3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

AllShallFall

Je možné že se to zdá jenom mě, nebo více lidem? Všechny ty nové americké horory jsou na jedno kopyto. Vždycky se jedná o nějakou temnou sílu, která se vzala bůh ví kde. Téměř vše se odehrává v hrůzostrašných domech, kde straší zavražděné děti. No já si nemůžu pomoc, ale to je pořád dokola. A ještě abych nezapomněl..... Musí to být dohnané efekty a lekačkami. No prostě se jedná o standartní horor. Průměr. Ani dobré, ani zlé. ()

swamp

Musím uznat, že jsem se opravdu dobře nudil. Dokonce ani lekací scény mě nevylekaly..zkrátka, horory už nejsou to, co bývaly! :( ()

PetrPan

Odvolávám, co jsem odvolal. Nedávno jsem si střihl původní Amityville z roku 1979 a po jeho zhlédnutí jsem dospěl na základě matných vzpomínek na první projekci remaku, že 3:15 zemřeš je totální sračka. Nu nedalo mi to a koukl jsem na něj znova. A musím uznat, že jsem se přece jen mýlil. Srovnávat s původním filmem nemá vůbec cenu, jsou totiž naprosto rozdílné. Originál je působivý svou nezopakovatelnou atmosférou, kterou vytváří neviditelné, ale zcela hmatatelné zlo. Remake se vydal cestou moderní duchařiny s klasickými lekačkami a zjevujícímí se přízraky. Ve srovnání s originálem paradoxně klesá díky moderním přístupům stupeň děsivosti, zřejmě i proto, že díky zhmotňujícím se duchům se hůř věří tvrzení "by reality". Daleko víc mě mrazilo při skvělé scéně na hřebenu střechy či při sekání dřeva s držením. Povedli se i herci a kvituji i na remake vcelku neobvyklý retrokabátek, většinou se totiž dočkáme moderní verze v moderní době. Dal bych čtyři, ale originál se mi prostě líbil víc, čili jen pro to za tři. ()

silentname

The Amityville Horror je podľa mňa sám o sebe veľmi dobre zvládnutým hororom, ktorý sa správne sústredí na to, na čo sa sústrediť má. Pozrel som si ho niekoľkokrát a z dobrého dôvodu. V prvom rade pochválim atmosféru. Funguje tu výborne a dokážete veľmi dobre sledovať Georga ako sa z milého snúbenca a náhradného otca stáva človek, ktorý je manipulovaný k tomu, aby všetkých vyvraždil. A sleduje sa to veľmi dobre. Okrem toho vidíme do hĺbky jeho postavy a jeho myšlienok. V tomto to funguje skvele. Scénky s malou Chloe sú síce fajn, ale podľa mňa sú úplne zbytočné a skôr film naťahujú a dávajú mu zbytočné odbočky, ktoré sme nepotrebovali. Je síce fajn zistiť, že nie všetci duchovia sú zlí, ale na druhú stranu to film podľa mňa len naťahuje a radšej by som venoval celý priestor len Georgovi a Kathy. Nie je tam treba ešte ďalšie odbočky. Ale ako som povedal, nie je to vyslovene zlé. Len vás to tak nezaujíma. Dom vyzerá veľmi dobre. Má súčasne peknú a súčasne hrozivú atmosféru a práve toto robí tento horor veľmi schopným a človek si ho dokáže užiť. Dokážem pochopiť, že sú ľudia, ktorí to čo som tu ja našiel nevidia, no podľa mňa ide o slušný hororový počin. ()

Slarque

On ani původní Horor v Amityville není kdovíjaká pecka. Těch pár scén, které si z něj matně vybavuji, ovšem v téhle verzi není, přirozeně jsou podle skutečných událostí obě. Po stylovém prologu přichází příběh, který se dá odvyprávět jednou větou, a ke kterému snad ani nejde napsat spoiler. Hororová atmosféra je tu jen chvílemi, pár očekávatelných lekaček, semtam nějaký digitální bubák... další zbytečný remake. ()

WANDRWALL

Kdyby člověk věděl, kdy přesně zemře, věděl by, jak si do té hodiny život zařídí? Datum narození si sám neurčil, tak proč by si nemohl stanovit datum skonu? Má na to právo! ()

Arsenal83

Pre mňa vynikajúci horor, u ktorého som sa bál aj za dňa. Takže to účel splnilo a aj po rokoch mi vie privodiť riadne zimomriavky. Film perfektne ladí hudbu s temnom a o ľakačky núdza nie je. Inak, so spätným ohľadom sa človek až začuduje, že to malé dievčatko bola Chloë Grace Moretz, ktorá svoj detský talent nezahrabala pod zem a vyzerá to s jej kariérou nádejne. ()

klerik

OSVIETENIE+KĽÚČ Riedky scenár a šibnutý tatko tu už boli, ale aby z toho vznikol poriadny horor treba aj trochu Kubrickovej geniality a tú Andrew Douglas nemá. Dobré je že film stojí hlavne na psychológii a (až na finále) sa nesaží stoj čo stoj šokovať. Ryan Reynolds mohol možno dostať viac času na svoju (aj tak vierohodnú) premenu, ale to by sa už asi nepáčilo cieľovému publiku. Menej zimomriavkové ako Masaker, ale "zodpovednejšie" pôsobiace... ()

Chrustyn

Nuda, nuda, nuda. Naprosto příšerný horor s minimální atmosférou, hroznými herci a vůbec vším. Proč jsou teď tak populární horory ve kterých se zjevují mrtvé děti?! ()

iamek

Solidně natočený remake známé duchařiny ze 70tých let. Herecké obsazení mi vůbec nesedlo, ale vše snímku odpustím díky dobrému tempu a napětí. Akorát si tvůrci mohli trošku více pohrát s koncem, který byl nemastný neslaný. Díky remaku si určitě seženu originální verzi filmu. Mimochodem dům ve kterém se vše stalo je na prodej. ()

LaciLC

Solídne zrežírovaný "domový" horor s niekoľkými slušnými ľakačkami. Občas však nudí, ale väčšou chybou bolo podľa mňa obsadenie. Bolo vidieť, že sa Reynolds naozaj snažil, no jeho výkon mi nijako nesedel a podobne to bolo aj s ostatnými hercami. Neviem, možno som tu jediný, komu sa to tak zdalo, ale je to proste môj názor a za ním si stojím. Ostatné je vo filme v poriadku, osobitne sa vydarila napr. hudba. ()

korbitch22

3:15 chcípneš nudou. I přes nadpřirozenou zápletku spíš thriller, než-li horor.Atmosféra místy dýchla, ale většinu stopáže je to příšerná nuda, všechno je strašně odbyté a nedotažené a ten unylý, rychlý a mizerný konec tomu všemu pouze nasadí smutnou korunu.Herecké obsazení je sice výborné, Mellissa je sexy, Reynolds výtečnej a Chloe už tenkrát dokazovala, že jednou bude velká hvězda.Ale film jako celek působí jako taková beta verze, víc lekaček, větší odkrytí příběhu a na konci nějaké pořádné rozuzlení a mohlo to být úplně o nečem jiném.Už tenkrát mě ta mánie kolem míjela a teď už aspoň vím proč.49%. ()

Rimmer100

Tento horor se mi celkem líbil, je to možná tím, že jsem neviděl původní verzi (takřka vždy remeak nestojí za nic). Takže 4* :-) ()

heyda

Těch kladů je zde bohužel méně než záporů, proto nemůžu zůstat ani u 3 hvězdiček. Je to škoda, přece jen jsem doufal a věřil ve víc. ()

Nettrass

Když mi tohle řekli, začal jsem rychle posouvat hodiny zpátky. Díky tomu nejspíš ještě žiju. Akorát mně štve, že už nebudu mít nikdy Vánoce a trochu mi dělá problém, trefit se do práce. No co alespoň nezestárnu. ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)