You're Next

• Velká Británie You're Next

Silas

Od úvodních minut skvělé natočené a napínavé. Když se ukáže, kdo a proč, zabředne film do průměru jinde viděného. Poslední třetina je ovšem velká zábava, takže why the fuck not? ()

Cappuccino

Dobrá vyvražďovačka, ale po tunajšom hodnotení som po pravde očakával menej klišé a viac originality. Plot twist filmu ma navyše absolútne neprekvapil, ba naopak, dlhší čas som ho očakával. ()

S.Quentin QUALE

Tak You're Next po nemastné-neslané The Purge vyloženě potěšil. Musím uznat, že tohle je jeden z nejlepších slasherů, které jsem za poslední dobu viděl. Umocňuje ho nakřížení s home invasion, které se ale ve výsledku ukáže jako ne až tak znepokojivé (ve srovnání například s komorními The Strangers), za to má ale skvělý drive a perfektní krvavé lázně, při nichž krev valí vodotryskem jako z páčidlem otevřenýho čela. Herecké osazenstvo není nic moc, ale na to sere pes, bavil jsem se opravdu skvěle. Hudební podklad mně místy přišel kapku rozhádaný, protože se ve filmu střídá jakýsi oldschool sound s moderními zvuky, ale atmosférický účel plní obě složky v pohodě, takže celkově jo, překvápko na světě. 90% ()

Chlupis

Málokterý film ustojí ohromný hype tak suvérenně. Pro mě regulérní instant classic v subžánru klasických 80s slasherů, na kterém je nejlepší, že se místy nebere vůbec vážně. Za $1M dolarů z toho nešlo vytřískat víc. ()

misterz

Príbeh o tom, ako skupinka zabijáckych vagabundov vtrhne do rodinného sídla s cieľom všetkých rozsekať na cucky. Nerátajú však s tým, že sa tam nachádza aj šťúple žieňa - Kulihrášok, ktorý im skríži plány a všetkých rad radom po jednom likviduje. Kulihráškov vražedný výkon je porovnateľný so Stevenom Seagalom a Chuckom Norrisom dohromady. A možno aj oni by dostali na prdel. Skáče sem a tam, vyrába rôzne nástrahy a vagabundi majú plné gate, ale to ich samozrejme nezachráni. Pravdou však je, že v rámci tohto hororového žánru je to to najlepšie čo som za veľmi dlhý čas videl, takže spokojnosť. 80/100 ()

pornogrind

Dobrá vybíjená,ale čekal jsem víc.Atmosféra tísnivá,krve v celku taky dost,vraždy nenápadité a gore scény většinou mimo kameru.Každopádně jeden z těch lepších kouskůa pro fanoušky hororů povinnost.You're Next ()

kingik

V domě s (Leo) Beránkem. Brutalitu Wingardova home invasion divák pravděpodobně ustojí, horší to bude mít s naivně amatérským chováním postav, vyhráno bude mít jedině, když objeví ironický odkaz tvůrců. Tedy hledej, šmudlo! Film je rozdělen do tří fází. V první se seznamujeme s početným potomstvem zámožných rodičů a jejich píchačkami a píchači, o jejichž domě se nedá prohlásit, že by byl přímo reprezentativní. Druhá fáze obsahuje konfrontaci s útočníky, pozabíjení čelních představitelů rodiny, výhodou je, že divák nezná přesný počet agresorů, dobereme se i zjištění, že v domě nejsou střelné zbraně, ostatně i násilníci užívají jen kuše a mačety, a mobilní telefony mohou lézt akorát tak na nervy, případně být na okrasu, ale rozhodně se s nimi nedá přivolat pomoc zvenčí. Ve třetí fázi se dobereme pointy, kdo kope s útočníky a zůstává s nimi na hrotu. A i tomu nejblbějšímu divákovi dojde, že žádný drsný film se neobejde bez statečné, nebojácné a šikovné dívky Mekgajverky. Finální střet, pár překvapení a opona padá. Na filmu zamrzí, že vedle toho, že není moc extra zručně natočený, je mnohdy i nechtěně směšný. Tohle negativum se až do konce filmu neodbourá. Od poloviny už postavy nepůsobí tak divně nablble, nepříznivý dojem téměř opadne, ale opětně se připomene v sekvencích, kdy se postavy při umírání tváří tak legračně, že jen těžko se dá zadržet smích. Moc k nim ani nelze přilnout. Veteránka Barbara Crampton leze na nervy v každém filmu, ve kterém se tahle rezeda zjeví. Její daleko mladší kolegyně vzbudí větší rozruch a tlak na péru, jmenovitě Britka Wendy Glenn, Amy Seimetz a hlavní hrdinka Sharni Vinson. Mužské party celkem obstojné, zajímavě obsazený známý hororový režisér Ti West se ke vší smůle zdrží jen pár minut, než to koupí šípem do čela. Film střídá zajímavé, občas i inovativní sekvence v rámci žánru, současně je však zahlcen nepříjemným amatérským přístupem, který dojem kazí, a neústrojnými zpomalenými záběry, které měly podtrhnout stěžejní ráz scény, což ani trochu nefungovalo. S brutalitou se nešetří, není úplně top kvalitní, ale v rámci možností úplně trapná nebyla. Adam Wingard se během filmu postupně režijně zlepšoval a s divákem měl záludný plán. Ve filmu ukryl řadu ironizujících odkazů, které ne každý odhalí, ale jeho režijní vyznění nebylo natolik silné a zdatné, aby divák tak úplně pochopil, co po něm režisér žádá a jaký byl jeho záměr. Divák až v závěru pochopí, že si z něj režisér zřejmě rád utahoval. No jo, jenže během filmu to však nejednou vypadalo, že amatérství a rozpačitost má navrch. Rozporuplný snímek. 60% ()

