Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Recenze uživatele castor k tomuto seriálu (92)

A je to tu zas (2012) (S05E07)

Hank po Batesově alkoholové epizodě zachraňuje, co se dá, ovšem na závěr dílu to totálně schytá od Beccy á la už ji unavuje, jak se vždycky odněkud zjeví a sere se jim do života. A že ona s Karen po něm musí jen uklízet. Pár facek by naopak zasloužila. Hank odchází se svěšenou hlavou, no, aspoň že ho chce „nepřítel“ Tyler potěšit svým scénářem. Zatímco čtvrtá série byla silná na vedlejší postavy (Carla Gugino, Rob Lowe), pátá se může pochlubit snad jen právě hajzlíkem Tylerem. ()

Syrovost (2012) (S05E08)

Není lehké se udržet na nejvyšší úrovni, místy se lehce opakujeme, ale pořád je to velmi dobré. Výtečně napsaný seriál, který se nebojí (funkčních) vážnějších poloh. Je evidentní, že Tyler má talent a navíc je kopií Hanka samého, což naše přidrzlé zvířátko solidně štve. Ještě jsem nezmínil další z nových postav, a to chůvu Lizzie (mimochodem Camilla Luddington, která se v mých oblíbených Chirurzích vypracovala na jednu z hlavních postav), která má sice poměr s Charliem, ale pro úspěch před kamerou udělá mnohé. ()

Biják (2012) (S05E09)

Charlie zradil Hanka. Má totiž nového klienta, který je našemu pisálkovi odporný. Ano, Tyler, který se navíc stal záskokem Hanka u Samurajova seriálu. Konkrétní dialogy sice dál výtečně fungují, celkově ale pátou sérii považuju „jen“ za lehký nadprůměr. Dění kolem jednoho nevychovaného pisálka chybí vývoj i tah na bránu a hlavně vedlejší postavy až na výjimky selhávají. ()

Úchyláci a děvky (2012) (S05E10)

Hank to dává Charliemu sežrat a než se má Bates vrátit z protialkoholního léčení, hraje si Hank s Karen na spokojenou rodinku v domě s bílým plotem a moc fajn se na to dívá. Občas máme strach o vývoj a spád seriálu, jindy zuříme, že Hankova postava leccos žene až na hranici únosnosti, vzápětí ale přijde výborný díl, jako je právě tento. ()

Párty (2012) (S05E11)

Bál jsem se vyvrcholení, protože tahle pátá série nemá takové grády, nemá tak zajímavé vedlejší postavy a hlavně dějově to nebylo ono. Hank se chystá do New Yorku, ale nakonec se dostává na rozlučkovou párty, o kterou asi úplně nestál. Hodně lidí, hodně emocí, hodně kostlivců. Takže to neklapne úplně podle jeho představ a je to tak trochu z prstu vycucaný díl. Protože ta kouří toho, ten kouří toho, ta otlapkává tamtoho.. a všichi mají hned ve vedlejší místnosti partnera. A když to Hank hasí, ještě to schytá. ()

V pekle zase není tak zle (2012) (S05E12)

Nakonec si to všechno hezky sedlo, Bates pochopil kde a s čím mu bude nejlépe, což je pro Karen zatraceně velká úleva. Tyler potvrzuje roli zmetka a Charlie má zase na dosah Marcy, se kterou to dá jednou stejně zase dohromady. Hank má otevřené dveře do míst, kde je mu nejlíp, ovšem jedna zastávka před slibovanou večeří mu udělá čáru přes rozpočet. Objeví se postava, kterou z páté série už trochu známe, a zjistíme, že některé ženy Hankovu doživotní náklonost ke Karen nedávají. ()

Série 6 (2013) (S06)

