jak sbalit MJ. Jenže než se náš hrdina rozhoupá, má před sebou úplně jiné problémy. Země je v ohrožení a Nick Fury nemá nikoho jiného, než Spideyho. Tedy hned po Quentinu Beckovi, který ví, jak si s nebezpečím poradit. Benátky, Berlín, Londýn, New York, PRAHA. Whitney Houston, AC/DC, The Matadors, M. Laiferová, B. Smetana, C. Debussy, The Go-Go´s, RAMONES. Pokud nečekáte náročnou intelektuální zábavu, ale bezstarostnou jízdu, pak si pavoučí dobrodružství užijete. P.S. jen s elementály mi to moc nehraje, protože to jsou nejnižší bytosti astrálu, tedy logicky by Zemi neohrozili ani náhodou. Ale jde o fantazii, tak budiž...(8.7.2019)

Spider-Man na evropské tour. Tak už ho (tvůrci) na chvíli vyhnali na prázdniny, v doprovodu party jeho nejbližších vrstevníků se dalo čekat příjemné nicnedělání s počtem několika evropských zastávek, jenže to by světu nesměla zase jednou hrozit gigantická zkáza. Svými holografickými iluzemi obloudil celý svět zhrzený Quentin Beck/Mysterio,----následuje SPOILER velký jako Praha----, který ze všech živých odkazů zesnulého Tonyho Starka chce udělat mrtvé. Peter Park alias Spider-Man musí odolat neviditelným svodům rajcovní tetičky May, pokusit se navléct si také latex na nejztopořenější část svého těla, neb kolem něj krouží dívka jeho spermicidních snů MJ, pogratulovat svému šikmookému kamarádovi Nedovi, že utvořil nečekaný pár s Betty Brant a musí dostát posmrtným slibům celé necelé partě Avengers,strpět návštěvy Nicka Furyho a hlavně musí i nadále být obezřetný ohledně utajení své druhé identity. V sázce je celý Hřib primátora města Prahy. Ano, od dob návštěvy Toma Cruise a jeho předem nemožných a jakkoliv vyloučených misí slyší pražští činovníci na cinkání mincí filmových štábů, takže i parta kolem režiséra Johna Wattse dostala možnost zdevastovat Karlův most a přilehlé okolí. Pravda, ta nejspektakulárnější akce se odehraje v Londýně, ovšem našinec se dme pýchou, že může uzřít v nákladném americkém bijáku asfaltovou polevu naší Matičky. Akce netvoří primární složku, i když je poměrně spektakulárně natočená, na přetřes se dostává humor, podávaný obřími lžícemi, z nichž to mladému publiku chutná. Tom Holland bude v jiných filmech nicka, ovšem jakmile má prostor být patřičně akční, je z něj humorně zpovykaný holobrádek, jemuž byste klidně vystavili rodný list se jménem Spider-Man. Do svých sítí spolehlivý tvůrčí tým, který si scenáristické i režijní kormidlo od minulého dílu ponechal, ulovil Jake Gyllenhaala, který vnese do té taškařice vážné finesy, čímž trochu naruší nevážnou bujarost této komediální párty. Nejen Tom Holland, ale veškeré vedlejší postavy mají hodně čiperný komický a sympatický status, takže bych z celé party nerad někoho vynechal: Zendaya, Jacob Batalon, Tony Revolori a Angourie Rice jsou mladí výletníci k nezaplacení, načež jim sekundují dříve narození Marisa Tomei a Jon Favreau. A kdo by čekal, že Létajícího Čestmíra bude se Spider-Manem pojit "příbuzenský" vztah, že (viz "cameo" Lukáše Becha). Tvůrčí parta tentokrát trochu (u)šetřila na akci, popustila něco málo invenčních prvků, technickým zázemím nezklamala a dala vyniknout (pubertálnímu) humoru a legráckám všeho druhu. A on je to svěží přístup. 10/10(30.9.2019)

Hlavne pre kombináciu humor + striedanie lokácií + Mysterio, maximálne zábavné a medzititulková scéna to ešte zaklincuje. Zmenil by som akurát obsadenie niektorých ženských postáv; konkrétne nechápem, prečo niekto tak škaredý ako Zendaya a niekto krásny ako Angourie Rice, nehrajú opáčné party. 75% a už sa teším, ako z tej multikulti triedy praskne vlasteneckej žumpe žilka na hemoroidoch.(20.9.2019)

