Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Pepinec

Modrá s červenou zkrátka nejdou k sobě aneb americký patos zasáhl už i komiksovou scénu. V porovnání se současnými akčními kolegy (za všechny zmiňme První třídu X-Menů) je už od pouhého letmého pohledu zřejmé, že sledujeme trochu jiný level. Pravda, nejsem příznivec komiksových adaptací, ale sám Joe Johnson ví lépe než kdokoli jiný, že je možné vytvořit poutavější verzi... ()

Jhershaw

Z Marvelovských filmů je tenhle asi nejslabší. Nejméně zábavný, spolu s Hulkem; tam mi ale absence humoru nevadila, nebylo nutno vyvažovat spoustu patosu. Nejméně akční: když už je Captain America nasazen do akce, většina té je převyprávěna jen zkratkovitě. A tak mi zajímavější přišla první polovina, před zrodem hrdiny. ()

JohnnyD

Nádhera. Esencia starosvetských komiksov a blockbustrov, Indiana Jonesa, Spielberga, Star Wars a všetkých tých filmov, ktoré sme ako deti boli schopné pozerať dookola a dookola. Skvelé dialógy, bohovský casting (Tommy Lee Jones!), emócie, akcia, pátos a všetko, čo k dobrému komiksu patrí. Zatiaľ marvelácky vrchol. Škoda len, že vo filme nie je scéna ako sa Schmidt premení na RedSkulla a že sa príbeh presunie na konci do súčasnosti (bez záberu na zamrznutého Capa). Captain by mohol aspoň ešte raz vyprášiť nacistov a zo dvakrát komančov! ()

Boogeyman

G.I.Joe za Druhé dvětové. Zábavná, podivně ozvučená sebeparodijící megablbost, která ostatním avengerům ale nesahá ani po kotníky. ()

playboxguest

Tak tohle byla paráda, po úděsných Avengers jsem dočasně zanevřela na většinu superhrdinů, kteří ve filmu figurovali a nejvíc na ty, jejichž komiksy ani filmy dosud pořádně neznám. Ještě před chvílí patřil Captain America mezi ty mou znalostí neposkvrněné a vzhledem ke zmíněným Avengers jsem se obávala, že jeho film bude podobnej průser, co zmínění Avengers, které jsem málem neustála. Kdepak, tohle je parádní nářezová hero akce zařazená do dob minulých, která má ten správný superhrdinský nádech a řítí se do finále jak opravdická stíhačka. Film, který mi svou odlehčeností a atmosférou ve srovnání s ostatními komiksovými filmy nejvíce připomněl Raimiho Spider-mana a stejně tak jsem si ho užila. Škoda jen, že 3D: *** nebylo výraznější a nepřineslo víc, než jeden hod štítem. ()

sheen

Amíci jsou prostě nej a mají toho nej chlápka. Pro mě mírné zklamání, nijak zvlášť mě to neoslovilo, třeba takový Thor byl pro mě daleko záživnější. Řemeslně zpracovaná komixovka, pro mě nic víc. ()

Pilda17

Humorně podaná historie fašistů. Nemám rád válečné filmy, ale pokud si někdo utahuje způsobem jako je tento, musím se pousmát. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. I když Captain America působí jako typická slátanina a akční sci-fi hovadina, tak pravda je jinde. Je to spíše trošku hůř zmáknutý Tarantina snímek .. 2/10 = 20% ()

Deimos

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +akce, Chris Evans, závěr, hudba, délka vyhovuje -triky ve 2D nejsou tak úžasné jak by se dalo čekat, neklade velké požadavky na přemýšlení (to mi ale zase tolik nevadí)/// Čistokrevný a zaručeně největší akční výplach letošního léta. Ale komu to vadí, ať se na to nedívá. Bavil jsem se dobře. Příběh jsem si užíval a těšil se jak to dopadne. Ten závěr patří mei ty nejlepší závěry co jsem kdy viděl. Těším se na The Avengers./// Celkem 79%/// ()