Co se stalo na konci páté série Hanka semlelo a úvod té další jde v duchu prochlastání se do hrobu. Předchozí série nám lehce zevšedněla, i dialogy krapet sklouzly k nějakému průměrnému sitcomu. Tentokrát ovšem nejprve přišla zajímavá postava v podobě rozmazleného zrzka Attica, následně chutné třešničky na dortu – rockové múzy Faith. Kroužení Hanka okolo Karen a Karen okolo Hanka už dochází dech. Prostě jejich snažení dře, a tak nějak omrzí. Takže přítomnost múzy Faith, které tvář propůjčila půvabná Maggie Grace, je příjemným oživením série. Ta nabrala správný směr a s touhle bandou je alespoň mně zase dobře. Protože Hankův ležérní kurvapíčadoprdele styl mě zase začal bavit. Marcy se vydává zpět do Charlieho náruče, Becca prchá na literární pouť a Hank s Karen? Nechejte se překvapit. Ač z toho kvůli Faith některým nebude dobře. Naše sarkastická ztracená existence každopádně míří do závěrečné série. ()

Nesmiřitelní (2013) (S06E01)

To, co se stalo na konci páté série, Hanka semlelo a úvod té další jde v duchu prochlastání se do hrobu. (Ve vztazích) bezradné a přisprostlé hovádko pořád válelo, ale po celých dvanáct epizod je občas těžké s ním vydržet. I dialogy místy zhlouply, naštěstí hned z úvodu šesté série přijde poměrně zajímavá postava – další z rockerů Atticus Fetch. ()

Dezertéři (2013) (S06E02)

Přechozí série nám lehce zevšedněla, i dialogy krapet sklouzly k nějakému průměrnému sitcomu. Minule ovšem přišla zajímavá postava v podobě Attica, nyní je to chutná třešnička na dortu – rocková múza Faith. Potkají se v léčebně, kde i Charlie narazí na svou (filmovou) hvězdu, ovšem bude ho to něco stát. ()

Mrtvé rockové hvězdy (2013) (S06E03)

Kroužení Hanka okolo Karen a Karen okolo Hanka už dochází dech. Prostě jejich snažení dře, a tak nějak omrzí. Takže přítomnost múzy Faith, které tvář propůjčila půvabná Maggie Grace, jejíž úsměv podlamuje kolena, je příjemným oživením série. Tak už nabrala správný směr a s touhle bandou je alespoň mně zase dobře. Na pohřbu rockové hvězdy obzvlášť. ()

Do pekla v kůži (2013) (S06E04)

Není lehké se udržet na nejvyšší úrovni, místy se lehce opakujeme, ale pořád je to velmi dobré. Becca začíná jít v otcových šlépějích, dámy přiberou jistou Ophelii a vzájemně kritizují muže coby sobecké lovce. Ovšem právě sexistický Hank Moody a jeho ležérní kurvapíčadoprdele styl mě v téhle sérii zase začal (pozvolna) bavit. ()

Z deště pod rockový okap (2013) (S06E05)

Některé hlášky by skutečně zasloužily vytesat do mramoru, ovšem postupně přicházíme o to, co tenhle seriál zdobilo – a totiž začíná selhávat samotný příběh osudové lásky. Hank a Karen okolo sebe krouží, ale už to není ono. Neustále se přitahují, vzápětí nenávidí, a divák se v tom už ani nechce orientovat a plácat. Nicméně nové postavy i Charlieho odhalení tajemství baví. ()

V oblacích (2013) (S06E06)

Vzhůru do oblak. Rocková hvězda Atticus si vyžádá Hanka na palubu, aby mu on a další pomohli s připravovanou prací v podobě muzikálu. Zatímco Charliemu létání nedělá dobře, ale dobře mu udělá vdova po jiné rockové hvězdě, Maggie se nechce stát múzou (rozuměj sexuální hračkou) „rozmazleného zrzka, co ze sebe sere genialitu“. Turbulence pak rozdmýchají několik slušných momentů, u kterých se divák velmi solidně pobaví. V šesté sérii asi zatím nejlepší díl. ()

Drogová škola (2013) (S06E07)

Becca dál vystrkuje drápky a chce být dospělou se vším všudy, což se Hankovi s Karen sakra nelíbí a reálnou odvykačkou má být setkání s rockerem a jeho hvězdnou návštěvou: Marilynem Mansonem. Dobrými rodiči se snaží být i Marcy s Charliem, ač si náš plešatý agent (znovu) bez práce odskočí na pány natočit jedno instruktážní video pro placené stránky. Pořád to stačí na fajn zábavu s několika životními moudry. ()