Až nečekaně dobrá (vtipná a příjemná) road-trip teenage komedie. A jako superhrdinský velkofilm je to taky docela fajn. ;-) Zatím mi tenhle uvolněný, lehkonohý styl k MCU Spideymu celkem sedí (na Raimiho první dva filmy ale zatím nemá a na slepou odbočku jménem Amazing Spider-Man se snad co nejdříve zapomene). 70 %(13.7.2019)

Eurotrip se spoustou digitálního bordelu kolem. Po sympaticky přízemní a dramaticky fungující jedničce je toto dost velký úpadek.(3.8.2019)

Presun z New Yorku do Europy posobi sviezo, herci su do jedneho vynikajuci a ako romanticka komedia (s obcasnou akcnou vsuvkou) to funguje vyborne. Teda minimalne prva cca hodin je skvela. Potom vsak pride velky zvrat, ktory zapletku posuva do takeho absurdna, ze som ju nebol schopny akceptovat ani v ramci tohto zanru. Takze zase je to iba dalsia slusna, no ziadnym sposobom vynimocna marvelovka. O vyssom hodnoteni nakoniec rozhodol paradny cliffhanger. 7/10(20.9.2019)

Nový Spider-Man se rozhodně povedl. Je opět v režii Jona Wattse. Cestuje se tu po téměř polovině Evropy, hlavně scény z Česka člověka zaujmou. Nový záporák je dost mazaný, ale člověk znalý komixů to může tušit. Přece jen film obsahuje pár zajímavých zvratů. Peter si na svém školním výletě musí vybrat, zda chce být hrdinou, nebo jen obyčejným středoškolákem. Jakeu Gyllenhaalovi role Mysteria rozhodně sedne. I Nick Fury se tu dost objevuje. Škoda, že Happy nemá vác prostotu, ale všechny jeho scény jsou dost vtipné, jako většina filmu. Stejně tak scény s Nedem a dalšími spolužáky. Cestuje se od Benátek přes Rakousko, Prahu, Berlín až do Londýna. I potitulkové scény nám odhalí pár dost zajímavých informací. Tomu Hollandovi tato role prostě vážně sedne. "Ty máš rozdvojku na sluchátka?" :D(7.7.2019)

Podobně jako jednička je to velmi zábavná podívaná, kde Spider-Man jakožto stále ještě nedospělý středoškolák zápasí sám se sebou, svými prioritami (láska k MJ, ochrana jeho kamarádů) a zkrátka má stále daleko do zkušeného a "moudrého" člověka, který by byl schopný bez problému unést své superhrdinské povinnosti. To se mi na tomhle vyobrazení Spider-Mana líbilo už u jedničky a nyní ve dvojce jeho "vývoj" pokračuje. Navíc film zajímavě ozvláštnilo všechno to cestování po Evropě, přestože to bylo dost přitažené za vlasy. Už jenom to zcestné zobrazení Prahy jako nějakého města karnevalů, kde naopak opera je jedna "obrovská nuda", na kterou nikdo nechodí.... no, nad tímhle jsem se fakt musela pousmát. Ale jako celek to samozřejmě fungovalo, bylo to poutavé i vtipné, plus k tomu všemu ještě Jake Gyllenhaal jako třešnička na dortu (netřeba dodávat více). Jen mi místy přišlo, že to nedrželo tak hezky pohromadě jako předchozí díl (možná za to paradoxně mohlo i to rozdrobení příběhu mezi několik míst). Taky to podle mě souvisí se slabou úlohou Avengerů v tomto díle - vlastně mi celou dobu vrtalo hlavou, co tam sakra celou dobu dělají, během toho, kdy se po světě děly různé katastrofy, a z nějakého důvodu to nechávali pouze na Spider-Manovi a Mysteriovi (Jake Gyllenhaal). Když se na konci ukázalo, že (spoiler) Nick Fury a ostatní si ve skutečnosti jen někde váleli šunky a reálně u toho ani nebyli, tak jsem tím spíš nechápala, co to má sakra znamenat. Tohle se bohužel trochu podepsalo na mém vnímání celého filmu. ~(3,9)~(24.7.2019)

1 2 3 4 5 7 14 20 26