Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

Toxie

Tak jsem si to sehnal. Je neuvěřitelné jak na tento film hází kdekdo špínu. Mě to bavilo fakt hodně. Minimálně jsem se bavil víc než u kapitána ameriky. Za mě fakt doporučuji už jen kvůli vizuálu, který je fakt parádní. ()

lobo87

Komiksová adaptácia, ktorá však nedosiahla kvalitu tohtoročných konkurentov (Thor, Captain America). Bolo to síce zábavné, vizuálne kvalitné, ale jedno pozretie úplne stačí. Dúfam, že pokračovania sa nedočkáme...60% ()

chrustie

Za sebe, tohle hodnotit nemůžu, protože tohle není určitě mířené mé divácké skupině. Pokud je Vám kolem 12ti let, jste chlapec, pak je tedy hodnocení 3* adekvátní. Pro odrostlejší se bude nejspíše jednat o připitomělou grotesku, bez špetky originality s ubohou grafickou stránkou. Další díl, který bude po naprosto jasném konci následovat, si nejspíše nechám ujít. ()

MartyMcFly89

¨Důstojná adaptace. Bavil jsem se docela dost, ale co je divné - triků bylo dost, jenže i tak to byla super podívaná. Abych pravdu řekl, to jsem nečekal. Svět Green Lanternu znám z těch největších (Batman, Superman, Spiderman a ... OK, nejznámější je tato trojice, další už jsou o level níže) asi nejméně. Herci sympatičtí, záporáci správně záporní, dobrá podívaná. Ne nejlepší (na pět), ale dostatečně dobrá na 4. ()

x_ander

Stále jsem doufal, že Green Lantern nebude nakonec tak špatný, jak se říká. On vlastně základ je v pořádku - Ryan nezklame nikdy, Blake Lively mě chytla za srdce, triky parádní... ale, kde je ten epický podkres, který se na mě vyvalil z traileru? Nikde. Záporák tu taky pořádně není. A když divák čeká, že teď už se to konečně rozjede, tak přijdou titulky a připadá si ošizen. A má pravdu. Green Lantern připomíná spíš hodně drahý pilot seriálu než plnohodnotný film. Klidně bych si dal líbit pokračování, ten potenciál tu je. Jen prosím příště nevynechat děj. ()

Seuata

Po chvíli přemýšlení jsem se nakonec rozhodla pro tři hvězdičky, ikdyž jsem zvažovala chvíli čtyři. Ovšem čtyři by byli moc, když vezmu vše v potaz a mám hodnotit s čistým svědomím. Opravdu se na tento smíkek dívá dobře, člověk se zasměje, ale kam zmizelo napětí? Asi mělo tentokrát dovolenou, bohužel. Filmem divák perfektně propluje, ale... jen propluje, nic víc. Chybí mi tu pořádnej záporák, to bylo všechno? Z toho měl celý vesmír respekt? Opravdu? No, asi měl velkou moc, ale hodně toho rozhodně nepředvedl a závěrečná bitka...? Ruku na srdce... Dalo se z toho vyždímat víc! Prvotní myšlenka byla určitě perfektní, vizuálně je to ještě lepší a dál? Nic. Už se tu opakuji, ale je to tak, bohužel. Ovšem za zhlédnutí to určitě stojí (proto jsem prve zvažovala více hvězdiček). ()

Crybaby

Dalsie sci-fi ktore moze ale nemusi zaujat. Po pribehovej stranke to bolo postacujuce, graficky to tiez nebolo zle. Som zvedavy na dvojku. ()

Luckyboy

Na večer s popcornem. Žánrovka, v které je spousta věcí zkratkovitá. Klasický vztah hrdiny a sličné děvy, záporáci, prozření... Dialogy moc nefungují. Ale film nenudí. Víc nemám co říct. ()

Xstan

Nejaky logické chyby tam byli(asteroidovej pás kolem země? wtf? + další)Ale nebylo to až zas tak hrozny 70%.... ()

CrazymanM

Nebylo to špatné,ale pro mě opět pouze jeden z mnoha,ničím extra mě nezaujal,ale ani neurazil!Herci byli na úrovni,efekty samozřejmě také,příběh obvyklý! ()

YUI

Podle mě hodně blbý krok jak se vyrovnat se záplavou marvelovských komiksů na plátna. Pro mě nejslabší komiksová předělávka. ()

DanielP.

Osobně si myslím, že tenhle hraný komiks za to opravdu stojí. Některé názory co tu čtu mi přijdou skoro až naprosto mimo mísu. A mám pocit, že někteří ho ještě ani neviděli. Každopádně za mě super nápad od DC a provedení více než dobré. Super efekty a dobrý příběh. :) ()

tomashewk

Vážně někomu přijde zelená jako cool barva? A zelená lucerna jako věcička, co má spasit celý vesmír? Přiznám se, že mám trochu mezery ve znalosti původních komiksových předloh nově se objevujících filmů o superhrdinech, ale zde mi už základní koncept připadá trochu ustřelený. Přidá-li se k tomu příběh chatrně vystavěný na nepochopitelných zvratech plný patetických prohlášení a projevů, herec, který se dle mne hodí jen do crazy/rodinných komediích, a podivný mix všech možných mimozemských světů, vyjde z toho spousta negativních a málo pozitivních pocitů. Vše je navíc korunováno velmi levným nakročením na druhý díl. Samotná předtucha existence druhého dílu je snad více děsící, než celý samotný díl první. U mě pak 35%. ()

Bercuss

Když bych si měl vybrat mezi Lucernou, Amerikou a Thorem. Tedy comiksovejma postavama roku 2011. Jasně bych volil Grenn Lanterna, je úplně někde jinde, než marveláčtí C.A. a Thor. Je odlehčenější než C.A. a není tak 4% jako Thor :) Parádní comiksová jízda. PS: Thor si to u mě vyžehlil svojí úlohou v Avengers, Capitánovi ještě taky jednu šanci dám a na Green Lanterna 2 se budu těšit, teda jestli vzhledem k výdělkům jedničky ještě nějaký bude? ()

B.C.B.P.

Keď už teda, zodpovedne. Green Lanthern je v dobe expanzie adaptovaných komixových hitov papundeklovým vývarom. Či už chcene alebo nechcene, prebral niekoľko schém s nostalgickým dojmom 90-tych rokov (klad), ale v novom storočí (tobôž tisícročí), by som čakal menej hlúpučkú zábavku (eh, alebo vlastne...) s egocentrickým trikovým arzenálom, ktorý film ťahá ako Pejko zapriahnutý do odbrzdeného tanku. To by ma aj dnes sakra viac bavili staré Mindža kombinačky, a tie spomínam len preto, že sú tiež zelené. ()

Zoidbeeland

Jak tu bylo již několikrát popsáno nejedná se o žádnou překvapivou bombu. Děj je celkem lehce předvídatelný a pozvolný. Avšak ... nemůžu říct, že jsem se nebavil. Velmi se mi líbila moje oblíbená zelená barva, která doprovázela velkou část filmu. Ryan Reynolds nezklamal a jeho filmová šťáva taky nebyla k zahození. Pro mě 7/10 = 70%. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015