Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

Bednaa

Warneři se poučili ze svých chyb a po tom co u původního filmu nezkousli Ayerovu vizi a film mu zásadně překopali, nechali Gunnovi kompletně volnou ruku a zrodil se tak první počin z jejich univerza, který považuji za opravdu špičkový komiksový flák. Gunn se mohl po všech směrech utrhnout ze řetězu, zároveň se mu ale podařilo neutéct do až příliš velkých extrémů a doručit i jak funkční osobní momenty, tak emoční chvíle a v jedné lince i silnou morální otázku. Trefuje se do černého akcí i komediálním timeingem, dává postavám prostor být cool, každému dá údernou hlášku nebo akční sekvenci (tedy těm, kteří se dožijí víc než dvou minut screen timu - není jich zas tak moc). Jestli se po třetích Strážcích vybodne na Marvel a natočí ve stejném duchu pár sequelů, budu jedině rád. Tenhle směr mi u DCEU zatím vyhovoval zdaleka nejvíc. ()

LL CoOl J 74

Gunn je prostě machr a nikdo mi to nevymluví. První teoreticky díl Suicide Squad total shit .. Opravdu jsem se bavil nechápu ty nesmyslné komenty občas ostatních. Postavy , které měli šílené schopnosti i když mě zklamal Roorke , který si tam moc nezahrál. ()

Sopholojong

Historicky prvy komiksovy horor?! Frekvenciou krvi, nechutnosti a fuckovania si to so vsetkymi Deadpoolmi (i vratane tretieho, este nenatoceneho) vytiera rit. Kopec coolovych vizualnych vychytavok (dejovo a casovo informativne napisy adaptovane vzhladom k prostrediu, Harley Quinn plavajuca s krysami, Harley s kopiou etc.) a prekvapujuce odstranovanie klucovych postav len tak v par sekundach akoby nic. James Gunn si vela streliva minie uz hned v odzbrojujucom uvode (Michael Rooker opat raz genialny), aby v nasledujucej otukavacke hrdinov na ostrove v dialogoch mierne nudil, alebo len priemerne zabaval. Avsak obsahuje to take kvantum uz teraz ikonickych scen, hlasok a vytunenych obrazov, ze nejde nemat zmyslovy orgazmus - likvidacia povstaleckej dediny, kratka romantika Harley Quinn, nom-nom "zralocak" (najvtipnejsi z filmu), Harleyin "wickovsky" utek z vazenia, Kinnaman vs. Cena (skvele nasnimany fight v odraze ocelovej prilby), "Hey boss, we got a kaiju in town", nastup Squadu v dazdi atd., atd. Vsetko sa to skutocne neda na prvy raz pobrat a potrebujem este jednu reprizu. 9/10 s tym, ze Gunn je vizualny macher, ale este potrebuje popracovat na neakcnych pasazach. ()

Seffi

S eRkem jsou ty filmy hnedle hezčí. Sebevražedný oddíl se tak mohl odvázat a dostát svému jménu. Marvel si ty svoje nastavený dětský kaše přes kopírák může strčit do (_!_). 88% ()

Yamatosan

Zázrak se nekoná. Brutální R? Ano, samoúčelného násilí pro násilí tam je požehnaně - a z toho si mám sednout na prdel? Humor? Vždyť je v tom nejvtipnější digishark, OMFG! Zajímavé, zábavné postavy? Nevidím jich tam mnoho. Třeba Harley - opravdu nechápu, že zrovna tahle otravná postavička tak táhne. Není to sračka, ale za mě to k ní nemá moc daleko. ()

camilamlynar odpad!

Opět je to jedna velká šaškárna. Jako párkrát jsem se i zasmála, ale co je DC schopno předvést je neuvěřitelné. Vždyť oni bojují s obří hvězdicí která vypadá jak z dětské knížky. ()