Kudly4

Tohle bylo pro mě jedno z těch největších očekávání z roku 2013. Začátek velice slibnej, ale pak to začalo jít tak nějak do kopru. Hlavně kvůli demenci postav -  maminka jde odpočívat ? WTF ? .. foťák. Nenáročný divák přidá nějakou tu hvězdu navíc, ostatní pošlou tenhle film do hajzlu a výjimečně je chápu. Hvězda navíc, díky Sharni Vinson, maskám a hudbě. Co se týká Gore, tak v celku dobré, ale scéna s mixérem byla trapná. Čekal jsem 5* nášup, takže pro mě maličko zklamání. ()

Frajer42

Odpad to nebude za pěkný song, který několikrát zazní a za záverečných asi 15 minut, kdy se konečně něco dělo. Jinak se jedná o naprosto céčkovou sračku. Bez nápadu, bez hrůzostrašnosti a absolutně bez herců a hereček. Skupinu tak otravných lidí jsem dlouho neviděl. Nechce se mi věřit, že jsme vážně viděli stejný film. Naprosto mi uniká, jak se někdo po zhlédnutí takové kokotinky může jít bát vyčůrat. S hororem se film nepotkal ani vzdáleně. Vraždí zde několik důchodců v maskách zvířat a 2 potenciální dědicové rodinného majetku. Atmosféra nulová. Efekty otřesné. 1* ()

MikeCool

Očekávání bylo veliké a bohužel to pro mne nedopadlo, tak jsem očekával. Začátek se zdál slibný, mělo to docela svižný nádech, ale zhruba v polovině filmu to sklouzlo do poněkud nudnějších vod. Myslel jsem si, že hororový subžánr slasher skloubený s home invasion přinese hororu nějaký nový rozměr, jak už se po premiéře na torontském festivalu pravilo, ale nic zvláštního se nekoná, v tomhle směru se mi daleko více líbila Očista (The Purge). Nicméně pochválit bych mohl kvalitní hudbu, chvílemi dobrou atmosféru a příjemný, nenucený černý humor, viz. - Kdo je nejrychlejší běžec? Kdo? - Já, ale mám šíp zabodnutej v zádech! ()

Kothy

Po dlouhé době konečně pořádná vyvražďovačka s dobrou atmosférou. Už od začátku jsem tam tušil nějakou zradu. Některé postavy ovšem porušují základní hororová pravidla. Hlavní hrdinka je hodně sympatická. Ty pasti se mi fakt líbily. A nápady s foťákem a mixérem mě taky překvapily. Pěkně je tam vykosila. :) ()

dex2man

Rodinná jatka s velmi otřelou pointou, zato hravým černohumorným nádechem (bubák pod postelí, píchačka se šroubováky, mixér), jednou rambo girl a otravným songem, který si nakonec raději stáhnete, než abyste si to pořád broukali ve sprše. ()

DwayneJohnson

Překvapivě dobré. I pro mě, jako ne nějakého extra znalce hororů rozhodně překvapení. Není to tak přehnaně hloupé, jako třeba Plivu na váš hrob (myslím hlavně dvojku), má to tempo, říz a spád a hlavně se tu vyskytne i nějaký motiv a vysvětlení, což bych rozhodně kvitoval s povděkem. Akce je jasná, jen těch herců nějak moc rychle ubývá... V mém případě se utěšuju jenom tím, že nemám tak rozvětvenou rodinu a do výročí 35 let svatby mi ještě celkem hodně let chybí. Takže budu dnes spát v klidu. Se sekerou pod postelí. Pro jistotu.... ()

