Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

pepo

Krátka verzia - Je to dobré. Choďte na to. Dlhá verzia - Avengers bohužiaľ stratili svoju tvár a z Age of Ultron sa stal zamenitľný aj keď dobrý Blockbuster ( čo zamrzí hlavne po vynikajúcom druhom Kapitánovi) .Nenudí to, stále sa niečo deje, akcia je slušná a herci už nemusia ani hrať a stačí im na plátne byť ale bohužiaľ majú až na Hawkeya a Black Widow ( ktorí konečne dostali nejaký charakter a príbeh) príliš málo priestoru resp. nepredvedú nič výnimočné. A to je hlavný problém filmu. Čaro nevideného je preč a navyše tu chýba nejaká wow scéna alebo moment, ktorých bola jednička plná. Ale aj napriek tomu...je to dobré choďte na to 7/10 ()

Tom_Lachtan

Co jsou druzí Avengers zač? Pokud to má být megalomanské završení druhé fáze, tak je to poněkud mdlé, ale jinak? Je to krystalicky čistý převod komiksů (tedy těch barevných, se vzletnými hesly a bicepsy o velikosti hlavy vorvaního novorozence), jak s tím dobrým, tak špatným, je to prostě zábavný film, ale tak nějak se ani moc nenamáhal hledat v průběhu filmu rozkroky diváctva, aby se pak následně mohl v grandiózním finále stát kulervoucím. Nic takového tu prostě není, všechno jede dobře, ale nic výborně, možná je to Vhedonem, možná tím, že žádná z postav není v popředí (tak prý že ano, že prý Hawkeye? Ne, ani náhodou), nebo tím, že na tvůrce seslala kletbu vesmírná vydra s chapadly. Příště jinak, lépe a s jasnou cestou kudy jít, potřetí by to už dost možná neprošlo. A nebo ještě jinak, odreagovávačka dobrá, ale nejdřív to znova uvidím minimálně za pět let. Howgh. ()

Xmilden

Při první projekci jsem vyloženě trpěl. Nicméně byla by velká chyba Avengers odepisovat. Dvojka se mě ve své podstatě líbí možná i více než nepřekvapivá Jednička. V prvním díle se museli pořád všichni mydlit, aby si navzájem poměřovali své pohlaví kdo je lepší. Dvojka nabízí spolupracující tým, ve kterém začínají probleskovat první spory. Hlavně tedy co se týče zrodu Visiona. Parádní je souboj Hulka s Hulkbusterem. Zajímavou postavou je v menší roli Andy Serkis. 80% ()

-bad-mad-wolf-

Banda pestrobarevných superhrdinů se vrací, aby... co vlastně? Marvel už rezignoval na budování nového příběhu a zvolil komerčně osvědčenou cestu zahušťování scénáře, v němž se najednou objevují křiklavě nečekané součástky (Hawkeyeova rodina), přehršel postav, bezuzdné expozivní bouře a čím dál temnější tón vyprávění. Je fascinující, jak dobře to všechno v kontextu šíleného světa Avengers šlape... stejně jako je fascinující, jaká je to ve skutečnosti kolosální hovadina. Nováčci budou při sledování poněkud ztraceni, neboť bez znalosti alespoň několika předchozích marvelovek nemají mnoho šancí pochopit význam všech scén/postav na plátně; nad výdělkem ovšem spláčou možná i znalci - Ultronův příběh je de facto pouhým trailerem na závěrečné kombo "Infinity Wars" a zbytek není ničím jiným, než dalším bojem proti dalšímu záporákovi, jenž má zase o něco rafinovanější metody a opět zaručeně zná cestu, jak Avengery zničit (navzdory ohranému tématu vzbouřené umělé inteligence však Ultron ≠ tradiční záporák; naopak, patrně by ustál i náročnější film). Zvraty ničím nepřekvapí - všechny bez vyjímky spočívají v tom, že se na scéně objeví nová postava a provede s aktuálním stavem akční veletoč, nebo prostě některá z těch stávajících změní názor ("ty seš zlej, s tebou já už nehraju!"). Whedon je naštěstí hračička a jak už jsem řekl, v kontextu vlastního univerza hrajou marvelovští panáci první ligu. Divák nemá čas vydechnout a v jednom kuse zírá, jakou si dal někdo práci, aby plejády vířících CGI fragmentů udržovaly skvostnou choreografii a nevypadaly blbě. Totéž platí pro ústřední hereckou eskadru, která už se svými rolemi náležitě srostla a je malá velká radost každou její tvář pozorovat. Psyché zamilované Natašky bohužel docela otravuje, Starkův "bezpečný svět" ve své zbrklosti působí mimomísně a rozpory ve skupině hrdinů jsou všeobecně příšerně nahodilé, následkem čehož jsem si v jejich průběhu pravidelně přál, aby si už zase začal někdo s někým dávat po hubě. Vážně - nevěřil jsem snaze o přesah tam, kde je třicet z dvaatřiceti postav pouhými efektními rekvizitami; známe je ze čtyř a více filmů a přesto se o nikoho ani trochu nebojíme. Navzdory povinné pointě (vítězství dobra) si nemyslím, že by to bylo úplně dobře. Obstojněji fungují jen Hulkova dilemata a nečekaně také protichůdné Ultronovy pohnutky, jejichž nevyzpytatelnost a jakási "lidská" zranitelnost může býti námětem k mnoha diskuzím. Ve výsledku se dá zážitek v kině popsat jako uspokojivý (3D funkční a přehledné), přestože jsou druzí Avengeři jedním z těch megafilmů, které netoužím vidět znovu. ()

