Ant-Man a Wasp

• USA Ant-Man and the Wasp (více)

Filmový svět studia Marvel se rozrůstá o snímek Ant-Man a Wasp, který je novou kapitolou o superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. Po událostech filmu Captain America: Občanská válka musí Scott Lang čelit následkům svých rozhodnutí nejen jako superhrdina, ale i otec. Sotva se mu podaří najít rovnováhu mezi osobním životem a povinnostmi, které má jako Ant-Man, objeví se Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou naléhavou misí. Scott musí znovu obléci zmenšovací oblek, naučit se bojovat po boku Wasp a pomoci jí odhalit tajemství z minulosti. (Falcon)

HellFire

Prvního Ant-Mana jsem vůbec nemusel a druhý díl považuji za jeden z nejnudnějších filmů Marvel universe. Už po pár prvních minutách je jasné, že je film cílený na dětské publikum (místy se samozřejmě setkáte s vtipy pro dospělé, aby se měli ti tatínci a maminky v kinech čemu zasmát). A to je jedna z mých výtek. K dalším patří špatné vtipy, naprosto zapomenutelný záporák a nechutně lazy scénář, který si nás doslova posadí na zadek, abysme příštích pár minut věnovali expozici.. Jestli jsem někdy nadával na to, jak špatný je Thor, tak to beru zpět. Režijní styl Reeda je příšerně rutinní a nudný. Akční scény jsou bez invence. Bleh. ()

hansel97

Zklamání, kterému chybí odlehčenost jedničky, která v té době byla v Marvelu hodně čerstvá. Po proměně franšízy s filmy jako Thor: Ragnarok se to teď vážně nemůže rovnat. Paul Rudd je skvělý Ant-Man a super je i Evangeline Lilly, jenže tady je problém s příběhem, který je mnohem méně hravý a má podivného zloducha (nebo dokonce zloduchy), což je asi zásadní problém. Vlastně to celé působí více jako výplň před Avengers, než jakýkoliv pořádný samostatný film. Lehké zklamání. ()

Othello

Finální titulky to všechno shrnou - Ant-Man není vlastně nic jiného než sobotní odpoledne malého fakana nad obrovskou stavebnicí lega. Na jednu stranu to irituje nahodilostí situací, kde v zásadě nic nemá nějakou větší vnitřní integritu, na stranu druhou potěší spousta nápadů v akčních scénách a obecně druhé polovině filmu, kdy si hromada lidí přehazuje mezi rukama barák jako horkou bramboru. Mimochodem bych teda pak po zvětšení chtěl vidět interiér oné budovy. Bohužel se to nikdy neodváže natolik, abych film začal respektovat a spíše se to pořád drží juvenilního humoru postaveného na zmatkovitém hrdinovi ve zvláštní situaci, kdy Paul Rudd tu vyloženě hraje rodinnější verzi Deadpoola, tudíž není legrační a je na ránu. Po deseti letech by už všichni měli chtít od Marvelu něco víc. Z toho důvodu jdu o hvězdu níž, ačkoli oproti Black Pantherovi nebo Infinity Wars je tohle alespoň zábava. ()

Ištván87

Michael Peňa jede jak o život, Michael Douglas od minula omládnul o deset let, akční scény vtipné, záporáků na jeden film zbytečně moc a to oddalování konce (ten překupník měl k dispozici asi tisíc aut, jinak si to neumím vysvětlit) se stokrát ohraným přetahováním se o předmět bylo dost frustrující. Jinak příjemná jednohubka, která není nijak důležitá, ale rozhodně neurazí. ()

ARI50

Puf a není pokračování je opět zábavne a skvělé takže sem si film užil naplno na pár drobnosti všechno super chcem to taky puf a není. ()

Necrotongue

U prvního Ant- Mana jsem se výborně bavil, měl akcí nabitý děj proložený přesně takovým humorem, jaký mám rád. A právě proto jsem byl z druhého dílu dost zklamaný. Humor tady sice je, ale je tak nějak upjatější, doopravdy mě dokázaly rozesmát jen postavy Luise a jeho dvou zaměstnanců a děj... Měl jsem pocit, že se dívám na nějaký rodinný dobrodružný film, u něhož bych měl mít vedle sebe manželku a dvě děti ve věku do dvanácti let. ()

luka4615

První velké MCU zklamání? Bohužel, je tomu vážně tak. Ant-Man and the Wasp je, co se kvality a originality týče, zatím tím "nejhorším" představitelem. V prvé řadě za to může vágní, ba téměř odfláknutý scénář plný děr, který "nabídne" mnoho hluchých míst, neoriginální akce a dialogů tak špatných, že by i kámen ustrnul. Celou tuto mimořádně nezvyklou situaci nezachrání ani slušné herecké výkony, z nichž překvapivě vyčnívá skvělá Evangeline Lilly. Jediné, co tedy stojí za zmínku je kreativní zmenšování budov, vozidel a hlavní záporná postava Ghost, jejíž motivace je hmatatelná a svým způsobem i zcela pochopitelná. Avšak až na tyto detaily nemá snímek Ant-Man and the Wasp nic moc co nabídnout, takže ve finále dostaneme zbytečný, po většinu času i nudný film, jehož skvělý první díl nechává v prachu cesty ležet daleko za sebou. Škoda. PS: Bylo to tedy sérum pravdy nebo ne? (Viděno v kině CineStar Jihlava) „You can do it. You can do anything. You're the world's greatest grandma.“ ()

