Poslední loď

• USA The Last Ship (více)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (více)

Série(5) / Epizody(56)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

Malarkyy

Tak tohle je pecka! Je to hoodně militaristické a to je podle mého gusta, skvělé herecké obsazení v mnoha seriálech mě někdo vadí ale v last shipu mě nevadí nikdo. Skvělá zápletka a postapo. svět. Nicméně seriál má i jednu vadu a to že se zde vyskytuje kýčovitost ale to mě osobně až tak nevadí. Nejlepší je z mého hlediska řada číslo 2, námořni bitvy torpédoborec vs ponorka to je prostě neskutečné jak dobře je to natočené. Zde nemůžu jinak než dát plný počet 5* ()

moudnik odpad!

Přemýšlím, kdy se seriál stal naprostou kravinou a nemůžu než konstatovat, že to bylo až začátkem čtvrté série. Herkules a dlouhé záběry zblízka na jeho "ušlechtilé rysy" znamenají konec slibně se rozvíjejícího post-apo dramatu a začátek trapné frašky. Hnůj a zmar. Čekal jsem tak trochu pokračování ve stylu skvělého On The Beach (2000), ale to jsem se škaredě zmýlil. Použiju jedno nadčasové hodnocení známého filosofa " Ještě více takových hovadin a duch sám zatuchne". Ta jedna hvězda je za první sérii. ()

MakinaB

Hm, mám za sebou pilot a zatím mám vesměs kladný přístup. Poslední dobou se mi líbí seriál, ale nepřežvejknu obsazení, no tady se to naštěstí nestalo. Adam je moje srdcovka (Firefly, Chuck), takže tady není žádný problém, kapitán je sympatický fešák a doktorka z nějakého nepochopitelného důvodu vypadá pořád jako upírka :-D Atmosféra funguje a děj odsýpá, takže se určitě vrátím k dalšímu dílu, jen doufám, že to nebude nekonečný seriál, který se potáhne několik řad a pak ho zruší a já se nedozvím, jak to dopadne, ale to asi předbíhám. Zatím jsem skromě nadšená. P.S. Jen teda nechápu, co mají ti američani s tím pravidlem že - Černoch umře první :-D Po 2. sérii: Nemůžu si pomoct ale po poslední dobou šílených seriálech, které se snaží za každou cenu šokovat mě tenhle donutil se do něj zamilovat i přes tu šílenost, že jen amíci nás zachrání a kapitán je lepší než Rambo. (miluju te jeho badass přístup) Tak nějak jsem zjistila, že takový seriál potřebuju, seriál, kde každý díl končí happy endem a všechno dobře dopadne a i přes to všechno se o posádku bojím. Pro mě nejlepší díl 2×05, 2×12 kdy se naháněli s ponorkou, přestože by ponorce stačilo se vynořit a vykouknout z okna :-D Zamilovala jsem se do toho seriálu a do všech postav a rozhodně se budu těšit na další sérii. ()

scintilla

Těžko hodnotit po prvním dílu, ale pilot je opravdu slušný. Jsem sice zarytý odpůrce takové té typicky americké vojenské propagandy keep-smillingových supernabušených hrdinů, což tenhle seriál přesně dokonale ztvárňuje, ale možná to ztvárňuje až tak dokonale, že mi to přišlo spíš jako komedie než jako vážná záležitost. A dobře jsem se pobavil. Akorát si nedovedu představit, co bude dál. Zdá se mi, že všechny opravdu zajímavé možnosti - ostatně jediné možnosti - se vyčerpaly hned na začátku. Přeci jen vesmírné lodě mají větší potenciál k rozvíjení děje než torpédoborec uprostřed Atlantského oceánu. Ale třeba překvapí... :-) Jo a Adam Baldwin potěšil, zejména když jsem právě dokoukal Firefly :-) Po dílu 2* Ta Americká propaganda mi tentokrát už vtipná nepřišla.... a podle závěru se to v 3. díle moc nezlepší... ()

Allein4

Podpis Michaela Baye je tam hodně znát. Tahle skvěle poskládaná posádka v čele s Ericem Danem nás zkrátka musí zachránit :-) Vytkl bych jednu věc - zlého nevrlého starého ruského generála na zastaralé lodi - jako hlavního záporáka bych raději viděl třeba nějakého amerického dezertéra s nejmodernější výbavou, ale naštěstí tahle dějová linie tvoří jen malou část příběhu. ()

BaseDallas

Veľmi sa bránim hodnoteniu seriálu, ak si ho nepozriem celý, ale tu mi stačil pilot, aby bolo jasné, že toto nebude pre mňa. Obohratá téma sa dá natočiť aj po 1000. krát originálne, ale tu sa nič také nedeje, práve naopak. Pripomína mi to hocijaký iný tuctový "bacil" film. Svet je v sračkách a kto ho zachráni? No kto asi, americká armáda (námorníctvo, wateva...), lebo je poslednou nádejou ľudstva...Afroamerická dôstojníčka sa skoro rozplače, keď zistí, že sa zo svojou frajerkou tak skoro neuvidí...Tak násilná inštalácia vyumelkovanej gender-rasovo-dúhovej tolerancie v jednom zábere, sa len tak nevidí. No a kto sa tam ešte pripletie? No kto, vedkyňa - barbie-jebačka tvrdohlavá, (tipnem si) samozrejme slobodná. OMFG...Bojím sa pozrieť ďaľšie diely :( ()

jarmil8

1. série. Akční podívaná, která nevybočuje z průměru a drží nastavený standard po celých 10 dílů. Scény vypadají jako napsané podle nějakého návodu, dialogy už jste 100x slyšeli jinde. Na nic si to nehraje (narozdíl od tématicky blízkého průseru Helix). Berte nebo nechte být. 2. série je delší a zároveň i nudnější. Akčních a dramatických scén je tu pomálu a především se žvaní. ()

bloudilek

Stejný námět po sté, ať už serílový nebo filmový. Vypukne nákaza, zbytky přeživších a tentokráte tu není jedinec nebo skupina, ale jedna osamocená válečná loď. A ta se snaží zachránit svět. Hlavní plus tohoto seriálu je zajímave obsazení Rhona Mitra, Adam Baldwin a Eric Dane.. plus námořnictvo to je další plus pro mě.. Některé epizody jsou úplně o ničem, doslova nudné, že to člověka ani nebaví, přiznám se narazil sem asi na dvě nebo tři.. ale ke konci se to rozjíždí a nabírá to zcela nový směr, když toto vše shrnu tak je to pro mě serial, který za to stojí a stojí za to čekat na druhou řadu co z toho bude dál. Pilot 75%, později se to pohybuje mezo 60%-80% ,záživný a nezáživny děj, ale finále stojí za to 90%. ()

Thug_Leo

Tvůrci jdou jako přes kopírák BSG(poslední loď, nedostatek vody,flashbacky,zrádce na lodi..) to ovšem neznamená, že je to špatně, jen více originality by neškodilo. Last Ship se mi líbí po 4. dílu, asi ještě kouknu a budu doufat v budoucí zlepšení. .potenciál to má.. Edit po 3,5sezónách, některé prvky jako akce, spád, absence vaty a minimum romantiky. Co tento počin sráží, že scénárista recykluje co viděl v telce na konci minulého století. Místy hodně špatná hudba. Co je nejhorší? Kamera! Střihů jako prase, záběr delší jak 40 sekund neexistuje. Následně při jakékoliv vážné situaci, kameraman začně zoomovat všem obličeje z 30cm.....tadá přelet vzduchem kolem lodi v pc simulaci! pořád i tak oddechovka ;) ()

kubixix

Velmi dobrá námořní jízda. První dvě série opravdu stály za to. Mám rád, když mi hlavní postavy přirostou k srdci a to tady velmi dobře funguje. Co se třetí týče, jsem spíše zklamán než nadšen. Chápu, že je nutné se sunout někam dál, ale z námořní akce se z toho pomalu stává politická blbost. Třetí sérii ještě dokoukám, jen mám velké obavy, jak to dopadne u té čtvrté. ()

