Gympl s (r)učením omezeným

Česko, (2012–2013), 100 h 24 min (Minutáž: 59–72 min)

Lucie Benešová, Libuše Šafránková, Ondřej Gregor Brzobohatý, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská, Marta Jandová, Václav Vydra nejml., Kristýna Leichtová (více)

Série(3) / Epizody(97)

Hradecké gymnázium je škola se špatnou pověstí, která má před sebou poslední podmínečný rok své existence. Buď se "něco" stane, nebo bude zrušena. Ví to ředitel Matula (Karel Heřmánek), jenž ale utopil pohled na realitu ve sklence chlastu, ví to zástupkyně Eva (Lucie Benešová), která by se ráda dostala k moci a dokázala, že škola by pod jejím vedením určitě prosperovala, ví to i češtinářka Eliška (Libuše Šafránková), jedna z posledních, které osud hradeckého gymnázia a jeho studentů není lhostejný. Na školu přichází mladý pedagog Adam (Ondřej Gregor Brzobohatý), který ještě neztratil všechny iluze. Z vlastní zkušenosti ví, že i z outsiderů se mohou stát hvězdy. Ačkoli se to zdá zpočátku nepravděpodobné, on je strůjcem a hybatelem úspěchu, díky kterému se škole podaří vyhnout hned prvnímu průšvihu v novém školním roce.
Učitelský sbor plný pestrých charakterů, romantika, svébytný humor i drsnost školního prostředí, studentské trable i nikdy nekončící problematika vztahů rodičů, dětí a učitelů – kdo by tento osobitý, často vtipný, ale někdy i krutý svět neznal? Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé, nebo studenti, pohybují dodnes. (TV Nova)

Paviozo odpad!

Karel Heřmánek a překvapivě i Ondra Brzobohatý docela ujdou, ale jako jediné plus v nekonečném seriálu to nestačí. Chápu že si herci chtějí vydělat, proto jim to ponižování sebe sama ani nevyčítám (i když třeba Šteindler už je na pováženou), ale po včerejším shlédnutím jednoho necelého dílu mě přepadla nutkavá touha jít sem a dát tomu odpad. Dal jsem si načas do druhého dne, zda se mi to nerozleží. Naštěstí můj odpor je pořád stejně silný, takže můžu s čistým svědomím hodnotit. ()

kyLuke odpad!

Jednou za čas se na to podívám a jednou za čas lituji , že jsem do toho znovu šel . Seriál bez nápadu a jakéhokoliv spádu , který je postaven pouze na to , že chce bavit celou rodinu , přičemž pak působí některé scénáře nelogicky ( první série ) a některé trapně ( celá druhá a třetí série ) . Příšerný seriál , který je čím dál tím horší ! ()

Knor

Ta TV NOVA přichází s jednou píčovinou za druhou. Tohle přece už není normální. Za ty léta jsem si už zvykl, že z Novy vypadne něco normálního jen zcela vyjímečně, ale tohle. Vždyť je to furt na jedno brdo. Hrůůůůza!!!!!! ()

mravec

Zpívánky jsou kýčovité, přímo navazují na upadající úroveň zpěváckých soutěží. Zpočátku snad něčím nové a svěží scénáristické nápady mizí a celé se to stáčí k naprosto stejným klišovitým problémům, jaké řeší ulice a spol. Jenže lidi, kteří se na to od začátku dívají, tohle nepozorují, naopak si to vyžádali - s postavami se ztotožnili a za každou cenu chtějí vědět, co s nimi bude dál. I když nastalo hromadné stěhování do Ulice. P.S.: Nedržím doma ovladač a wifi nejlépe jede v obýváku. Nenaděláš nic. ()

Blenny

No. Tak a máme pilotní díl za sebou. Že to byla celou dobu nuda, by mi snad ani nevadilo. Ale při besídce jsem se už styděl. Novácké peklo v celé své kráse. A proč jedna a ne odpad? Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. Další díly už prosím beze mne. ()

boombang odpad!

No, tak po pilotu už zcela bezpečně vím, že se na tenhle "serijál" dívat nebudu, neboť mi při sledování bylo fyzicky nevolno. A co tam vůbec dělá ten malej Kraus a jeho megatrapná skvadra? - ti tam jsou snad jenom proto, že nemají trému před kamerou. ()

Scelleton odpad!

