Californication (TV seriál)

Californication

Californication - Orgie v Kalifornii

Komedie / Drama

USA, 2007 - 2014, 39 h 37 min (Minutáž: 84x26–33 min)

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo, Kathleen Turner, Carla Gugino, Camilla Luddington, Stephen Tobolowsky, Paula Marshall, Embeth Davidtz, Eva Amurri Martino, Diane Farr, Zoë Kravitz, Ellen Woglom, Peter Gallagher, Maggie Grace, Addison Timlin, Angus Macfadyen, Michael Ealy, Chris Williams, Ezra Miller, Mädchen Amick, Amy Price-Francis, Rick Springfield, Luenell, Adam Silver, Rob Lowe, Judy Greer, Camille Langfield, Michelle Lombardo, Jonathan Kasdan, Jason Beghe, Michele Nordin, Josh Gad, Larry Poindexter, Patrick Fischler, Kathy Christopherson, Robert Merrill, Carly Pope, Zita Vass, Michaela Watkins, Mark Margolis, Ed Westwick, Justine Bateman, Alexis Arquette, Brian Posehn, Ann Henson, Lucy Davis, Joaquin Pastor, Lynn A. Henderson, Mary Gross, Henry Rollins, Amy Okuda, Damian Young, Angie Patterson, Kristine Blackport, Meredith Monroe, Paul Rae, Megan Stevenson, Stephen Root, Lindsay Stuart, Sheri Moon Zombie, Kevin Corrigan, Fisher Stevens, Alan Dale, Allison McAtee, RZA, Meagan Good, Scott Michael Foster, Vanessa Angel, Ervin Ross, Natalie Zea, Adam Pally, Ashley Watkins, Drea de Matteo, Hal Ozsan, Jim Tavaré, Kathryn Adams, Christina Ulloa, Dustin Ybarra, Tim Minchin, Fiona Gubelmann, Danielle Souza, Nina Rausch, Marilyn Manson, Meghan Falcone, Alison Becker, Cory Knauf, Keir O'Donnell, John Laughlin, Camden Gray, Tara Holt, Brian Thompson, Ronnie Gene Blevins, Paola Turbay, Heather Graham, Mary Lynn Rajskub, Lyndon Smith, Vincent Angell, Kat Rogers, Jake Hoffman, Stephanie Hunt, Kelen Coleman, Luis Moncada, Bryan Friday, Ciera Payton, Clement von Franckenstein, Dan Bakkedahl, Angela Trimbur, Alissa Dean, Ping Wu, Aubrey K. Miller, Pete Wentz, Chuck Williams, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Cooper Barnes, Billy 'Sly' Williams, Milana Vayntrub, Roger Howarth, Dana DeLorenzo, Tehmina Sunny, Cristin Michele, Bryan Callen, Sarah Wynter, Jorge Garcia, Maggie Wheeler, Mo Collins, Samantha Maloney, Laura Niles, Lou Fusaro, Daisy Gardner, Amber Heard, Brigitte Bako, Billy Mayo, David Haley, Matthew Corbett Davis, Jonathan Goldstein, Billy Brown, Diana Terranova, Tim Sitarz, Peter Fonda, Ken Marino, Philip Tan, James Frain, Todd Louiso, Callie Thorne, Tommy Lee, Dawn Olivieri, Peter Berg, Gillian Vigman, Sinqua Walls, Melora Walters, Sarah Power, Sandeep Parikh, Daniel Benzali, Marcus Folmar, Johann Urb, Lee Arenberg, Alanna Ubach, Artie Lange, Steve Jones, Chasty Ballesteros, Mary Kay Place, Edi Patterson, Noah Harpster, Bill Smitrovich, Tree Adams, Michael Imperioli, Oliver Cooper, Chris Titone, Alonzo Bodden, John Madison Tye, Brigette Davidovici, Jim Florentine, Brandon T. Jackson, Mercedes Mason, Rebecca Metz, Darrell Britt-Gibson, Christian Clemenson, Hana Mae Lee, Cerina Vincent, Sharon Angela, Leah McCormick, Camille Chen, Nishi Munshi, Sebastian Bach, Lea DeLaria, Lance Barber, Brett Gelman, Zakk Wylde, Taber Cross, Lili Haydn, Elaine Loh, Julie McKinnon, Jonah Wharton, Scott Anthony Leet, Pamela Guest, Ossie Mair, Liz Fenning, Jeris Poindexter