Campbell

Tak špatné to nebylo. Natočené to bylo parádně a tak dlouho mě žádnej film mě nenapnul a masky hlavních hajzlů jsou sice laciné ale parádně dokážou nahnat strach. I atmosféra sem tam ujde. Ale celkově mi film přišel děsně pitomej. Třeba už jen zabití tý ženský která chce vyběhnout ze dveří.... No to jsem si řekl jenom "WTF". To jako vrahové čekaly že vyběhne ženská ze dveří tak tam daj drát přesně ve výšce jejího krku? A takovejhlech pitomostí je tu daleko více. Naneštěstí film má celkem uspokojivý bodycount. A gore je slušné ale i tak nemůžu dát více než 3*. Ale bavil jsem se to ne že ne. ()

PetrPan

Povedená krvavá jízda, která hororovému fanouškovi připomene, že sekera vydá za dva oživlé Munchovy Výkřiky. Přímočarý příběh opentlený ne tak blbou krasotinkou Sharni Winson dospěje do špičkového černohumorného finále a přesně tuhle filozofii mám rád: Jsem krvavej, jsem drsnej, ale mrk, mrk neberte mě vážně bumrdlíci. ()

SeBig

Nemohl jsem se dočkat této vyvraždovačky a dostal jsem takřka to co jsem chtěl. Krvavou, parádní vyvraždovačku, žádná nuda film se rozjede hned od začátku, hl. postavy celkem fajn a záporáci se zdáli drsní, ale nakonec si je ta holka z který se stal terminátor podala. ,,why fucking not?!" ()

korbitch22

Dost možná nejlepší Home Invasion/Slasher který jsem vůbec kdy viděl a dost možná vlastně jediný, který mě opravdu bavil a proto ho hned z fleku nadhodnotím na plnou palbu.Ani si neumíte představit, jak jsem se spokojeně usmíval, že konečně vidím pořádně hutnou vykosovačku, kde každá postava nemá IQ bublajícího bláta, zabiják není nesmrtelný a nedotknutelný jako Walker Texas Ranger a celé to neskončí totálně imbecilně, ano tohle všechno v You're Next díky bohu není.Jistě, scénář místy prostě pokulhává a to hlavně v motivaci některých postav, předvídatelný to bylo jako ta nejsložitější epizoda Kobry 11 a občas to bylo zase hodně naivní, hlavně v tý pasáži, kdy nechají v klidu nahoře jednu z manželek poté, co matku vrah pod postelí rozsekl mačetou jako řezník čtvrtku prasete v Bille a oni jdou dolů a vůbec je netankuje, že tam ten filuta nejspíš ještě asi někde bude, na druhou stránku je to snad první slasher, kde je ten šok postav z brutálního masakru kolem vyobrazený paralizováním a přirozenými chybami ve stresu a né idiocismem scénáristy, který napíše postavám tak debilní myšlení, jen aby vrah měl co nejvíc komparzistů k porcování.Regulérně jsem se zabouchnul do Sharni Vinson!Konečne postava, co někde v koutku tiše nepláče a kurefsky kosí jednoho zmrda za druhym, to bylo prostě skvělý a konečně udělal někdo hlavní hrdinku, která má větší koule než banda vopičáků v latexovej maskách.Pointa mě došla dost dřív, než nám chtěl pan režisér ukázat, ale úplnej finiš jsem nečekal, to bylo překvapení a ta sekera se měla podle mě zaseknout to úplně jiné postavy, takže aspoň jeden scénáristický zvrat, který už sem nečekal.Bylo to brutální, nekompromisní, atmosferický a hlavní hrdinka je šukatelnější verze Ramba a já se po skončení filmu slastně usmíval a to se mi u home invasion/slasheru ještě nikdy nestalo, takže 90%. ()

VenDulin85

Tady by se dalo stručně říct "S čím kdo zachází, tím také schází.." a bylo by obsaženo vše. Je pravda, že ze začátku jsem se zabývala takovými drobnostmi jako- opravdu by tahle rána dala vzniku takovému cákanci apod., ale to mě rychle přešlo, protože tady nejsme Kriminálka Miami, tady jsme ve filmu zaklep bačkorama a neotravuj.. Celkově by se to dalo shrnout jako lehce podprůměrný veselejší horor, nic, co by vyčnívalo, jen některé hysterické projevy mě trochu rušily, ale co naplat, musíme tam všichni. Hlavní problém je asi v tom, že sice můžete sympatizovat s hlavní one-woman-show slečnou studentkou, ale.. věříte jí to?? Jen díky tomu, že "vyrůstala v těžkých podmínkách"? Já tedy ne. Přesto pro mě 2,5 a zaokrouhlím jako v obchodech směrem nahoru. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra