Sherlock

Krimi / Mysteriózní / Drama
Velká Británie, (2010–2017), 17 h 51 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Série(4) / Epizody(12)

BOURQUE

Nové, moderné a parádne dobre vypracované dialógy. O hereckých výkonov sa dá hovoriť len v najväčších superlatívach. Klobúk dolu!!!! Aktuálnou seriálovou dvojicou (No. 1) je Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) a Martin Freeman (Dr. John Watson). Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

chrispe

Nezapírám kvalitní zpracování ani sympatie hlavní dvojice a jejich "přicmrndåvačů", ale já u toho seriálu prostě usínám. Ráda se potom dodívám... to jo. Ale prostě mě to nikdy tak úplně nepohltí a nevtáhne do děje. Což je škoda. // 12.10.2017 začínám koukat zase od začátku a teprve teď jsem nejspíš schopná pořádně ocenit kvalitu tohoto seriálu. Dobrá kamera, hudba, super atmosféra a dva skvělí herci. Sakra... co víc si přát. ()

Nerd4Dreaming

Jiná zpracování Sherlocka Holmese jsem zatím neviděl, ale dost pochybuju že tohle někdo v mých očích jen tak překoná. Cumberbatch se pro tuhle roli snad narodil. Je to trochu ironie, že nejspíš nejlepší zfilmování slavného detektiva je zasazené do dnešní doby. Ale vlastně proč ne :) ()

Person

Napínavé, vtipné a stylové zpracování slavné knižní předlohy. Nejvíce oceňuji perfektní chemii mezi Benedictem Cumberbatchem a jeho společníkem Martinem Freemanem. Děj je většinou propracovaný do puntíku a moje hlava tak má o zábavu postaráno. ()

KNTRFKT

PROBOHA! Jak jsem se k něčemu tak úžasnýmu mohl dostat až téď? Sherlock je pro mě asi nejkomplexnější seriál, jakej jsem měl tu čest vidět. Herecké duo v podání brilantního Cumberbatche a Freemana, který za ním rozhodně moc nezaostává, funguje na chemické bázi naprosto špičkově. U některých postav jejich psychologizaci prostě nevěříte, tady bych nedokázal zpochybnit snad nikoho. Zápletky každého dílu (až na jeden trochu hluchý díl) na mě fungovaly přesně tak, jak měly a já se hned po prvnim dílu pekelně soustředil na každýho člověka kolem Sherlocka, jen abych pochytil sebemenší detail, kterej by mi pomohl k nějaký tý dedukci. První série nám v podstatě představila divácky vžitou podobu obou postav, Sherlockovské dedukce a diváka vtáhla do transu. Ve druhé sérii figuruje především naprosto dokonalý Moriarty, jehož si ten psychotik střihnul tedy s nesmírnou grácií a závěr, kdy to Holmes pošle ze střechy pěkně xichtem na chodník ve mně zanechal solidní šrám, kterej jsem skoro nerozdýchal. Nicméně přišla třetí série, která se totálně vymiká již zaběhlým tradicím a ukazuje najednou Sherlocka v úplně jiném světle. Ze sociopata se stává člověk, který nakonec je schopen milovat, sice zrovna nejde o ženu, nýbrž o muže, nicméně tahle série opravdu povedeně podtrhuje nebývalé přátelství mezi Wattsonem a Holmesem. Pro mě asi nejlepší série a zároveň nejlepší díl ze svatby. Nevim, jestli to bylo tim, že jsem na to čuměl ve tři ráno a to už mě skoro rozpláče i mňoukání koťátka (ačkoli jsem normálně drsnější než hrubá mouka) , ale svatební proslov mě teda opravdu dojal. Tenhle seriál mi hodně dal, naučil mě, jak mam padat, když mě někdo střelí do břicha, že přátelství je jedna z nejdůležitějších hodnot v lidskym životě a že paní Hudsonová je po 10 panácích celkem šukatelná babka. Jo a kdyby mi bylo 16 a jednou za měsíc jsem byl kurevsky nepříjemnej, asi bych toho benedicta zajebal do pokoje na zeď. Jo a vyloženě mě serou názory typu: "Bilo tam málo dedukcý, moc dojemní to bylo, tohle by Šerlok neřek". Idioti, je to boží, držte huby! ()

