Californication

(seriál)
  • USA Californication (více)
Trailer 1
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo (více)

Série(7) / Epizody(84)

David Duchovny slaví triumfální návrat v hlavní roli amerického televizního seriálu Californication, jiskřivé, drsně sexy komediální podívané, jejímž ústředním hrdinou je spisovatel Hank Moody. Jeho posedlost ctí a sebezničující chování ve stylu „chlast, drogy a sex“ zároveň ničí i obohacuje jeho spisovatelskou kariéru. Miluje svou dceru Beccu (Madeleine Martinová), jež se narodila ze vztahu s bývalou přítelkyní Karen (Natascha McElhoneová). Je to chytrá holka, možná až moc, a její otec se upřímně snaží spojit otcovské povinnosti s nároky spisovatelské dráhy. Muži ho mají rádi pro jeho schopnost driblovat mezi nesčetnými přítelkyněmi, ženy fešáka Moodyho milují pro jeho šarm a vy všichni si ho zamilujete, protože vám přináší svěží a vtipnou zábavu. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Recenze (1 152)

Davies182

Naprosto cool sukničkářský seriál. Vynikající David Duchovny, bomba scénář, a v každém díle nová sexy buchta. Co chtít více? 1. série: Televize Showtime představuje zcela nový, velmi originální seriál, a celý svět včetně mě si z něj sedne na zadek. I když - originální... ona je to vlastně taková drsná Americká krása říznutá Markýzem de Sade. Kouká se na to prostě skvěle (hlavně chlapům), plus Duchovny ukázal své kvality perfektního herce tím, že dal dokonale zapomenout na agenta Muldera - 88%. 2. série: Přichází všemocný Lew Ashby a s ním zatím nejvýraznější, nejšílenější a nejsympatyčtější vedlejší postava celého seriálu. Californication dostává koňskou dávku vtipu a nadhledu do žil, a stává se pro mne natolik ceněným artiklem, že jej zřejmě nikdy nevymažu z osobní seriálové desítky. BTW ten pomník chci na pohřbu taky! - 94%. 3. série: Trošku slabší než předchozích dvanáct dílů, avšak s jedním velkým rozdílem: třetí "sérka" představila zatím nejbáječnější epizodu, ve které je Moody ve svém bytě postupně konfrontován se všemi důležitými "pussies" sezóny. Posledních několik epizod mírně pokulhává za výborným začátkem, celkově mám z roku 2009 o něco méně euforičtější pocit než z šukací nadílky 2008 - 86%. 4. série: Stále velmi dobré, ve výsledku ale o něco slabších dvanáct dílů, než na jaké by si mohl zhýčkaný fanoušek po kanonádě v předchozích epizodách zvyknout. Obsahuje několik vyloženě perfektních epizod, stejně jako pár hluchých míst, kde se "jen" šuká, poslouchají se Moodyho oplzlosti a čučí na sličné dívčiny (proč se na to koukám??)... Hořký konec velké plus, uvidíme co nabídne pětka - 82%. ()

Madison

Asi som staromódna alebo neviem, čo je "in", ale ak ma má nadchnúť seriál, v ktorom si to hlavný hrdina rozdáva - každých 10 min!!! - snáď aj s vlastnou materou, tak si radšej po stý raz poplačem nad nejakou úprimnou sentimentalitou. Cynizmus ja rada, to by som v tom prípade nezbožňovala kruto-allenovskú štúdiu partnerských vzťahov, ale čo je moc, to je veľa. Čo do obsahu, neuveriteľne povrchný a prehnitý seriál plný ,,múdrych" dialógov, ktoré by mi - pokiaľ by som sa nimi riadila - uštedrili minimálne dvadsať bolestných rozvodov a mala na krku dvadsať detí s dvadsiatimi potencionálnymi otcami. Úžasné, hlavne, že je to moderné a hlavne, že to tak rieši celá Amerika. Nie som žiadna konzervatívna puritánka, ale ak má byť tento bezcitný krutý a neľútostný spôsob riešenia vzťahov a sexuálnej otázky vodítkom pre už tak dosť zmagorené generácie, tak verím tomu, že sa toho nedožijem. Hnus! ()

