Poslední loď

• USA The Last Ship (více)
USA, (2014–2018), 38 h 35 min (Minutáž: 40–45 min)

Předloha:

William Brinkley (kniha)

Eric Dane, Adam Baldwin, Charles Parnell, Travis Van Winkle, Marissa Neitling, Christina Elmore, Jocko Sims, Kevin Michael Martin, Bren Foster (více)

Série(5) / Epizody(56)

Posádka torpédoborce Nathan James vedená komandérem Chandlerem se vydává na šestiměsíční misi do Arktidy, kde má testovat výkonnost stroje. Přidávají se k nim dva virologové, Dr. Rachel Scottová a Dr. Quincy Tophet, kteří se údajně do Arktidy vydávají studovat místní ptactvo. Když je mise posádky takřka u konce, zaútočí na posádku ruské vrtulníky. Útok se podaří odrazit a poté Scottová Chandlerovi přizná, že před třemi měsíci vypukla světová epidemie neznámého viru, které se doposud podařilo zabít 80 % lidské populace na Zemi. Virus se šíří stále rychleji, protože ho někdo na Zemi zmutoval a doposud se proti viru nepodařilo vyvinout ochrannou vakcínu, protože nikdo neměl k dispozici vzorky původního viru. Ty však má k dispozici Scottová ze své lékařské mise v Egyptě. Chandlerovi nezbývá nic jiného, než o situaci informovat posádku. Řada mužů a žen ztratila doma své rodiny. Chandlerův zástupce, komandér Slattery, navrhuje, aby vybraným členům posádky bylo umožněno vystoupit v ochranných oblecích na pevninu a rozloučit se s rodinami. Chandler to považuje za sebevraždu a rozhodne se pokračovat dál v plavbě. Nařídí plout do námořnické základny v Guantánamu, kde hodlá doplnit zásoby potravin a paliva. (TV Prima)

dr.fish

Zatím viděno sedm dílů. Je to nenáročný seriál, který ale docela drží tempo a nenudí. Je třeba však přenést svou mysl do let devadesátých, kdy bylo normální salutování při pohledu na americkou vlajku a veřejné tleskání morálním činům. Je to ukrutně "americké". Americký divák musí přece pochopit, že ty daně na armádu nejdou zbytečně a má být na co pyšný. Tohle je potřeba si přefiltrovat a říct si, že u Ramba to nevadí, tak to tady taky musí jít. Mně se to povedlo psychicky zvládnout a vcelku si to taky i užít...70% ()

Sabrewulf odpad!

V 80. letech to bylo zábavné, v 90. okoukané, v novém století trapné a v současnosti už jen nechutně propagandistické. Co mám na mysli? Pochopitelně zlé Rusy a hodné Američany. Jestli si ty piče myslí, že jim to v dnešní době ještě někdo sežere, tak jsou na omylu. Možná fakt jenom ti tupí amíci. ()

Mr.Ripley

Pilot: Brilantní vizuál a sympatické obsazení přebijí klišoidní zápletka, která (překvapivě) dotáhla seriál k prodloužení, což je vzhledem k vlasteneckému podtextu pochopitelné. 50% ()

Remivsremi

Od začátku jsem se bál, že bude seriál přesycený všemi možnými klišé, plné patosů a velkého množství amerického patrionismu. A opravdu jsme se toho všeho dočkali, ale v míře a způsobem podaným, který mě vůbec nezneklidňoval. Casting se velmi povedl a herci si odvedli svůj kus práce. Vizuální stránka šlape jak má a dočkali jsme se gradujícího a překvapivého finále. Pro mě se jedná o velké a hlavně příjemné překvapení letošní letní sezóny, jenž je neskutečně našlapaná. Season 1 - 80%. ()

LadyPupu

Rhona Mitra s vybotoxovaným obličejem, bláboloidní dialogy, docela hezká loď a vrtulníky. Poslala bych tuhle loď pod vodu, ale po jednom díle nemám nárok, takže dám jednu námořnickou * a už nikdy více, prosím. ()

LiborGondek

Nejdřív se mi to líbilo opravdu hodně, pak už bylo bohužel patrné to samé, jako v ostatních seriálech - umělé natahování, aby seriál mohl za každou cenu pokračovat a příjem byl zajištěn. Někdy je prostě lepší v nejlepším přestat... ()

