Californication (TV seriál)

Californication

Californication - Orgie v Kalifornii

Komedie / Drama

USA, 2007 - 2014, 39 h 37 min (Minutáž: 84x26–33 min)

David Duchovny, Natascha McElhone, Madeleine Martin, Evan Handler, Pamela Adlon, Madeline Zima, Callum Keith Rennie, Rachel Miner, Carla Gallo, Kathleen Turner, Carla Gugino, Camilla Luddington, Stephen Tobolowsky, Paula Marshall, Embeth Davidtz, Eva Amurri Martino, Diane Farr, Zoë Kravitz, Ellen Woglom, Peter Gallagher, Maggie Grace, Addison Timlin, Angus Macfadyen, Michael Ealy, Chris Williams, Ezra Miller, Mädchen Amick, Amy Price-Francis, Rick Springfield, Luenell, Adam Silver, Rob Lowe, Judy Greer, Camille Langfield, Michelle Lombardo, Jonathan Kasdan, Jason Beghe, Michele Nordin, Josh Gad, Larry Poindexter, Patrick Fischler, Kathy Christopherson, Robert Merrill, Carly Pope, Zita Vass, Michaela Watkins, Mark Margolis, Ed Westwick, Justine Bateman, Alexis Arquette, Brian Posehn, Ann Henson, Lucy Davis, Joaquin Pastor, Lynn A. Henderson, Mary Gross, Henry Rollins, Amy Okuda, Damian Young, Angie Patterson, Kristine Blackport, Meredith Monroe, Paul Rae, Megan Stevenson, Stephen Root, Lindsay Stuart, Sheri Moon Zombie, Kevin Corrigan, Fisher Stevens, Alan Dale, Allison McAtee, RZA, Meagan Good, Scott Michael Foster, Vanessa Angel, Ervin Ross, Natalie Zea, Adam Pally, Ashley Watkins, Drea de Matteo, Hal Ozsan, Jim Tavaré, Kathryn Adams, Christina Ulloa, Dustin Ybarra, Tim Minchin, Fiona Gubelmann, Danielle Souza, Nina Rausch, Marilyn Manson, Meghan Falcone, Alison Becker, Cory Knauf, Keir O'Donnell, John Laughlin, Camden Gray, Tara Holt, Brian Thompson, Ronnie Gene Blevins, Paola Turbay, Heather Graham, Mary Lynn Rajskub, Lyndon Smith, Vincent Angell, Kat Rogers, Jake Hoffman, Stephanie Hunt, Kelen Coleman, Luis Moncada, Bryan Friday, Ciera Payton, Clement von Franckenstein, Dan Bakkedahl, Angela Trimbur, Alissa Dean, Ping Wu, Aubrey K. Miller, Pete Wentz, Chuck Williams, Teddy Lane Jr., David Anthony Higgins, Cooper Barnes, Billy 'Sly' Williams, Milana Vayntrub, Roger Howarth, Dana DeLorenzo, Tehmina Sunny, Cristin Michele, Bryan Callen, Sarah Wynter, Jorge Garcia, Maggie Wheeler, Mo Collins, Samantha Maloney, Laura Niles, Lou Fusaro, Daisy Gardner, Amber Heard, Brigitte Bako, Billy Mayo, David Haley, Matthew Corbett Davis, Jonathan Goldstein, Billy Brown, Diana Terranova, Tim Sitarz, Peter Fonda, Ken Marino, Philip Tan, James Frain, Todd Louiso, Callie Thorne, Tommy Lee, Dawn Olivieri, Peter Berg, Gillian Vigman, Sinqua Walls, Melora Walters, Sarah Power, Sandeep Parikh, Daniel Benzali, Marcus Folmar, Johann Urb, Lee Arenberg, Alanna Ubach, Artie Lange, Steve Jones, Chasty Ballesteros, Mary Kay Place, Edi Patterson, Noah Harpster, Bill Smitrovich, Tree Adams, Michael Imperioli, Oliver Cooper, Chris Titone, Alonzo Bodden, John Madison Tye, Brigette Davidovici, Jim Florentine, Brandon T. Jackson, Mercedes Mason, Rebecca Metz, Darrell Britt-Gibson, Christian Clemenson, Hana Mae Lee, Cerina Vincent, Sharon Angela, Leah McCormick, Camille Chen, Nishi Munshi, Sebastian Bach, Lea DeLaria, Lance Barber, Brett Gelman, Zakk Wylde, Taber Cross, Lili Haydn, Elaine Loh, Julie McKinnon, Jonah Wharton, Scott Anthony Leet, Pamela Guest, Ossie Mair, Liz Fenning, Jeris Poindexter

