nineweh

Slabší 3. Moje reakce celou dobu přeskakovaly mezi "UHHH WHAT" a "LOL". Tvůrci okopírovali svoje oblíbené pasáže z jiných filmů, slepili je k sobě, plácli na to hodně CGI, odškrtali si ze seznamu superhrdinské položky jako zničit jedno menší město, zachránit dítě, pozabíjet spoustu CGI potvor, utrousit pár suchých hlášek atd., zkrátka originálního na tom nebylo absolutně nic. Což neznamená, že bych se nebavila... ale snaha dotáhnout se na Marvel pořád nějak nevyšla. ()

bk81

Nejlepší film od DC v éře soupeřící s Marvelem (tj.až po Temném rytíři či Watchmen), i když na jeho nejlepší kousky to stále nemá. Je to opravdu takový mix filmů typu Avatar a Star Wars pod vodou, ale bohužel právě tím, že už to tu takto víckrát bylo víc s hodnocením nepůjdu. Každopádně dobré to bylo. ()

Nivenx

Totální námrd. Krásné prostředí, výprava, akční scény se chrlí každou chvíli a zkrátka celkově šlo o parádní zážitek! Kde si Wan nebere žádné servítky a chrlí to na diváka horem dolem. Pokud budou další filmy od DC univerza tímto směrem tak jen tak dále. // Viděl v kině: 90% ()

SeanLSD

Parádna rozprávka so všetkým, čo k tomu patrí, ktorú v mojich očiach zhadzuje len to technokratické nadšenie, ktoré zakrýva skutočnú mágiu. NIekedy je to na udalosti, ktoré sa tam dejú, odľahčené až moc, ale polovičný Atlanťan je spolu s olympskou princeznou pre mňa to najlepšie, čo vzniklo vo svete sfilmovaného komiksu - a teraz som už len zvedavý, ako ich pestrofarebné svety chcú zladiť s temným batmanovským vyznením v LIGE SPRAVODLIVOSTI. ()

alchac

A na topole podle skal se alcháč z toho pogrcal. Než vodníka od ťamana, lepší si pustit Conana. S Arnoledm. No prostě, asi takhle nějak by to vypadalo, kdyby Erben s Howardem zkonzumovali mísu zkažených ústřic a následně něco společně vytlačili… Ale ať teda nežeru, tak jedna za ty hezké podmořské barvičky a potvory a druhá za Eliase s Ivanem Dragem a Kidmankou. ()

Deyw

hodne naslapana podivana..krasnej vizual uchcal sem se..krasna kamera wan je proste borec..celkove to uteklo jako svine a bavil sem se..momoa je proste aquaman! ()

Sharlay odpad!

Zachraňte Willyho Ryana! A když už jste nafetovaní a dostali jste na to 160 mega, zachraňte i DiCapria, jak ho ta štětka nechala utopit, místo toho aby se na těch dřevěnejch dveřích střídali nebo aby se na ty dveře každej vyhoupnul z opačný strany a nepřevrhávalo se to. Húúú, the bitch from Eyes Wide Shut, ale je jí fifty — No problem, motherfucker, ze 160 mega něco lupnem těm majstrům, co teď omlazujou De Nira, oboje bude za stejnou cenu, protože ani u jednoho nemusíš deageovat kozy. "Hééééj, vypnuli internet, facebook a instáč hážou DC, co teď? Mám na flashce Aquamana. Pustim to. [...] — DC? Don't Care? Doesn't Count? Disorderly Conduct? Dead Center? Don Corleone? — Hej, jseš v pohodě? Teď jsi vypadal, jako bys měl mrtvici. — "Aahhhh, ughhh... Sračquaman... brééééjnzz... — Vole, na to že jsme pustili jsme prvních jen prvních pět minut, nevypadáš pět úplně v minut prvních nevypadáš v pohoděěěěěěě... [retardation not complete yet, insert another coin]" ()

Sabrewulf odpad!

