Linda

• Slovensko Linda
Maďarsko, (1984–2002), 20 h 56 min (Minutáž: 47–73 min)

Nóra Görbe, Béla Szerednyei, Gyula Bodrogi, Sándor Zákonyi, Irén Psota, Gábor Harsányi, Ildikó Pécsi, Teri Tordai, Tamás Vayer, Miklós Szurdi, Ferenc Bencze (více)

Série(4) / Epizody(22)

Príbehy z praxe mladej budapeštianskej kriminalistky Lindy Veszprémiovej, využívajúcej v boji proti zločinu aj svoje športové hobby: karate. (Addams-SK)

maxxxim odpad!

Jesenná vlhkosť ovzdušia, opar alebo nedostatočný kapitál? Ktorá z týchto vecí má na svedomí obrazovú kvalitu série? Na čiernobielom televízore sa to ešte dalo, pretože tam boli aspoň vidno kontúry postáv, no vyspelosťou doby sa Linda, jej moped a kolegovia zmenili na farebné fľaky resp. machule ak chcete, mihajúce sa po obrazovke. S odstupom času možno povedať, že ide o maďarského predchodcu filmov s Jackiem Chanom, ale v ženskom garde. Čiže naivné a častokrát nereálne záležitosti sa striedajú pravidelne počas celej stopáže. Povestné zvukové efekty, ktorými sa Linda prezentuje pri aktoch svojho bojového umenia sa vám vryjú do pamäte, pripomínajú vrešťana červeného pri lúpaní banánu. Manifest socialistického realizmu po maďarsky s prvkami science-fiction. ()

BOURQUE

Kultový seriál z Maďarska, v ktorom veľmi dobre miešali prvkoch karate a krimi. Všetko odpovedá k obdobiu osemdesiatych rokov – každým rokom sa zvyšuje nostalgický faktor. Len škoda za to, že kvalita medzi jednotlivými epizódami je občas dosť výrazná. Životná rola pre Nóra Görbe – jej výkrik sa nedá zameniť. Vo vedľajších rolách skvelý herci a herečky, ktorí už v tých časoch patrili medzi špičky. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

dANo

Tento seriál som ako dieťa sledoval s veľkou radosťou, lebo v tom čase v telke nedávali veľa akčných (o karate filmoch ani nehovorím) filmov, či seriálov. Linda bola proste zaujímavá a ešte teraz si s kamarátmi robíme srandu pri spomínaní na tento seriál vyzúvaním šlapiek a výkrikom "Lindáááá"... :o)) ()

Natabar

Uznávám - vysílat tohle dnes, propadne to na plné čáře. Jenže - jak nelze nevzpomenout na ta léta, kdy jsem byl (a vlastně všichni byli) z téhle karate-policistky úplně odvařeni. To byl pravý TV kult - Linda se žrala, Linda se napodobovala, Lindě se závidělo, co umí - a bylo jasné, že se ze všeho dostane. Takže čistokrevné a nostalgické 4*. Kdo znal bolševickou TV a ve svých asi 7 letech spatřil tohle - nemůže protestovat. ()

MM_Ramone

Nehorázna kriminálna stupidyta zo socialistického Maďarska. Prihlúple prípady, otrasní herci, trapné dialógy a mladá, uvrieskaná, nie moc pohľadná príslušníčka polície - Linda Veszprémiová. Ale verte, či neverte v roku 1985, keď to bežalo v jedinej (štátnej) televízii, som to považoval za skvelú akčnú zábavu. Dnes, až nad tým zostáva rozum stáť. ** ()

• Nóra Görbe (Linda) si vzala za manžela o deväť rokov staršieho producenta tohto seriálu. (Raccoon.city)
  • Maďarská televízia spočiatku nebola nadšená celým nápadom. Režisér dostal na výrobu "vražedný rozpočet" a nebolo dokonca ani na titulky. Po odvysielaní troch častí seriálu a obrovskému úspechu u divákov presunuli financie z redakcie dokumentárnych filmov na redakciu vyrábajúcu tento seriál. (Raccoon.city)
  • Linda je 18-ročná maturantka, jej predstaviteľka Nóra Görbe mala v čase natáčania 28 rokov. (Raccoon.city)

Časové pásmo bylo změněno