Heroine

Hrozně moc se povídá o tom, jak je kdo chytrý, jak je kdo geniální, ale nedá se pod tím skrýt, že scénáristé žádní géniové nejsou. Je to místy opravdu hloupé, místy trapňoučké, a i když mám Cumberbatche ráda, podle mně i velmi špatně obsazené. ()

montongery

Tak tohle se povedlo. Snad jedno z nejlepších ztvárnění Sherlocka Holmese a doktora Watsona vůbec. Neuvěřitelné jak tvůrci dokázali vše zasadit do dnešní doby a přitom zařídit aby vše fungovalo v duchu Conanových románů a povídek. Příběhy se od originálů moc neodklání a přitom to vše dává smysl i v úplném jiném čase. Geniální casting v čele s Benedictem Cumberbatchem, který je zde snad v životní roli. V jeho podání Sherlockovská genialita doopravdy vyráží dech. Tenhle seriál si jako jeden z mála nehraje na inteligentní, ale doopravdy inteligentní je (s výjimkou poslední série, která si už jen na to povedeně hraje). Plus ze všeho zde na diváka dýchá tradiční britskost tak jako v Conanových románech a pro kterou mám osobně slabost. Do toho chytlavá hudba a doopravdy jedinečná kamera se střihem. Doporučuji se koukat, kvůli doopravdy jedinečným hereckým výkonům, v originálním znění. ()

Hapretor

Po prvním dílu mi bylo jasné, že tohle nebude můj šálek kakaa ... Benedict je fakt dobrý herec ... jako Doktor Divný má image super ... ale tady vypadal jako kokot ... mnohem sympatičtější mi byl Freeman. Ale ten mi byl dějově volný. Humor byl také mimo mě. Napětí žádné. Najednou se ukázalo, co a kdo to dělal. A přitom to bylo blbé a absurdní. Nemám proč dál pokračovat. ()

Carthorias

Hodnoceno po pilotním díle: Výborný restart Sherlocka, zasazený do současnosti, což mu ovšem neubírá nic z onoho deduktivního až vědeckého způsobu vyprávění, známého z knih. Nnarozdíl od kriminálek (dalších forensic science shows) se neubírá směrem vedlejších zápletek protagonistů, ale drží se pečlivě hlavní kostry příběhu. Příběh je lehce tajemný a sherlockovského vysvětlování je tady tolik, že by to snad objasnilo i hlavní zápletku Lostu. A jako třešnička na dortu jsou herecké výkony obou hlavních protagonistů, přičemž nebýti Jude Law (který Watsona zahrál na Oscara), tak by Martin Freeman snesl hodnocení jako nejlepší Dr. Watson všech dob. ()

Skleni

ako silne som rozmýšľal nad piatimi hviezdičkami, ale nakoniec pre miernu nesympatickosť niektorých postáv, pre britský dialekt a trochu akoby televíznu kulisáž som dal 83%. možno sú to iba zanedbateľné maličkosti oproti hereckým výkonom, skvelým príbehom a scenárom, ale proste mne to strašne vadilo. ()

LojZza

Slavny Sherlock Holmes se presunul do soucasnosti a pracuje jako policejni konzultant. Tahle latka se proste nedala zpracovat lip. Asocialni a enigmaticky charismaticky Sherlock, jeho dobry pritel a partner vojensky lekar Dr. Watson a v neposledni rade arcilotr Profesor Moriarty (ten je tak genialne uchylny az mne to dohani k slzam). Holmes a Watson se prohani po ulicich Londyna a pomoci vnimavosti a dedukce resi zdanlive neresitelne vrazdy. (Sam ziju kousek od Londyna, takze mne zabery na znama mista potesi.) Mistrovsky odvedene dilo co se tyce scenare, rezie a i hercu. Vazeni, tenhle serial na mem osobnim zebricku porazi i takove vahy jako Dextera. Nemuzu se dockat dalsi sezony. britove by si meli uvedomit ze existuji vyssi cisla nez 6 a 3. //Druha serie je naprosto uzasna a s prehledem prekonava vybornou prvni. Hlavne monumentalni finale, nabite emocemi. ()

foundation

Nova spickova vecicka sa ku nam dostala z Velkej Britanie a ma meno Sherlock. Naozaj je to nadhera a ciste potesenie sledovat ze sa okrem Christophera Nolana najdu ludia ktori si daju zalezat na tom aby 80 percent dialogov vo filme neboli len stupidne hovadiny ktore maju sluzit ako vaticka medzi par akcnymi momentami. Perfektny scenar, miestami az genialne dialogy ktore sem tam klesnu avsak nanajvys do oblasti ktoru by som nazval vysoko nadpriemernou. Vyborny vyber miest na ktorych sa natacalo takze aj ked je Sherlock preneseny do nasej doby ostala mu atmosfera ktora sa velmi podoba povodnemu Holmesovi. Priznavam ze prvych par minut som mal velky problem najst akesi sympatie ku hlavnemu hrdinovi pretoze Benedict Cumberbatch mi bol prvych par zaberov strasne nesympaticky clovek. Ako to slo dalej vsetko to vyprchalo a uz po nejakych prvych 30 minutach som ho zacal pokladat za absolutne genialnu volbu na tuto ulohu. Skratka ako som to uz niekde pocul zrejme tu mame noveho Housa. Martin Freeman mi naopak nerobil ziadne problemy a hned od zaciatku ukazal ze Dr. Watson mu padne ako uliaty. Tlieskam a naozaj sa tesim na dalsie diely. Dufam len ze kvalita ostane pretoze toto je zatial miniseria ktora sice este vela co ponuknut ale v tomto pripade to rozhodne netreba prepalit s poctom dielov. Modlime sa aby sme si na nove diely pockali co najdhlsie ak by to malo za nasledok taku kvalitu akou sa mozu pochvalit prve tri. Ale osobne by som bol za to aby sa z toho nesnazili urobit viac ako 10-12 dielov pretoze by sa mohlo stat ze aj s dobrym scenarom uz by sa cela ta schema akou je to natocene mohla zacat opakovat a postupne aj trochu nudit. 12 dielov- idealny pocet na spickovu miniseriu ktora by skoncila tak ako zacala. Na vrchole. Na zaver jeden SPOILER SPOILER SPOILER. Myslite si ze v poslednych minutach tretieho dielu sa Sherlock naozaj stretol s Moriartym osobne? I dont think so. :D KONIEC ()

cogi

Hlavního protagonistu nejde než si zamilovat ... arogantní, sebestředný .. skvěle vystihuje svoji postavu, nechápu kde toho herce vzali, ale je prostě úžasný, lepšího sherlocka si nedokážu představit ()

Torgal

Jednoducho brilantné. Neveril som že Sherlock Holmes môže byť tak efektne a efektívne prenesený do 21. storočia, ale tento seriál ma presvedčil, že táto téma má oveľa väčší potenciál ako nám ukázal Guy Ritchie so svojím filmom. A na ploche minisérie funguje dokonale. Obsadenie bezo zvyšku vynikajúce (hoci Moriartiho som si predstavoval "trošku" inak), skvelá moderná réžia ale v prvom rade zaujímavé prípady. Jedinou vecou čo ma naštvala bolo to, že po troch parádnych dieloch sa séria zakončila nehoráznym cliffhangerom a ostalo mi len nekonečné čakanie na sériu novú (dúfam že sa dočkám). Update po druhej sérii: Pôvodné jednoslovné hodnotenie "brilantné" rozširujem o "geniálne". Seriál nestratil vôbec nič zo svojich kladov, naopak vysoko nastavenú latku dokonca prekonal. 9+/10 Update po štvrtej sérii: Bohužiaľ sa Moffat v posledných dvoch sériách začal príliš opájať sám sebou a v snahe o čoraz šokujúcejšie a originálnejšie postupy utopil zrozumiteľnosť a aj charaktery. K tomu ešte neustále návraty mŕtvych postáv a neuveriteľné zjavenia príbuzných. Ak je toto koniec seriálu, rozhodne za sebou zanechal pachuť sklamania. Piatu hviezdu ale zatiaľ odpárať nechcem. 9-/10 ()

Tomo

Asi takhle by mělo vypadat moderní pojetí Sherlocka Holmese, Guy Ritchie se může jít zahrabat. Pátou hvězdičku si nechám za "slabší" konec a hlavního záporáka, který mi nesedl.. ()

kuces

Opravdu vydařený projekt. Klidně z toho mohli udělat filmy a nevadilo by mi to. Na světě je tolik s..ček, ale toto by bylo fajn i v kině. Velice děkuji tvůrcům, kteří mají nápady jenž pobaví a hlavně nenudí. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

29.11.2018

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

Febiofest má letos Deneuve i stan na Václaváku

11.03.2018

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017