V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

Janega

Zatiaľ čo vo filme sa dieťa mení v dospeláka, ja som sa v kine zmenil na dieťa, ktoré si plnými dúškami užívalo a bavilo sa na tejto komiksovke. Humor je najsilnejšou stránkou filmu, budete sa baviť aj pri záverečných titulkoch. V tomto smere je dobré, že DC filmy upustili od jednotvárnej temnoty, lebo Shazamovi by tento smer vôbec nepristal. Akcia je fajn, no záverečný súboj mi prišiel zbytočne predlžovaný, keďže sa išlo dookola to isté. Zachary Levi je super a je vidieť ako si rolu užíva, a to je potom radosť pozerať zas naňho. Rovnako aj detskí herci boli sympoši a v rámci svojich možností to zvládli. Záporák však toho veľa nepobral a je slabým elementom filmu, no ako zloduch pre detského superhrdinu postačuje (ale len na prvý film). ()

Dallon

Shazem je super. Mám radost že DC v poslední době dělá vážně dobré filmy. Shazem není výjimkou. Je to super rodinná zábava, u které jsem se vážně hodně bavil. Za mě palec hore 👍. 7/10 ()

TommyZR

DC se povedlo vytvořit další skvělý komiksový film, naposledy se mi líbil Aquaman a tohle mě taky potěšilo. Hlavní hrdina vypadá jakoby druhá verze Supermana, záporák mohl být lepší než M. Strong, jinak bezva nápad snad se povede víc takových DC komiksů. ()

Hanys_

Asi takhle by vypadal Spiderman, když by cesta k prozření "s velkou silou příchází velká zodpovědnost" trvala hodinu a půl. Blbinka akorát tak pro moje kluky, která se snaží být za každou cenu megavtipná, ale oproti KickAss nebo Dedpoolovi chybí jednak R, a jednak charismatičtější hrdina. Někde mezi 2-3, za finální scénu v jídelně jdu nakonec výš. ()

SpaceOdyseus

Hodne jsem se rozmyslel nad ctvrtou hvezdou, ale ne. Dam tri. Mohlo to byt vtipnejsi a mozna i zabavnejsi, mohl tu byt lepsi zaporak a mohl se nakonec stavit ten Henry. Jinak je to fajn komiksovka pro trosku mensi publikum, ale i tak sem Sandberg propasoval par scen se slusnym hororovym nadechem. Takze to je fajn film s neokoukanym hrdinou, zajimavym spinem na sidekicky a celkove docela feel-good atmoskou. ()

Ledkodlaq

Vyvražděním vedení velké společnosti dali jasně najevo, kdo je v US, potažmo celosvětově, postradatelný. Hezké. Jinak to byla příjemná relaxační blbinka. ()

Blondsky

Po skvělým Muži z oceli, jubilejní Wonder Woman a výborném Aquamovi je tu další sólovka od DC. Hodně dětský humor funguje tak 50 na 50. Dětští protagonisté hrajou dobře, ale žádné hvězdy to teda nejsou. Zachari si to docela dává, ale v některých chvílích to bylo fakt hrozné. Příběh je oproti jiným DC filmům dost jednoduchý a často nudný. Záporák je jeden z nejhorších záporáků, co jsem kdy viděl, hrozně obyčejný a nezajímavý. Konec (kde je víc než 1 Shazam) seslal film daleko víc dolů. Shazam! je tedy jen jedním z těch filmů, které nejsou ani špatné, ale ani dobré. ()

IvoB

Go go power rangers... Pardon, špatný film. I když... Slátaninka je to podobná. Šlape vlastně nejlépe v první polovině, kde tak nějak stále o nic nejde a jde jen o oddychovou komedii. Pak to přejde do akčnější druhé části, která už je dost rozpačitá. Shazam mě jako superhrdina rychle omrzel. Trošku zabitý potenciál. ()

Asmodin

Skvělá oddychovka budu se těšit na další díl. Nezáleží na tom, kdo se kam narodí, rodinu si každý může vybrat. Rodina jsou lidé, na kterých nám záleží a kterým záleží na nás. Je to o vzájemné ochraně a bezpečí. Proto se mi tento film líbil - každý člen rodiny byl plnohodnotný. Nepotřebovali jste vidět jak táta je zaláskovaný do mámy a jak jsou schopný ujmout se opuštěného dítě a jak jsou všichni happy. Viděli jste rodiče, kteří mají rádi děti a jejim jedno jaké jsou; poskytnou domov všem bez rozdílu. ()

bloodcountes

Pro americký děcka školou povinný asi jo... pro mě? Ne, i když jsem to dokoukala a vcelku se i místy usmívala. Ale přeci jenom člověk cítí, jak je to toxické a nezdravé a leze to na mozek- respektive ho to obrušuje a uspává. Příšery postraší fakt jenom úplné prcky a kouzla se omezují na rány do břicha, držení pod krkem, létání a metání fireballů. Dost slabé. A ta šablonovitá oslava Rodiny a Pěstounské Rodiny obzvláště (viz nápis na autě pěstounky:). Klišé a kýč, ten santa byl na přesdržku a přitom měl být směšný? Děj se vleče, nikam se to dlouho nevyvíjí, střet Hrdiny a Padoucha je tak nějak rozplizlý a o ničem...Nicméně Mark Strong je skvělej a ty dětské role taky fajn, takže celkově 3 hvězdy. Vcelku solidní 3 hvězdy. ()

