Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

pity odpad!

Asi jsem od roku 2018, poněkud zestárnul. Děsně mě to lezlo na nervy. Nedokoukal jsem to, musel jsem to vypnout. Z jedničky jsem byl nadšen, z tohoto jsem byl zděšen. ()

HEED

Výborná audiovizuální stránka. Víc nic. Největší problém sem měl s tím jak se postavy komunikují pod vodou. Když ale nebudete přemýšlet,  tak se budete bavit. ()

ratpile

Nevim proč se na tyhle veci pořád dívám. Asi že to svítí, všude barvičky, nahlas to na mně mluví. Jinak ujetá CGI přeplácanost, která je dle očekávání horší než první dil. I ten Momoa je nějaký oteklý, Kidman na tak malém prostoro působí nepatřičně a osekání času pro Amber Heard ubralo na zrzavé koukatelnosti. Plus dávám za OK Wilsona, stealth chobotnici a jistou přiznanou šílenost. Nevykradl tady někdo W3 Frozen Throne? ()

Tominni

Jednička se mi celkem líbila, ale to se o Ztraceném království říci nedá. Jasně, je to taková pohádka nabušená digi triky, nicméně scénář je prostě až moc slabý, nakonec se smrskne na pouť Aquamana a bráchy Orma na zastavení hlavního původce zla. Občas sice dialogy pobaví, ale to je na 124 minut prostě málo. ()

titmok

Z traileru som očakával typický humor pre Jasona Momoa(u?), veľa cgi príšer, bitiek atď. - proste typický popcorňák. A to som aj dostal. Viem si predstaviť, že keby som to videl v IMAX tak by to bol omnoho väčší zážitok ako na obyčajnej telke. Prekážala mi tam asi len jedna vec, a to prejav niektorých postáv/dialógy. Prisahám, že keby niekto na mňa hentak v realite rozprával, tak sa ho spýtam, že či mu neprdí na hlavu. In the end, James Wan je aj tak frajer typu "aj z hovna sa dá urobiť bič". Jooj a ten Topo si ukradol moje srdce. ()

DoubleJack

O úroveň horší než první Aquaman. Druhý díl upustil od vážnějších momentů a jedná se o pohádkovou jednohubku. Vztahy postav jsou velmi zjednodušené, až místy naivní naivní, a vše je podřízeno tomu, aby byl děj vždy jasně čitelný. Bohužel kvůli černobílosti a určité plochosti postav, se z nich stalo jen nezajímavé křoví na pozadí, a to se bohužel týká i Jasona Momoi. Abych našel ale i něco pozitivního. Stejně jako v minulém díle, se mi líbil rozmanitý podvodní svět. Je to barevné, vizuálně zábavné a mix se starou technicky vyspělou civilizací mě neuvěřitelně bavil. Podruhé si ale film nejspíš nepustím. ()

adamix

Neúspech sa dal čakať, ale prekvapenie som osobne neočakával. Druhý Aquaman je aj skrz šablónovitý námet o pomste a prebudení dávno stratenej ríše stále hravý, miestami nepredvídateľný a postavy si zachovávajú určitú charizmu, predovšetkým duo Momoa - Wilson, ktorých bratská súdržnosť a nadhľad dokážu ukočírovať celý film. Triky sú občas nepodarené a podmorský svet stále nedokáže nadchnúť, ako Cameronov druhý Avatar, ale na druhú stranu si ten klasicky vysoký rozpočet dokážu obhájiť. Humor dokáže pobaviť a akcia je slušná, hoc v jednotke bola zásadne lepšia. Pri očividne nízkom hodnotení by sa dal čakať kadejaký prepadák, ale prekvapivo je to z môjho pohľadu len zavádzajúce, pretože Wan sa skutočne snažil z námetu čo-to vykúzliť. Stále sa však nedokážem zbaviť pocitu, že film je kúsok zbytočný, vzhľadom aj k tomu, že je takou prebytočnou bodkou za rozpadnutým a nie príliš podareným filmovým univerzom DCEU. Za mňa silných 65%. ()

Quentin10

Noo překvapilo mě hodnocení pouze 67%..Dle mého názoru film dosahuje stejných kvalit jako díl první. U mě splněny všechna očekávání, super zážitek(Doporučuji 4dx). ()