playboxguest

"Neříká se mi to lehce, tak to řeknu rovnou. Někoho mám. Přišlo to náhodou. Nesnažil jsem se o to, nezačal jsem si. Přišlo to jako bouře. Ona něco řekla a pak jsem zase řekl něco já a najednou jsem věděl, že v tom rozhovoru chci strávit zbytek života. Mám najednou pocit, že je to ta pravá. Ona je úplně bláznivá. Ale přitom mě to vždycky rozesměje. Je taky hodně neurotická. Asi bude vyžadovat velmi náročnou péči. Jsi to ty Karen. A ani nevím, proč bys měla plýtvat důvěrou na někoho jako jsem já. A přitom tak krásně voníš domovem. A vařís skvělý kafe. To se taky počítá, ne? Zavolej někdy, nevěrně tvůj Hank Moody." Hodnocení za první dvě série, pak už je to jen donekonečna opakovaný balast maximálně za tři a recyklace právě prvních dvou sérií. ()

ORIN

Není to typický sitcom, to ani v nejmenším. Rozhodně se nebudete smát na celé kolo (LOL, jako bych slyšel Hanka, za to by mě pěkně setřel :-). Jedna scéna tu ale byla, při které jsem se doslova potrhal smíchy (2. díl, scientoložka-tráva-sex-následný "incident" - zasvěcení ví). Je to právě ústřední postava spisovatele prožívajícího tvůrčí krizi Hanka Moodyho (jak příznačné příjmení) a jeho do diamantu vybroušeného charakteru, který seriál dělá tím, čím je. Přes den se jen tak poflakuje, zevluje, večer chodí po barech, píchá vše, co se pohne a zavání ženským pohlavím. Zrovna, když si neužívá v posteli s nějakou kurevsky sexy nadrženou kočičkou, tak se snaží dát si život dohromady, vyhrabat se ze dna a získat zpět svojí... no, řekněme bývalou partnerku. Seriál je rozhodně vulgární (což v dnešní době nepřekvapuje) a to nejen mluvou, kterou postavy používají, ale i explicitním vyobrazením nejrůznějších sexuálních "praktik" (vše zabaleno a ve výsledku doručeno divákovi ve velmi vtipném podání). Nechybí ani tradiční americké moralizování a zobrazení některých současných problémů. Suma sumárum seriál, od kterého jsem nemohl odtrhnout oči. ()

Hal_Moore

David Duchovny to dokázal. Po roli Foxe Muldera v Aktech X si televizní výrobu "vyzkoušel" podruhé a opět stoprocentně boduje. Hank Moody je perfektně napsanou postavou, jehož každý dialog i monolog je doveden k dokonalosti vypointovanou třešničkou na dortu v podobě mnohdy cynické či sarkastické slovní ekvilibristiky, jíž si zamilujete ať chcete nebo ne. Avšak Hank není jedinou zapamatování hodnou postavou, téměř stejné úrovně dosahuje Hankův agent, jehož choulostivé situace jsou ještě choulostivější, než ty Moodyho a když se náhodou ona choulostivá situace týká obou, stojí to za to a mnohdy jde o nejlepší momenty celého seriálu. Duchovny se s těžkou rolí vypořádal překvapivě na výbornou a jeho cynická, do životní zkoušky hozená postava je stejně uvěřitelná, jako Gregory House. Californication je z poslední doby již třetí seriál, který jsem ohodnotil plným hodnocením a který si maximální hodnocení zasloužil. Neboť Californication má vše, co chlap k životu potřebuje - chlast, spoře oděné nádherné ženy (oděné však rozhodně nezůstanou), cynismus a sarkasmus ve své nejčistější podobě a jako bonus navíc hlášky, které podvědomě začnete používat v každodenním životě. ()

Galerie (1 030)

• Ve scéně, kdy Charlie (Evan Handler) trénuje v ringu, je možné zahlédnout reklamu na stanici Showtime, která za seriálem stojí. (f.com)
  • Seriál čelí žalobě od americké skupiny Red Hot Chili Peppers, která Californication obviňuje z ukradení jejich identity. Californication je totiž také název jejich alba z roku 1999 a jednoho ze singlů. (zigot7)

Související novinky

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Ve věku třiaosmdesáti let zemřel ve čtvrtek v nemocnici Mount Sinai v New York City po krátké nemoci americký herec Mark Margolis, mnoha divákům známý především jako zlověstný don Hector Salamanca ze… (více)

70. Zlaté glóby - nominace

70. Zlaté glóby - nominace

13.12.2012

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes oznámila nominace na prestižní Zlaté glóby. Nejvíce nominací (celkem 7) získalo Spielbergovo životopisné drama Lincoln, které je nasledované s pěti… (více)