Californication (TV seriál)

Californication

Californication - Orgie v Kalifornii

Komedie / Drama

USA, 2007–2014, 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo, Kathleen Turner, Carla Gugino, Camilla Luddington, Stephen Tobolowsky, Paula Marshall, Embeth Davidtz, Eva Amurri Martino, Diane Farr, Zoë Kravitz, Ellen Woglom, Peter Gallagher, Maggie Grace, Addison Timlin, Angus Macfadyen, Michael Ealy, Chris Williams, Ezra Miller, Mädchen Amick, Amy Price-Francis, Rick Springfield, Luenell, Adam Silver, Rob Lowe, Judy Greer, Camille Langfield, Michelle Lombardo, Jonathan Kasdan, Jason Beghe, Michele Nordin, Josh Gad, Larry Poindexter, Patrick Fischler, Kathy Christopherson, Robert Merrill, Carly Pope, Zita Vass, Michaela Watkins, Mark Margolis, Ed Westwick, Justine Bateman, Alexis Arquette, Brian Posehn, Ann Henson, Lucy Davis, Joaquin Pastor, Lynn A. Henderson, Mary Gross, Henry Rollins, Amy Okuda, Damian Young, Angie Patterson, Kristine Blackport, Meredith Monroe, Paul Rae, Megan Stevenson, Stephen Root, Lindsay Stuart, Sheri Moon Zombie, Kevin Corrigan, Fisher Stevens, Alan Dale, Allison McAtee, RZA, Meagan Good, Scott Michael Foster, Vanessa Angel, Ervin Ross, Natalie Zea, Adam Pally, Ashley Watkins, Drea de Matteo, Hal Ozsan, Jim Tavaré, Kathryn Adams, Christina Ulloa, Dustin Ybarra, Tim Minchin, Fiona Gubelmann, Danielle Souza, Nina Rausch, Marilyn Manson, Meghan Falcone, Alison Becker, Cory Knauf, Keir O'Donnell, John Laughlin, Camden Gray, Tara Holt, Brian Thompson, Ronnie Gene Blevins, Paola Turbay, Heather Graham, Mary Lynn Rajskub, Lyndon Smith, Vincent Angell, Kat Rogers, Jake Hoffman, Stephanie Hunt, Kelen Coleman, Luis Moncada, Bryan Friday, Ciera Payton, Clement von Franckenstein, Dan Bakkedahl, Angela Trimbur, Alissa Dean, Ping Wu, Aubrey K. Miller, Pete Wentz, Chuck Williams, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Cooper Barnes, Billy 'Sly' Williams, Milana Vayntrub, Roger Howarth, Dana DeLorenzo, Tehmina Sunny, Cristin Michele, Bryan Callen, Sarah Wynter, Jorge Garcia, Maggie Wheeler, Mo Collins, Samantha Maloney, Laura Niles, Lou Fusaro, Daisy Gardner, Amber Heard, Brigitte Bako, Billy Mayo, David Haley, Matthew Corbett Davis, Jonathan Goldstein, Billy Brown, Diana Terranova, Tim Sitarz, Peter Fonda, Ken Marino, Philip Tan, James Frain, Todd Louiso, Callie Thorne, Tommy Lee, Dawn Olivieri, Peter Berg, Gillian Vigman, Sinqua Walls, Melora Walters, Sarah Power, Sandeep Parikh, Daniel Benzali, Marcus Folmar, Johann Urb, Lee Arenberg, Alanna Ubach, Artie Lange, Steve Jones, Chasty Ballesteros, Mary Kay Place, Edi Patterson, Noah Harpster, Bill Smitrovich, Tree Adams, Michael Imperioli, Oliver Cooper, Chris Titone, Alonzo Bodden, John Madison Tye, Brigette Davidovici, Jim Florentine, Brandon T. Jackson, Mercedes Mason, Rebecca Metz, Darrell Britt-Gibson, Christian Clemenson, Hana Mae Lee, Cerina Vincent, Sharon Angela, Leah McCormick, Camille Chen, Nishi Munshi, Sebastian Bach, Lea DeLaria, Lance Barber, Brett Gelman, Zakk Wylde, Taber Cross, Lili Haydn, Elaine Loh, Julie McKinnon, Jonah Wharton, Scott Anthony Leet, Pamela Guest, Ossie Mair, Liz Fenning, Jeris Poindexter, Carter Sand, Stacey Scowley, Alicia Sixtos, Samantha Yonack, Alexandra Barreto, Casey Adams, Emma Fassler

Hank Moody je čtyřicátník, jehož rodinný život stojí za starou belu. Povyražení vyhledává v nesčetných milostných dobrodružstvích, které se chlapovi s ksichtem Foxe Muldera naskytnou. Vyšukává tak jednu kundičku za druhou. Člověka vždycky potěší, když se sex objeví i v "normálním" seriálu a nutno přiznat, že těch koziček je tu fakt dost. Čtyři série si seriál držel skvělou úroveň, pátá mi přijde trochu slabší.(23.3.2012)

David Duchovny to dokázal. Po roli Foxe Muldera v Aktech X si televizní výrobu "vyzkoušel" podruhé a opět stoprocentně boduje. Hank Moody je perfektně napsanou postavou, jehož každý dialog i monolog je doveden k dokonalosti vypointovanou třešničkou na dortu v podobě mnohdy cynické či sarkastické slovní ekvilibristiky, jíž si zamilujete ať chcete nebo ne. Avšak Hank není jedinou zapamatování hodnou postavou, téměř stejné úrovně dosahuje Hankův agent, jehož choulostivé situace jsou ještě choulostivější, než ty Moodyho a když se náhodou ona choulostivá situace týká obou, stojí to za to a mnohdy jde o nejlepší momenty celého seriálu. Duchovny se s těžkou rolí vypořádal překvapivě na výbornou a jeho cynická, do životní zkoušky hozená postava je stejně uvěřitelná, jako Gregory House. Californication je z poslední doby již třetí seriál, který jsem ohodnotil plným hodnocením a který si maximální hodnocení zasloužil. Neboť Californication má vše, co chlap k životu potřebuje - chlast, spoře oděné nádherné ženy (oděné však rozhodně nezůstanou), cynismus a sarkasmus ve své nejčistější podobě a jako bonus navíc hlášky, které podvědomě začnete používat v každodenním životě.(9.11.2007)

Povedený, byť na můj vkus seriál až příliš sexistický... (i když Moodyho postupně vzrůstající vědomí toho, že možnost mít jakoukoliv ženu se nevyrovná možnosti mít právě tu jedinou, kterou milujete, dělá ten seriál lepším, než jak na první pohled vypadá...a tak za tuhle sebereflexi a docela slušnou dávku humoru dávám hvězdičku čtvrtou...) Pozor - sledovat v původním znění, český dabing je katastrofou! Podobné filmy a seriály: Sex ve městě, Shortbus(5.11.2008)

Je to zatím takový průměr, některé díly byly průměrné, některé byly zase hodně povedené, hlavně ty poslední díly už mě začaly víc zajímat, tak jsem zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál. Zatím jsem moc Duchovnymu neuvěřil, že by byl takový magnet na ženské. Po druhé řadě musím říct, že se seriál měl ukončit první řadou a se šťastným koncem. Začátek druhé série byl hodně nudný až ke konci se to zase trochu vylepšilo. Lepší byla rozhodně první série.(6.10.2012)

"Hanku, tak jsem si obvolala pár lidí a představ si, podle nich jsi kokot." Nezávidím znuděným milionářům jejich domy, auta a ani zástupy modelek vysávajících jejich účty. Já je prostě jenom nemám rád, ale v případě Hanka Moodyho rád udělám výjimku. Tento pohodový hláškař totiž v oblasti zábavy nikdy nezklame a proto má u mne, pro případ nouzového přespání, kdykoli připravený gauč, porno i nafukovací pannu.(21.12.2011)

• - V 10. epizodě 1. série s názvem „The Devil's Threesome“ je možné ve scéně, kdy Charlie (Evan Handler) trénuje v ringu, zahlédnout reklamu na stanici Showtime, která za seriálem stojí. (f.com)

• - V 1. epizodě 5. řady se po večeři loučí Karen (Natascha McElhone) s Hankem (David Duchovny) slovy "dobrou noc", ovšem v následující scéně si lze na Hankovém mobilu všimnout času a.m., tedy ráno či dopoledne. (Anarky)

• - V 1. sérii Hank (David Duchovny) napsal knihu „God Hates Us All“. Tato kniha není v seriálu smyšlená, ale skutečně byla pod taktovkou Simon Spotlight Entertainment studia otisknuta a je ji možné zakoupit. Za autory jsou udáváni Hank Moody s Jonathanem Grotensteinem. (O´Neill)