Přeplácané, překolorizované, hnusné, smradlavé digitální hovno. Jestli jsem u Emmerichovy Bitvy u Midway psal, že se tam rezignovalo na jakoukoliv filmařinu, tak tady se na to Wan maximálně vysral. Režisér, který i když točil čím dál víc trapnější duchařiny, pořád dělal film jako nějaké řemeslo, pracoval se scénářem herci, stavěl na nějaké dramaturgii. Tady degradoval sám sebe tím, že na sebe nechá stříkat digitální chcánky, válí se v CGI sračkách a nadšeně do nich plácá rukama jak děcko v bazénu. Kurva, tam už není snad nic reálného, stovky blbečků sedí u kompů a KURVÍ filmařské řemeslo, zatímco Wan na ně čumí zabalený v green screen dece a masturbuje u toho. Kde jsou ty časy, kdy mě Drtivý dopad pomalu a polehoučku připravoval na obří vlnu, kterou jsem si jako divák užil, zatímco tady je obří vlna hned ze začátku včetně scén, které by dřív blockbusterům stačily jako finále. Tady do diváků Wan hustí na sílu hovno za hovnem hned od začátku po celou dobu stopáže, až vám to leze i ušima, což ve finále vrcholí výbuchem smradlavého nevkusu na všech filmařských postech. Fakt už jsem tím přejezený a hlavně z toho unavený. Herci se nemusí během akce nijak namáhat, většinu času totiž visí na lanech jak šulíni, obklopení zasraným OKATÝM GREENEM případně jsou nahrazeni digitálníma paňácema úplně. Aby to nebylo málo, tak Wan vykrádá, kde se dá. Obří vlnu, co pošle velkou loď na souš, jsme viděli ve 2012, bitku jeden proti přesile na jednom záběru v Bitvě u Thermopyl či Kingsmanech, pohyb kamery synchronizovaný s chvaty v Rychle a zběsile 7, prorážení zdí na jednom záběru v X-Men: Poslední vzdor, potenciální útočníky, ze kterých se vyklubou fanoušci v Sázce na smrt atd. atd. Trapas. Před celou debilitou tohoto zvratku mě měly varovat už první minuty, kdy chlap nese v náručí Nicole Kidman, která i když je v bezvědomí, furt drží v ruce trojzubec. Do prdele, když koukám na finále Avataru - tam i když útočí hromada jezdců na koních nebo celá eskadra Banshee vs letka záporáků, všude to vybuchuje, střílí se a přes to všechno je to krásně přehledné, střihy mají sůj řád a většina záběrů (akčních!!!) jde bez problémů použít jako plocha na počítač. Storyboardy tam musely fungovat v celé své kráse. Tato čurákovina při finále neviděla storyboard ani z rychlíku - udžž udžžž tisíc fialových medůz, kamera zmateně oblétá kolem, ubbžžž bchhh, tisíc zelených mořských koníků, bžžchh, výbuchy gjigfgioj, kamera zmateně prolétává mezi tisíc řžižjtrk, buchhh, vgjrthgtuigv, HROMADA HOVEN, přehazuju na jiný program. Říkám si, nebuď srab, to dáš, zkus tam najít aspoň nějaké drobné pozitivum, tak přepínám zpátky: uddžžbchch milion světýlek, motion blur nicnevidím kurvatisíc růžovýchkrabů, užbnbbžnžn kamera v prdeli brnjertrhuužhzjn, všichni v sobě, nevím co je co - PIČÁRNA po 20ti sekundách přepínám znovu a definitivně, protože bych se KURVA ZEBLIL!!! Nejhnusnější digitální bordel, jaký jsem ve svém životě spatřil a jak by řekl jeden muzikant: Neznám jiný výraz, než že to je celé osrané hovnami. Kdyby mělo CSFD speciálního žolíka v podobě hodnocení ULTRAodpad, který by šel udělit dejme tomu jen 10ti filmům, tohle je žhavý kandidát. HNUS!!!! P.S: Casting je brutálně mimo, dobrá polovina herců sem zoufale nepasovala (Dafoe, Kidman, Lundgren, Wilson...). () (méně) (více)

Radiq

Na to, že hlavní postava je taková trochu akčnější a svalnatější Malá mořská víla, se na to dívá docela dobře. Kde jsou ty časy, kdy digitální bývaly maximálně tak hodinky? Tady je digitální skoro všechno. Neříkám, že škaredě - ten podmořský svět, i když je tak svítivý a mnohobarevný, se relativně povedl. Horší je to s některými akčními pasážemi, kdy jsou viditelné nesmyslné fyzikální pohyby, ale na to jsme si nezvykli už v předchozích DCEU filmech. Taky ty velkolepé destrukce jsou blockbusterově přehnané (to píšu snad ke každému filmu z tohoto univerza). Jason Momoa je pro roli naprosto ideální a dokonce se mu povedlo i několik solidních hlášek k zasmání. Ostatní herectvo taky není k zahození. Překvapil Dolph Lundgren, který se zrzavou kšticí a vousem vypadal jak... nevím, ale musel jsem se mu smát. Přesto, že se tady objevily naprosté blbosti, jako oheň/láva pod vodou nebo cesta do středu Země, považuji to za ten lepší průměr z tohoto univerza. ()

Triple H

Pre mňa subjektívne takmer nehodnotiteľná vec, ktorú asi musím vidieť znova - Wan je buď blázon alebo génius. Absolútne nechápem o čo WB a DC ide - Snydera vyrazili, ale Aquaman je tak neuveriteľne ťažkotonážny a prepálený, že aj Man of Steel či Batman v Superman vedľa neho vyzerajú relatívne striedmo. Snyderovitejší než sám Snyder. Wan sa vykašľal na akýkoľvek nadhľad či umiernenosť spôsobom, ktorý zatieňuje asi aj Michaela Baya a to už je čo povedať. Netlačí pedál na podlahu, on ho do nej zadupáva, od začiatku do konca. Absentujú tichšie momenty, gradácia, snaha vyvažovať tempo - len jedna opulentná, megalomanská scéna za druhou (každá štylizovaná ako epické osudové finále), permanentne burácajúca hudba, málo humoru (a aj ten nefunguje - zasmial som sa len raz), dialógy často otrasné, prepálená stopáž. Na jednu stranu priznaná hovadina, ale na druhú sa film tvári tak vážne a osudovo, že nemám šajn či Wan chcel byť nad vecou alebo nie. Dizajn fikčného sveta rezignuje na dnes už zaužívanú snahu komiks sciviľňovať a ide na to úplne naopak - absurdnosti nekrotí, ale naopak zdôrazňuje, hrdo stavia na obdiv, bez kompromisov. Úplná mimóza, infantilnosť na kvadrát, pri ktorej nemá význam riešiť logiku ani okrajovo (aj v rámci nastavených pravidiel občas slušne pokrivkáva). Herci bohužiaľ veľmi nepomáhajú - Momoa a Amber Heard sú sošní, fešácki, ale nemajú chémiu, hrajú pomerne slabo (čo ale môže byť aj zlým režijným vedením - Momoa mi v Justice League prišiel fajn). Film sa teda na ich spoločné momenty či charizmu nespolieha a ako keby sa skôr snažil maskovať hercov luxusným vizuálom. Ten je svojou kvalitou pomerne neuveriteľný, film je vizuálne obžerstvo najväčšieho kalibru. Niečo takto trikovo obrovské a nabušené som ešte asi ani nevidel (možno Avatar?). Normálne nechápem, že rozpočet bol "len" 160-200 miliónov (vyzerá tak na 400). 3D a IMAX jednoznačné plus, takéto niečo sa naozaj len tak nevidí. Bohužiaľ, nádherný a drahý obal, pod ktorým je prázdno všetko neutiahne. Ak je novým cieľom WB a DC byť ešte rozmáchlejší, infantilnejší, rozprávkovejší a farebnejší než Marvel, misia úspešne splnená. Hodnotenie pro forma, Aquaman je v rámci novodobej éry komiksákov v podstate nový level a to ako bude prijatý zrejme ovplyvní čo príde po ňom. ()

miguel_111

Pekne a efektívne natočená popkornovka s pôsobivým podmorským vizuálom, ktorý je využitý na maximum. Je to vkusné, vtipné a po celý film sa stále niečo deje takže sa človek vôbec nenudí po celú stopáž. S Jasonom Manoom som nadmieru spokojný je to sympaťák a celkom dobre hláškuje,James Wan opäť ukazuje, že je neskutočný talent a to nie len na hororovom poli a ani v iných žánroch sa nestratí. Návštevu kina určite neľutujem, ale popravde mohlo to byť aj o čosi kratšie, ale ináč nadmieru spokojný. Pre mňa 80 %. ()

