Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (více)

Série(6) / Epizody(63)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

oasismanik

Momentálne rozhodne nenájdete komplexnejší a kvalitnejší seriál. Za mňa dokonca možno lepšie ako BB, ale chápem, že to nie je až tak mainstreamovo príťažlivé, preto to nikdy nebude až také obľúbené. ()

Ernie_13

Spolu s Frasier určite najlepší spin-off aký som kedy videl. Po 6 epizódach môžem povedať, že som nečakaltoľko válania sa smiechom. Bob Odenkirk to má celé pod palcom ako hláškovací automat v dobre zasadenom príbehu. ()

Hrabovo

Přistupovala jsem k seriálu se strachem (zbytečným), že se bude přiživovat na fenomenálním Breaking Bad, ale opak byl pravdou. Téma není tak zásadní, nicméně epizody jsou pečlivě vystavěny na humoru a napětí, nečekaných zvratech a návratech v čase. Přivedou vás k nekompromisnímu fandění smolaři Saulu Goodmanovi, zde ještě Jimmimu McGillovi. Moc jsem si to užila, čekám na 10. epizodu. No, byla nejslabší, ale celkový výsledek nesrazila dolů. ()

Kidomil

Tam, kde Saul Goodman vyniká jako sekundární postava seriálu Breaking Bad, je jako protagonista seriálu Better Call Saul naprostou katastrofou. S hlavním hrdinou by se divák měl ztotožnit a prožívat s ním společně jeho cestu. Toto sžití s protagonistou v případě právníka, jehož jediným zájmem jsou peníze, naprosto nefunguje. Bob Odenkirk prostě není stvořený pro hlavní role. Tvůrci se sice snažili do seriálu vsadit zajímavé a odlišné postavy, ale ani u jedné by mě nějak neranilo, kdyby ho zničehonic jakýmkoliv způsobem opustila. Jednoduše postavy nejsou silná stránka seriálu, nebo se tvůrci vůbec nesnažili, aby divákům na jejich osudech vůbec záleželo. I když je příběh vyplněn zajímavými scénami, kterým rozhodně nechybí nápady, ve výsledku se celý děj za 10 dílů skoro nikam neposune. Pointa celé první série se týká bratra hlavní postavy, což sice je velký dějový zvrat, ale rozhodně ne tak moc, aby vystačil na prvních 10 hodin seriálu. ()

Mire

No ja vám neviem, na mňa to veľmi nezapôsobilo. Nový Breaking Bad sa samozrejme nekoná (a hádam ani už nemôže konať), ale má to podobný nádych a scenáristické postupy ako hore uvedený klenot. Ale to samo o sebe seriál nespasí, chýbajú mi lepšie postavy - Bob Odenkirk to u mňa sám neutiahne, ale najmä chýbajú mi lepšie nápady, ktoré by vzniesli trocha života do toho umierania - najlepší príklad je posledná časť, čo bola zo 70% stopáže zívačka (a nudu som pociťoval bohužiaľ častejšie). Takže uvidíme ako sa zadarí v druhej sezóne. ()

RobbieM@N

Pořád je to nadprůměr. Překonat to Breaking Bad prostě nemůže a to jednoduše díky osudovosti - Breaking Bad mělo mnohem více prostoru, Saul v tak potencionálně hrozné situaci jako Walter není a z toho plynou i ne tak bohaté možností tohohle seriálu. V čím se může Better Call Saul poměřovat s Breaking Bad je scénář s originálními nápady a myšlenkami. V tomhle prostě konkurence jiná vůbec nestačí. ()

jayman

Veľmi ma to bavilo, spinoffovské požmurkávania na diváka fungovali a Bobovi Odenkirkovi verím ten vnútorný struggle. U mňa ale vyhráva (aj v Breaking Bad vyhrávala) postava Johnatana Banksa, to je mega drtič, sympaťák a ideálny starý otec. Teším sa na druhú sériu. ()

korect

Jimmy McGill je archetypem právnického Jeckylla & Hydea, člověka, který chce dosáhnout uznání, ale hledá cestu skrze podvody, pečuje o svého bratra a zároveň se mu staví na odpor. Vedle několika známých postav má tak tento seriál s Breaking Bad společné i tématické jádro, totiž charakterový přerod postavy, která přechází z té dobré strany na tu odvrácenou, nemálo i díky hříchům minulosti. Přesto, budu-li hodnotit BCS nezávisle na Breaking Bad, musím dát plný počet, protože tak dobrý seriál jen těžko pohledat ()