První: Život stojí za hovno a je fajn se z toho občas vypsat. Když však máte spisovatelský blok je to 2x tak v hajzlu. Hank Moody to řeší zapálením cíga, sklenkou dobré skotské a novou ženskou, každý druhý den. Jenže život je pořád nahovno. Když se na CALIFORNICATION dívám mám takový příjemně hřejivý pocit, že nejsem v prdeli sám... Druhá: Sakra vždyť to je barák Ricka Rubina! Nebo ne? Třetí: Změna povolání s sebou přinesla svěží vánek a po trošku slabší druhé řadě míříme zpátky na špici. Tři nové krásky a neskutečně našlapaný poslední díl mě vážně chytli za srdce. Hodně štěstí Hanku.Čtvrtá: Jako poslední kapitola v knize, která nekončí. Vynikající konec třetí řady měl za následek hodně silný rozjezd (možná nejlepší ze všech sérií) a závěry měly grády. Pak se všechno vrátí do zaběhlých kolejí až ke konci zase přeskakujeme laťku. Výborný díl s flashbacky ještě před pilot ukazuje, že už uplynulo v potoce hodně vody, ale kvalita neklesá. Jediná věc mě začíná pomalu, ale jistě štvát a to je Charlie. Přehání to jenom proto aby se Hankova nejtěžší chvilka zdála snesitelnější? Možná. Ale některé hranice by se neměli překračovat. Co se týče posledního dílu tak lepší závěr jsme asi dostat ani nemohli. Kruh, který začal prvním dílem se uzavřel a teď je před námi prázná cesta. Kterých příběhů se na ní dočkáme? Pátá: Pauza v New Yorku Hankovi prospěla a celkem dobrý vliv měla i na celou řadu seriálu. Nazačátku je náladový spisovatel doslova vtažen proti své vůli zpět do seriálu a z krátkého výletu do Kalifornie se vyklubala dlouhodobější dovolená. "Začalo to dobře, pak už to bylo divný a nakonec se zesralo úplně všechno." Z vedlejších postav vyčuhuje magor Sam. Apoc. a je Hankova mladší verze, která chodí s jeho dcerou. Dokonalý závěr, kde se naplňuje to, že i když děláte všechno správně, tak to nepomůže a nedostanete to co chcete, protože Bůh nás nenávidí všechny. Doufám, že se uvidíme příště Hanku. Šestá: Měla to být i poslední řada, ale penízky se musí točit. Nemůžu si pomoct, ale celé kaliforikování začíná být cesta spirálou až do samotného pekla s Lewem Ashbym za barem. Dobrá polovina dílů stojí za starou belu. Začátek je docela fajn, léčebna zajímavá a buzíci patřičně srandovní, rocková opera je naopak čiré zoufalství. Říká to i sám Hank. Nápad s můžou Faith (nádherná Maggie Grace) jako s novou "první dámou" v Hankově životě měl taky na víc. Byl by to takový problém nechat to zahnat o kus dál? Celé to začíná být hodně násilné a některé části jsou nudná a nechutná hlušina točící se ve své absurdnosti. To že bude pokračování mě moc netěší protože jsme svědky pádu dalšího hrdiny z lidu. Místy jsem to sledoval opravdu jen ze stervačnosti. No třeba to byla jen slabší chvilka a reparát bude stát za to. Sedmá: Bída a mizérie. Objev marnotratného syna je to nejhorší co Californication postihlo. Situace nabírají ještě absurdnějších rozměrů. Hnus, hloupost a trapnost se vrší. Reparát to nebyl, spíše útrpné doplazení se do cíle. Dobré, opravdu jen dobré jsou závěrečné cca tři, čtyři díly. Díky tomu Hank Moody odchází ještě se ctí, sice pošramocenou, rozbitou a nestartující, ale se ctí. Sbohem Hanku, ale po čtvrté řadě měl jsi v tom New Yorku zůstat. Sbohem, starý brachu.(26.11.2009)

