Californication (TV seriál)

Californication - Orgie v Kalifornii

• Austrálie

Californication

Komedie / Drama

USA, 2007–2014, 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo, Kathleen Turner, Carla Gugino, Camilla Luddington, Stephen Tobolowsky, Paula Marshall, Embeth Davidtz, Eva Amurri Martino, Diane Farr, Zoë Kravitz, Ellen Woglom, Peter Gallagher, Maggie Grace, Addison Timlin, Angus Macfadyen, Michael Ealy, Chris Williams, Ezra Miller, Mädchen Amick, Amy Price-Francis, Rick Springfield, Luenell, Adam Silver, Rob Lowe, Judy Greer, Camille Langfield, Michelle Lombardo, Jonathan Kasdan, Jason Beghe, Michele Nordin, Josh Gad, Larry Poindexter, Patrick Fischler, Kathy Christopherson, Robert Merrill, Carly Pope, Zita Vass, Michaela Watkins, Mark Margolis, Ed Westwick, Justine Bateman, Alexis Arquette, Brian Posehn, Ann Henson, Lucy Davis, Joaquin Pastor, Lynn A. Henderson, Mary Gross, Henry Rollins, Amy Okuda, Damian Young, Angie Patterson, Kristine Blackport, Meredith Monroe, Paul Rae, Megan Stevenson, Stephen Root, Lindsay Stuart, Sheri Moon Zombie, Kevin Corrigan, Fisher Stevens, Alan Dale, Allison McAtee, RZA, Meagan Good, Scott Michael Foster, Vanessa Angel, Ervin Ross, Natalie Zea, Adam Pally, Ashley Watkins, Drea de Matteo, Hal Ozsan, Jim Tavaré, Kathryn Adams, Christina Ulloa, Dustin Ybarra, Tim Minchin, Fiona Gubelmann, Danielle Souza, Nina Rausch, Marilyn Manson, Meghan Falcone, Alison Becker, Cory Knauf, Keir O'Donnell, John Laughlin, Camden Gray, Tara Holt, Brian Thompson, Ronnie Gene Blevins, Paola Turbay, Heather Graham, Mary Lynn Rajskub, Lyndon Smith, Vincent Angell, Kat Rogers, Jake Hoffman, Stephanie Hunt, Kelen Coleman, Luis Moncada, Bryan Friday, Ciera Payton, Clement von Franckenstein, Dan Bakkedahl, Angela Trimbur, Alissa Dean, Ping Wu, Aubrey K. Miller, Pete Wentz, Chuck Williams, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Cooper Barnes, Billy 'Sly' Williams, Milana Vayntrub, Roger Howarth, Dana DeLorenzo, Tehmina Sunny, Cristin Michele, Bryan Callen, Sarah Wynter, Jorge Garcia, Maggie Wheeler, Mo Collins, Samantha Maloney, Laura Niles, Lou Fusaro, Daisy Gardner, Amber Heard, Brigitte Bako, Billy Mayo, David Haley, Matthew Corbett Davis, Jonathan Goldstein, Billy Brown, Diana Terranova, Tim Sitarz, Peter Fonda, Ken Marino, Philip Tan, James Frain, Todd Louiso, Callie Thorne, Tommy Lee, Dawn Olivieri, Peter Berg, Gillian Vigman, Sinqua Walls, Melora Walters, Sarah Power, Sandeep Parikh, Daniel Benzali, Marcus Folmar, Johann Urb, Lee Arenberg, Alanna Ubach, Artie Lange, Steve Jones, Chasty Ballesteros, Mary Kay Place, Edi Patterson, Noah Harpster, Bill Smitrovich, Tree Adams, Michael Imperioli, Oliver Cooper, Chris Titone, Alonzo Bodden, John Madison Tye, Brigette Davidovici, Jim Florentine, Brandon T. Jackson, Mercedes Mason, Rebecca Metz, Darrell Britt-Gibson, Christian Clemenson, Hana Mae Lee, Cerina Vincent, Sharon Angela, Leah McCormick, Camille Chen, Nishi Munshi, Sebastian Bach, Lea DeLaria, Lance Barber, Brett Gelman, Zakk Wylde, Taber Cross, Lili Haydn, Elaine Loh, Julie McKinnon, Jonah Wharton, Scott Anthony Leet, Pamela Guest, Ossie Mair, Liz Fenning, Jeris Poindexter, Carter Sand, Stacey Scowley, Alicia Sixtos, Samantha Yonack, Alexandra Barreto, Casey Adams, Emma Fassler, Alison White

Velmi, opravdu velmi zajímavý seriál, mezi jehož největší klady patří zřejmě porušení klasické seriálové škatulky. Schéma vyprávění každého jednotlivého dílu totiž mnohem více než část seriálu připomíná film, což může být pro některé diváky neřešitelný problém, neboť dostávájí něco jiného než polívku, kterou čekali. Californication nedbá jen na vybroušené postavy, dialogy a děj, ale hodně sází na - nevím přesně jak to nazvat - Bukowského poetičnost. Jistou samozřejmostí je pak skvěle zahraná postava což je v podobných filmech/seriálech alfou a omegou, na které zavisí jejich úspěch.(3.1.2008)