Landauer

Tak tohle nízký hodnocení tady vážně nechápu. Ten film je výbornej. Není infantilní, ač jsou hlavní postavy děcka, střílí jeden skvělej nápad za druhým, hlavní hrdina i padouch jsou výborný a mají skvělý motivace. Za mě super, jeden z nejlepších snímků DC universe, možná proto, že to není klasickej DC film se stupidními batmánky a supermánky, co se chovají jak dementi a padoušíky, co chtějí ovládnout svět. Možná proto, že se na Shazama dívají hlavně příznivci těhle stupidních obehraných a extrémně neoriginálních komiksových rychlokvašek, co jsou navíc točeny tak, aby maximálně podlézaly publiku, dočkal se nešťastník tak nízkého hodnocení. Hloubkové studium komentářů mi to vcelku potvrdilo - vesměs se jedná jen o nicneříkající fráze naprosto odporující tomu, co je ve filmu a nebo pubertální hejticí masturbaci. Klasika. Ale nenechte se zmýlit, film je skvělej a v záplavě superhrdinských seriálů tkaných na jedno brdo je Shazam velmi příjemné osvěžení. Captain marvel je např. neskonalá sračka. Dramaturgicky, scenáristicky, akce jsou v něm šíleně tuctové a nudné, záporák klasicky unylý s obvyklým klišoidně "nečekaným" odhalením, hlavní hrdinka neprojde žádným vývojem a krom toho je extrémně otravná. A Captain Marvel má tady 71 %? To jako fakt? A Shazam, kterej je o několik tříd výš, co se týče všeho (perfektní motivace záporáka, úžasný psychologický vývoj hlavního hrdiny, který má navíc se svým parťákem super chemii, dramaturgicky výborně dotažené všechny dějové oblouky, výborné akční scény, které nejsou jen přehlídkou digitálního bordelu, ale jsou plné skvělých nápadů, hlášek, vizuálních vtípků atd.), tenhle film tu má jenom 63%? Vážně? Tvl! Tomu říkám lobotomie. Shazam je originální a super film. Ano, pokud je někdo zvyklý na nabušené borce s pláštěnkama, co všechno zmáknou s blbou hláškou na rtu, na padouchy, co se snaží donekonečna ovládnout galaxii a na konci hrozí, že se vrátí a na digitální masturbaci explozí v nudných a snadno zaměnitelných akčních scénách, toho Shazam zklame. ()

xmatysekx

Je to pěkný film. Zábavný. Tak nějak to uteklo ani mi nepříšlo, že to bylo přes dvě hodiny, možná proto, že jsem na to koukal celý den, ale jako chápete, ne? Spoiler: Kromě závěrečně scény, ve které se zbytek rodiny naučí ovládat superschopnosti de facto nahned, zatímco hlavnímu hrdinovi to trvá vlastně až do ní, je to pěkný film. ()

Randyz

Nejsem úplně komiksový nadšenec či expert a už vůbec ne DC universa, tak možná proto se mi to líbilo. Potřeboval jsem něco na pohodu u čeho se člověk nejednou zasměje a pobaví a může u toho celkem vypnout a to to naprosto splnilo. Jen se mi o víc líbila první půlka než začaly bitky se záporákem. Pak už to byla taková celkem nudná klasika. ()

Jaro_slav

Pár povedenejch nápadů ale mnohem víc trapný křeči, nedotaženost v detailech, záporák spíš k smíchu a na konci se to začne brát děsně vážně – smutný příznaky toho, jak moc jsou u DC Comics v prdeli. Má to potenciál Deadpoola, ale PG-13. Nucená multikulturnost tomu taky zrovna nepomohla. Takže tři rudý hlavně za tu první půlku. ()

Marius_ss

DC lost his way... Superhrdinsky film pre deti a mladež..do 12 rokov ! DC sa rozhodlo ist s prudom nakolko tupe, trapnymi srandičkami prešpikovane hero movies väčšinou dobre zarabaju (pozdravujem Kapitanku Marvelovu). Kde su tie časy Temneho Rytiera drahé DC ? Temnych dospelackych filmov alebo aspon filmov ktore boli orientovane pre dospelacke publikum ? Už pri Justice League bolo citit že sa vydali Marvelackou cestou (čo by nebolo až take zle keby si z marvelu nevzali skor to zle ako to čo tam funguje paradne) Nabuduce uberte tej trochu brutality z filmu a rovno to možete dat ako pristupne do 12 rokov, aspon budem vediet že sa na to nemusim unuvat chodit. Pochvalit možem akurat vizualne efekty a Zacharyho Leviho - aj ked nie som velmi jeho fanušik. P.S. - 04.10.2019 - JOKER spas DC... znovu ! ()

Marys

Bolo to svieže, bolo to vtipné, DC mení tvár, to áno. Ale celkom ten "hype" okolo filmu Shazam! nechápem. Neprišiel my až taký dobrý, v porovnaní s inými DC filmami, o ktoré sa tvorcovia snažia dať do jednej línie. Podľa mňa potenciál nebol naplnený, dalo sa z látky vytĺcť oveľa viac. Áno, už pri prvom filme. Zároveň, večná téma - záporáci. Sedem hriechov opäť pôsobí ako nepodarené kreatúry z béčkového filmu deväťdesiatych rokov. Prečo? Zabavil som sa, ale nie až tak, ako som sa mohol. ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)