Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

LukasDCA

Takto to dopadne, keď chce byť DC ako Marvel. Nie, nefunguje to. DC som vždy považoval za temnejšie, dospelejšie, špinavšie. Taký by mal byť aj Lantern, bohužiaľ to v tomto filme nevyšlo. Snáď mu to pôjde lepšie v Justice League filmoch. ()

GOTFAN

Mám rád komiksy s Green Lanternem a tohle není úplně jako komiksy , ale je to dost atmosférické . Green lanterns jsou dobře udělaní ve filmu . Děj má vývoj a není to vůbec o hovnu. Nechápu ten pocit Reynoldse že se jedná o blbý film a stydí se za tu roli . Má i horší filmy . Rozhodně mohli vyhecovat pokračování protože i hodně velké hovna ty pokračování mají . Já osobně mám tento film rád protože konečně natočili film o nejlepší postavě DC . A jsem zvědav na Green Lantern Corps . ()

kratajirka odpad!

Zklamání od DC komiksáren. Neseděl mi Ryan. Neseděla mi pointa. Nesedělo mi mraky zelenkavé barvy. Tenhle film by mi neseděl ani, kdyby Blake pobíhala počas celé stopáže nahá a usmívala se. Sorry boys - šlápota vedle. ()

Ingridulka

Je to kocourek. Mam rada tyhle vtipny hrdiny, navic kdyz se na ne da koukat a koukat se da i na film, hlavne na efekty, akorat padouch je nejak malo padouch. Prvni polovine filmu davam 5 a druhy 3.. ()

Lasllye

Velké zklamání. Mám ráda Ryana, Blake i Petera obsazené v hlavních rolích. Mám ráda akční filmy a dokonce i komiksy, ale toto nějak nefunguje. Člověk čeká, co teda bude a ono nic. Akční scény nejsou akční a z milostných není cítit taky nic. Hrůzu podtrhuje zelená barva a děsná moc prstenu vytvářet animace či co. No děs běs. Ještě že Ryan natočil deadpool, který hrůzu zelených příšerek přebil. ()

Salsecnew

Báječný titul, nevím, proč má tak slabé hodnocení. Když se už velmi často dobré filmy objevují se slabými hodnoceními, začínám mít dojem, že je to česká povaha. Češi pořád jen reptají. ()

Welington

Green Lantern? Těžko říct. Opravdu není lehké se rozhodnout, jaké přesně by si film zasloužil hodnocení, poněvadž je to taková kravina, která nejenže v některých případech štve, ale i docela baví. Ryan Reynolds dostal šanci, předvedl se a působí na mě, bůhvíproč, jako homosexuální, přecitlivělá balerína v úžasně zelených šatičkách snažící se prodat mi hot-dog, ale budiž. Mark Strong jako Sinestro je naproti tomu opravdu excelentní a Parallax je tu snad jen pro srandu, jako nastrčená záporná postavička, pardon, jako mimořádně dobře udělaný oblak dýmu z nasraného, rozbitého bonga a ostatní je tak nějak už vedlejší, snad kromě Blake Lively, která je zde opravdu k neuvěření překrásná. Zelená by sice měla zklidňovat oči, které mne nepředstavitelně pálí a mozek se s nimi raději neztotožňuje, ale když na malý moment vypnu a svezu se, tak se tahle nevyvážená průměrnost dá vydržet. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Já, Hal Jordan, slavnostně přísahám... věrnost... lucerně, kterou jsem dostal od umírajícího mimozemšťana." Ryan Reynolds, díky magickému prstenu zhmotňuje konstrukty vlastní mysli. Vesmír je rozdělený na 3600 sektorů a systematicky hlídaný skupinou vesmírných poldů. Pilot Ryan je vybrán umírajícím mimozemšťanem nezdravě fialové barvy jako první člověk, který se stane Green Lanternem = vesmírným policajtem. Origin DC postavy, která je stejně stará jako chlápek z Kryptonu. Některé postavy jsou digitální ufoni. A pokud nejsou, musejí mít na sobě digitální oblek. Záplava divnych zvláštních efektů, která vyústila v nekvalitní digibordel Green Lantern vs. Parallax. Výcvik na planetě Oa asi nejlepší část filmu. "Umím je vycvičit, nebo je vycvičit umím?" 1* navíc za půvabnou Blake Lively. - 50%. ()

Johny203

Dobrý film s peknou Lively a fungujúcimi vtipmi. Škoda že to neprišlo v dobe Rka pretože potenciálu na brutalitu tam bolo dosť. Problém bol v scenári, digitálnych trikoch a ku koncu aj v strihoch. Na začiatok asi mohli použiť iného záporáka pri ktorom by sa mohli viac ukázať Lanternove schopnosti. Záverečný súboj bol tiež slabý. Nebyť záverečnej polhodiny tak dám štyri. PS: Kiežby Taika Waititi ostal v DC a nezničil by Thora. ()

kaladze77

Podľa mňa je to kombinácia superhrdinovských filmov a Scifi ako Avatar, Star Trek. Ale dosť mizerne sa vydaril, skôr mi to príde gýčovité, niekedy som už mal pocit že je to komédia. Kým kapitána Ameriku by som hodnotil ako rodinný film (možno kvôli charakteru lebo nie je tak rozsypaný a vtipný ako Reynolds) tak tento počin by som skôr nazval ako detský film resp. film pre deti. Ak by som mal syna určite by som mu to dal kuknúť. Mňa to ale osobne nechytilo, bežná storka ako býva v superhrdinovských filmoch - Je jeden jednoduchý chlapec, ok muž ktorý je ako sivá myš, všetko čoho sa chytí to domotá a zistí sa že iba on môže zachrániť svet a aj zachráni, jasné že dievča ktoré doteraz ho bralo len ako najlepšieho kamoša sa hneď doňho zaľúbi, nakoniec sa lúči lebo ešte má čo na robote.. Možno efekty sa mi ľúbili a krása ženskej herečky :-) Zato raz sa to dá pozrieť a neprekonalo moje dve najvtipnejšie a najsprostejšie filmy ako Americký ninja 5 a Batman a Robin. ()

Megahead

Nebolo to úplne zlé, ale akosi ma to vo výsledku nezaujalo. Počítačové triky ma nepresvedčili, ani scénky zelených strážcov vo vesmíre. Mohli sa s nimi viac pohrať, lepšie ich zobraziť. A ten zmutovaný pokrivený vedec mi vo filme skôr vadil. ()

TomKey

Scenáristé se rozběhli do všech světových stran, a co našli, vysypali ve studiu na hromadu. Byly tam Hvězdné války, Pán prstenu, Můj nepřítel, ba i Létající Čestmír. Výsledkem je nosatý Mane Quinn, Agáta Hanychová po americku a fialový Hitler, kteří společně se sborem národní, pardon, vesmírné bezpečnosti bojují proti megapadouchovi, který nemá čas chodit s vyrážkou na kožní. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015