Phobia

Takže si to shrneme: je jich strašně moc, pobíhají, skáčou, poletují, střílejí, házejí kladivem, vrhají kanálové poklopy, shazují na sebe mrakodrapy, hádají se, perou, demolují fiktivní města a do toho je moudry zahrnuje zmatená umělá impertinence, chci říct "inteligence". Na konci už toho šaškování má většina z nich plné zuby, rozejdou se, rozjedou, rozletí do různých prdelí a zanechají novou, ještě méně sympatickou squadru pro příští záchranu světa. Už bez mojí divácké účasti, tenhle natrávený mišmaš pro mě byl těsně nad hranicí snesitelnosti díky povedené vizuální stránce, několika fajn akčním scénám a pár ucházejícím vtípkům, ovšem scénář stojí za vyližkaštan. 51% ()

darkrobyk

K mému hodnocení musím hned dodat: ano, jsem nekritický comicsový šílenec, i když hloupý film podle comicsů pošlu klidně do odpadu. Avenegers 2 jsou přesně podle těch comicsů, kde se jednoduchá zápletka zamotává do třeskuté a nepřehledné akce. Já šel do kina na obrázky (jistě, uvítal bych 2D, jenže...) a těch se mi dostalo vrchovatě. Už akce v lese byla báječným rozjezdem, kde kam čert nemohl, tam nastrčil Hulka. Trochu mě zamrzelo, že se do akce více nazapojila Hydra, ale Ultron to nakonec zastal sám. V tomhle hrdinském týmu bych samozřejmě nechtěl být ani za nic - pokud nejde o záchranu světa, pak si ti namyšlenci jdou stále po krku. A což když se jim v hlavě pohrabe temná Scarlet Witch! To pak Hulk nezná ani Černou vdovu! A lítají auta, domy, vybuchují ulice....a jakmile dorazí plechová armáda, je o destrukci postaráno. Ano, kovový masakr. A k tomu jedna vtipná průpovídka za druhou korunovaná Thorovým kladivem a nestárnoucím S.Lee. Jistě, není to žádná filmová bomba, je to zábavný mainstream. A chápu, že diváci nepolíbení comicsem budou možná i znechuceni. Ale pro ně tyhle filmy stejně nejsou určeny...prvoplánově... Co však tvůrcům neodpustím, že Quicksilver nepřežil (ale oni ho daj do tý zázračný rakve, ne? doufám). A ztratil se Hulk...tak snad se vše do roku 2018 vyřeší... ()

Ampi

Po Chappiem a Ex Machina, třetí film a třetí komentář za sebou s tematikou umělé inteligence. Asi jako byla pravda, co bylo řečeno v Ex Machina, není otázkou, jestli se umělá inteligence objeví, ale kdy se objeví. Možná bych to doplnil, kde se objeví a jak se bude chovat. Úsměvným paradoxem filmu je, že Thorovo kladivo je vtipnější než některé postavy tohoto marvelovského filmu. ()

LiVentura

To jsou přesně důsledky amerického "nadnárodního" hrdinství, neuvěřitelné, snad jen akce stála za něco.. hrůza, na Avengers si nezvyknu, fuj.!!!!! :-( ()