Beastmaster4

Čekal jsem další marveláckou zbytečnost, ale....je to celkem fajn. Je to místy vtipné (fakt jsem se upřímně zasmál :-D), celkem povedený příběh a má to svižné tempo. Jak bych řekl "neohromilo mě to, že bych si z toho na prdel sednul, ale pobavilo a nenudil jsem se", což je asi hlavní u filmové zábavy :-) ()

mm13

Vyhrali sa s tým, že až... a ja som sa na ich navijaku ochotne hompáľal od prvej sekundy po poslednú. Niektoré hlášky či režisérske nápady môžu ísť rovno do šlabikára neviazanej filmovej zábavy. Ani ich všetky neporátam, naopak hluché miesto predstavujú asi len dlhokánske záverečné titulky... pri ktorých sa sedieť neoplatí, pretože druhá potitulková scéna je o hovne (ale nepochybujem, že je taká schválne). ()

Lucasion

"If you two are finished comparing sizes... " Po jedničce jsem byl hodně nahypovaný na pokračování. Odlehčení a humor mi předtím moc sedl. Navíc Paul Rudd je skvělý Ant-Man. Těšil jsem se asi moc, protože dvojka mi dala pokračování, které je nemastné a neslané. Humor se mi líbil a akce je samozřejmě dostatek. Tohle Marvel umí a mnohokrát už nás o tom přesvědčil. Ale letos holt byly Avengers 3 a pak je hodně těžké něco takového trumfnout. Aspoň takhle si vysvětluji, proč mě druhý Ant-Man nebavil tak moc. Respektivě u jedničky jsem se smál pořád, tady čas od času a upřímně si už žádnou vtipnou věc nepamatuji. A příběh se spíš vleče, než aby utíkal. Všichni se neustále honí za krabicí s laboratoří a to na začátku filmu, uprostřed filmu i na konci. Nebylo to špatný, ale asi potřebuju se na to podívat znovu. Jednička totiž u mě hodně zabodovala. Tady se dvojkou to bylo horší. [7. Filmový Víkend ČSFD] (72 %) ()

Morholt

Ant-Man je sice asi nejifantilnější z avengerovských hrdinů, ale z mého pohledu asi nejzábavnější. Stejně jako v jedničce i tady se jedná o rodinné dobrodrůžo, které snad oproti jedničce nehýří tolika nápady, ale to neustálé měnění velikostí je pořád zábavné a přispívá k dynamice akčních sekvencí. Funguje i vtip, ačkoliv od Paula Rudda jsem čekal trochu víc. Na druhou stanu užvaněný Peňa ho dokázal v pohodě zastoupit. Bavila mě i záporačka v podání Hannah John-Kamen a byl bych celkem rád, kdyby Ghost byla využita i v dalších marvelovkách. Potenciál určitě má. Celkově velká spokojenost. 85% ()

ScarPoul

Peyton Reed je istejší ako bol pri jednotke. Vzťahy medzi postavami fungujú, vtipy vychádzajú bezchybne a akčné scény sú správne nápadité. Rudd ukazuje aj emocionálnejšiu stránku a plejáda postavičiek, tu má svoju funkciu aj miesto. Ant-man sa stáva plnohodnotnou postavou Marvel Universa a spolu s Wasp predstavujú nový stavebný pilier marvelovských filmov. Akčná rodinná dramedy, ktorú si užijú aj decká a aj dospelí. Zamrzí absencia kvalitnejšieho záporáka ale to je u Marvelu už také nepísané pravidlo. Užil som si to. Síce som čakal nejaký výraznejší prvok prepojenia s Avengermi, ale aj tak je celý film v pohode. Michael Peňa nezabudnuteľný. ()

Mordenroth

Medzi hereckým triom Rudd, Lilly a Douglas funguje taká úžasná chémia, že som si doslova vychutnával každú ich spoločnú scénku v dôstojnom pokračovaní ďalšieho skvelého marveláckeho príbehu. ()

