Sanitka

• angličtina The Ambulance
Československo, 1984, 10 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Jiří Hubač

Epizody(11)

Dafan

Jak já nesnášel hysterického a rozpolceného Juřičku... O to větší radost jsem měl, když dostal jednou do držky :-) ()

McIron

Hvězdička jen za Borovcův text a i hudbu P. a P. Orma. Jinak - za scénu, kdy člen ZO KSČ ZZS NVHMP s. dr. Jandera v podání J. Hanzlíka nepodá ruku dr. Mádrovi (P. Kostka), protože ten se rozhodl nevrátit do socialistického Československa je odporná a měli by se za ni stydět především aktéři, nedělat si z toho ani legraci ani tvrdit, že byli podvedeni. Hrůza. A to nepočítám totální neumětelství - seriál se má odehrávat ve 2. polovině 60. let, ale všimněte si těhch ulic a aut, taková česká filmařská (televizní) neumětelská klasika. ()

corax8

Slušně natočená seriál s velmi dobrými hereckými výkony. Po dějové linii je pro mne nejzáživnější vztah hlavního hrdiny a jeho bratra. To jsou herecký koncerty a tak dobře natočený, že nepětí, které tam má být se dá ždímat. ()

axelson

Filmy z lékařského prostředí mám až na vyjjimky moc rád. Tomu filmu snad ani nevadí že byl točený za komáru.Celkem mě mrzí že tu má málo procent. ()

P/\/EL

některý věci sou často docela votřesný a úporný- kamera(např. nákladná rekonstrukce pádu letadla - záběry přes větvičku či co...atd.), scénář, obsazení - herecký výkony, různý detajly( už od. 1 dílu, např. posezeníčko s Holaňďanem)....dal bych 4 za tu skvělou depresivnost a docela slušnou realističnost......jinak Hanzlík mi nikdy nebyl sympatickej.......je to škoda..téma super...ale prostě sprasený..............no, jinak škoda, že ty dnešní seriály sou tak děsně ateliérový...Ordinace v růžové zahradě...pro ženský možná...ale.....je to větší a horší šit...než všecko socialistickýho.. ()

ToddB

Já si z tohodle seriálu pamatuji hlavně telefonát: "Jandera" , "Jděte už do prdele kurva!! " , "Jo tak já jedu ...." :-))) ()

ledger

nebylo to zdaleka to, co jsem od toho čekala začátek byl perfektní prvních pár dílů se mi líbilo, hlavní akční scény ale pak v druhý půlce pendlování mezi Evou a Eliškou...nic moc,ale k dobru musím přičíst skoky v ději mezi jednotlivejma dílama....kolika seriálům by to dneska prospělo cha cha cha ()

levhart

Pro mne je to klasika se špičkovým hereckým obsazením.Té komunistické propagandy tam moc není,naopak jsem se divil,že něco z toho vůbec soudruzi dovolili vysílat.Není to o tom,že máme nejlepší záchranku a že se mají všicni rádi a mají se dobře.Doktor Mádr,který uteče,tam není vykreslen jako záporná postava a Jandera jako příkladný soudruh.Takže bych všem protikomunistickejm kecálistům,kteří tento seriál odsuzují jen kvůli roku natočení,vzkázal:Tak na to nečumte a zapněte si radši Růžovku. ()

Dufresne

Mám podobný názor jako flanker.27 není důvod tento seriál zavrhovat. A už vůbec ne kvůli tomu že vznikl před rokem 89. Upřímně jaký seriál dnešní doby dosahuje podobné kvality co se výkonů týče nebo obrazem osudů obyčejných lidí . Je o lidskosti a nezkrotné touze pomáhat lidem i když to není vždy jednoduché a podle mě je psaný tak aby vtáhl do děje. Ne můžete se zlobit já mu nemám co vytknout na rozdíl od dnešních paskvilů. ()

effulka_kebulka

Jeden z mála seriálů z doktorského prostředí, který není příliš přitažený za vlasy (myslím po odborné stránce). Celkem divácky zajímavé prostředí a poměrně propracované jednotlivé příběhy postav. Navíc pohřeb Bartošky mě v ždycky dostane. Jediný, kdo mi vadí je Eva Hudečková, i když se snaží, mně prostě v této úloze nesedí. Ale proti gustu... Takže 4* ()

Monco

Smutný a o to víc pravdivý seriál. Záchranáři jezdí a zachraňují životy. Podle mě krásně napsané, skvěle zahrané. ()

Picour

Jako malý jsem seriál považoval za legendu, v pubertě za nudnou záležitost. Teprve po dlouhých letech jsem ale našel odvahu seriál konečně zhlédnout celý. V našich luzích a hájích z lékařského prostředí dozajista to lepší. "Jandera. Jo tak já jedu." ()

JARDAHONDA

Televizní seriál Československé televize natočený v roce 1984, který napsal Jiří Hubač a zrežíroval Jiří Adamec, zachycuje s relativně historickou věrností rozhodující momenty ve vývoji pražské záchrané služby v letech 1956-1975. Tento nedělní socialistický seriál na mě působil stereotypně, každý díl byl docela podobný, tím pádem se začla objevovat nuda a šed.´ Celkové dílo působilo depresivně, navíc s protivnou hudbou, takže pouze za 2 ** ()

Peregrina

to je snad nejdepresivnější seriál co byl kdy natočen....jednou za čas se podívám, ale všude samá rakovina, leukemie, otravy, úrazy, beznaděj, umírání, stáří.....ošklivá (ale strašně!) Hudečková a skřítek František z Kouzelné školky - Juřička s neuvěřitelnými brýlemi....a hvězdička za Bartošku, jeho "odchod dlouhou bílou chodbou" a následné houkání sanitek před krematoriem - z toho jsem tenkrát měla šílené dumky žalky. ()

Alenuch

I přes skvělé herecké výkony a zajímavé prostředí záchranky nepatří tenhle seriál k mým oblíbeným. Asi mi přijde příliš depresivní, spousta vztahů mezi postavami je poznamenána hořkostí a nedořešenými negativními záležitostmi a člověk se nedočká téměř žádného odlehčení. Tím nemyslím, že by z toho měli udělat sitkom, ale na mě to bohužel bylo příliš bezútěšné. K tomu navíc ta titulní píseň, že můj čas je pouhopouhé prozatím a mám ho míň než se mi zdálo před půlhodinou - je fakt, že k seriálu se hodí, ale pro mě je to jen depresivní tečka na konec. ()

lebi

Vrchol Adamcova díla, už nikdy nic tak dobrého nenatočil. Srdcervoucí poslední scény s Bartoškou, psychicky labilní doktorka Houdková, doktor Karlík, který z přesvědčení zůstal u záchranky, prostě všechno do sebe zapadá a téměř všechno se povedlo. Jednu hvězdičku ubírám za místy prázdné dialogy. ()