Raziel811

Obsazení bylo rozhodně příjemné, ale po takovém hypu jsem čekal něco víc. Jsem asi jeden z mála, komu se líbila jednička a tohle je asi jen o chlup lepší. Ano, triky jsou fajn, humor také občas ujde, ale jinak je to průměrný DC věc. ()

matous20063

Wow, konečně pořádný DC biják. Warner udělal skvělou věc že nechal Gunna dělat si co chce. Vytvořil absolutní masakr, který je totálně skvělý. Herci si to zřejmě pořádně užili a diváci taky. Záporák je prý podle všech špatně zpracovaný, s tím vůbec nesouhlasím. Podle mě je daleko lepší než Enchantres. Taky vás může znepokojit že je tam hodně hrdinů, vůbec se nemusíte bát, hrdinové odpadají jak Němci v zákopech. Za mě zatím nejlepší DC film. Normálně bych dal 80% ale za King Sharka a jeho vystoupení 90% :-D ()

Tr0nic

Tak sa to podarilo. Režisér a scenárista Guardian of the Galaxy natočil najlepší film DCU. Je to vtipné , akčné a vôbec by som sa nebál tomu dať žáner horror, R-kový rating sadol oveľa viac ako JL.Treba to brať s nadhľadom a o zábavu máte postarané. Finále už bolo také, že som si povedal, wtf na čo sa to vlastne pozerám ? Do 5* chýbalo minimum. ()

Skyw4lker7

Veľkolepá jazda a jednoznačne sa jedná momentálne o najlepší blockbuster tohto roka. Sequel - reboot, skvele vystihuje komiksy. Herci sú skvelý, akcia na vysokej úrovni, efekty prešpikované. Je to iné a určite viac uletené ,ako prvý film z roku 2016 ,ktorý mám ,ale tiež rád. Hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐. ()

Rastamania

No konečně.. Nekompromisní, nekorektní, sprostý, vtipný, debilní. Jsem si myslel, že to bude v duchu jedničky nebo HQ:BirdsOfPrey... Je osvěžující se takhle seknout ) ()

bigmatko

James Gun ani tento raz nesklamal a ponúkol vizuálne a mierne šialené miestami viac šialené divadlo s tak bizarnými postavami až to niekedy nedávalo logiku. ale to bol asi zámer. DC proste má byť aj krvavý aj zábavný a dokonca aj Cena ukázal že vie podať kvalitný a zábavný výkon zároveň. Mix postáv nedal vydýchnuť ani na minútu a ich neobvyklé idiotské šťastie a uvažovanie dokázalo opäť zachrániť svet. Partička narušených jedincov kam by zapadli aj strážcovia galaxie. James gun má asi rád takéto charaktery keďže im môžete zveriť aj vážnu a zároveň aj úplne šialenú a nezmyselnú rolu a viete že z toho vznikne divadlo. už by to ale chcelo návrat skutočne dobrých veľkofilmov ktoré sa stále iba odsúvajú a už nás to prestáva baviť. ()

Bogrant

Klobúk dole pred Gunnom, že niekto má v dnešnej precitlivenej a cenzúrovanej dobe gule sa poriadne odviazať a konečne urobiť drsné Rko. A že mu to teda vyšlo nadmieru dobre. Nový oddiel je úchylný, hnusný, vulgárny, brutálny, v prvom rade ale zábavný, v mnohom prekvapivý a nadhľadový, vie kam až môže zájsť, postavy majú zmysel (hoci Harley ma stále nebaví) a objektívne, je to jedno z najlepších DC za veľmi dlhú dobu. Čisto subjektívne, ale toto všetko ide nakoniec akosi bokom, keďže k tomuto univerzu stále nemám vzťah a niektoré pasáže mi už prišli trochu vykonštruované, len na efekt. A kam to celé má vlastne zapadnúť, je záhada. ()

Slack

Nebyť toho Joela, tak dám plných 5. Ten to tam kazil a do partie sa nehodil. Všetko čo bolo v jednotke trápne, nevtipné a nudné bolo v tomto pokračovaní takmer dokonalé. Cena v bielych slipoch TOP. Harleyka konečne dostala pekný priestor. Ubehlo to ako voda. NAM NAM. ()

HMTD

Co na to říci, Gunn je super režisér, odvedl super práci a myslím že skvěle propojuje momenty které nečekáte s momenty kde vás nechá odhadnout co se stane. Prostě si ten film vychutnejte, nechci spoilerovat. ()

motyka52

Bylo to originální bylo? Bylo! Bylo to správně krvavé? Bylo! Bylo to překvapivé? Bylo! Bylo to kurevsky zábavné? To teda bylo! Nemohlo to být náhodou o půl hodiny kratší? To teda asi mohlo ... ()

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)