Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

StanislachKo

Ok, Ryan má jednu neodškriepiteľnú superschopnosť a teda, že asi nikto na svete nevie hrať tak zle ako on. Taktiež natočené to bolo žalostne digitálne a nechýbalo veľa aby som tento výplach bral ako čistý animák (samozrejme upravený na americké trendy napríklad pridaním romantickej zápletky s nie až tak atraktívnou luštou). Tú jednu som capol z dôvodu, že ide o film o mojom obľúbenom DC hrdinovi a že "vytvoril závodnú dráhu z čistej energie a tebe sa to zdá málo kúl??" Inak je to ale prúser jak delo. Myslím, že o veľkohlavovi na kresle a megazlému superoblaku sa vyjadrovať netreba. Boh mi dopraj aby dvojka aspoň trochu zachránila už tak došramotenú povesť môjho obľúbeného Lampáša. ()

hopskulak

Největší slabinou Green Lanterna (kromě žluté pastelky) je jeho nerozhodnost. Hlavní hrdina tápe v životě, neví, jak naložit se svým novým údělem ochránce vesmíru, a film sám se paralelně neumí rozhodnout, čím chce být. Zda 1. psychologickým originem dalšího klasického hrdiny (pasující Ryan Reynolds), 2. opojnou space operou s mezigalaktickým konfliktem nebo 3. přiznanou sebeironickou parodií na superhrdinský mýtus. Správnou cestou by mohlo být odvrátit tvář od Země a vydat se prozkoumat obrovský vesmír green lanternů, který ukrývá neuvěřitelný potenciál. Film je ale jako celek výborná zábava (převážně bod 3) a pěkná vizuální podívaná (bod 2). ()

Klenotka

Nebyla to taková katastrofa, jak jsem se bála, ale nic zvláštního to taky nebylo. Hodně nesouměrný děj, nesympatický hrdina (uznávám, ne všichni jsou Robert Downey Jr., ale Hemswortha taky nikdo neznal a jeho Thor neměl žádné problémy), hodně mimo casting a barevný mix všeho, jen ne příběhu. Campbell je schopný režisér, ale tady by to možná ukočíroval spíš někdo jako Del Toro či někdo podobný, který má buňky a nadšení pro barvičky a přemrštěné komiksové blbnutí (a zvládá nadhled). Campbell se vždycky se svými projekty drží při zemi a práce s efekty, hlavně u něčeho jako je tohle, mu prostě nešla. Když mu ještě podkopával nohy scénář a ne zrovna jistý Reynolds v hlavní roli, tak to nemohlo dopadnout úplně dobře. Na to, že se jednalo o hrozbu celému vesmíru, je akce omezená na dvě, tři ulice, a oběžnou dráhu Země. A pár proslovů o tom, že "jsme mladá rasa, ale jsme Lidi, a jako takoví přece musíme být výjimeční, tak si před námi sedněte na zadek", to už nezachránilo. Vlastně to je zapomenutelný film, a dost dlouhý, ale paradoxně nenudí, protože splňuje to, co má průměrný zábavný film mít. Nic víc, nic míň. Proto průměr a tři hvězdy (jedna navíc za vtip s maskou) ()

Doudis19

Největší obavy jsem měl z hlavní postavy, ne snad ani tak z Reynoldse, jako ze zeleného mužíčka s lampou, co potírá zlo nevkusným prstýnkem. Obavy se i přes průměrné hodnocení nenaplnily, a právě schopnosti zeleného chlápka, které brzdí pouze fantasie jedince byli tím nejzábavnějším. Když se k tomu přičtou prvotřídní triky a slušný spád, dají se odpustit i nedostatky, kterých je na jeden z nejočekávanějších filmů letoška přeci jen mnoho. ()

Fanita

Efekty v pohode, občas slabo dokľúčovaný obraz, Doctor Hector pobavil, ale naivita s akou sa Green Lantern maskuje s malinkatou škraboškou je fakt groteskná. (áno, viem, že takú mal aj v komixe) A senátor s otcom Carol podobní ako vajce vajcu. Inak oddychový film, miestami strata času. ()