Jindra_S

Hodnoceno po 2.díle. Idea je fajn - osamocená bitevní loď s potenciálem nalézt lék na chorobu zabíjející lidi na celé planetě. Profesionálně natočené - na triky se dá dívat, letecké záběry jsou fajn. Tak proč jen dvě hvězdičky? Protože je to tak šablonovité, tak opakované a tím i předvídatelné. Jako by to někdo točil podle šablony "jak natočit seriál". Všechno už tady někde bylo (Spor velitele s XO, hezká vědkyně, zrádný kolega atd.). Navíc je tam příliš amerického patriotismu, který je místy až sebeparodující. A samozřejmě je seriál i pěkně propagandistický - v druhém díle bojují s Al Kajdou a je ukázáno, že jsou a budou to vždy ti špatní chlapci, se kterými si hrát nebudeme. Kdyby ubrali na mávání vlajkou a přidali na scénáři, mohl by se z toho vyklubat dobrý seriál, ale pochybuji ... A po 6. díle už mohu s klidem konstatovat, že už se to změnilo v parodii, že už nemohu věřit, že by to mohli myslet vážně. Takže se na to dívám jako na komedii a docela to ujde. Kdo se neusmál po znovupřísaze USA v 6.díle, je americký ultrapatriot bez špetky humoru. ()

maestrum

Zatím se jeví podstatně zábavnější než nudné Dominion, které odstartovalo ve stejnou dobu. Postapokalyptický příběh, akce, akce, akce. Vše ostatní je zatím na druhé koleji. ()

Mimi28

Last ship je taka mila oddychovka na ktoru sa tesim kazdy tyzden, nic nad cim je treba dlho premyslat alebo tu dlho rozoberat herecke vykony alebo ci je to dost akcne alebo nie je. ()

Harak

Seriál začíná velmi slibně naneštěstí se velmi rychle projeví nesrovnalosti. Z prvu si člověk říká, že je to OK, tohle přece nemá být super realistický seriál. Rusové prostě doletí ve vrtulnícíh na jiný kontinet, aby zajali doktorku a vzorky které vykopala a protože jsou to drsňáci nějak obletí loď a její protiletecké zbraně, schovají se ve větru radaru a snaží se zajmout doktorku tím, že po ní střílí rakety. Ovšem to by tam nesměli být tvrdí mariňáci, kteří s pomocí samopalů pár obrněných vrtulníků sestřelí. Přichází na řadu loď, vojáci se již zřejmě probudili ze zimního spánku a tak si vzpomenou, že mají na palubě protiletadlový kanon a automatický rotační kulomet, ale protože sestřelit vrtulníky na 3 kilometry by byla nuda, tak počkají, až přiletí na pár desítek metrů a stihnou do lodi vypálit několik raket, které vyjma působivého fireballu neudělají žádnou škodu... Tak takhle bych mohl pokračovat a popsat celý díl a dalších 6 dílů po tomto. Na seriál jsem se dívám pouze kvůli námětu a Baldwinovi. ()

kamic

Po shlédnutí 6 dílů musím napsat, že jsem se seriálem spokojen. Rozběhlo se to zajímavě, hlavní postavy jsou sympatické, filmaři sehnali skutečnou nekašírovanou vojenskou loď a jsem zvědav, jak to tvůrci dále rozvinou. Jak je nyní obvyklé, první série je jen testovací, ale vypadá to, že 2. série bude a tak bude i víc peněz na další a věřím že zajímavé post-apokalyptické lokace. V seriálu by samozřejmě z pohledu evropana mohlo být méně patriotismu a mariňácké hrdosti, ale to prostě k US seriálům s vojáky patří a nepochybně je to i trošku náborově chápáno. Proč by jinak filmaři dostali zapůjčen ten torpédoborec, že :-). Ale budiž, za mně 80% a těším se na další pokračování. ()