Lacike

Pokracovanie je v kazdom ohlade slabsie ako jednotka. Z hlavneho zaporaka (Walton Goggins) sa vyklula komicka figurka. Ave ide len o svoj zivot, takze vlastne ani nie je zla. A hlavne postavy sa cely cas snazia zachranit Wasp. Sice mi viac sedia tieto komornejsie Marvelovky v ktorych sa nebojuje o zachranu celej galaxie, ale tentoraz som mal väcsinu filmu pocit, ze sa vlastne nic nedeje. Chybala mi tam nejaka osudovost. Humor je tiez slabsi. Taky detinskejsi. A uz mi dost vadilo to caste nasilne prerusenie sceny, aby sa mohli postavy o niecom akoze vtipne dohadovat. Akcnych scen je tiez pomenej a uz som z nich vôbec necitil realny kaskadersky zaklad, ale len nonstop CGI. Ale aspon obcas potesia nejakym originalnym prvkom. Nevyhnutne dejove napojenie na ostatne Marvelovky mi uz vadi. Takze celkovo to je mierny nadpriemer, ktory sa da v pohode vydrzat a obcas zabavi, ale ak bude kvalita serie nadalej klesat, tak trojka uz bude riadna nuda. 6/10. ()

GeusX

Mnohem vtipnější než jednička, spousty originálních humorných povídaček. Chvilku sice trvalo, než jsem se rozkoukal (samozřejmě to v podstatě vyžaduje vidět marvelovské filmy na které je navazováno až včetně Avenger Infinity War s kterými se v podstatě překrývá - viz. přítomné dodatkové video na konci filmu) a vyznal se, o čem se tu přechytrale technicky mluví (kecám, nevyznal, ale o to tu nejde, to asi nikdo). Trochu sice s těmi pěti hvězdami přeháním, ale bavil jsem se skoro pořád a nejednou i nahlas zasmál! 90% (viděl jsem: 1x cz) ()

BoPo

Veľmi málo ant-manovskej akcie (využívanie zmenšovania, zväčšovania), priveľa technického/vedeckého blabotania a priveľa rodinných emócií. Evangeline Lilly je stále pôvabná ako za čias svojej najväčšej slávy, ale jej hlavnou náplňou je usmievať sa na Michaela Douglasa. No a hlavná záporáčka vlastne záporáčka nie je, ale keď ňou práve chce byť, tak jej to vôbec nejde. Zbytočné, nezábavné, ignorujúce vlastný potenciál. ()

Litsarch

Dost smíšené pocity z tohoto filmu. Z jedné stránky dost vtipných scének, které nepůsobili blbě a pobavili v kině i starší publikum (byť scéna se Stan Leem a autem byla ze slabšího soudku). Z druhé strany skvělá vizuální stránka (i když to je v těchto filmech až povinnost). Ze třetí strany záporačka, která vlastně ani tak záporačkou není a záporáky se jeví jiné postavy. Ze čtvrté strany nemastný, neslaný, děj, který sice svižně utíká díky protkání právě vtipnými scénkami a hláškami, ale při zamyšlený je až "nudný". Neznám komiksovou předlohu, nicméně jistě by se našel daleko lepší záporák, než holka, co si jen snaží zachránit život, nikdo jí s tím doteď nepomohl, jen jí využívali, a vlastně jí je i člověku líto. Nejkrásnější na snímku nakonec byla říše kvant se svými želvuškami a dalším, které ale bylo ve filmu žalostně málo. Takto je to jen lepší průměr, což je škoda. ()

MoiJe

Celkom zabavne. Pozerat to doma, niektore rodinne / do minulosti sceny asi pretacam zrychlenejsie, ale akcia sa mi pacila, so zvacsovanim-zmensovanim je tu par velmi peknych napadov a ako celok to bolo jednoducho "fajn". ()

JohnCZ

Po monstrózních Strážcích galaxie a ještě monstróznějších třetích Avengers je Ant-Man zase taková ta "menší" komiksárna stojící více na reálném světě, než-li digitálních lokacích. I když to "reálném" bych dal hodně do uvozovek, protože tenhle film si s fyzikálními zákony tradičně vyloženě vytírá... podlahu. Znalce MCU film tradičně už asi moc nepřekvapí, ale pořád je to dostatečně akční a dynamické, místy dost vtipné, nechybí troška rodinného patosu a hlavně to po celou dobu královsky baví. A potitulková scéna je správně úderná. To propojení to hodně táhne. ()

Kit Harington míří mezi Eternals

Kit Harington míří mezi Eternals

24.08.2019

V Kalifornii v těchto dnech probíhá D23 Expo, takový malý Comic-Con studia Disney, a tak není divu, že internet zaplavují informace týkající se nové streamovací služby, Star Wars a samozřejmě Marvelu… (více)

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

10.11.2018

Fanoušci filmového Venoma si asi můžou začít mnout ruce. Zdá se, že studio Sony totiž po nečekaném úspěchu hláskujícího antihrdiny s tváří Toma Hardyho (Dunkirk) oznámí pokračování každým dnem.… (více)

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

7. Filmový víkend ČSFD je tady

7. Filmový víkend ČSFD je tady