Vecko99

Musím souhlasit s Hardym, po vizuální stránce povedený film, ale zbytek stojí za .... Je to něco mezi Hancockem a Thorem, akorát že nedosahuje kvalit ani jednoho z nich. Poslední dobou je v módě točit komiksy, tak se na tom snaží všichni vydělat, ale GL patří mezi ty slabší, doporučuji jen pro velké fanoušky comicsu, i když já nemohu srovnat s předlohou, jelikož jsem jí nečetl. A v žádném případě nedoporučuji sledovat s dabingem, protože něco tak slabého jsem dlouho neslyšel. ()

chelseaman22

Blbost, nesmysl nebo jen prachobyčejné utrpení pro racionálně uvažujícího člověka. Pokud bych měl film hodnotit jako filmový kritik, tak by 20 - 30% bylo víc než dost. Ale když nosíte kecky se Supermanem, tak vás jakýkoliv film se super hrdinou nadchne. Ta hlavní příšera byla katastrofální (stejně jako ta obrovská hawkingova palice). Fascinující byl také let ke Slunci (stačilo pár vteřin). K škrabošce se vyjadřovat nebudu. Vizuální čachry machry skvělé! 70% Výdělek celosvětově k 26.9.2012: $219,851,172..........427. nejvýdělečnější film historie - ERGO ZTRÁTOVÝ PROJEKT ()

Estrellita

Tak tohle bylo pro mě velké překvapení! Působivě a s citem vystavený příběh, minimum patosu a ufňukané rádoby dojemnosti, kterou je většina superhrdinských filmů přecpaná. A co je nejlepší, děj byl téměř nepředvídatelný... V průběhu filmu mě napadla spousta různých možností, jak ten film skončí... Přemýšlela jsem, který z těch zelených si navlékne žlutý prsten a stane se ještě větší hrozbou než Paralax (Yellow lantern? :) ) nebo jaký hrozný problém bude zlikvidovat toho týpka s nádorem... a bum, přiletí Paralax a sežere svého přisluhovače sám. Super! Nevyužitý potenciál žlutého prstenu mě moc potěšil a možná slibuje dvojku. 80% ()

Triple H

Reynolds sa neúnavne ako mucha na hovne snaží pretlačiť na najvyššie miesta. Je sympaťák, ale vyberá si projekty, ktoré jeho cieľ skôr sabotujú. Napriek evidentne bohatému a dlhovekému kánonu sme tu za bohu otcu nekresťanských 200 melónov dostali nudný sranec, ktorého mytológia pôsobí ako by ju Campbell a spol. vymýšľali v autobuse cestou do práce. Na mňa to nefungovalo a všetky tie rečičky o zelenom prsteni, žltom prsteni, starešinoch, sektoroch a parallaxe na mňa pôsobili maximálne nahodilo. Schopnosť zeleného lampáša vyrobiť si čokoľvek je pritom viac smiešna ako pôsobivá, pretože keď hrdinove možnosti v zásade nemajú žiadne hranice, spôsoby akým Hal rieši mnoho situácií je absurdne blbý. Celý film je bohužiaľ mimoriadne šablonovitá záležitosť, kde vás nebudú zaujímať postavy, ani ich osudy. Korunu im nasadzuje Sarsgaardov nerd, na ktorého štylizácii sa nejaký zlomyseľník poriadne vyblbol. Je to najväčší trtko spomedzi filmových trtkov (kto vymyslel ten účes by si mal ísť niekam po cenu). Jeho postava mohla byť zaujímavá, ale to by chcelo viac priestoru a možno nepritlačiť pedál nerdovosti tak suverénne na podlahu. Všetky jednotlivé časti (získanie schopností, tréning, prvý súboj, zrod zloducha) sú len rutinou bez šťavy. Veľa, veľa prachov a drahé efekty, ale mám pocit, že entuziazmus tentokrát chýbal a bez problémov verím historkám, že Campbell Reynoldsa do filmu vôbec nechcel a že im to dva krát neklapalo. Jedinou záchranou je Blake Lively, ktorá je neuveriteľne krásna. Tak sexi ženská, že by aj z Eltona Johna spravila heteráka, ktorý chce miesto nosenia dúhových kostýmov v montérkach zaťahovať matice na ropnej plošine a po víkendoch zotínať duby v kanadských lesoch. ()

Motinski

Gýčovitá a najmenej originálna komiksovka s áčkovým rozpočtom a obstojnými hercami akú som zatiaľ asi videl. Predvidatelný dej, tuctová akcia a detské zobrazenie akože mytológie. Scény z vesmíru, výzor niektorých postáv (Lanterni, Sarsgaard), a finálny súboj pôsobili skôr ako z rokov deväťdesiatych než z doby kedy svet poznal Nolanovu trilógiu a MCU začínalo byť na vzostupe. Občas som sa zasmial, no často tam kde to chcelo pôsobiť vážne. Čakal som priemer vhodný na oddych a vypnutie no miestami som myslel že sledujem produkciu od Asylumu. No, toto budem asi dlho rozdýchavať. ()

haushinkaa

no abych pravdu řekla, ani jsem od tohoto filmu moc neočekávala... takže jsem ani nebyla zklamaná z nezajímavého příběhu a necharismatičtí záporáci mi nevadili... a dívat se hodinu a půl na Ryana Reynoldse je prostě příjemně strávený čas... ()

kristianzen

Vlastně to bylo dobré, ale vlastně... Skoro bych mohl říci, že tolik hraných scén v digitálně vytvořeném filmu jsem už dlouho neviděl. Ano, je tam vskutku hodně efektů a po prvních 10 minutách bez hrané scény jsem si vážně přál změnu. Ale nakonec sem odcházel spokojen i když sem čekal mnohem mnohem víc. ()