Fiftis

Druhý diel Avengerov nemá ľahkú pozíciu. Kriticky, komerčne i divácky úspešný predchodca vyšperkoval toľkoročné úsilie priniesť všetkých superhrdinov na plátno v jednom momente, až sa stal filmovou udalosťou na roky vopred. Pokračovanie prišlo o toto kúzlo, lebo hrdinov sme si užili vo väčšej miere a prekvapiť môže inými elementmi: pridať nového záporáka, dostať sa postavám pod kožu alebo byť typicky väčším pokračovaním. Dvojka Avengerov prinášajú z každého nápadu niečo. Pokiaľ ide o akciu, každá ďalšia núka čoraz viac, či ide o návštevu Afriky, Kórey alebo veľké finále. Kinetická akcia, kedy si hrdinovia nemajú čas vydýchnuť a používajú prepravné prostriedky, je dynamická, dramatická, nápaditá, azda najlepší moment filmu. Isteže je tu veľké finále, ktoré si opäť raz odhrýzne obrovské sústo. Joss Whedon je šikovný režisér a celok si drží pohromade, myslí aj na malé detaily. Tu dá dobrý nápad do akcie, tam použije šikovný oblet kamery a má svoj štýl. Neraz zastaví akciu či spomalí rýchlosť, čo je dobre. ()

Shakers

Tento film je povedzme ako vaše obľúbené jedlo, síce vám chuti a s radosťou si ho dáte aj nabudúce, ale keď dojete mate pocit, že vám už niekedy chutilo lepšie (Avengers, Captain America: Winter Soldier). Začnime teda Whedonovými slovami. Joss povedal, že toto bude temnejšie ako jednotka. A mal pravdu, na druhú stranu nepovedal o koľko. Bohužiaľ nie zas o moc, pretože dvojka Avengers je tak narvaná postavami, novými postavami, cameami, humorom, rýchlym dejom, že zaporák Ultron, nestíha maximálne vyťažiť svoju zlobu. Síce z neho ide rešpekt, ale možno tak pre pár Avengerov. My ich tu máme viac ako pár, takže sa Ultrona nieje prečo báť. A nie je sa prečo báť ani o postavy. Síce im Wanda a Pietro Maximoffci prikúria pod kotol trošku viac ako Loki, ale aj tak to nieje ono. Whedon drží Marvelovský štýl, takže aby sa viac prikúrilo, by sa muselo viac ubrať z humoru. Ale o to tu predsa ide. Ma to byť zábava (čo každá Marvelovka snáď okrem Winter Soldiera bola), ale tieto dva prvky skratka pokope nefungujú. Nie tak ako by mali. A nie v takom množstve. Whedon dokáže ponúknuť fakt brilantne vtipné scény, v tom je fakt macher. Tak isto aj akciu zvláda (tento krát je to hromada mlátička, kde sa všetci fajn dopĺňajú). Ale ako celok to trochu drie. Joss sa snaží, ale tento film je tak prepchatý a nabalený, že sa nedokáže úplne "rozbehnúť do polohy akej by chceli" a niečo by trebalo vyhodiť, alebo lepšie povedané po-upraviť. Avengers fungujú fajn ako tým, ale niekedy je to absolútny blázninec, ktorý namiesto toho, aby prišiel s lepšou choreografiou a s lepšou kamerou, nám Joss napumpuje koňsku dávku akcie s jednotky. Každopádne je to stále fajn sranda a nájdu sa tu stále dosť dobré scény (akčný úvod nadväzujúci na druhého Captaina, zdvíhanie Thorového kladiva, nástup Ultrona, záverečný kamerový oblet hrdinov, či Nick Fury a jeho nástup s Helicarrierom). Dvojka rovnako ako jednotka opäť nadväzuje na Captainovú solovku, poteší kopec postav, drobné prepojenia, potitulková scéna. Je fajn, že sme s týmom celý čas (kedže už sa poznajú). Tak isto poteší aj viac priestoru pre postavy, ktoré nemajú solovky (Hulk, Hawkeye, Black Widow). Aspoň ja som mal ten pocit, že tu boli dlhšie na platne ako minule. Niekoho síce môže mrzieť, že je to len o deštrukcii a postavy nedostanú viac priestoru na rozvoj, ale na rozdiel od niektorých ja som to ani nečakal. Od toho predsa majú solovky. Čo dodať na záver, efekty sú fajn, hudba tiež (Tyler a Elfman sa viac opierajú o vynikajúceho Silvestriho s predošlého dielu, ako o svoje nápady, čo ale nieje na škodu). Age of Ultron síce nieje taká dokonala zábava ako minule, ale opäť je to fajn stretko s postavami, ktoré vás zas po dlhšom čase pozvali na spoločnú party. Obľúbený soundtrack: Heroes (Danny Elfman), Rise Together (Brian Tyler), It Begins (Danny Elfman), Can You Stop This Thing (Danny Elfman), The Mission (Brian Tyler), Outlook (Brian Tyler), New Avengers - Avengers- Age of Ultron (Danny Elfman). 85% - 4* ()