Sell

Ano, je to lepšie než doterajšie filmy od DC a to najmä Jasonovi M. ktorý tejto postave dodáva charizmu a bez neho by to bolo myslím aj trošku nudné. Ale Wonder Woman ma bavila o niečo viac. Každopádne na pokračovanie určite zájdem tiež. ()

chelseaman22

Aquaman je zjevením, které má naprosto odlišný šmrnc, než tvorba od studia MARVEL. Když pominu to, že už od začátku je zcela jasné, kam to Aquaman dotáhne a koho při tom přefikne, žasnu nad tím, jak spektakulární vizuál se CGI designerům povedlo vytvořit. Film je díky vizuálu takovým podmořským Avatarem, který nechcete, aby skončil. Nikdy bych byl býval neřekl, že DC Comics dokáží vyprodukovat něco, co bude mít skutečně smysl. Inu, radost pohledět (hlavně na Aquamanovu rusovlasou družku)! 88% Celosvětový příjem k 5. 2. 2019: $1,107,822,378, což je 5,54 násobek rozpočtu ()

ing.Frosty

Aquaman už není trubka. Nejlepší komiks ze stáje DC od Temného rytíře, nejvelkolepější film od Avatara a nejepičtější filmový polibek ever. Opravdu velmi mě potěšili akční scény. Wan kašle na současný trend rychlých a zběsilých střihů a kamera místo toho krouží okolo hrdinů a přes celé scenérie v jednom táhlém záběru. Ač je film opravdu hodně přeplácaný a vykrádá Avatara, Hvězdné války, Godzillu / Pacific rim a snad každý film o honbě za pokladem na který si lze vzpomenout, Wan nezvládá nudit a hází na plátno jednu atrakci za druhou v precizní technické kvalitně a zvládá ohromovat každou vteřinu, že ani nestíháte postřehnout, že Momoa ani Amber nejsou kdovíjaký herci. Než začnou dialogy působit směšně, hned se maže na další horskou dráhu. Hodně tím pádem záleží, co filmu dokážete odpustit a jak flexibilně jste schopný se naladit na jeho vlnu. U mé drahé polovičky se tak s podobným pochopením nesetkal a film komentovala slovy "Ještě jednou mě donutíš koukat na takovou píčovinu, tak se stěhuješ." a docela ten pohled chápu :-). ()

Motinski

Po prešlape akým bolo Justice League beriem Aquamana ako mierne napravenie reputácie. DC vs. Marvel vyhráva Marvel s veľkým náskokom (momentálne) a myslim že to už Warneri trochu pochopili a začali robiť filmy čo nemusia byť nutne previazané ako celok. Nejde síce o nič výnimočne ale aspoň to rýchlo odsypalo, Momoa bol fajn, na Amber sa dobre pozerá a záporak ma tiež celkom prekvapil. Scény odohrávajúce sa pod vodou pripomenuli Star Wars prequeli, scény na pevnine občas Indyho. Na jedno pozretie okej, ale nemôžete čakať nič svetaborné. Na to že sa James Wan točí hlavne okolo hororov, tak celkom dobre zvládol aj nenáročnú komerčnú zábavu. ()

filmmovier

I Aquaman se povedl. Vizuál je náramně povedený, Momoa je cool a James Wan jede jistoty a vychází mu to. Obsazení je super, příběh mixuje super akci a vtip, tak jak to má být, Amber Heard je náramně sexy, scéna z příkopa je něco, co se hororu blíží víc, než hororový film a neskutečně to uteklo. Postavy jsou úplně všechny zajímavé a skvěle napsané. Ty sólovky jim fakt jdou a tahle je po Wonder Woman ta nejlepší. Aquaman je dobrá postava jen když má vousy a když ho hraje Jason Momoa. Tady je obojí. Výborný film. ()

UhLee

(7/10). Musím říct, že se na to úžasně koukalo. Po vizuální stránce je to bez chyby. Líbilo se mi, že to bylo něco, co tu ještě nebylo. Marvel dělá pořád samá pokračování, což je taky moc hezké, ale kouknout se na origin Aquamana taky neuškodí. Ještě když zde vidíte Amber v uplém kostýmu a Khala Droga, který mi do té role i sedl a byl občas i vtipný. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů