Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

gonga

Po devíti dílech můžu říct jen to, že ač mi Saul na začátku nebyl vůbec sympatický, doslova jsem ho nesnášel, následně jsem si jeho postavu takřka zamiloval a považuji tento prequel za rozhodně lepší než první sérii Breaking bad. Vynikající pecka. ke konci série můžu jen dodat: ultimátní pecka, kultovní kus a první liga a zvyšuji na plný počet. Na konci druhé série není třeba dodávat už vůbec nic. Prostě božíííí! ()

warrenur

Pomerne zabavny serial s vybornym charakterom "zvlastneho pravnika". Avsak napriek tomu, ze som serial pozrel cely za 2 dni, nachadzali sa v nom hluche miesta a tiez pasaze, ktore nudili. Predstavoval som si, ze to bude odsypat sviznejsie. Celych 10 dielov sa sice snazi pravnicit, ale samotne odhodlanie robit nieco srdcu blizke a pre divaka i zabavne je az na uplny zaver. Zatial sklamanie, hoci priznavam, ze sa jedna o mierny nadpriemer. Urcite sa nejedna o kusok, ktory by sa mohol porovnavat s Breaking Bad. Ani vzdialene. Snad sa druhou seriou tento serial riadne rozbehne. ()

Cermbo

UPDATE 2022: Naprostá dokonalost! Mladší brácha seriálu Breaking Bad se vůbec nemá za co stydět, právě naopak! Better Call Saul možná není tak velkolepý jako příběh Waltera Whita, ale tyto dva příběhy (+ El Camino) tvoří dokonalý celek. Tenhle seriál je pro fanoušky Breaking Bad naprostá povinnost a až na pomalejší start trvající zhruba až do druhé série není v podstatě co vytknout. Tvůrcům děkuji za úžasný zážitek a nezapomenutelné univerzum. Původní recenze 2018: První série až na výjimky poměrně nudná, nezáživná a málem jsem přestal sledovat. Ovšem druhá série to je jedno překvapení za druhým, poslední díly naprosto výborné. Třetí společně s čtvrtou kompletně převzala DNA starého dobrého Breaking Bad a fanouškům všema deseti doporučuju! ()

frolish

Priznam sa, ze z prvej serie som bol ako die-hard fanusik Breaking Bad celkom sklamany, tazko povedat ci to sposobili privelke ocakavania, kazdopadne mal som viacere vycitky. Klucovou esenciou kvalitneho serialu su pre mna postavy, ku ktorym si dokazem vybudovat silne emocionalne puto a tu mi take chybali - z vedlajsich uloh som bol vyslovene sklamany. Pribeh na mna posobil trochu kostrbato a neucelene (mozno sposobene aj pricastym vyuzivanim flashbackov). Bud sa zaoberal 1) poskulovanim po BB (Mexikanci), co ma sice bavilo najviac, ale zaroven evokovalo miernu samoucelnost 2) liniou Mikea, ktorej dlho chybalo prepojenie na zvysok, hoci bola silne atmosfericka 3) pravnickymi zalezitostimi, z ktorych niektore boli vyborne, ale v podstate ta hlavna s vykradnutou rodinou ma nebavila, resp. 4) Jimmyho osobnymi vztahmi, ktore boli obcas zaujimave, obcas ale (aspon pre mna) repetitivne otravne (Chuck), resp. slabo vykreslene (Kim). Summa summarum za slabsie 4*. _____ Po dlhom case som sa z dlhej chvile pustil do druhej serie a spolu s tretou som ju zhltol na jeden dych. Pribeh sa konecne rozbehol a zacal davat vacsi zmysel ako celok, vztahy sa patricne rozvinuli po kazdej linii, cele to nabralo uplne novu dynamiku, ziadne slabe epizody. Zrazu som mal pocit, ze prva seria bola len predjedlo pre tento rezijny a scenaristicky koncert najvyssej kvality, na ktoru sme boli u Gilligana zvyknuti. Zmysel pre detail s akym je to natocene je neuveritelny, praca s kamerou je to najlepsie, co som kdekolvek doposial videl (POV z kosa ci dna bazena a podobne drobne vychytavky spolu s filtrami krasne tvoria atmosferu). Na scenu sa vratilo kopec starych dobrych charakterov z BB a tentoraz uz v style, ze to do seba vsetko perfektne zapada a dejove linie sa dynamicky posuvaju (aj ked ta Mikeova relativne s prehladom vyhrava). Jedina vyraznejsia vycitka: menej tej otravnej electricity alergy a bola by to dokonalost. Kazdopadne tretia seria potvrdila kvality druhej, ja zdviham na 5* a tesim sa na pokracovanie. Squat cobbler ftw. ()

Wargoo

PILOT: Tak ako som sa zamiloval do Breaking Bad, ktorý dodnes (a na dlhé roky) považujem za najlepší seriál, tak som sa nesmierne tešil na Saula. Nemal som absolútne žiadne obavy, či ma to dostane, pretože má v projekte namočené prsty Lucky Vince :) Vynikajúco napísaný úvodný diel, rozpytvanie osobnosti hlavnej postavy a záverečný "nevydarený plán" je ako keby Breaking Bad pokračoval, len bez ústredného dua. Ale Saul v podaní Odenkirka je natoľko kvalitná postavička, ktorá zvládne ustáť tiahu hlavnej postavy s prehľadom. Teším sa na ďalšie diely, a na staré tváre, ktoré ešte stretnem ! PS: Prijal by som, aby sa dalo hodnotiť každú epizódu zvlášť ! PS: Vaas z FarCry 3 je psycháč aj v realite ;) Skompletizovaná 1. séria ! Opäť vynikajúco napísané, chcem už ďalšiu sériu !!! 5***** __________28.11.2022: Koniec !!! Gilligan bude mať mosty, školy, ulice pomenované po sebe za skvosty, ktoré nám ponúkol. A verím že ešte ponúkne ! Milujem BB, BcS jeu veeeelmi blízko... Saul/Jimmy, budeš mi chýbať. ()

hábič

Viděl jsem zatím jen prvních šest dílů ale jakožto věrný fanoušek Perníkového táty, nemůžu jinak než dát plné hodnocení. Donutil mě k tomu úžasný herecký výkon Jonathana Bankse a pevně věřím že to pořád ještě nebyl vrchol seriálu. Tento spin-off opravdu není jen nastavovaná kaše k Perníkovému tátovy a má hlavu a patu! Moc se těším na další díly! ()

Hapretor

Pokud si nějaká seriálová postava zaslouží spin-off, tak je to Saul. Už v "Breaking Bad" byl velmi výrazný a jeho hlášky mě vždy rozesmály. Navíc Bob Odenkirk má brilantní mimiku a gestikulaci. ()

Raziel_cz

Zatímco Walter White se v Breaking Bad měnil z dobráckého učitele na kriminálního overlorda, Jimmy McGill je zmetek, co se sice snaží udržet charakterovou integritu, ale brzy zjišťuje, že ojebávat lidi mu nejen jde podstatně líp, ale taky že ho to podstatně víc naplňuje. IMHO tedy od začátku zajímavější postava a Batter Call Saul také mnohem dřív našel svůj ksicht. Gilliganův příběhový arch opět perfektní, Bod Odenkirk hraje jako o život a velké plus má u mě seriál za Michaela Mandoa, který si dávno zasloužil velkou roli. Akorát mám strach, jestli se Jonathan Banks (aka nejdrsnější stařík v Hollywoodu) dožije poslední sezóny. ()

CyriC

Trojice Banks, Odenkirk a Esposito je naprosto nepřekonatelná. A i nové postavy jako Lalo, Kim nebo Nacho jsou výborně zahrané a napsané. Ale má to trochu jinou atmosféru než Breaking Bad. Tady sledujeme spíš celou drogovou scénu než příběh 1 člověka, takže od toho nečekejte takovou jízdu. Je to komplexnější, mnohovrstevnaté a zatraceně chytlavé. ()

lemonova

Ja som šla na to opačne a Saulov príbeh som si pozrela skôr ako príbeh Walta. Vďaka tomu mám asi trochu inú perspektívu a iný pohľad na samotnú postavu Saula. Musím však v každom prípade zložiť hlbokú poklonu pred tým, ako je celé "breakingbad" univerzum premyslené. Stačí si všimnúť, ako rastie hodnotenie so sériami nahor a nie opačne, ako to býva v "nadstavovaných" seriáloch. Ibaže všeobecné hodnotenie u mňa až tak zásadnú úlohu nikdy nezohrávalo. Aj bez vedomia tohto faktu je pre mňa tento seriál naozaj mimoriadny. Zdá sa byť nevyspytateľný a zároveň naprojektovaný do detailu, vrátane naprojektovania vývinu charakterov. Človek má pocit, akoby týchto ľudí mohol stretnúť niekde za rohom a pripadali by mu ako starí známi. Fandí im, aj by ich niekedy nakopal. A má po celý čas taký zvláštne smutný pocit, že sa rútia niekam, kam by nemali. ()