Castrator

První díl ujde, druhý ještě taky, pak se to začne zvrtávat do vatou napěchované blbosti s toporným herectvím. Po pátém dílu jsem to po přečtení skoro všech komentářů zapíchl, těch šest dílů je spíše to lepší než to horší ze seriálu, jak jsem se tu dočetl. Loď, moře, vojáci, smrtící virus na pevnině a milardy mrtvých, to vše je lákavé, ale když je v takovémto ne moc záživném provedení, to raději nic. ()

MiGi87

Uf, jsem tu první? Hm, každopádně po prvním díle dávám opatrné čtyři hvězdičky. Po velmi dlouhé době někdo natočil seriál obsahující hned dva z mých oblíbených prvků - námořnictvo a globální katastrofu, při které nevznikají zombíci. Má to slušné herce (hlavně moji oblíbenou Rhonu Mitra z Gates nebo třeba Adama Baldwina z Chucka), mrazivou atmosféru, efekty zatím rozhodně nevypadají právě levně a pevně věřím, že i scénář se ukáže natolik kvalitním, že budu moci jít se svým hodnocením nahoru. EDIT: po desátém díle musím zvednout na 5* - na žádný seriál letošní letní sezóny se každý týden zdaleka netěším tolik, jako na tenhle. Kvalita stále roste. EDIT2: Začátek druhé řady a pořád to neztrácí dech, paráda. ()

3 AM Code

Nebudu hodnotit po pilotu, ale chtel bych dostat do ruky ten matros co kourili scenaristi, to bude revoluce v drogovym prumyslu. Pitomejsi pilot sem nevidel leta. No treba se to v dalsich dilech uplne zazracne zvedne.. umm ()

kenkaku

1. řada: **** Tenhle seriál má všechno. Nebezpečný virus, apokalypsu, drsné americké námořnictvo... paráda. Všechny ingredience na místě a jsou i dobře použity. Napětí a akce se drží po celou dobu (žádné výpadky, žádné odpočinkové epizody), co ale seriál sráží je mor dnešní doby - přehnaná korektnost - a nutné zlo reprezentované pitomostmi (jako třeba že kapitán lodi se nacpe do každé akce mimo loď jakmile k tomu má příležitost). Za sebe jsem spokojen a seriál drží mou pozornost i pro další řady (nejen díky motivačnímu závěru řady). 2. řada: ***** Druhá řada je ještě lepší než první. Posouvá děj kupředu a díky častým zvratům a několika hrozbám je stále na co se dívat. Duel s ponorkou je nepřekonatelný. Kredit seriál ztratil jen u desáté epizody druhé řady. Trapnější a nudnější moralistickou vatu jsem ještě neviděl... Byl jsem tank naštvaný, že jsem málem TV vypnul. Naštěstí to byl ojedinělý výkyv. Proto se těším na další řady (prozatím ohlášeno až do páté řady :)) 3. řada: **** Třetí řada mazaně přesouvá děj mimo USA - do Asie. Díky tomu dostává vše nový atraktivní vzhled a nedostavuje se pocit nudy (nebo recyklace). Dokonce hned na začátku série je snaha "napravit" blbosti z předchozích řad (asi jim někdo něco řekl :)), nicméně debilní křečovitá korektnost stále vládne (další prezident bude asiat nebo žena... vsadím cokoliv). Prostě Američani... 4. řada: ** Buď má tolerance vůči "debilitám" klesla, nebo se seriál posunul směrem k lacinému trapčení. V otázkách záchrany celého lidstva jede US NAVY podle tak brutálně politicky korektních pravidel až je to k smíchu. Co je horší je ta hloupost scénáře, která je někdy tak nebetyčná, že mám chuť tu televizi vypnout a seriál už nesledovat. Děj má sice jednoduchou linku, která se "obohacuje" drobnýma komplikacema/debilitama (které se vždy vyřeší) a dělají děj "zajímavější". Z mého pohledu jde spíš o iritující element kdy v drtivé většině případů si říkám "to si děláte prdel, ne?". 5. řada: **** oproti předchozí řadě vzestup doslova raketový. I tak ale řada působí nekonzistetně. první polovina má nějaký systém a chová se že "ví co dělá". Pak přijde pocit, že došly peníze (epizody se plní vatou a akce se děje jen tak na oko (př. přes rádio). Osobně mám pocit, že došly finace a bylo třeba sérii nějak ukončit. A upřímně? asi by si to seriál už zasloužil. ()

DavidS.