Hawkey15

1. série velice povedené zahájení, 2. série ne až tak povedená, zbytečně zastavování u příběhů, které nesouvisí s formováním charakteru Saula Goodmana, 3. série Lepší než první a druhá série, hlavní příběh se posunuje správným směrem a i vedlejší příběhy jsou výborně udělané. Závan kvality Perníkového táty, je zde nejznačnější 4. série má jasný úkol a to začít vyprávět příběh samotného Saula Goodmana. Doufám, že scénáristé nebudou začátek Saulovy kariéry natahovat, až na další série. Jinak by se jim mohlo stát, že seriál bude ukončen a my se nikdy nedozvíme to jediné kvůli čemu jsme se na tento spin off těšili. Update(27.8.22): 4. série svůj úkol splnila a následující dvě série překonali původní Breaking Bad. Nevěříte? Přesvědčte se sami. ()

iz67

Je tam trochu citit prechudce, ale opravdu jen trochu. Nema to stavu, po 4.dile jsem skončil. Po roce (2022) jsem se do toho pustil znovu, ale nic a nikdo mě nijak zvlášť nechyt. Končím druhou sérií, nechávám 3* nehledě na nadšené recenze a končím navždy. ()

adamix

Saul Goodman / Jimmy McGill to nakoniec zvládol. Dokázal, že jeho postava, excentricky zapamätateľná z prvého seriálu, má na to vyprávať svoj vlastný príbeh (a že som ho spočiatku podcenil). Prvou sériou sa musíte prehrýzť, aby ste sa dočkali uspokojenia. Tempo naberá pomalšie. Musíte si zvyknúť na štýl rozprávania a takisto aj na nové postavy, z ktorých každá nadobudne svoju auru až v ďalších sériách.Od niekoľkých letargických chvíľ vás prebudí zopár cameočiek, z ktorých najviac poteší starec Mike (a potom zistíte, že nejde o cameo, ale o druhú hlavnú postavu, juj :)). Seriál v druhej sérii naberie silne právnický rozmer, čo je pre diváckych laikov trošku väčšia španielska dedina. Ponúkne súrodeneckú rivalitu, naberá sa na dramatickejší tón a na scénu prichádza už aj ten zločin (s nástupom Salamancovcov a Fringa). Nakoniec dôjdete do okamihu, kedy sa vyznáte aj v tých právnických kauzách, obľúbite si každú postavu a vlastne aj celý seriál a potom už iba dychtíte po ďalšej a ďalšej epizóde a čakáte, čo nové vám McGill a spol. prinesú. Najviac vás pobaví tá jeho vynaliezavosť, ktorá sa prejaví pri každom probléme. Nebudem prezrádzať, ale čaká vás kopa podarených ojebov, ktoré si najviac užijete, ak sa naladíte na ten právnický prúd. Suma sumárum : BETTER CALL SAUL je kvalitný seriál, ktorý sa neopičí po sláve kultového BREAKING BAD. Ide si svojou vlastnou cestou, ktorá naň nadväzuje. Nie je to príbeh o učiteľovi s rakovinou, z ktorého sa stane geniálny gangster. Je to seriál o právnikoch, konkrétne o tom najlepšom z nich, ktorý jazdí na starom Suzuki, ktorému sa často smola lepí na päty, ale vyškrabe seba aj iných z každého problému, za každú cenu. A Mike? Je výborný sekundant, ktorý si zaslúžene kradne polovicu pozornosti pre seba. Je to práve on, kto odkláňa seriál na gangsterskú nôtu, ktorá s tou právnickou vytvára dokonalý súlad, vďaka ktorému si tento seriál nie že obľúbite, ale ZAMILUJETE. Za mňa 85% (zatiaľ). ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (více)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

25.09.2022

Vince Gilligan už by nemusel do konce života nic dělat a jeho místo na seriálovém výslunní by mu stejnak nikdo nevzal. Po kritických i diváckých hitech Breaking Bad a Better Call Saul je zkrátka… (více)