Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

Mallyyy

Všichni mi říkali, že je to sračka, ale mě se to libílo. Nevidím důvod proč bych se na to nekoukl znova. Ryana mám rád a tady mě sedl. Velice dobré nápady, efekty a hlavně zábava. Vztahy mezi postavama jsou klasické. ()

tomashrabek

Ako osemročnému by mi možno ejakulát vytekal i ušami. Ako desaťročný som už mal vyššie nároky a tak nejak mi to asi ostalo až dodnes. ()

pend

Příšlo mi, jako kdybych se vrátil do doby 80. let, samozřejmě kromě vizuálních efektů, ty jsou v pořádku. Celé je to dětsky naivní. ()

reban

Zelená lucerna. Spíš zelená sračka. Sračka přeplněná dalšími, trochu více barevně rozmanitými sračkami. Například žlutými a jiným odstínem zelené. Campbell proč? Bohužel i mimozemšťani v tomhle nahnědlém filmu vypadali hnědě, občas s červeným nebo růžovým nádechem. Nejvíc mě však dostalo, že když si hlavní hrdina může vymyslet cokoliv, aby se zachránil, vymyslí si zasraný stíhačky. Dobrá práce. Asi jim za to pošlu hnědý dárek. Peace ()

Bozvav

Sympatická blbinka, které hodně pomohlo jak správné obsazení hlavního zeleného hrdiny, tak i to, že se v zásadě nebrala moc vážně. Hra s barvami emocí je sice trochu na hlavu, kostým spíše směšný, mimozemšťani dost odfláknutí, ale pár hezkých záběrů se našlo, vtipné hlášky taky, takže jako celek si myslím, že si dvě a půl hvězdy plně zaslouží. ()

Lukin413

Opravdu to není dobré, přitom nášlápnuto to nemá špatně. Ale film pohřbí přemíra mizerně digitální akce a velké lapsy v návaznosti příběhu, ten nedává smysl. ()

zdeny99

Superman v zeleným oblečku a dalších 3600 různých ufounů v tentýž hábitu. Ale jen ten ze Země přemůže jeden obrovskej zlej mrak. Oproti samotnému Supermanovi je to ovšem velké zklamání. [16533. hodnocení, 952. komentář, 58%] ()

Darren98

Až na modře zářivý paprsek epicky směřující do nebe obsahuje nejúspěšnější díl série Green Lantern, ukončené po prvním filmu, veškeré klasické momenty, jaké nechybí v každé správné komiksové adaptaci... jenomže všechny jsou jak jednotlivě tak v celkovém obrazu natočeny neobyčejně podprůměrně. I přes výpravně příjemnější prodlouženou verzi překypuje dojmem, že největším význam filmu spočívá v humorném materiálu pro Deadpoola. ()

Vakomlok

Před pár dny jsem viděl SE a donutilo mě to přepsat hodnocení a komentář. Green Lantern je... promarněná šance, která na několik let zabila GL jako značku. Samotná mytologie je načrtnutá hodně zlehka a tak nějak jsem čekal, že se děj bude odehrávat spíše na planetě Oa, než na Zemi. Ostatní Green Lanterny si moc neužijete, v celém filmu jich je pomálu. Reynolds je sice sympaťák a do role celkem sedí, ale záporáci jsou totálně nezajímaví. A jen tak pro jistotu, kompletně CGI oblek vážně není dobrý nápad! ()

Hapretor odpad!

Nejzprzněnější a nejnudnější adaptace komiksu, co jsem viděl. Romantika mezi hlavním hrdinou a jeho pichnou je šíleně trapná a tupá, děj je hrozivě nudný, nenápaditý až bych blil - ta formule? co to jako mělo být. Ten poskok? - co měl hlavu jak nateklá dýně? Směšné. Parallax? - jako hlavní záporák? trapný. Takhle si vrahouna celých planet nepředstavuji. Ryan Reynolds hrál celkem dobře v "Buried", tady se může jít akorát tak zahrabat doopravdy. Pokud chcete zábavu, nebýt zpruzeni blbostí a nenápaditostí vřele doporučuji animovaný film Green Latern poslední let (2009). Při něm jsem se upřímně bavil. Ten má na rozdíl od tohoto díla vtip a šťávu. Tady nefunguje nic. A proč mi proboha přišlo tak stupidní, jak je tady vše samozřejmé? Miláčku, vidíš tady ten prsten? Jéé, ty si mě chceš vzít? Ne! Ty blbko, to je green latern, jsem člen vesmírného tribunálu, co chrání celý kosmos, který je rozdělen na 3600 sektorů. My jsme v sektoru 2547. Blbost, žádný vtip, mizerně zahrané, bez nápadu, invence, tupá "laciná" pop-corn zábava pro mrhání peněz a diváckého vkusu. Už dlouho dobu mě film tak nenas...!!! Fuck off, Martine Campbelle and company!!! ()

Wolvie

Tohle prostě nemohlo vyjít,ať si tvůrci nalhávali cokoliv.Martin Campbell je dobrý režisér,Ryan Reynolds je sympaťák,který uhraje hodně a Blake Lively je zatraceně sexy.Ale Lantern je naprosto nekonzistentní mišmaš,který,ačkoliv stál skoro 300 milionů,totálně selhává nejen po příběhové,ale i po trikové stránce,což je u podobného velkofilmu nepřípustné.Tenhle superhrdina má neoddiskutovatelný potenciál,ovšem ten se musí prodávat totálně jiným způsobem,než jaký předvedl tento film.Místo velkolepé výpravy do vzdálených končin vesmíru,místo Avatarovského spektáklu v zeleném,jsme dostali jeden z nejpodělanějších velkofilmů posledních let.Tohle bude Warnery pálit ještě hodně dlouho.Přeju jim to. ()

zelda82

Ryan Reynolds je proste sympatak a i kdyz nosi zeleny upnuty trikot a zachranuje zivoty fantasmagorickou motokarou, porad pobavi. Na jedno zkouknuti uplne v pohode, ale je fakt, ze Iron Man nebo Batmani jsou proste o hodne lepsi... ()

Ukubumbahoo

Jestliže jsem dal Thorovi hvězdu jednu, Lucernička dostane dvě a to i přes fakt, že jsem v nejakčnější části filmu usnul a probudil se až na závěrečné keci. ()

*Colorado

Mám asi problém v tom, že mám rád zelenou, proto prosím, neukamenujte mě :-) Teď vážně - jde o blbost, ale seděl jsem celou dobu na zadku a byl v "jiném" vesmíru. Prostě se na mi to koukalo dobře a přehlédl jsem občasné klišé superhrdinských filmů a to, že scénář nebude dobrý, bylo vzhledem k odezvě, jakou film po svém uvedení do kin získal, vcelku jasné všem. Ryan Reynolds byl dobrou volbou. ()

zabro

po dejiove strance nuda od zacatku do konce. po vizualni strance to je hodne propracovane, ale dobra grafika proste jen nestaci. ()

Mbeast

O něco málo lepší než Thor. Skvělé efekty, ale nejsou všechno. Pomalý spád, tam kde se to nehodí, příliš rychlý tam, kde by se hodilo pozvolnější tempo. Škoda, ale zase tak strašné to nebylo, teď už zbývá jen Cpt. America. ()

J. T. Kirk

Takže, začneme pěkně od začátku. První na nás vychrlí strašné množství informací a jmen. Podle mě si divák, který není seznámený s komiksovou předlohou nemůže všechno zapamatovat. Dále následuje letecká scéna, ve které vzpomíná na otce (taky vám to tak strašně připomíná Žhavé výstřely? :) ) Potom půl hodina zbytečností, až na pár scén bych to vystřihal. Potom máme konečně nějakou akci a taky let na planetu Oa. Oa na mě působila, jako by to byl jenom předběžný náčrt a teprve by se měly začít tvarovat detaily. Poté následuje výcvik, který sice v komiksu trvá pokud se nepletu několik dní, moná i týdnů. Zde je to pouhých pár minut, ale zjevně to Halovy stačilo, aby se naučil všechno co potřeboval. Pak tu máme zase tlachání a sem tam nějaká ta důležitá scéna. Takhle je to vlastně až do konce, s tím, že konec je teda jenom akce (alespoň tu chvilku sem si neříkal ,,Kdy už konečně přestanou kecat a začne se něco dít?"). Chápu, že to nechtěli udělat přesně podle komiksu a chtěli to nějak vylepšit, ale to se jim bohužel nepovedlo. Komiks měl hlavu a patu, tady má výcvik za chvilku za sebou, dokáže vytvářet třeba plamenomet, stíhačky atd. Jako beru, že ví, jak ty věci vypadají, ale to přece nestačí, měl by aspoň vědět jak fungují, aby je dokázal vytvořit (v komiksu vůbec nemohl vytvářet složitější mechanismy, což je podle mě logičtější a také je to pak zajímavější, protože si musí poradit s "kameny a klacky" a potom tepr vačíná ta pravá zábava).Ten fakt, že si ho prsten jenom tak přinesl k sobě ani nezmiňuju. Co se týká efektů, tak ty nebyly špatné, ale na to jak to bylo drahé, tak fuj! Mohli se aspoň trochu pohrát s tou planetou Green Lanternu, když už nic. Ještě mě docela hodně štvalo to, že pokaždé, když se Hal přemněnil na lanterna, tak se mu změnila barva očí. To byl takový humus, až mě z toho bylo zle. Na závěr bych rád podotknul, že to bylo lepší, než animovaný Green Lantern: První let. Každopádně si první přečtěte komiks a pak se na to kdyžtak podívejte, protože když to uděláte naopak, tak budete pak nadávat, že v komiksu je to jinak, než ve filmu a tudíž je to blbě. ()

Rokle

Nenudil jsem se, triky jsou na hodně slušné úrovni a občas se tam vyskytnou i vtipné fórky. Žádná trvalka to nebude, to jistě, ale pořád jsem u toho měl lepší pocit než u druhého Iron Mana. Ke spokojenosti někdy stačí málo... ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015