Sanitka

• angličtina The Ambulance
Československo, 1984, 10 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Jiří Hubač

Epizody(11)

Monicina

Myslím, že dnešní mladí neocenia tento seriál, keďže pôsobí trochu archaicky. V čase vzniku to bol však pre mňa aj mnohých jeden z najlepších ČR seriálov. Výborne zahraté postavy, veľmi ľudský príbeh, ktorý ma miestami až dohnal takmer k slzám. Čo ma dodnes fascinuje, ako dokázali naši záchranári v tých rokoch aj z toho mála, čo mali k dispozícii, mám na mysli vtedajšiu nedostatočnú technológiu v Československu, vyčariť priam zázraky. V tomto Hanzlík zahral skvele a vierohodne svoju postavu, neústupčivého bojovníka za lepšie podmienky, ale nie pre lekárov, ako bojujú dnes lekári predovšetkým sami za pre seba a svoje platy, ale pre pacientov. Znova podotýkam, ľudsky citlivo napísaný dej (žiadna komunistická propaganda, až na tú emigráciu), kde sa aj prelínali osobné problémy záchranárov a ich blízkych (akurát D. Dolejšová mi liezla na nervy) . A k tomu nádherná pieseň, ktorá sa mi páči dodnes. Nové pokračovanie, ktoré vzniklo pár rokov dozadu radšej nekomentujem. a súhlasím s jedným predchádzajúcim komentárom: jeden z mála seriálů, který dělá zdravotnické profesi čest. ()

StarFsh

Jeden z mála socialistických seriálov, ktorý nie je oslavou budovania socializmu, alebo chválospevom na nejakého papaláša. Seriál sa snaží pomerne realisticky zobraziť nevďačnú a nedocenenú prácu zamestnancov rýchlej zdravotnej služby a ukázať, že aj oni sú len ľudia. Ich práca sa od vzniku tohoto seriálu nezmenila k lepšiemu, skôr naopak. Dnes musia riešiť aj smradľavých bezdomovcov a feťákov, pričom je každý druhý ozbrojený aspoň nejakou kudlou. Fakt nezávideniahodná práca. Alebo je to nezávideniahodné poslanie? ()

Prezdivenka

Něco jako Nemocnice na kraji města. Klasika, která nikdy nezestárne, výborní herci a příběhy, které vás vtáhnou. Jak je možný, že teď (až na pár vyjímek) už nikdo takto netočí? Ordinace, Ulice a já nevím co ještě se na nás valí ze všech stran, ale o kvalitě se tady nedá absolutně mluvit, spíš je to ostuda. Ale lidi to žerou, vydělá to a to je hlavní. ()

SatanHell

Z môjho pohľadu ide o krásny seriál s historickou ukážkou vzostupu záchrannej služby.Je to seriál ponurý ba až depresívny ale to len poukazuje na to,že služba na záchranke nie je žiadny med. ()

mart93

Koukám 2022 a musím říct že je velmi zajímavé odcestovat v čase skoro 40 let zpátky a porovnat to s tím, co běží za seriály v televizi dnes. Jednoznačně na mě dýchá určité kouzlo toho seriálu, toho jak je to natočeno, těch řekl bych autentičtějších hereckých výkonů a autentičtějších tehdejších životů, kdy nebyla náplň dne být furt na mobilu.. .. a každý žil ten svůj život. Jsem rád že jsem se rohodl bezdůvodně se k tomuhle seriálu vrátit.. ()

Generi

Hodnocení jsem změnila po mnoha letech od prvního shlédnutí, protože na rozdíl od mnoha jiných, mi ten seriál připadá lepší jako kdysi a určitě lepší než nejpopulárnější Nemocnice na kraji města. Dobový seriál snažící se zmapovat etapu vývoje pražské záchranky - proto oslovení soudruhu zde není agitační sračka, jak to tady mnozí chytráci argumentují - výborné herecké výkony - charismatický Vinklář, Hanzlík a Bartoška, mladinká Zlata Adamovská a do toho charakteristická hudba, nezapomenutelná kombinace ()