ScarFace_V8

"Shame on you Aquaman!" ... Po pěti letech od prvního dílu nám dorazil úplně poslední film ze série známé jako DCEU, které před deseti lety nakopnul režisér Zack Snyder a celé je to prostě divné. Ono prostě tolik let dlouhé univerzum, které to prakticky nikdy nikam nedotáhlo má teď svůj konec. Ale jak tedy druhý Aquaman dopadl? No tak půl napůl. Je to hodně jiné jako byl první film, který ještě nebyl nijak limitovaný v rámci pokračování, ale zároveň i díky kauze Johnny vs Amber. A pravděpodobně je to jedna z věcí, které tomuto filmu uškodili. Film totiž působí strašně uspěchaně bez nějaké vážnější emotivní vsuvky či interakcí s Merou. I nucené přetáčky byly jako pěst na oko a viditelně se v tom ztráceli i samotní tvůrci. Ovšem jiné prvky filmu vycházely dobře. Mělo to skvěle zvládnutou, rychlou leč přehlednou akci, skvělé CGI a na všechno byla takřka radost pohledět. Už od trailerů tu bylo jasné, že tu větší roli bude hrát i Arthurův bratr Orm, se kterým je nucen spolupracovat a jejich interakci na plátně budeme prostě milovat. Svým způsobem tu dosti zastupuje Meru v prvním filmu kdy Arthur řeší situace selským rozumem a společník jen kroutí hlavou nad jeho blbostí. Hlavně bych řekl, že tu Momoa ani nehrál Arthura Curryho jakožto spíš sám sebe. Musím ovšem uznat záporáka. Z prvního filmu se vrací Black Manta ztvárněný Abdul-Mateenem II, který Aquamanovi slíbil nekompromisní pomstu. V klidu by unesl celý film na vlastních bedrech ovšem musela tu být ještě vsuvka něčeho ještě většího. A tady přichází kámen úrazu kdy souboj s hlavním záporákem byl vyloženě trapný když mu do toho Arthur "hodil vidle". Je to prostě taková průměrná akční podívaná, na kterou se i později třeba rád podívám. Fanda si může přidat hvězdičku - má to takovou tu svojí magii. ()

Dixieboy

Ježiš... abyste se všichni z těch vašich pseudochytrých recenzí, jak je všechno na prd, nepos*ali... Jestli jste šli na něco jiného, než na popcornovku, tak není chyba na jejich přijímači. Za mě slušná zábava, která stejně splývá v jedno bez ohledu na to, jestli je to Marvel nebo DC. ()

Isag1

Verte či neverte, čakal som od toho omnoho viac... Ako zakončenie celého DCEU je to totálna slabota. Samozrejme CGI je dosť pekné, úprimne mohlo to skončiť aj horšie. Ale keby mám celkovo nazvať tento film, tak sa z neho stáva taký Thor: Love and Thunder (2022) na druhú. ()

blondboss

Pokračovanie Aquamana určite trošku napravilo tú nepríjemnú pachuť "starého" DC univerza a James Wan prekvapivo priniesol akčne výživnú, vizuálne atraktívnu a scenáristicky pomerne dobre spracovanú komiksovku, ktorej neublížila ani Amber Heard. Tie pokusy o humorné dialógy mi tentokrát až tak nesadli, ale celkový feeling z filmu je dobrý, takže slabšie štyri hviezdy. 75 % ()

a0001 odpad!

Keď porovnám iné DC tak toto zostáva na úplnom dne a áno je to metafora. Príšerne predvídateľné, tuctové a hlúpe. ()

Vasyl

Kdo by řekl, že Wilson bude po padesátce našláplej akční hrdina? Film je úplně stejná digitální blbina jak jednička. Včetně nejtrapnějšího záporáka ve vesmíru. A dost mě sral product placement. ()

AndrewNewman

Áno je to strašne gýčové a miestami brutálne patetické. A áno 99% filmu sa netočí v reálnych exteriéroch, takže od poctivej filmarčiny to má sakra ďaleko. Ale Wan stále vie ako na diváka a s tým čo má k dispozícii sa snaží, ako len môže. Ten digibordel, ktorý od neho DC štúdio vyžaduje dobre vyvažuje naháňačkou v džungli a bromance chémiou medzi Momoom a Wilsonom. Navyše tá Johnnyho bývalá pipinka je tam dokopy tak 20 minút, takže sa dá hovoriť o celkovo sympatickom obsadení. Každopádne dúfam, že sa už môj obľúbený hororový režisér do ďalšej komiksovky nepustí a vráti sa k tomu, čo mu ide najlepšie. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)