SÁM SE ASI NEVYKOUŘÍ, ŽE? Kurefsky ironické, schvrchovaně vtipné a dost pravdivé...a tím pádem i smutné. "Nezávaznost" začátku století se všemi klady i zápory, která se vejde do dvaceti sedmi minut. Jen se bojím, aby model, nastolený první řadou, nebyl v druhé rozbit. --- Závěr Californu byl romantický a dojemný, problém je v tom, že Hank gesto s dopisem mohl udělat kdykoli v průběhu trvání seriálu. Alespoň, že Hankova bejvalka a dcera došly smysluplného osudu. 90%.(26.5.2008)

Povedený, byť na můj vkus seriál až příliš sexistický... (i když Moodyho postupně vzrůstající vědomí toho, že možnost mít jakoukoliv ženu se nevyrovná možnosti mít právě tu jedinou, kterou milujete, dělá ten seriál lepším, než jak na první pohled vypadá...a tak za tuhle sebereflexi a docela slušnou dávku humoru dávám hvězdičku čtvrtou...) Pozor - sledovat v původním znění, český dabing je katastrofou! Podobné filmy a seriály: Sex ve městě, Shortbus(5.11.2008)

Je mi naprosto jasný, že Fox Mulder si jen změnil jméno na Hank Moody, přestal sledovat ufouny a stal se z něj tenhle spisovatel, kterej má sice tvůrčí krizi, ale vše bere s humorem a problémy s bývalou skoro manželkou zahání neuvěřitelným množstvím sexu. Děsná sranda, u které jsem se nemohl dočkat dalších dílů, dokud neskončila první série. Už se těším na další! Ačkoliv zde není skoro žádný příběh, jen sled událostí, vůbec to nevadí. Neřeší se tu žádná uměle vykonstruovaná zápletka, jen vtipné chování hlavních postav. Skoro jako ze života..ale jen skoro:) Ve skutečnosti bych Hanka považoval za naprostýho blbce, ale v seriálu je to okouzlující týpek, kterýmu prostě musim fandit:)(13.1.2008)

Černé Porsche 911 coupé s přirozeně opilým, sarkasmem hýřícím a finančně zajištěným Hankem na palubě, líně se pohybující po Los Angeles, je neodolatelné pro většinu dam, které chtějí život strávit za peníze někoho jiného. Hank se nechává bez problémů sbalit od kdejaké kokety, sperma poskytuje se zlehka znuděnou dobrovolností, ale druhý den už žádnou ze zlatokopek nepoznává. Hank je totiž originál, který si radši koupí nové Porsche, než by si to staré nechal umýt. Navíc stále miluje svou bývalou partnerku a náruče ostatních žen mu pouze zkracují čekání na její návrat. Věkem už dospěl k životnímu cynismu, který ho vede od chlastu k orgasmu (a zpět) a mě nezbývá než si popřemýšlet o tom, co bych mohl dělat, kdybych měl Hankův literární talent.(13.5.2009)

Voči Hankovi, Karen alebo Mii mám určité výhrady... ale musím uznať, že je to po všetkých stránkach seriál ostrý a štipľavý ako čerstvo zomletá paprička habanera. 4* si rozhodne zaslúži. Je ako prehliadka (aj našich) tuctových životov plných kompromisov, zdravo prehnitého cynizmu, menej zdravej každodennej plytkosti, šmrcnutej trochu fatalizmom i rebelantstvom... Najradšej mám tie napínavé zápletky, ktoré hrozia riadnou pohromou :-) A Davidovi Duchovnému rola enfant terrible Hanka Moodyho bohovsky sadne.(19.3.2009)

• - V 1. epizodě 5. řady se po večeři loučí Karen (Natascha McElhone) s Hankem (David Duchovny) slovy "dobrou noc", ovšem v následující scéně si lze na Hankovém mobilu všimnout času a.m., tedy ráno či dopoledne. (Anarky)

• - David Duchovny získal za svůj herecký výkon Zlatý glóbus (2008). (Stegr)

• - Epizoda Exile on Main St. (S04E01) unikla na internet dva týdny před americkou premiérou. (Kulmon)