Californication (TV seriál)

Californication

Californication - Orgie v Kalifornii

Komedie / Drama

USA, 2007 - 2014, 39 h 37 min (Minutáž: 84x30 min)

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo, Kathleen Turner, Carla Gugino, Camilla Luddington, Stephen Tobolowsky, Paula Marshall, Embeth Davidtz, Eva Amurri Martino, Diane Farr, Zoë Kravitz, Ellen Woglom, Peter Gallagher, Maggie Grace, Addison Timlin, Angus Macfadyen, Michael Ealy, Chris Williams, Ezra Miller, Mädchen Amick, Amy Price-Francis, Rick Springfield, Luenell, Adam Silver, Rob Lowe, Judy Greer, Camille Langfield, Michelle Lombardo, Jonathan Kasdan, Jason Beghe, Michele Nordin, Josh Gad, Larry Poindexter, Patrick Fischler, Kathy Christopherson, Robert Merrill, Carly Pope, Zita Vass, Michaela Watkins, Mark Margolis, Ed Westwick, Justine Bateman, Alexis Arquette, Brian Posehn, Ann Henson, Lucy Davis, Joaquin Pastor, Lynn A. Henderson, Mary Gross, Henry Rollins, Amy Okuda, Damian Young, Angie Patterson, Kristine Blackport, Meredith Monroe, Paul Rae, Megan Stevenson, Stephen Root, Lindsay Stuart, Sheri Moon Zombie, Kevin Corrigan, Fisher Stevens, Alan Dale, Allison McAtee, RZA, Meagan Good, Scott Michael Foster, Vanessa Angel, Ervin Ross, Natalie Zea, Adam Pally, Ashley Watkins, Drea de Matteo, Hal Ozsan, Jim Tavaré, Kathryn Adams, Christina Ulloa, Dustin Ybarra, Tim Minchin, Fiona Gubelmann, Danielle Souza, Nina Rausch, Marilyn Manson, Meghan Falcone, Alison Becker, Cory Knauf, Keir O'Donnell, John Laughlin, Camden Gray, Tara Holt, Brian Thompson, Ronnie Gene Blevins, Paola Turbay, Heather Graham, Mary Lynn Rajskub, Lyndon Smith, Vincent Angell, Kat Rogers, Jake Hoffman, Stephanie Hunt, Kelen Coleman, Luis Moncada, Bryan Friday, Ciera Payton, Clement von Franckenstein, Dan Bakkedahl, Angela Trimbur, Alissa Dean, Ping Wu, Aubrey K. Miller, Pete Wentz, Chuck Williams, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Cooper Barnes, Billy 'Sly' Williams, Milana Vayntrub, Roger Howarth, Dana DeLorenzo, Tehmina Sunny, Cristin Michele, Bryan Callen, Sarah Wynter, Jorge Garcia, Maggie Wheeler, Mo Collins, Samantha Maloney, Laura Niles, Lou Fusaro, Daisy Gardner, Amber Heard, Brigitte Bako, Billy Mayo, David Haley, Matthew Corbett Davis, Jonathan Goldstein, Billy Brown, Diana Terranova, Tim Sitarz, Peter Fonda, Ken Marino, Philip Tan, James Frain, Todd Louiso, Callie Thorne, Tommy Lee, Dawn Olivieri, Peter Berg, Gillian Vigman, Sinqua Walls, Melora Walters, Sarah Power, Sandeep Parikh, Daniel Benzali, Marcus Folmar, Johann Urb, Lee Arenberg, Alanna Ubach, Artie Lange, Steve Jones, Chasty Ballesteros, Mary Kay Place, Edi Patterson, Noah Harpster, Bill Smitrovich, Tree Adams, Michael Imperioli, Oliver Cooper, Chris Titone, Alonzo Bodden, John Madison Tye, Brigette Davidovici, Jim Florentine, Brandon T. Jackson, Mercedes Mason, Rebecca Metz, Darrell Britt-Gibson, Christian Clemenson, Hana Mae Lee, Cerina Vincent, Sharon Angela, Leah McCormick, Camille Chen, Nishi Munshi, Sebastian Bach, Lea DeLaria, Lance Barber, Brett Gelman, Zakk Wylde, Taber Cross, Lili Haydn, Elaine Loh, Julie McKinnon, Jonah Wharton, Scott Anthony Leet, Pamela Guest, Ossie Mair, Liz Fenning

Černé Porsche 911 coupé s přirozeně opilým, sarkasmem hýřícím a finančně zajištěným Hankem na palubě, líně se pohybující po Los Angeles, je neodolatelné pro většinu dam, které chtějí život strávit za peníze někoho jiného. Hank se nechává bez problémů sbalit od kdejaké kokety, sperma poskytuje se zlehka znuděnou dobrovolností, ale druhý den už žádnou ze zlatokopek nepoznává. Hank je totiž originál, který si radši koupí nové Porsche, než by si to staré nechal umýt. Navíc stále miluje svou bývalou partnerku a náruče ostatních žen mu pouze zkracují čekání na její návrat. Věkem už dospěl k životnímu cynismu, který ho vede od chlastu k orgasmu (a zpět) a mě nezbývá než si popřemýšlet o tom, co bych mohl dělat, kdybych měl Hankův literární talent.(13.5.2009)

