Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

ryb1ck4

Tak zase tak černě bych to neviděl, ale plně souhlasím s Marigoldem- NEVYUŽITÁ šance. A posledních 20min bylo opravdu za trest, kroutil jsem se jak slepejš pod pařezem ;-) ()

pekas

Zase jedno rozporupné dílko. Bylo tam pár dobrých momentů. Jenže zbytek byl takový nějaký plytký, nezajímavý, obyčejný. Je mi to docela líto, protože potenciál tu byl. Ale nepodařilo se ho využít. Slabá čtyřka. 65% ()

hynn3k

Všechno špatně. Film se soustředí na to, co by měl ignorovat a důležité části děje rychle odbyde. Postavy jsou jak z manuálu pro nejšablonovitější filmy a začátek filmu je hrozná nuda. V prodloužené verzi ještě o osm minut delší. Sorry Ryane, snad se ti ten Deadpool povede víc... ()

Guran

Přeci jenom ten stereotyp z komiksů mi zabraňuje tomu dát plný počet hvězd. Snímek Green Lantern je geniálně trikově propracovaný a herecky obsazený. Sympaťák Raynolds, starý dobrý Robbins, krásná Livelyová, odporný Sarsgaard a překvapivě kladný Strong. Příběh bych bral, je pěkný, ale zase způsob, jak se hrdina ke svým schopnostem dostane jsem už někde viděl, třeba ve Spider-manovi. Finální boj se záporným bosem se mi zdál urychlený a to byla škoda, mohla z toho vyjít ještě větší podívaná. Jinak je film perfektní, hrozně mě bavil a filmaře zde velice chválým za dobře odvedenou práci. ()

helrohir

Ani sa veľmi nedivím, že zo všetkých comixových adaptácií nakrútených za posledné roky práve táto kvalitatívne aj finančne pohorela najviac. Najpodstatnejším dôvodom je chabý, v niektorých chvíľach dokonca hlúpy scenár a tým pádom aj nezáživný príbeh, ktorý mi v podstate nemal čo povedať od samého začiatku až do záverečných titulkov. Taktiež si myslím, že tvorcom veľmi nevyšiel casting s hlavným hrdinom (hoci časom si na Reynoldsa zvyknete), ale v tomto smere "vyniká" najmä úbohý záporák. Kvalitný badass robí kvalitný aj comix, ale tu to tak nie je, takže pre film je to citeľná slabina. Ešte akcia ako tak ujde a treba pochváliť aj triky (hoci to niekedy nevyzerá, že do toho investovali až tak veľa peňazí). Nuž a najväčším plusom je aspoň pre mňa Blake Lively, ktorú som dosiaľ nepoznal, ale vo filme som od nej nemohol odtrhnúť oči. S odretým ušami dám tri hviezdy. 50%. ()

Berty00

Tak toto bolo naozaj naruby,jeden z najslabších filmov D.C....Ryan Reynold by sa aj ako-tak hodil do úlohy Green Lanterna no to je asi tak všetko...Mimozemšťania sú retarodvaný,to ako príde k tomu lampášiku je tiež zle,jeho schopnosti sú tiež retardované,hudba akoo taká,kamera dosť biedna....Blake Lively je slabá kompenzácia za skazený film...Keby D.C. poňal tento film veľkolelepejšie,v štýle Muža z Ocele tak by to bolo omnoho lepšie,a samozrejme ako to už často býva u filmov so superhrdinmy,jedinou pointou filmu je zachrániť svet...Povedal by som že to bola taká Fantastická štvorka od D.C. ()

Hawaj

Zajímavej hybrid celkem slušnýho námětu se zastaralým pojetím superhrdinů s komickejma škraboškama, který i přes neuveřitelnou přehršli efektů bohužel nedopadl úplně na výbornou neboť jej tvůrci nedokázali ukočírovat a osekat kvalitního dílka. Škoda. ()

PAVLIS

70% Možná jsem opět shovívavější díky prvnímu vidění až v televizi... Každopádně chlapík, co bojuje s pomocí toho, co si jednoduše dokáže vysnít, je pro mě nyní jedna z nejzajímavějších komixových postav (neznal jsem ho) a každá jeho akce mě opravdu bavila. Škoda jen, že se s ní celkem šetřilo. A že není příběh nic objevného? Bylo mi to jedno. Naopak oceňuji, že se částečně odvíjel od slabosti hlavního hrdiny. Plus Lively... PS: SPOILER - Aby hlavní klaďas na začátku "obětoval" pro vítězství ve vzdušném souboji svou parťačku nebo házel vesmírnou stanicí plnou astronautů po nepříteli, tak to se jen tak nevidí. V komixárně bych chování dle rčení: když se kácí les, tak létají třísky, opravdu nečekal :-D ()

knihovna

Zbav se svého strachu ty zelený brachu. Asi tak by se dal shrnout návod jak porazit Zlo ve vesmíru. Je to samozřejmě pitomost, ale s tím si komixmakeři starost nedělají. Tohle je pitomost i jako film, pravda trikově slušný ale to prostě nestačí. ()

savatage

Je to trochu jiná komiksová postava na kterou jsme zvyklý a reakci Ryana Reynoldse o nespokojenosti tohoto filmu chápu, ale zase to takový průšvih nebyl. Podívat se na to dalo. Je to takový odlehčenější příběh, který neurazí. ()

mrclTV

Booooring. Snáď štvrtina filmu sú flashbacky, opakované repliky a scény. A aj zvyšok je totálne nedôležitý. Nepotrebný crossover medzi Pánom prsteňov (prsteň si ho "vybral") a Star Wars (dobrá a temná sila)... ()

MarvelLover

Co proti tomu všichni máte? Jo samozřejmě by mohl být film lepší, ale mě se líbil, možná i díky tomu, že mám Hala Jordana jako Green Lanterna v komiksech fakt rád. Není to žádná bomba, ale jako oddechový film poslouží parádně. ()

Petule3

Koukla jsen na to, protože jsem chtěla vidět film, díky kterému se dal dohromady Ryan s mou milovanou, nádhernou Blake. Tak jsem viděla...za mě fakt kravina. Dvě a půl hvězdy. ()

Caliboss

efekty, nápady, imaginace na jedničku... ale omg scénář psala partička dětí ne? Budování zápletky... uspěchané, odfláklé... hloubka postav? Nulová... Trénink Lanterna jsme mohli pozorovat leda tak ze šinkanzenu... všechno naivní až hanba...přetagujte místo Thriller >>na  Pohádka a neřeknu půl slova :) ()

Tominni

Green Lantern tak trochu doplácí na celou záplavu komiksových filmů a DC Comics s tímto filmem prostě nezaujali. Možná o deset let dříve by to bylo lepší hodnocení, ale záplava většinou lepších filmů ho sráží. Přestože tedy hlavní hrdina celkem funguje, kráska je také fajn, tak celkově je film takový nijaký, nedotažený a celou dobu ve mně vyvolává pocit, že to přeci mohlo být o dost lepší. ()

liquuid

Jen ta představa, že člověk může jen svou myslí vytvořit cokoli, je dechberoucí. Já bych řekl, že tohle byl ten moment, kdy se do sebe dva hlavní hrdinové zamilovali i mimo plátno. Upřímně se nedivím, Blake je úžasná. Pokud se vrátíme zpět k filmu, tak příběh byl celkem zajímavý, ale overall nic extra. V deadpoolu se Ryan našel víc. Asi neurazí, ale nemám vůbec touho si to pustit znovu. ()

PlysovyMacko

Klasický origin hrdinu. Väčšinu príbehu sa Hal vyrovnava s novonabitymi schopnosťami, bojuje so zaporakom (ktorého dosť lahko porazil) a je koniec. Mna film bavil keď sa odohrával vo vesmire a táto linka s ochrancami vesmíru by mala potenciál. Dianie na Zemi je ťažká nuda. Efekty pekne. A hra tu Taika Waititi. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015