strikeman

Seriál z dílny tvůrců Breaking Bad - no jak jinak to mohlo dopadnout, než výtečně :-) Seriál má všechny atributy, jež zdobí Perníkového tátu - originální střih (to si snad museli nechat patentovat), prokreslené silné charakterové postavy, silný civilní uvěřitelný příběh, skvělé herecké podání. Lituji, že je den tak krátký, protože tuto lahůdku bych rád smlsnul na počkání ... 85% ... Tak máme za sebou finále seriálu a musím se přiznat, že v závěru přeci jen tvůrcům trošičku došel dech a nebyla to taková jízda, jakou se jim povedlo skoulet v závěru Breaking Bad... ()

domirovec

Hi, I'm Saul Goodman! Did you know that you have rights? The Constitution says you do and so do I! I believe that until proven guilty every man, woman and child in this country is innocent.. Better Call Saul je další, již finální přírůstek do neuvěřitelně bravurního a zcela nekompromisně mistrovsky nepřekonatelného vesmíru pohyblivých obrázků Vince Gilligana. Vince je totiž naprosto neskutečný chlapík. Ono všichni tvůrci Breaking Bad/Better Call Saul Universa jsou totální mistři, geniální lidé a všechny do jednoho je nesmírně miluju! Miluju! Je však ale pravda, že BCS je něco úplně jiného než BB. Má to mistrovský scénář, excelentní herecké výkony a celkově to funguje jako ultimátní prequel podle mě nejlepšího seriálu všech dob. Je to ale zároveň zcela jiné dílo. Je to hra s barvami. Hra s vyprávěním příběhu a zasahováním do hned několika různých časových období. Je to hra s úhly, s jednotlivými perspektivami a náhledy na věc. V případě tohohle seriálu naprosto funguje pravidlo, že každý jednotlivý záběr je mistrovské dílo. Pusťte si jakoukoliv epizodu, jakoukoliv scénu a uvidíte, že mám pravdu. A právě z těchto důvodů mám tento seroš tak hrozně rád. Díky Gilligane, díky všem, tohle byla fakt jízda. Díky za vše. It's all gone now. 5/5 ()

Dm1tr1j

Ale noták....naozaj ideme po prvom diely dávať 5 hviezd? ....všetci ste tu milovníci biebera zapredanci a dementi.. ()

Killingjoke

Spin-off jakéhokoliv filmu či seriálu to obyčejně mívá hodně těžké. Je tedy logické, že pokud se chystá spin-off jednoho z nejlepších seriálů všech dob jakým Breaking Bad jistě je, musí z toho mít divák opatrné obavy. Mě osobně trailery usvědčovaly, že půjde převážně o komediální pojetí, což mi s ohledem na seriálového předchůdce nepřišlo zas tak vhodné. Opak se stal pravdou... Better Call Saul v sobě mimo komedie umně míchá prvky dramatu, thrilleru a neučesané kriminálky. První díly se nesou spíše v odlehčeném stylu, ale druhá polovina série přitvrzuje a můžeme tak sledovat nevyhnutelný přerod Jimmiho v protřelého Saula, jenž je determinován okolnostmi a kopanci, které často přichází od těch nejbližších. V tomto ohledu si zmíněný vývoj charakteru téměř nezadá s Waltem Whitem, ač samozřejmě zatím nemá onu palčivou pachuť fatálnosti. Příběh volně plyne, důraz je kladen na charaktery a jejich motivace tak mají jasně definované parametry... Potěšil návrat některých postav z BB, zejména flashbacky do minulosti málomluvného a ostříleného Mikea. Vince Gilligan dobře ví, jakým způsobem vyprávět příběh tak, aby na diváky zafungoval. Bob Odenkirk si svou roli viditelně užívá a dokazuje, že i právníka lze zahrát živelně a ironicky tak, aby se s jeho osudem divák leckdy ztotožnil. Po první sérii tedy nezbývá než se těšit, jakým způsobem bude proměna v Saula Goodmana dále probíhat v sérii druhé. Já už dneska věřím, že to bude parádní a nekonvenční jízda... Reálné, násilné a ironicky vtipné... ()

JetDryerFan

S hodnocením jsem počkala, až toho uvidím víc, abych se náhodou neukvapila. Není jiná možnost, než plný počet, po BB je to ne méně skvělý seriál. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)