Pilot - Bayovi se producentsky na moři příliš nedaří...Black Sails bylo zklamáním a The Last Ship ho bude do podobných temných hlubin asi následovat...Nesympatický ochotnický casting, ohraná premisa, nelogický děj a slabá akčně - triková složka...Žádný důvod pokračovat ve sledování... ()

Lencha

Zatím se mi seriál líbí. Kapitán je sympaťák a vlastně jsou všichni fajn, až na doktorku. Rhona mi přijde hrozně "toporná" bez jakékoli mimiky. Po druhém dílu si ale nedokážu představit, kam se bude seriál dál ubírat. Jasně, v první řadě jde o nalezení léku. Ale co omáčka okolo? Teď mají jídlo, palivo, nějaké lékařské vybavení... Co dál? Kam teď? Budou se dohadovat s ruskou lodí? Kolik to může zabrat času? Jak moc to bude zajímavé pro diváka? Doufám, že si nebudu za pár dílů říkat, že pro mě bylo sledování tohoto seriálu ztrátou času... ()

dj-chrosto

1. seria zacina svizne, par casti sa tam viacmenej nic nedeje, no poslednych niekolko casti je uplne genialnych a dychberucich - 80% /// 2. seria: Od prvej casti po poslednu maximalne naslapane, kazda cast vyborna, uz nech je dalsia seria - 100% /// 3. seria pokracuje v nastolenom tempe, finale trosku slabsie, ale celkovo velka spokojnost - 90% ()

iXtr3m3

Veľmi dobrý military seriál, ktorý vytvoril doslova legendu o Nathanovi Jamesovi a Tomovi Chandlerovi. Veľmi sympatické obsadenie, každá séria iný problém, čo je fajn a nedostávame tak len na niekoľko sérii naťahovanú vatu, užijeme si všetko od súbojov torpédoborca s inými torpédoborcami, s ponorkami, lietadlami, bitevnou loďou, všemožné typy výsadkov a zásahových akcii od mestských oblastí cez džungle až po vylodenie na pláž, výborné osobné fighty, dramatické okamihy, ktoré krásne korešpondujú s akciou a robia hrdinov aspoň trochu uveriteľnejšími a ľudskejšími, veľmi dobré technické spracovanie a výborná výprava, všemožné typy akcii, misii a úloh, umieranie známych postáv, príchody nových postáv, jednoducho veľmi dobrý vojenský seriál. Dlho mi ležal na disku v SD kvalite, dostal som sa k FullHD a tú som si pekne poprerábal pre svoju potrebu a následne som to zhliadol a dokonca to aj pekne sadlo do obdobia súčasnej pandemickej situácie vo svete. Nie je to dokonalé, nie každému konaniu človek uverí a sem tam sa chytíte za hlavu, nájdu sa tu aj slabšie diely, ale ako celok, ktorý ja naviac v dnešnej dobe ako jedna z výnimiek aj seriózne a plánovane ukončený bez Cliffhangera, to naozaj stálo za to a odporúčam. ()

jasiska

Po pilote som zvedavá, hoci nebol zrovna najlepší. Ale musím sa pýtať: musia byť všetky tohoročné letné seriály také depresívne? ()

KM Phoenix

Příznivci patosu a amerických ozbrojených sil (námořnictva obzvláště) ať si k mému hodnocení přihodí jednu až dvě hvězdy navrch. ()

Alien220

Seriál, který by byl dokonalý nemít tolik dílů. Jedna řada by naprosto splnila a pojala to, co by film nezvládl. Bohužel se dnes musí všechno natahovat a nafukovat tak, aby se z toho dalo hodně vydělat. Myšlenka byla krásně rozvedená a pak ji zlikvidovali a udělali z toho další Walking Dead. Nicméně je to koukatelné a první řada rozhodně stojí za to. Dokonce i po odborné stránce to není naprostá blbost a něco z té biologie viru je i správně! A Adam Baldwin zůstane už napořád XO Slattery! ()

Illy

Pilot mě pro další sledování nenavnadil. Zavání to klišoidním průměrem. Počkám jestli stoupne hodnocení (teď 62%) a uvidím..... ()

mateas.matt

Mirne mi to pripomina Last Resort, coz docela vitam. Mam rad katastrofalni podivanou, kde jen hrstka zachrani vsechny ostatni. Krom toho pekna podivana na USS Nathan James, torpedoborec s provizorni CDC laboratori a miliardama mrtvol na pevnine. Rozlozene narody a samostatne pusobici autority, takrka samozvane. A ano, nesmim zapomenout na Rusnakova, stareho a sesleho rusaka s primesi zaskodnika. 1. serie 80% ()