Všichni jenom kritizujou (2013) (S06E08)

Zosobnění veškerých mužských neřestí je dál poměrně spolehlivě v centru mého zájmu, pořád mluví jak dlaždič a pije za dva, nicméně kritika první verze muzikálu ho zrovna dvakrát nepotěší. Snad pomůže vlhká náruč Faith. Trošku přešlapujeme na místě, ale pořád je to fajn zábava. ()

Šílení psi a Angličani (2013) (S06E09)

Všechny důležité postavy pěkně pohromadě. Tak to má být. U Charlieho bydlí na čas Atticus, protože jazykem dostával čokoládu z míst, odkud neměl. A rozhodne, že v Charlieho bejváku by to slušelo párty s několika přáteli, děvkami, chlastem a kokainem. Objevuje se i výtečný Rob Lowe ze čtvrté série, takže Hank pozná vlastní taktiku – jenže na Karen. Všechny ty průsery prostě nejde jen tak zamést pod koberec. Po předchozím mírném přešlapování výtečný díl. ()

Slepá víra (2013) (S06E10)

Jakoby devátý a desátý díl šesté série napsal a natočil úplně jiný tým: připomněl mi druhou nebo třetí sérii. Velmi vtipné momenty, výtečně napsané dialogy, chemie mezi postavami. Tak trochu jiný díl, protože Hank s Faith vypadnou z Los Angeles na venkov, kam ji náš pisálek doprovodí na setkání s jejími rodiči. ()

Bezva holka (2013) (S06E11)

Faith je podstatně živelnější než uvadající a nevýrazná Karen (pochopitelně se jí scénáristé nevěnovali tak, jak v prvních sériích), ale je tak nějak zřejmé, kam závěr šesté série směřuje. Tak či onak tvůrci zaspali, když kolem sebe nechali kroužit nespočet dílů jeden pár, který očividně neví, co vlastně chce. A to se prostě musí omrzet. Nejprve se ovšem musíme rozloučit s Beccou, která se vydává na svou literární pouť. Do Charlieho náruče se naopak vydává Marcy. ()

Odhodím své běsy (2013) (S06E12)

Hank stojí před zásadním rozhodnutím, je každopádně evidentní, že se rozloučíme s postavami, které oproti páté sérii tu šestou výrazně povýšili: a to s múzou Faith a rockerem Atticem. Právě na jeho koncertu udělá Charlie s Marcy zásadní rozhodnutí. Stejně jako Becca, která se rozhodla odjet, pro Karen tak jedna éra končí, protože možná to znamená, že právě ona ty dva držela pohromadě. Tak či onak tvůrci zaspali, když kolem sebe nechali kroužit nespočet dílů jeden pár, který očividně neví, co chce. A to se prostě musí omrzet. Naše sarkastická ztracená existence každopádně bavila víc než v předchozí sérii. Těším se na tu závěrečnou.. ()

Série 7 (2014) (S07)

Snaha dospět. Udělal Hank dobře, že se vracel? Navíc u filmu, v divadle i od knížek všechny nasral. Zkusí to u televize. Sám však dobře ví, že si spálil hodně mostů, nicméně pořád má „rajcovní energickej mozek zelenáče a tělo zlitýho starocha“, takže to nakonec klapne. Jinak toho ale moc neklapne. První průšvih – Levon. Další průšvih – celkové motání se okolo seriálu. Nebýt Duchovnyho, který láká šibalským pohledem, přesnou hláškou a úderným charismatem, dávno to mohli tvůrci zabalit. Jedna z mála světlých chvilek je číča Heather Graham, která si ukousne kus série pro sebe. Už to ale obecně tolik nešmakuje. Pocit jedinečnosti je pryč. Děj přestal být zajímavý, postavy i dialogy docela zhlouply. Linie s životní láskou Karen už nefunguje, nemá napětí, chemie je ta tam. Shovívavost je na místě, konec měl přijít dřív. Přesto nám tohle sarkastické prasátko poskytlo nespočet svěžích dílů a moc fajn situací. Takže díky. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis