Reklama

Reklama

Californication

(seriál)
  • USA Californication (více)
Trailer 1
Komedie / Drama
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Hrají:

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(84)

David Duchovny slaví triumfální návrat v hlavní roli amerického televizního seriálu Californication, jiskřivé, drsně sexy komediální podívané, jejímž ústředním hrdinou je spisovatel Hank Moody. Jeho posedlost ctí a sebezničující chování ve stylu „chlast, drogy a sex“ zároveň ničí i obohacuje jeho spisovatelskou kariéru. Miluje svou dceru Beccu (Madeleine Martinová), jež se narodila ze vztahu s bývalou přítelkyní Karen (Natascha McElhoneová). Je to chytrá holka, možná až moc, a její otec se upřímně snaží spojit otcovské povinnosti s nároky spisovatelské dráhy. Muži ho mají rádi pro jeho schopnost driblovat mezi nesčetnými přítelkyněmi, ženy fešáka Moodyho milují pro jeho šarm a vy všichni si ho zamilujete, protože vám přináší svěží a vtipnou zábavu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (72)

Trailer 1

Recenze (1 151)

Madison 

všechny recenze uživatele

Asi som staromódna alebo neviem, čo je "in", ale ak ma má nadchnúť seriál, v ktorom si to hlavný hrdina rozdáva - každých 10 min!!! - snáď aj s vlastnou materou, tak si radšej po stý raz poplačem nad nejakou úprimnou sentimentalitou. Cynizmus ja rada, to by som v tom prípade nezbožňovala kruto-allenovskú štúdiu partnerských vzťahov, ale čo je moc, to je veľa. Čo do obsahu, neuveriteľne povrchný a prehnitý seriál plný ,,múdrych" dialógov, ktoré by mi - pokiaľ by som sa nimi riadila - uštedrili minimálne dvadsať bolestných rozvodov a mala na krku dvadsať detí s dvadsiatimi potencionálnymi otcami. Úžasné, hlavne, že je to moderné a hlavne, že to tak rieši celá Amerika. Nie som žiadna konzervatívna puritánka, ale ak má byť tento bezcitný krutý a neľútostný spôsob riešenia vzťahov a sexuálnej otázky vodítkom pre už tak dosť zmagorené generácie, tak verím tomu, že sa toho nedožijem. Hnus! ()

Bluntman 

všechny recenze uživatele

CALIFORNICATION je ukázkový příklad seriálu, který sice na rozdíl od XENY či BUFFY je sexistický, ale místní tregédi mu dávají nadprůměrné 4* (já dávám taky 4*, ale je to 70%, takže tragéd nejsem. Btw ahoj, Che! :-))._____ Sexizmus je zde proto, že dění je nám podáváno optikou hlavního, mimochodem naprosto úděsně nadabovaného (ten hlas!) hrdiny, který je sexista, jenž ženy bere jako objekty na zasunutí, ať už mají 16 nebo 40. O to problematičtější je pak linka rodinná, kdy jsou utužovány vztahy s 12letou dcerou a jiné dojímavé sekvence, které tragicky nefungují._____ Těži se zde z pubertálního humoru a trapnosti, což je mi sympatické, a navíc to opravdu JE vtipné, ale vystavět každý díl na třech obstojných fórech mi nepřijde jako dvakrát dobrý nápad, o Duchovnym, který hraje sám sebe, ani nemluvě. Chtyře napsané dialogy u HBO/Showtime jsou jistotou, ovšem boření tabu je laciné a většina vtipů je postavena na primitivnosti až laciné šokantnosti a tenhle druh vtipů jaksi nezabírá, i když tvůrci umí dobře pointovat._____ Na Oscarové noci jsem viděl cca. 4-5 dílů, které byly ukázkou toho, jak lze původní koncept, který není objevný, ale dá se s ním slušně pracovat, rozmělnit, což mě mrzí. 70% s tím, že to nepůjde dolů tak, jak to bylo 24.2. 2008. :-) ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

David Duchovny to dokázal. Po roli Foxe Muldera v Aktech X si televizní výrobu "vyzkoušel" podruhé a opět stoprocentně boduje. Hank Moody je perfektně napsanou postavou, jehož každý dialog i monolog je doveden k dokonalosti vypointovanou třešničkou na dortu v podobě mnohdy cynické či sarkastické slovní ekvilibristiky, jíž si zamilujete ať chcete nebo ne. Avšak Hank není jedinou zapamatování hodnou postavou, téměř stejné úrovně dosahuje Hankův agent, jehož choulostivé situace jsou ještě choulostivější, než ty Moodyho a když se náhodou ona choulostivá situace týká obou, stojí to za to a mnohdy jde o nejlepší momenty celého seriálu. Duchovny se s těžkou rolí vypořádal překvapivě na výbornou a jeho cynická, do životní zkoušky hozená postava je stejně uvěřitelná, jako Gregory House. Californication je z poslední doby již třetí seriál, který jsem ohodnotil plným hodnocením a který si maximální hodnocení zasloužil. Neboť Californication má vše, co chlap k životu potřebuje - chlast, spoře oděné nádherné ženy (oděné však rozhodně nezůstanou), cynismus a sarkasmus ve své nejčistější podobě a jako bonus navíc hlášky, které podvědomě začnete používat v každodenním životě. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Tom Kapinos | Hudba: Tyler Bates, Tree Adams | Produkcia: David Duchovny, Tom Kapinos, Stephen Hopkins | Distribúcia: Showtime | Štúdio: Showtime || Plagát seriálu zrkadlovite vyjadruje hlavnú podstatu Californication, čo je zároveň i jeho najväčším motorom celku: Ľahkosť. Dej plynie s takou elegantnosťou a Duchovny to podáva s takou dávkou prirodzenosti, že sa pri pozeraní vznášate ako pod hladinou vody. Trochu menej samoúčelnej sprostosti, a bolo by to za plnú pálku. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Velmi, opravdu velmi zajímavý seriál, mezi jehož největší klady patří zřejmě porušení klasické seriálové škatulky. Schéma vyprávění každého jednotlivého dílu totiž mnohem více než část seriálu připomíná film, což může být pro některé diváky neřešitelný problém, neboť dostávájí něco jiného než polívku, kterou čekali. Californication nedbá jen na vybroušené postavy, dialogy a děj, ale hodně sází na - nevím přesně jak to nazvat - Bukowského poetičnost. Jistou samozřejmostí je pak skvěle zahraná postava což je v podobných filmech/seriálech alfou a omegou, na které zavisí jejich úspěch. ()

Galerie (1 031)

Zajímavosti (57)

  • V epizodě začnou Marcey (Pamela Adlon) a Daisy (Carla Gallo) rvačku, kterou Hank (David Duchovny) ukončí výstřelem z brokovnice s poznámkou: „What we have here, is failure to comunicate.“ Odkazuje na film Frajer Luke (1967), kde tato slova zazněla poprvé (citát se umístil na 11. místě v žebříčku  AFI „100 most memorable movie lines“). Později monolog z filmu použila také skupina Guns N' Roses, začíná jím píseň „Civil War“. (PJKAHT)
  • V 10.díle 4. série "Soud" pronese Hank Moody (David Duchovny), že si připadá jako agent FBI, v seriálu Akta X (od r. 1993) hraje skutečně agenta FBI a je to jedna z jeho nejslavnějších rolí. (facojurka)

Související novinky

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)

Reklama

Reklama