První: Život stojí za hovno a je fajn se z toho občas vypsat. Když však máte spisovatelský blok je to 2x tak v hajzlu. Hank Moody to řeší zapálením cíga, sklenkou dobré skotské a novou ženskou, každý druhý den. Jenže život je pořád nahovno. Když se na CALIFORNICATION dívám mám takový příjemně hřejivý pocit, že nejsem v prdeli sám... Druhá: Sakra vždyť to je barák Ricka Rubina! Nebo ne? Třetí: Změna povolání s sebou přinesla svěží vánek a po trošku slabší druhé řadě míříme zpátky na špici. Tři nové krásky a neskutečně našlapaný poslední díl mě vážně chytli za srdce. Hodně štěstí Hanku.Čtvrtá: Jako poslední kapitola v knize, která nekončí. Vynikající konec třetí řady měl za následek hodně silný rozjezd (možná nejlepší ze všech sérií) a závěry měly grády. Pak se všechno vrátí do zaběhlých kolejí až ke konci zase přeskakujeme laťku. Výborný díl s flashbacky ještě před pilot ukazuje, že už uplynulo v potoce hodně vody, ale kvalita neklesá. Jediná věc mě začíná pomalu, ale jistě štvát a to je Charlie. Přehání to jenom proto aby se Hankova nejtěžší chvilka zdála snesitelnější? Možná. Ale některé hranice by se neměli překračovat. Co se týče posledního dílu tak lepší závěr jsme asi dostat ani nemohli. Kruh, který začal prvním dílem se uzavřel a teď je před námi prázná cesta. Kterých příběhů se na ní dočkáme? Pátá: Pauza v New Yorku Hankovi prospěla a celkem dobrý vliv měla i na celou řadu seriálu. Nazačátku je náladový spisovatel doslova vtažen proti své vůli zpět do seriálu a z krátkého výletu do Kalifornie se vyklubala dlouhodobější dovolená. "Začalo to dobře, pak už to bylo divný a nakonec se zesralo úplně všechno." Z vedlejších postav vyčuhuje magor Sam. Apoc. a je Hankova mladší verze, která chodí s jeho dcerou. Dokonalý závěr, kde se naplňuje to, že i když děláte všechno správně, tak to nepomůže a nedostanete to co chcete, protože Bůh nás nenávidí všechny. Doufám, že se uvidíme příště Hanku. Šestá: Měla to být i poslední řada, ale penízky se musí točit. Nemůžu si pomoct, ale celé kaliforikování začíná být cesta spirálou až do samotného pekla s Lewem Ashbym za barem. Dobrá polovina dílů stojí za starou belu. Začátek je docela fajn, léčebna zajímavá a buzíci patřičně srandovní, rocková opera je naopak čiré zoufalství. Říká to i sám Hank. Nápad s můžou Faith (nádherná Maggie Grace) jako s novou "první dámou" v Hankově životě měl taky na víc. Byl by to takový problém nechat to zahnat o kus dál? Celé to začíná být hodně násilné a některé části jsou nudná a nechutná hlušina točící se ve své absurdnosti. To že bude pokračování mě moc netěší protože jsme svědky pádu dalšího hrdiny z lidu. Místy jsem to sledoval opravdu jen ze stervačnosti. No třeba to byla jen slabší chvilka a reparát bude stát za to. Sedmá: Bída a mizérie. Objev marnotratného syna je to nejhorší co Californication postihlo. Situace nabírají ještě absurdnějších rozměrů. Hnus, hloupost a trapnost se vrší. Reparát to nebyl, spíše útrpné doplazení se do cíle. Dobré, opravdu jen dobré jsou závěrečné cca tři, čtyři díly. Díky tomu Hank Moody odchází ještě se ctí, sice pošramocenou, rozbitou a nestartující, ale se ctí. Sbohem Hanku, ale po čtvrté řadě měl jsi v tom New Yorku zůstat. Sbohem, starý brachu.(26.11.2009)

Povedený, byť na můj vkus seriál až příliš sexistický... (i když Moodyho postupně vzrůstající vědomí toho, že možnost mít jakoukoliv ženu se nevyrovná možnosti mít právě tu jedinou, kterou milujete, dělá ten seriál lepším, než jak na první pohled vypadá...a tak za tuhle sebereflexi a docela slušnou dávku humoru dávám hvězdičku čtvrtou...) Pozor - sledovat v původním znění, český dabing je katastrofou! Podobné filmy a seriály: Sex ve městě, Shortbus(5.11.2008)

::::::::::::::: Hank Moody je sexistický, arogantní ožrala, který si o sobě myslí, jak je hrozně cool a velký frajer, sice se špetkou citlivosti v sobě, ale to nic nemění na tom, že je hovado. A tohle vše ho činí asi tak přitažlivým a charismatickým . . . a já mu to žeru . . . no nejsem vůl !? a nehraje náhodou Duchovny sám sebe ?! ;-D :::::::::::::::(4.12.2009)

"Hanku, tak jsem si obvolala pár lidí a představ si, podle nich jsi kokot." Nezávidím znuděným milionářům jejich domy, auta a ani zástupy modelek vysávajících jejich účty. Já je prostě jenom nemám rád, ale v případě Hanka Moodyho rád udělám výjimku. Tento pohodový hláškař totiž v oblasti zábavy nikdy nezklame a proto má u mne, pro případ nouzového přespání, kdykoli připravený gauč, porno i nafukovací pannu.(21.12.2011)

• - V Epizodě "Blues From Laurel Canyon" ukončí Hank rvačku žen výstřelem z brokovnice a slovy "What we have here, is failure to comunicate". Obdobnými slovy začíná píseň „Civil War“ americké hardrockové kapely Guns N' Roses. (myst3ry)

• - Seriál z díla Toma Kapinosa se začal vysílat v USA od 13. srpna 2007. To byla uvedena pilotní část seriálu na stanici Showtime.

• - Ve 2. epizodě 5. série s názvem "The Way of the Fist" se v malé roli objevil režisér Petr Berg, a to s tričkem k filmu Bitevní loď (2012), který měl tehdy v blízké budoucnosti premiéru. (JardaBauer)