Rosaviva

Steve Rogers asi nikdy nebude můj nejoblíbenější Avenger, ale tenhle jeho origin Vám pomůže pochopit jeho chování v následujících filmech. Chris Evans konečně hraje vážnější roli a palec nahoru za zvládnuté speciální efekty, kdy je přeměna z malého klučíka na Captaina je dost působivá a asi to nejlepší, co film nabídne. I tak ale pro mě tenhle film zůstává jako jedno z těch horších od Marvelu, asi jim nedokážu odpustit, že mi celý příběh přišel jako totální slátanina reálného světa a fantazie a zrovna tady mi to prostě vůbec nesedlo. Konec filmu pak navíc vůbec neposkytuje žádné racionální (nebo i neracionální) vysvětlení, jak vlastně Steve přežil do současné doby. 3* ()

Cappuccino

Johnstnov snímok miestami s krásnym nadhľadom parodizuje samého seba a predovšetkým davmi nenávidenú i milovanú matičku Emeriku. Scéna predaja vojenských dlhopisov dokonalo prezentuje ako dokážu niektorí prefíkaní kapitalisti zarobiť aj na takej tragédii akou je WW2. To musíte naozaj vidieť! __ Akcia, boje, výbuchy. Na vojensko-akčny komisk jej nebolo zas tak veľa (teda, aspoň moje súčasne chúťky vyžadovali o kúsok viac - možno zdanie klame najmä kvoli prehnanej stopáži). Film ale naopak zaujal tam, kde by som to očakával najmenej. Sympatické iskrenie kapitána a agentky, neustále hláškujúci šéf operácie (Tommy Lee Jones), charizmatický záporák (Hugo Weaing) a dialógy, ktorých kvalita je na komerčný počin nadmieru slušná. K stopercentnému hodnoteniu má však ešte stále vééľmi ďaleko. __ Kapitán Amerika nesklamal, no ani neprekvapil. Lepší preiemer. __ Dabing = sucks. ()

666teen

Stereoidy a pobyt v mikrovlnce udělají z každého chcípáka hrdinu, protože vlast si to žádá! Hodný strýček geroje vybaví pomalovaným deklem od kanálu a pošle ho zabíjet, protože vlast si to žádá! Kapitán Amerika je trotl, o tom žádná. Hail Hydra! ()

Chlupis

Hitler možná v poušti hledá svoje cetky, hledání je to ale narozdíl od téhle usedlé a jen průměrně bavící jednohubky více než poutavé. Johnston však - jako již klasicky - dělá co může, síly mu ale na předražené náborové video ve výsledku nestačí i přes závěr, který je, díky užití motivu oddělení dvou milujících se lidí, naprosto perfektní. Stejně jako totiž v Iron Manovi oddělovala vztah profese a v Thorovi dokonce vzdálenost mezi vesmíry, v Capovi všemu brání jediné: doba. ()

Ruut

Už aby Johnson zase točil s dinosaury - protože takhle nesympatického árijského prkohrdinu nepamatuju. Ale holky tam byly sexy, to zase jo. A Hugo Weaving je jako Red Scull neskutečný borec. ()

-OverLord-

Komixovky mě poslední dobou překvapujou čím dál tím víc. Po úžasnym Thorovi je tu poslední, ale přesto první Avenger. Film natočenej spíš jako takovej "předdíl" a tahoun na The Avengers. Teď už je všechno ready a může přijít to, na co se každej, kdo aspoň trochu sleduje tyhle filmy, těší. Kapitán je skvělej seznamovací díl, kterej nabídne hned několik profláklejch postav, třeba Starka seniora. Úžasný jsou hlavně hi-tech hračičky, kterejch je nespočet a vzhledem k tomu, že se děj odehrává během 2. SV, tak to vypadá fakt hustě. Nakonec dam sice horší, ale přesto plnou palbu, protože se mi to fakt líbilo. A konec byl šokující. Tak, a teď se jde na hlavní chod! ()

