Reklama

Reklama

Sebevražedný oddíl

 • USA The Suicide Squad (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Ent.)

Zajímavosti (39)

 • Pro Danielu Melchior (Ratcatcher 2) není tento snímek prvním komiksovým filmem, na kterém se podílela – v portugalském znění filmu Spider-Man: Paralelní světy (2018) nadabovala postavu Gwen Stacy / Spider-Gwen (v původním znění Hailee Steinfeld). Jedná se však o první komiksový film a o první americký film vůbec, ve kterém si zahrála. (MiniMinion)
 • Studio Warner Bros. nabídlo Jamesi Gunnovi možnost natočit buď snímek o Supermanovi nebo o Sebevražedném oddílu. Gunn si nakonec vybral právě Sebevražedný oddíl, protože o Supermanovi prý budou vznikat filmy pořád, kdežto postavy jako například Polka-Dot Man (David Dastmalchian) jen tak někdo na plátno nepřivede, a proto jim chce dát šanci. On sám také mimo jiné přišel s nápadem na film o superpsu Kryptovi. (MiniMinion)
 • Postavu King Sharka namluvil Sylvester Stallone, pohyby pro CGI technologii však natočil Steve Agee, který ve filmu také hrál jednoho z dispečerů sledujícího Sebevražedný oddíl. (Hyperbolic)
 • Scénu, kde si Harley (Margot Robbie) odemkne pouta pomocí své nohy, natočila herečka na první pokus. (jajo161)
 • Ve vězení má cameo hned několik záporáků z DC komiksů, jako např. Kaleidoscope (Natalia Safran), Calendar Man (Sean Gunn) či Double Down (Jared Leland Gore). (NiWi)
 • King Shark (v původním znění Sylvester Stallone) čte ve vězení knihu „Druhy náboženské zkušenosti“ od Williama Jamese. (NiWi)
 • David Dastmalchian (Polka-Dot Man) během natáčení adoptoval pouliční kočku, která je navštívila na place v Panamě. Kostýmní výtvarníci pro ni dokonce vyrobili kostým inspirovaný oblekem Polka-Dot Mana. (MiniMinion)
 • Vzhled Harley Quinn (Margot Robbie), tedy červená a černá barva na oblečení a ve vlasech, je založen na sérii komiksů „New 52“, která v roce 2011 restartovala všechny superhrdinské komiksy společnosti DC Comics. (fiLLthe3DD)
 • Scéna v traileru, v níž King Shark (v původním znění Sylvester Stallone) roztrhne člověka vejpůl, byla sice natočena s digitálním „žralokem“, ale oběť byla figurína vybavena falešnými vnitřnostmi a umělou krví. (fiLLthe3DD)
 • První R-kový film natočený na kamery s certifikací od IMAXu (konkrétně na kamery Red Komodo IMAX) ve formátu určeném pro kina IMAX. (fiLLthe3DD)
 • Komiksový autor John Ostrander, který se mimo jiné podílel na tvorbě komiksové série „Suicide Squad“ z 80. let, si v tomto filmu zahrál menší cameo – ztvárnil Dr. Fitzgibbona. (fiLLthe3DD)
 • Jedná se o třetí filmový projekt podle komiksu vydavatelství DC, ve kterém hrál David Dastmalchian. Předtím hrál Jokerova spojence ve filmu Temný rytíř (2008) a později hrál Dwighta v seriálu Gotham (od r. 2014). (G....)
 • Natáčení započalo 20. září 2019 v ateliérech Pinewood Studios ve městě Atlanta ve státě Georgia a skončilo 28. února roku 2020. Štáb rovněž natáčel v americké Gruzii a v Panamě. (fiLLthe3DD)
 • Zatímco Sebevražedný oddíl (2016) čerpal inspiraci z komiksové série „New 52“ vydané roku 2011, v případě tohoto snímku posloužila jako vzor „Suicide Squad“ vydávaná v 80. letech, jejímiž autory byli John Ostrander a Kim Yale. (fiLLthe3DD)

Související novinky

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Nový šéf společnosti Warner Bros. Discovery David Zaslav už nějaký ten pátek pracuje na zásadních změnách, kterými by chtěl přispět k nové éře nejen na poli filmů, ale i seriálů, her, a celkově… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Reklama

Reklama