Jak vidno, stačí jeden rapík s dívčím sborem na to, aby kupa lidí změnila názor na školu, děti mají radost a zatleskají, blonďatá supr dupr úča je naštvaná a diváci mají vánoce (teda někteří). Ještě že se na nás valí kvalitní dialogy pětiletejch fracků se zadkama v záchodové míse. Jak řekl Brzoboháč, to je jen začátek, bohužel. Určitě se můžeme těšit na kvalitní zábavu. Jistě zahlédneme ještě pár dětí s exkrementy na půl cesty, Šinkorová se nám párkrát rozbrečí, Brzoboháč a Leichtová se dají do kupy, pak se rozejdou, pak se zase dají do kupy, no a pak se zase rozejdou a nemůžu se dočkat, až se spolu znovu vyspí, načež toho budou oba litovat. Díky bohu za to. A ty hlášky stuďáků, nemají chybu, opravdu ne, řechtal jsem se na zemi až doteď. ()

Stejšn

Koukat na to nebudu, nemám tyhle seriály v lásce, ale po pilotu mi to příjde lepší než ORZ, VKV, CD apod. Nehodnotím. ()

Něrpa odpad!

Musím uznat, že je to o světelné roky před Základkou, protože ta je neuvěřitelně stupidní. A kdyby se tu trošku zamakalo tak to půjde i na dvě hvězdy. Na tři asi těžko, protože některé postavy jsou doslova skandální a přes to nejede vlak. EDIT. Tak jsem kecal, že je gympl před základkou. Pokusil jsem se podívat na první 4 díly obou seriálů a toto je skutečně odpad. A Šafránková je příšerná. ()

JK77

a mna serialy zo skolskeho prostredia bavia, urcite lepsie ako ordinacia a podobny paskvil ktoreho je az moc v nasich cz sk TV! A herecke obsadenie je do pohody. A inak Gympl je uz v rebricku serialov na 238mieste, len nejak tie percenta zamrzli na 33% 1seria ***** 2seria *** 3seria** Skoda, bol to relax na pondelok a stredu, a dalo sa to sledovat oproti inym blbostiam v nasich TV. Skoda len ze trend 1serie siel velmi dole! ()

Havala

Co to má do prdele být? Jedna televize vyjde se základkou, další si to přisere s gymplem, naprosto bez nápadu, všescko špatně. Ten Štěpánek hraje opravdu otřesně ale snad všude. Jako kdyby jen odříkával text . Děs běs. ()

offlineman odpad!

Stačilo mi dneska 5 minut a když sem viděl fracka, omlouvajícího pozdní příchod ho hodiny slovem "Sorry", tak to nemůže tento výtvor zvaný seriál dostat nic než odpad! Naprcaná gymnazistka, která jednomu klukovi pláče na rameni, zatímco druhého má k orálnímu sexu, její předčasně dospělé (na druhou stranu velice vyspělé) spolužačky, hrozně důležité a neřešitelné problémy "teenagerů", tak tím se máme bavit po těžkém dni v práci? S takovým seriálem běžte laskavě někam! ()

Ajka1

Stále pouze jednooký mezi slepými, ale nemohu si pomoct, mne to prostě baví. Marcel je můj hrdina, to jeho "božínku" si pokaždé užívám a některé jeho hlášky by zasloužily vytesat do kamene. Je to toporné? Ano. Je to vtipné? Nesmírně. Je to trapné? Místy určitě. Je to naivní? Bezpochyby! Ale má to sympatické herce a to jak z mladší generace, tak i z řad staré gardy. Někteří vedlejší herci mají sice projev jak z laciného porno snímku a hojně se zde vyskytují mdlá hudební čísla (né, vůbec se nesnaží vykrádat Glee a High School Musical... bohužel) - nicméně v případě krajní nouze je vždy k dispozici tlačítko Forward. Kam se hrabou všechny Ordinace, Křehké vztahy, Ulice a jim podobné. A jde se zapuzovat... :) EDIT 8.6.2013: A pomalu, ale jistě klesáme. ()

henrycruel odpad!

Seriál totálně bez nápadu a špetky vtipu! Snažil jsem se na to několikrát koukat, ale nevydržel jsem u toho dýl než 10 minut. Prosím už žádné podobné seriály. To je snad za trest!!! ()

Matte27 odpad!

Jeden díl stačil. Pokud někdy omylem zahlídnu další, třeba přehodnotím. Zatim odpad. EDIT : celou dovolenou to osazenstvo mého pokoje sjíždí na notebooku. Už tímhle pokojem prošlo 20 dílů. Já jsem na druhém pokoji a poslouchám ty blitky. Je vůbec možný, že se tímhle někdo může bavit? O předvídatelnosti nemluvím. Úplně každý "zvrat" moji spolubydlící vytuší pět minut předem. To je pořád :"teď tam přijde tenhle..no ty vole, nenéé". Jo a opravdu nechápu, jak se mohl pan Nebřenský, geniální básník a frontman ještě geniálnější kapely Vltava podílet na něčem takovém. ()