David Duchovny je kultovní postava teď už minimálně dvou seriálů, krom toho, že se občas objevil i v nějakém výraznějším filmu, kde dokázal, že talent rozhodně má. V seriálu takovéhoto typu ho divák asi jen tak neviděl. V Americe se roztrhl pytel se seriály, kde hlavní postava se vymyká normálu. Začalo to Dr. Housem a pokračuje Hankem, člověkem, kterej se s ničím a nikým nesere i když je ve skrytu duše postavou totálně na dně. Californication má na to být solidním seriálem. První sezóna to rozhodně dost slušně dokazuje. Zobrazuje svět člověka na dně zase jinýma očima a bohužel i pravdou dokořán, kterou se jen tak někdo chlubit nebude. Jsem rád, že se David odtrhl od Akt-X a objevil se v seriálu, který ho rozhodně pozvedne opět o trochu výš, jenže jak to tak bývá, on už dál chtít jít nebude. Tohle mu stačí a ještě aby ne, já být na jeho místě, taky si pískám. V poslední době výborný seriál, který jsem sledoval od začátku do konce se zatajeným dechem jako hooodně dlouho ne. Proto si zasluhuje plný počet, málokdy mám divný pocit v žaludku, a smutnou náladu po skončení seriálu, jako jsem měl tady. Kéž by byla další série... (10/10)(15.11.2007)

Už intro v kostele naznačuje, že to odkojenci českých seriálů budou mít zatraceně těžké, pokud chtějí vydržet alespoň seznamovací sérii. Ta se ještě dá považovat za docela cudnou, protože druhá je už plná porna, koksu, mejdanů, kurev a vnitřních umělců. Hankovi tady skvěle sekunduje Lew a honibrk Charlie. Ve třetí se dostaví perverzní karikatura ženy Kathleen Turner, zasyflený vocas Rick Springfield a tzv. Hankova trojka. Teď nemyslím to, že si s kámošem zaplatíte smradlavou cikánku, která vás přeblafne na hajzlech, ale tři krásné ženy, které se s železnou pravidelností střídají u vás v náručí a ještě vám děkují. Tato série obsahuje zatím nejlepší díl. Kdo viděl, jistě ví. Čtvrtá má famózní rozjezd, s nástupem vážnější noty však dochází ke snížení laťky, protože právě tady se ukazuje, že vedlešjí postavy musí mít divák pod kůží a v této sérii tomu tak úplně nebylo. Naštěstí je Charlie stále ve skvělé formě. 1. série: 95%, 2. série: 100%, 3. série: 95%, 4. série: 90%, 5. série: 85%, 6. série: 70%, 7. série: 75%.(13.3.2010)

"Hanku, tak jsem si obvolala pár lidí a představ si, podle nich si kokot." Nezávidím znuděným milionářům jejich domy, auta a ani zástupy modelek vysávajících jejich účty. Já je prostě jenom nemám rád, ale v případě Hanka Moodyho rád udělám výjimku. Tento pohodový hláškař totiž v oblasti zábavy nikdy nezklame a proto má u mne, pro případ nouzového přespání, kdykoli připravený gauč, porno i nafukovací pannu.(21.12.2011)

Velmi, opravdu velmi zajímavý seriál, mezi jehož největší klady patří zřejmě porušení klasické seriálové škatulky. Schéma vyprávění každého jednotlivého dílu totiž mnohem více než část seriálu připomíná film, což může být pro některé diváky neřešitelný problém, neboť dostávájí něco jiného než polívku, kterou čekali. Californication nedbá jen na vybroušené postavy, dialogy a děj, ale hodně sází na - nevím přesně jak to nazvat - Bukowského poetičnost. Jistou samozřejmostí je pak skvěle zahraná postava což je v podobných filmech/seriálech alfou a omegou, na které zavisí jejich úspěch.(3.1.2008)

• - Epizoda "...And justice fo all" nese stejný název jako album americké thrash metalové skupiny Metallica z roku 1988. Název je odvozen z tzv. slibu věrnosti vlajce Spojených států amerických, jehož úplné znění je: "„I pledge all allegiance to the flag of the United States of America and to the Republic for which it stands, one nation, under God, individual, with liberty and justice for all." (myst3ry)

• - Dům, kde bydlí Hank Moody (David Duchovny), leží ve skutečnosti na adrese 26 Brooks Ave, Venice, CA. (xmy)

• - Tvůrce seriálu Tom Kapinos uvedl, že inspirace pro něj byla jeho vlastní frustrace, kterou pociťoval při práci pro seriál Dawsonův svět (od r. 1998). (Remivsremi)