Dělané pro chlapy, byť místy i melancholické, upřímné, zamyšlené, citlivé ... prostě pro chlapy:) ... celé je to spíš než realita taková utopie o (ne)dokonalém muži, který řeší konflikt rozum a chtíč, má materiální zajištění, šarm, fyzickou krásu, slovní zásobu i nadhled. I přes to přese všechno a přes jeho schopnost vše ustát to ale pořád není dost k tomu, aby byl doopravdy šťastnej. P.S. další season už prosím ne!!!! (pozdě, 28. září se kolovrátek znovu roztočí)(8.8.2008)

Už intro v kostele naznačuje, že to odkojenci českých seriálů budou mít zatraceně těžké, pokud chtějí vydržet alespoň seznamovací sérii. Ta se ještě dá považovat za docela cudnou, protože druhá je už plná porna, koksu, mejdanů, kurev a vnitřních umělců. Hankovi tady skvěle sekunduje Lew a honibrk Charlie. Ve třetí se dostaví perverzní karikatura ženy Kathleen Turner, zasyflený vocas Rick Springfield a tzv. Hankova trojka. Teď nemyslím to, že si s kámošem zaplatíte smradlavou cikánku, která vás přeblafne na hajzlech, ale tři krásné ženy, které se s železnou pravidelností střídají u vás v náručí a ještě vám děkují. Tato série obsahuje zatím nejlepší díl. Kdo viděl, jistě ví. Čtvrtá má famózní rozjezd, s nástupem vážnější noty však dochází ke snížení laťky, protože právě tady se ukazuje, že vedlešjí postavy musí mít divák pod kůží a v této sérii tomu tak úplně nebylo. Naštěstí je Charlie stále ve skvělé formě. 1. série: 95%, 2. série: 100%, 3. série: 95%, 4. série: 90%, 5. série: 85%, 6. série: 70%, 7. série: 75%.(13.3.2010)

Je mi naprosto jasný, že Fox Mulder si jen změnil jméno na Hank Moody, přestal sledovat ufouny a stal se z něj tenhle spisovatel, kterej má sice tvůrčí krizi, ale vše bere s humorem a problémy s bývalou skoro manželkou zahání neuvěřitelným množstvím sexu. Děsná sranda, u které jsem se nemohl dočkat dalších dílů, dokud neskončila první série. Už se těším na další! Ačkoliv zde není skoro žádný příběh, jen sled událostí, vůbec to nevadí. Neřeší se tu žádná uměle vykonstruovaná zápletka, jen vtipné chování hlavních postav. Skoro jako ze života..ale jen skoro:) Ve skutečnosti bych Hanka považoval za naprostýho blbce, ale v seriálu je to okouzlující týpek, kterýmu prostě musim fandit:)(13.1.2008)

David Duchovny ukazuje, jak se úspěšně dostat ze škatulky herce jedné role... V Californication naprosto září a hlavně z alespoň 80-ti procent táhne tenhle sarkastický, vtipný, cynický, sexistický, obhroublý, sprostý a hlavně neskutečně zábavný seriál, který ale není pro každého. A přestože je Hank Moody v podstatě parchant, nejde si ho nezamilovat. Seriál vydržel s laťkou vysoko celých 7 sérií, připravil nejednu zajímavou proměnu / neproměnu postav, představil svět hollywoodského pozlátka z trochu jiného úhlu, než je zvykem a představil i pro mě velmi uspokojivou závěrečnou epizodu.(21.7.2010)

• - Název Californication je odvozen ze dvou slov: California - název státutu v USA & fornication - sex dvou svobodných lidí. (Sonnik)

• - Seriál z díla Toma Kapinosa se začal vysílat v USA od 13. srpna 2007. To byla uvedena pilotní část seriálu na stanici Showtime. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Díky slibnému startu 6. série, který na televizní stanici Showtime sledovalo přes 3 miliony diváků, se ředitel stanice David Nevins rozhodl pro natočení další sezony. Pomohlo také rozhodnutí, že nedojde ke vzniku plánovaného spin-off seriálu. (Lucasion)