Před miliony let vytvořily nadpřirozené bytosti zvané Strážci intergalaktickou policii Green Lantern, která chránila jednotlivé sektory vesmíru. Jeden ze Strážců Abin Sur byl po boji s nepřítelem vážně zraněn. Když jeho kapsle unikla na Zemi, pověřil svůj prsten - zdroj nadpřirozených schopností, aby našel jeho vhodného nástupce. Prsten na Zemi objeví mladého zkušebního pilota Hala Jordana, který má velkou dávku sebevědomí, neposlušnosti a lehkomyslnosti. Jeho zdánlivě bezstarostnou mysl ale trápí vzpomínka na smrt otce, který zahynul při jednom zkušebním letu. Když prsten přivede Hala k Strážci, vysvětlí mu, co znamená stát se Green Lanternem. Odešle ho na domovskou planetu OA, kde se začíná seznamovat s podstatou svého poslání. Vůdce Strážců ale mladíkovi nevěří a po jednom z cvičných bojů o sobě začne pochybovat i sám Hal. (TV Nova)

Renie42

Po shlédnutí kreslené verze jsem musela vidět hranou. Ať to je DC nebo Marvel, miluju tyhle filmy. Nezklamalo mě to, ani hlavní hrdina. Sice je kreslená verze o něco chudčí o některé scény, ale to nevadí. Užila jsem si to od začátku do konce. Málokterý film mě baví od začátku. Tenhle to dokázal. Více takových filmů. ()

ConDar

Na prvý, ale žiaľ ani na druhý pohľad nič prekvapivé, človek celú dobu čaká niečo neočakávané, čo diváka prekvapí alebo preberie, no nič také sa nestane... no na druhej strane si celkom oddýchne ()

RoninNiro

Tato snímka je teda poriadna bieda. Zo zástupu známych superhrdinov by som si teda Green Lanterna nevybral. Koncept tohoto superhrdinu by asi nezožrala ani chorá koza. Nestojí to za nič ani ako rozprávka pre najmenších. Nehovorím teraz o tom, že to uráža moju inteligenciu, ale hlavne o tom, že celé toto je akosi bez fantázie a nenachádza sa v tom jediná minúta, ktorá by nebola tuctová a gýčová. Dopozeral som to do konca len preto, aby som mohol varovať každého, kto by pri tejto neštastnej snímke mohol prísť o drahocenný čas. ()

CRYPT

Tedy já musím tomuto filmu zatleskat. Nikdy jsem tedy nečetl komixy o Green Lanternovi, ale každopádně filmové zpracování se dle mého názoru velice povedlo. Nebudu lhát oddaloval jsem tento film dlouho a čekal jsem že dám tak max 2 hvězdičkové ohodnocení. Ale ono ne, ono se mi to fakt zalíbilo toto filmové dílo. Efekty byly fantastické, fakt se mi líbily, příběh mne zabavil, hlavní hrdina, i když ze začátku krajně nesympatický frajírek, se stal kladným a vesměs rozumným zchráncem lidstva no a nakonec sympaťačka Blake Lively, která zpetřovala podívanou. Hudba krásně do fimu sedla. Jako zde už není co komentovat, nebylo to dílko, které by se vrylo do podvědomí člověka, ale zaručeně zabavilo a to to jde. ()

J.Cobra

Mám rád sci-fi, komiksové hrdiny, akci, humor a ještě pár maličkostí a tady jsem to měl vše pohromadě. Po shlédnutí ukázky jsem si myslel, že se bude jednat o slabší kousek, zvláště planeta Oa, další vesmírní spoluobčané a hlavně lucerna... říkal jsem si "Lucerna"? To myslí vážně? Ale nakonec, vlastně již po první půlhodině filmu, mi to nepřišlo ani tak moc absurdní, jaké to ve skutečnosti je a nechal jsem se unášet dívatelnou akční podívanou. ()

DooM94

Čekal jsem od toho málo.... ale byl jsem celkem překvapený..... určitě mě to bavilo víc než ty poslední Marvelovky....... DC u mě teď vedou...... protože MARVEL si to vše nechává na AVENGERS... mno ale uvidíme časem.... každopádně Green Lantern neni až tak špatný.... ()

darthvader77

Co je to do háje za superhrdinu s maskou, když ho v ní každej pozná. Tento film jsem si pustil na doporučení kámoše a jsem zklamanej. A mrzí mě to. Marvel ve filmech nad DC jasně v komiksové válce vede. A nebýt Batman začína a Temný rytíř musel bych říct že dokonce tu válku dávno vyhrál. Ale rozhodující bitva bude letos na začátku léta. Souboj mezi Avengers a Temný rytíř povstal bude rozhodující. ()

Red-horse

Předloha skvělá, se kterou se určitě dá hodně pracovat, proto nechápu, že se to Cambellovi nepovedlo. Efekty pěkný, líbilo se mi ztvárnění fantazií. Příběh mě však vůbec neuchvátil, prostě mě to nevtáhlo do dění, škoda... Za hudbu a grafiku 2*. ()

Veniss

Koktejl namíchaný z tisíckrát ověřených a taky zevšednělých ingrediencí. Navrhovala bych trochu ubrat ženské emancipace, přidat víc akce, humoru na vlastní účet, zelenému cápkovi chrstnout jednu porci charisma navíc, protřepat… Ale i tak jsem tenhle drink s chutí vypila až do dna. ()

habertek

Bohužel jsem tenhle film viděl v těsném závěsu za Captain America takže mi už nepřišel tak skvělý, ale věřím, že nebýt Captaina bych viděl film v trochu jiném světle:) ()

TonyStark

Stručně a jasně - nic moc. Jeden ze záplavy filmů,které nabudí diváka trailerem a potom ho nechá odejít z kina s pocitem "a to je jako všechno?" Hollywood chrlí tyhle komiksové hrdiny všech možných barev jako Baťa cvičky a někdy to podle toho hold vypadá :) ()

gicous

Ať je Green Lantern lucernou, která svítí v temnotě a dává všem ostatním jasnou zprávu: "Takhle se komiksové filmy netočí". Chybí tomu Batmanovska hloubka, propracovanost X-menů, popcornová zábavnost Avengers, humor Iron Mana, sympatičnost Spider-Mana, barvitost Hellboye, epičnost Thora, neobyčejnost Strážců a ujetost Kick-Ass. Je to hlavně škoda pro Martina Campbella, který byl vždycky sázkou na jistotu. Asi mu více vyhovují civilněji laděné projekty. Hlavní chybou Green Lantern je rozpolcenost mezi dvěma světy. K tomu aby je dokázal propojit v něco fungujícího, by potřeboval mnohem větší stopáž, která by byla naplněna zajimavými dialogy. Chybí pořádný zlosyn, který by měl charizma a byl by skutečnou hrozbou. Postrádám větší zapojení lidstva, tedy rozumějte, vojsk, mocností, které by si byly vědomy hrozby, jenž přichází. Akční scény jsou průměrné a ve srovnání s Avengers působí trochu směšně. Celkově nevyvážená komiksová adaptace, jejichž intergalaktická část budiž varováním do budoucnosti pro podobně laděné adaptace od DC a Marvel. ()

anyonecek

Tady se fantazii meze nekladou a i když je to typickej americkej akční hrdina, který vypadá jak nějaký model a hlášky má rádoby drsný, tak to přeci jen nebylo vůbec nejhorší. Musím říct, že příběh opravdu velice jednoduchej, něco jako Captain America: The First Avenger, ale tady jsou aspoň brutálně vymazlený efekty, který daly filmu pěknej spád. Mimochodem pro mě zatím nejtrapnější hrdina, s nějakým prstýnkem a lucernou, no jsou tu stylovější chlapíci. ()

Vocoun

Předlohu jsem teda vůbec neznal, takže z tohohle hlediska to hodnotit nebudu. Ale musím bohužel říct, že mě film docela zklamal. Nemá to moc hlavu a patu, celý ten přechod z člověka na lanterna je moc uspěchaný a podivný a celkově to působí dost nesourodě. Ale mám rád R. Reynoldse, Blake to slušelo a záporák byl dostatečně slizký :) Takže tomu dopřeju slabší 3 hvězdy, 55% PS: Kdo by si nechtěl zkusit vytvarovat tu vůli z prstenu do různých tvarů :) ()

hiding

Jedno z nejhorších fimových stvárnění komiksových superhrdinů. Možná, že moje hodnocení může být trochu ovlivněné tím, že nemám celkově rád postavu green Lanterna, ale myslím si, že kdybych Lanterna rád měl, tak bych u tohoto filmu trpěl ještě více. 34% To znamená nejlepší 1 hvězda. ()

konysua

Nezvládnutá nuda v barvitém světě. Záporák odsunutý na druhou kolej a jeho poskok se tam raději neměl ani ukazovat. Nic dospělého na tom nevidím. Pohádka. 5/10 ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (více)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (více)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015