žvanimírek

O komiksu Green Lantern jsem neměl nejmenší tušení. Hraná zelená adaptace v hlavní roli s Reynoldsem, který se po klasických úvodních pochybnostech o svém charakteru a hazardování se životem změní v hlavního hrdinu a zachrání svět před debilním záporákem, jenž je záhadným křížencem Voldemorta a mozkomora, vyloženě nezklame, ovšem pecka to také není. Škoda promrhaného potenciálu, který zde nepochybně byl. ()

Mrkvič

Překvapivě zábaný zelený mužík s lampičkou. Netušil jsem, že může nějaký komiksový hrdina mít tak pestré a nápadité schopnosti. To je asi největší plus celého filmu. Na druhém místě je obsazení, kdy si hlavně Peter Sarsgaard musel svou roli moc užívat. Skvělá je scéna se škraboškou, kdy jsem se obával obrovského propadu v hodnocení, a místo toho jsem se skvěle bavil. Škoda že je to jinak dost umělý a nevýrazný. Ale užil jsem si to víc než jiné přeceňované kousky (Thor, První třída). ()

DivX

Nevím. Tyto komiksové postavy mi nic neříkají v kreslené i filmové podobě. Děj byl strašný a chyběla i pořádná zápletka. Trailer a fotky z filmu vypadaly suprově ale film samotný byl pravý opak. 114 minut nudy a čekání na něco, co tady stejně nakonec nenajdete. 40% ()

ivan_drago

Zelený superman, jehož schopnosti se rekrutují z prstenu pro vítěze Stanley cupu a vlastní vůle. Filmu jsem se po celou dobu sledovaní snažil dát šanci, ale je prostě směšný... Všichni ti green latríni mi přišli směsní, naším hlavním hrdinou počínaje... Navíc vždy, když použil své schopnosti a dal do toho všechno, připomělo mi to výraz pro zácpu... Pak ta rada starších byla taky směšná, a než se stali radou starších, tak si prožili jak Mars útočí... Navíc zas to zmoudření a uvedomění si hlavního hrdiny je dokola opakující se neduh podoných filmů.. A navíc, jak mám rád komiksy, tak tohle není zrovna můj oblíbený, takže jsem k tomu už s určitou skepsí přistupoval.. Někdo by měl zfilmovat LOBA... ()

Sokkk_y

Bijte mě, mlaťe mě, vykuchejte mě, ale já tyhle filmy prostě miluji. První polovina sice kolísala, nicméně později dostal děj ty pořádný grády a prakticky nic moc tomu nechybělo, až na epický závěr, ten mohli tvůrci trošku víc "zvýbušnit". Každopádně hrdina Reynolds byl, záporák Sarsgaard byl a hlavně i sexy hrdinova slečna Lively byla. Takže zasloužené čtyři hvězdy. ()

kinghome

Vizuální hodnoty tohoto filmu jsou jasné. Problém ale je, že herecké výkony stojej za hovno a příběh je skoro nulovej a k tomu všemu je ve filmu hrozně moc chyb a nelogičností! ** za vyzuál, který je fakt luxusní ale zbytek je jasnej odpad. Viděno na blu-ray. ()

filmmovier

Mě to bavilo. Ohromě mě to bavilo. Komiksy jsem nečetl, ani jsem je neznal, ale po shlédnutí filmu jsem toho názoru, že ty příběhy musejí být jedinečné a originální. Film jako takový vevodí hlavně úchvatnou přehlídkou dechberoucích efektů a vesmírných záběrů. Planeta Green Lanternů je naprosto skvěle zpracovaná, začátek filmu okamžitě navnadil a závěrečná scéna dala příslib dvojce. Obrovská míra akce a pro mě jeden z nejlepších komiksových filmů, který kdy vznikl. Jo, tak moc se mi to líbilo. ()

Honzíno

Prostě přesně mezi. Ale dám dvě. Dal bych tři, dokud by se nezachraňovala černošská učitelka ze základní školy a film nevyústil v to nejvíc klišé finále, jaké může být. Škoda, Martin Cambell to v ruce má, ale z ničeho ani můj oblíbenej rejža nemůže udělat pecku. Těžký průměr, spíše podprůměr. 49% ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015