Allien.9

"Hail Hydra!" Po dlouhé době zase pořádně zábavná akční sci-fi (nebo chcete-li komiksovka), která ani chvilku nenudí. Jistě, ani "Captain America" se neubránil notné dávce klišé, v tomto případě však - světe div se - nepůsobí ani z poloviny tak hloupě, jako by působilo jinde. Příběh o mrňavém klukovi, kterého všichni mlátí (tedy jen do chvíle, kdy dostane šanci, o které snil) zkrátka pořád letí a fakt, že se vše odehrává během nacistické okupace, může vše už jen vylepšit. Sympatický hezounek Chris Evans je navíc pro roli Kapitána jako stvořený, takže nějaké to případné pokračování by určitě nevadilo.:-) Ale i kdyby se nakonec žádný "Captain America 2" nekonal, setkáme se se Stevem Rogersem přeci jen ještě jednou (nebo spíš vícekrát) v "The Avengers". EDIT: Kapitán Amerika je mým nejoblíbenějším Avengerem, protože ta naivita a old-schoolové metody mu neskutečně sednou.;-) ()

misterz

Taká hrozná zlátanina, že ma z toho bolí hlava. Opäť sa potvrdilo, že spojenie prvkov 2. sv. vojny a scifi proste nefunguje, pokiaľ to nie je ladené ako komédia (napr. Zítra ráno vstanu a opařím se čajem). Možno by sa aj dalo nad filmom a hlúpym scenárom blahosklonne kývnuť rukou, keby bola super vizualizácia, ale to ani zďaleka nie je tento prípad. Celým filmom sa ťahá hrozné ba až trápne klišé korunované totálnou nudou a smiešnym patriotizmom... proste scenár a réžia je jedna veľká katastrofa. Masku hlavného padoucha by som si dokázal spraviť aj sám, možno aj lepšiu. Stačilo by si rozotrieť po ksichte kus červenej plastelíny Play Doh a hotovo. Hviezdu som dal Hayley, pretože z nej vo filme vyžarovala príjemná ženská charizma, aj keď je neodpustiteľné, že súhlasila s účinkovaním v takej kolosálnej grcavej vtákovine. ()

HAL

Svým způsobem, ať už dopadnou jakkoliv, toto Avengers nikdy nemohou překonat. Čistokrevná brakovost tvořená s láskou a nadšením tu prýští z každého záběru, a i přes dvouhodinovou stopáž a perfektní tempo bych chtěl aby to bylo dvakrát delší. A mělo ve stejném duchu ještě nejmíň dvě další pokračování. Bohužel, či snad bohudík, ničeho z toho se nedočkám. Ale TEN Kapitán jakožto nejzábavnější Marvelovka ever už zůstane... a to jsem se mu dlouhé roky předem vysmíval. 9/10 ()

Satan

První polovina skvělá, skoro bych se nebál jít na plný počet, ale pak se to zvrhne v ten klasický marvelovský digibordel s tehdy ještě ne úplně stoprocentními triky a ta osobitost naivního hrdiny a kouzlo válečné atmosféry je pryč. Kolem a kolem ale příjemná podívaná, která je skvěle ukočírovaná a má výborné montáže a pomrkávání na tehdejší (i kinematografickou) dobu. [Přesná stopáž: 119 min] ()

Goldbeater

Čekal jsem od tak dlouho očekávaného projektu víc. Ku mému údivu zde není tolik akčních scén, jak se může na první pohled zdát (film sází spíše na ukecanost), a otevřený (nebo chcete-li totálně nedovřený) konec mě zanechal poněkud chladným. Popravdě byla to docela podpásovka. Jestli jim to v komiksu vyšlo, tak ve filmu bych na to teda moc nesázel. Dále o dabingu, kde každý němec fiflá jako debil, a o 3D, které jsem si za celý film uvědomil asi jenom jednou, se raději déle zmiňovat nebudu. To by byly negativa a teď něco málo pozitivního. Film nenudí, hlavně díky slušné stopáži. Herci jsou dobří, potěšil i hláškující Tommy Lee Jones a filmový spojník Samuel L. Jackson ve vedlejší roli. K záporákovi v podání Huga Weavinga výhrady nemám. Vzhledem k tomu, že Captain America je přímo předurčen k tomu, aby byl ryze americkým filmem, je nutno vypnout mozek a salutovat vlajce Spojených států. Kupodivu jsem se docela bavil (i když bezmyšlenkovitě), příště se ale snažte víc! ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)