lamps

Myslíte si, že jsme opravdu úplně blbí?.. Samozřejmě, v mnoha případech skutečně jsme a k filmovému uspokojení nám stačí hodně málo (v mém případe třeba zelený Jim Carrey, za což se trochu stydím:), ale servírovat s rozpočtem přes sto milionů dolarů a se skupinkou snad nejpopulárnějších herců současnosti masovému publiku film fungující čistě na bázi "podnět (tedy smršť vizuálních efektů, otravných motivů o hrozbě pro celý svět a sem tam nějakého situačního humoru) - receptor (blbec, většinou po boku s přítelkyní, která je v tom nevinně, jelikož pouze ustavičně slintá nad pohledy a muskulaturou pánů Thora a Iron Mana) - efektor (proces vyprázdnění peněženky blbce na úkor filmu) - reakce (obří výdělek a natočení pokračování), to je zkrátka už neodpustitelné. Navíc s nejhloupějším záporákem a nejnudnější závěrečnou akcí v dějinách Marvelu. K dobru lze druhým Avengers připsat pouze sympatické herce, z nichž ale mnozí na úkor jejich početnosti nedostávají moc prostoru, stále dobrou úroveň humoru a jistě unikátní zapracování celého příběhu do toho nadějně rozjetého marvelovského vláčku. Až ten jednou dojede do konečné stanice, možná se i tohle dílo a jeho troška do mlýna plně docení. Do té doby se ale jedná jednoznačně o film hodný zapomnění.. ()

filmfanouch

Už to není takové jako když jsme je viděli spojit se poprvé........................... ale pořád je to perfektní práce. Ultron docela důstojně nahrazuje Lokiho, noví hrdinové nezklamou a Joss Whedon si může připsat jedny ze dvou nejlepších filmů od Marvelu které kdy vznikli. ()

Pepinec

A já tvrdím, že jo. Divák pozná, když jsou v hlavní roli prachy. V případě pokračování Avengers je skoro jedno, jestli se koukáte na plátno nebo na platební kartu. Barevná nuda, u které jsem si musel trhat chlupy v nose, abych neusnul. ()

Jhershaw

Rozhodně lepší než výsledek hokeje s Kanadou. I je to lepší, než tvrdili prvotně natěšení-zklamaní diváci. Ale nechci říkat, že "moc jsem od toho nečekal a nakonec to nebylo špatné" je kdovíjaká pochvala. Těžko říct, co všechno tomu chybělo; dost možná že už to není "poprvé". Čekal bych více špičkování, i když semtam fór potěší. Čekal bych zajímavější akci, i když Hulkbuster potěšil. Naopak úvodní scéna "na jeden záběr" je až moc digitální. I ten Ultron byl dobrý, tedy kvůli hlasu, ale Loki je nepřekonatelný. 7/10 ()

JohnnyD

Na prvý pohľad je všetko v najlepšom poriadku. Príbeh, postavy, motivácie. No len na prvý pohľad. Po prvé strašne vidieť, že z toho filmu bolo vystrihnutých aspoň 40 minút, ale mám dojem, že ani na papieri to nedávalo veľmi zmysel. Teda lepšie povedané, všetky udalosti sa Whedon a spol. pokúsili tak zhustiť, že ich dialektika a nadväznosť sa kamsi rozplynula (napr. Ultron tak pôsobí ako prázdny nezaujímavý zloduch), a tak sa za cca hodinu filmového času a tri dni reálneho udeje toľko vecí, čo by vystačilo na samostatný film. Avengers 2 tak majú bezkonkurenčne najhoršiu expozíciu, akú som za veľmi dlhú dobu videl. Podobne akčné scény ma nechali chladným, lebo keď tam bojuje asi miliarda hlavných postáv, akosi to všetko začne splývať. ALE... konečne z toho cítiť Jossa Whedona! Konečne je medzi postavami chémia. Konečne si idú po krku aj pre iné veci, ako že to takto chcel scenárista. Konečne to má grády. A potom ako v jednotke dodal dušu Hulkovi, tu to isté spravil s Hawkeyeom. Nakoniec najlepšia scéna filmu je civilná scéna na "chatke". No hlavný problém Avengers ako celku je v tom, že je "zlatíčkom" franchisu. Najväčšia zlatá baňa. Všetky filmy smerujú k Avengers a potom musí Avengers: Movie splietať osudy desiatok postáv a dejových línií a teda nemá žiadnu atmosféru a osobitú tvár. A trpí z toho celá sága. Marvel by mal čím skôr dať spiatočku tomuto ultraprepojeniu ság, lebo Phase 3 zaváňa failom. To čo funguje v komiksoch, nemusí fungovať na plátne. A už som unavený z tých "teaserov" na infinity stones a Thanosa. Kill that sucker asap! ()

Madsbender

Je v zásade celkom príjemné nechať sa i druhý raz lapiť do osídel Whedonovho starosvetského ponímania superhrdinskej akcie. I v prípade, že je to skoro navlas totožný koktejl namiešaný z režijných štýlov a žánrov jednotlivých sóloviek, len tentoraz s temnejším tónom, o niečo menším dôrazom na postavy a väčším na trikové sekvencie. Netreba sa však obávať Marvel verzie digitálneho šrotoviska à la Transformers. Bohužiaľ však ani dúfať v intímnejší a tvrdší pohľad pod škrupinu postáv, ako to po vzore Temného rytiera vykonal tretí - a zďaleka najlepší - Iron Man, ani scenáristickú sofistikovanosť a spoločensko-politickú angažovanosť druhého Captain America._____Druhí Avengers sú pre mňa zaujímaví predovšetkým v otázke formálneho štýlu. Dlhé a technicky náročné trikové sekvencie (z ktorých hneď úvodná je natočená v jedinom zábere) vedú ešte častejšie viacero na sebe nezávislých línií akcie. Whedon veľmi premyslene pracuje s narúšaním plynulosti audiovizuálnej kontinuality vplyvom rozpadávania a následného znovunadviazania harmonickej spolupráce hrdinov presnej ako švajčiarske hodinky. Vrcholom zladenia kolosálneho orchestra sú elipsovito snímané scény synchronizovaného „bojového baletu“ Pomstiteľov, jeho opozitom zasa úchvatne inscenovaná pasáž, v ktorej je takmer každá z kladných postáv behom súboja vmanipulovaná do labyrintu vlastnej mysle._____Obsahovo ide o neinvenčnú šablónovú schému jednotky, kde vonkajšie (mimozemská invázia) nebezpečenstvo nahrádza vnútorné (program vytvorený Starkom, ktorý nabral trochu odlišné než zamýšľané smerovanie) a Pomstitelia opäť akýkoľvek ideologický konflikt (americká intervencia v postsocialistickej krajine s nápadným názvom Sokovia) úspešne vyháňajú na perifériu a je potrebné ho čítať medzi riadkami. Istá miera pátosu je neodmysliteľnou súčasťou, nedostatok priestoru postavám, z ktorého si veľa odkrojil Hawkeye a úsmevný vzťah Romanovovej s Bannerom taktiež. Menej pochopiteľná už je snaha dolovať z diváka emócie úmrtím postavy, ktorá sa na plátne ledva ohreje a nefunkčná snaha prehĺbiť pozadie charakterov. Napokon sa opäť ukazuje, že je Whedon doma ako ryba vo vode v civilnej polohe s interným humorom žmurkajúcim na fanúšikov - stávka s Thorovým kladivom a Rhodeyho overovanie si vtipnosti vlastnej historky kraľujú celému filmu, ale tiež poukazujú na to, ako si nimi postavy hladia vlastné ego._____Pri pohľade na odvážny plán Marvelu pre tretiu fázu dostať do kín tri filmy ročne sa neviem zbaviť jednej otázky - skutočne sú Pomstitelia tak podstatní i pre divákov? Obávam sa, že touto rýchlosťou sa schopnosť konzumovať ďalšiu látku z univerza rýchlo vyčerpá. 75% ()

sheen

Pro mě mírné zklamání, ten HYPE byl opravdu silný. Jednička se mě zdála daleko ucelenější, "smysluplnější", zábavnější. Druhý díl má na druhou stranu zase více akce a triků, dnes už očekávaný standard, což ovšem není vše. ()

Disk

Nadprůměrný film s dobrým řemeslem, ale to je tak všechno. Akce je rutinní a nezajímavá a těch pár vtipných scén to nevytrhne. Navíc je tam hodně postav, takže chvílemi divák ztrácí přehled. Nejlepší scénou se tak paradoxně stává ta v Hawkeyho chalupě, kde si všichni jen tak povídají. Joss Whedon má na víc než točit jen rádoby velkolepé sequely na objednávku. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)