Randall a Hopkirk (TV seriál)

Randall and Hopkirk (Deceased)

Randall a Hopkirk

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Fantasy / Mysteriózní

Velká Británie, 1969 - 1970, 21 h 41 min (Minutáž: 26 x 60 min)

Ralph Smart, Ray Austin

Gilbert Taylor

Mike Pratt, Kenneth Cope, Annette Andre, Carol Cleveland, Peter Cellier, Michael Ripper, Brian Blessed, Walter Sparrow, Olga Lowe, Michael Gothard, Howard Goorney, Veronica Carlson, Peter Jones, Michael Coles, Robin Hawdon, Kieron Moore, Valerie Leon, Jane Merrow, Timothy West, Madge Ryan, Caroline Blakiston, Patrick Jordan, Patrick Connor, Michael Goodliffe, Stanley Meadows, Liz Fraser, Joby Blanshard, Alan Gifford, Felix Aylmer, Terence Plummer, Chris Gannon, Max Faulkner, Bessie Love, Alfred Burke, Patrick Barr, Frank Windsor, Norman Eshley, John Fraser, Ronald Radd, John Hallam, Bernard Kay, James Culliford, Sue Lloyd, Mary Merrall, Danny Green, Nicholas Courtney, John Boxer, Marne Maitland, Patrick Holt, Victor Harrington, John Rae, Noel Davis, Arnold Diamond, Michael Gwynn, Harry Locke, Ronald Lacey, Anthony Sagar, Harold Innocent, Tom Chatto, Harry Fielder, Doris Hare, Norman Bird, Raymond Young, Cyril Renison, Betty Woolfe, Lois Maxwell, Marjorie Rhodes, Freddie Jones, Eric Dodson, George Lee, William Squire, Drewe Henley, Victor Maddern, Anthony Baird, Michael Bird, Billy Cornelius, Garfield Morgan, Jeremy Young, Tony Steedman, David Lodge, Tenniel Evans, Leslie Schofield, Alex Scott, Gary Watson, Freda Jackson, Michael Radford, Meredith Edwards, Graham Armitage, Denise Buckley, Edward Brayshaw, Gwen Nelson, Alexandra Bastedo, Ivor Dean, Charles Lloyd Pack, Richard Caldicot, Arthur Brough, Harold Berens, David Jason, John Cazabon, Robin Askwith, Luan Peters

Komentáře uživatelů k TV seriálu (84)

Po více než patnacti letech musím konstatovat, že u mě tento seriál opravdu "vyvanul." Nejzávažnějším zjištěním je, že představitel Randalla je podobný Humphreymu Bogartovi a Hopkirk zase Charlesovi Grodinovi :-D Příjemná záležitost, leč často opravdu jednoduchá, až vás napadá, že Jeff by bez toho chlápka v bílém sám snad nic nevyřešil. Humor je podáván po malých dávkách, řekl bych, až moc opatrně. Spraví se to přibližně až v půlce dílů, což je poměrně pozdě. Aspoň, že ta Anette Andre je sexy, jako celá šedesátá léta, i když postava Jeannie má poněkud "trpnou" úlohu. 70%.(3.2.2009)

Klasický detektivní seriál s nepříliš komplikovanými kriminálními zápletkami a solidními hereckými výkony obou hlavních postav. Navíc je děj prokládán i sympatickým humorem, takže se divák docela pobaví.(10.5.2003)

Tohle je pro mě téměř kultovní seriál - detektivka s duchy...a jak zábavná! Škoda, že namísto repríz naše televize uvádějí jen jeho nepodařený remake... (alespoň že existuje stánkový DVD trh...)(2.2.2007)

V TV jsem si je párkrát vychutnala.(2.10.2008)

Předsudek, že v lehkém žánru jsou humor a odlehčenost s nápaditostí nezvanými hosty, je opravdu jen předsudkem. Aby to mohlo platit, znamená to zvládnout určitě řemeslo, nevyhýbat se přemýšlení a nebát se původních nápadů. Také co nejméně opisovat. Tohle všechno má Randall a Hopkirk v náležité míře a pak ještě cosi navíc. Vtip, humor, nadhled, sebeironii, i poněkud potutelnou úsměvnost. To, co dnes zejména v lehčích žánrech chybí až fatálně.(26.7.2008)

• NinadeL

Mě na celém fenoménu zaujal maximálně Rendlík & Hopík: http://chrz.wz.cz/?stranka=308(31.1.2010)

Poměrně vtipný seriál, který ale stačí vidět jednou, nebo dvakrát. Potom však s pauzou několika (desítek) let.(12.4.2012)

• WANDRWALL

Zajímavý nápad. Ale to zastaralé zpracování...(7.8.2010)

• kingik

Neskutečně o tom všichni básnili, zejména ze starší generace, jaký to byl fantastický a ohromující seriál. Ano, byl. Ale leda tak pro pamětníky, kteří se v životě nepotkají s moderními postupy kinematografie, a jsou rádi, co jim úpadkový čt1, který mimochodem nenávidím, nabídne. Ani jeden z dvou hlavních protagonistů mně nebyl sympatický. No dva hnusní a nevzhlední Britové, co vám mám povídat, jistě jste někdy nějakého Brita v životě viděli. A navíc se mně jména těch dvou kreténů neustále pletla. Stručně řečeno, nevím který byl který. Ale to je jedno, protože mě to stejně nezajímalo. A pak ten příběh.Ten byl opravdu "fascinující". A nejlepší byla technická zachovalost seriálu. Zub času na obrazu a spol. zahlodal tak vydatně, až jsem měl obavu, že se v polovině celuloid rozpadne, a tenhle seriál k mé radosti skončí. Neskončil, ale moje sledovanost ano. Pamětníci máte zelenou. 0%(19.7.2013)

Včera sa mi podarilo zohnať po neuveriteľných 20 -ich rokoch tento výborný seríal , spomienku na jedno jesenné obdobie plné nedieľ , kedy ho dávali . Teraz sa ujebávam na tých neskutočných hláškach . Normálne si idem vytvoriť atmosféru , ale narozdieľ od nedele si ho budem púšťať v sobotu :)(10.7.2010)

Nikdy jsem o seriálu neslyšel, neznal a ani jsem si ho nechtěl obstarat, ale pak mě celkem zajímaly ohlasy tak jsem šel do prvního dílu a pak do druhýho a tak dál. No a potěšilo mě to. Ale dávám jenom 3*, protože poslední díly byla už celkem pruda. Celý seriál jsem zkouknul během týdne což si myslím že je hodně krátká doba, a nenudil jsem se ale ani nadšený jsem moc nebyl. Ale jako seriál se mi to líbí.(30.4.2011)

Tento dnes již téměř zapomenutý seriál by měl zůstat v pamětech i dalších generací, proto byl zřejmě u nás několikrát vysílán remake. Nevím z jakou odezvou mezi širokou vrstvou, ale podle mého na tuto klasiku nemá. Je to jeden z těch mála kvalitních (hlavně západních) seriálů, jenž minulá zvůle povolila. Není to však pouze bezduchý sentiment. Ten seriál skutečně obsahoval kvalitní příhody a vyjímečně přesné obsazení, o moc lepší než v remaku. Fakt barvoslepého vidění by mi dnes asi vadil, i tak myslím, že nejsem sám, kdo by tuhle dvojku zase rád v televizi viděl.(17.8.2005)

Svieža ducharina.(25.4.2007)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.12.1970+ČST 1 = 31.5.1974, réžia českého znenia (ČST Praha) = BLANKA NOVÁKOVÁ (16.5.2014) - Na úvod zopár faktov. Táto britská séria bola prvou v dejinách ČSSR, ktorá sa dostala na obrazovky ČST rok po tom ako bola nakrútená. Vysielala sa čiernobielo hoci v ostatnom svete ju poznajú vo farbe. Zachovalo sa 17 epizód s pôvodným českým dabingom (František Němec, Václav Postránecký a Jorga Kotrbová) ku ktorým pri obnovenej premiére v roku 1990 pribudla novonadabovaná epizóda zo zákulisia súťaže MISS. Keď som sledoval obnovenú premiéru, bol som nadšený, pretože ide o veľmi zábavný a napínavý počin. Štve ma, že dnes sa programoví pracovníci odvolávajú na rôzne voloviny len aby tento skvost už neuzrel svetlo českých a slovenských obrazoviek. No a tá zlátanina čo si trúfa nazývať sa remakom nestála za nič. (19.10.2004) A potom, že zázraky sa nedejú. Na DVD. REMASTROVANÉ a FAREBNÉ (konečne)! A epizódy ku ktorým sa pôvodný dabing zachoval, ho aj naozaj obsahujú (+originálna stopa samozrejme). ďakujem K&B MUSIC. ĎAKUJEM ! (22.1.2009)(19.10.2004)

Na tenhle seriál mám jen hodně mlhavou vzpomínku, ale vím, že mou dětskou fantazii hrozně fascinoval detektiv duch. A hrozně mě mrzelo, že jsem vždycky musel jít spát a nemohl se na něco tak ohromně zajímavého dívat.(31.10.2008)

Nyní již archaicky působící a v řadě ohledů překonané, nicméně noblesu si uchovávající dílko, které ve své době představovalo naprostou špičku žánru na pomezí krimi a její zlehčující parodie. Vlastně mé prvé setkání s božím anglickým humorem. Remake tohoto malého šperku je pravděpodobně vůbec nejhorší remake čehokoli (...jo, trocha nadsázky...), vyvarujte se záměny!(3.5.2006)

Tohle jsem kdysi strašně žral. 100%(18.3.2013)

Někdy si přeju být neviditelně živá.(29.11.2008)

Většina dílů: Jeffa omráčí a svážou a nějakým způsobem se z toho dostane. Časem tím, že Marty dokáže promluvit i k někomu jinému než k Jeffovi. Docela jednoduché příběhy, ale když jsem byla malá, tak se mi to dost líbilo...(23.12.2008)

Britská klasika...skvelý humor a legendárny dabing...hallejuah vyšlo to:-D(20.2.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5