Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Triple H

Nefunguje to, resp. rozhodne nie ako horor. Prvý Conjuring bol zjavenie pretože dokázal diváka naozaj napnúť a desiť. Dvojka trpí klasickými symptómami pokračovaní - je väčšia, má viac postáv, viac epiky, efektov, atď. Ale obsahovo sa varí z vody a mám pocit, že Wan si je toho veľmi dobre vedomý. Naozaj úprimne napínavých scén bolo máličko a za seba poviem, že kvalitatívne je film takmer na úrovni Insidous 3. Tzn. atmosféra nefunguje, nedostatok naozajstného napätia je nahrádzaný lacnými ľakačkami a design bubákov je smiešny a prepálený. Skrátka čakal som zovretý a napínavý horor ako poprvé, ale ten sme nedostali ani náhodou. Toto bolo epické hororové akčné skorofantasy, ktoré obsahovalo prekvapivo veľa humorných, sebaparodických či zvláštnych momentov (Wilsonov Elvis na gitare bolo ťažké WTF). Pevne verím a dúfam, že Wan tieto "ozvláštnenia" nemyslel vážne. Spolieham sa na to, že vedel že nemá čo povedať a preto si trošku zaexperimentoval spôsobom, ktorý som na poli serióznych mainstreamových hororov vlastne asi ani nevidel. A film napriek všetkým neduhom vysústružil tak, že som sa bavil. Na tri hviezdičky to teda vyťahuje práve režisér, lebo je príliš dobrý na to, aby z látky nevydoloval aspoň slušnú zábavu. Mať to v rukách niekto menej šikovný a talentovaný, výsledok by bol o poznanie horší. P.S.: Úspešné horory z nejakého prazvláštneho dôvodu priťahujú do kina úplných retardov čo nie sú schopní držať hubu a pozerať film. Po oboch stranách som mal idiotov čo sa smiali, kecali, trepali sprostosti, čo pri iných žánroch nebýva zvykom. Je cieľom týchto dementov prekecať sa cez napínavé scény, aby sa nemuseli báť, alebo je v tom niečo iné? ()

Khumbac odpad!

Nestačím se divit tomu hodnocení...a to sem byl v kině...naštěstí zadarmo. Ale za to utrpení, že jsem si nemohl natáhnout kolena, ten film nestál. Kurde a jak mě to sralo. Uvedu příklad. Holka je posedlá démonem. Věci lítají pokojem sem a tam, všechno rozbité, napadrť. Borec vběhne do pokoje a rozsvítí vetchý lustr uprostřed stropu...jen se houpal(žárovka se nerozbila). Lekačky vyloženě zvukového původu s hned následným pohledem na bubaka. Takže ani necuknete strachem z filmu, spiš šokem zvukové vlny :(. Děj průhledný. SPOJLER: Při tesání bubaka do bible, mně bylo hned jasné že tam cosi píše. No prostě šíleně lituju, že jsem nešel na Mauglího nebo Warcraft.PS: málem jsem u toho i usnul ()

chelseaman22

Nejlepší z nejlepších. Definitivně nejlepší horor za poslední léta, jež se neprezentuje na hlavu padlým koncem. Vše do sobě skvěle zapadá a divák si nepřipadá jako děvka, který zdrhl klient bez placení. Na základě tohoto filmu jsem si uvědomil, že mé dítě musí definitivně dostat malé houkající hasičské auto, jež bude případným prostředníkem mezi třetí osobou (POLTRGAJSTEM) a mou osobou. 83% ()

Doudis19

Tak jo. Obával jsem se těch 130-ti minut, ale nakonec jsem se jen bál 130 minut :-). Pokud někdo umí pracovat s atmosférou a i z nulový scény vymámit děs, pak je to mist Wan. Ačkoli mu není ani 40 let, už teď je nesmrtelnou hororovou legendou. Jen méně těch digi triků, děkuji. ()

kjakob

Často se mi to nestává, ale přijde mi to ještě o chlup lepší než první díl. Hlavně postupné budování napětí se povedlo na jedničku a nejednou jsem se přistihnul, že si chci rukou zakrýt obličej a zavrtat se do sedačky. Film je vlastně kombinace osvědčených postupů, na kterých stálá už jednička. Rodinka v domě hrůzy je ale tentokrát o něco lidštější a přirostla mi víc k srdci. Taky se přidalo na osudovosti a finále působí rozmáchle, a to všechno s minimem CGI scén (tak to na mě alespoň působilo). Po divné Čarodějnici víra v horory opět obnovena. ()

Cedr

Nadprůměrný mainstream horor, který podobně jako první díl sympatický tím, že si na nic moc nehraje a jede duchařskou klasiku bez zbytečných gimmicků. Lepší než první díl, ale celkově stále nic světoborného. ()

maxxxim

Konečne niečo stráviteľné z tohto oboru, čo je hodné vyššieho ohodnotenia. Niektoré scény stáli za to, hlavne s krivým pánom pri dverách, fakt zaujímavý nápad. ()

tatanapope

Pěkné, málo strašidelné pro mě, ale na druhou stranu to překonalo tak trošku samo sebe a předčilo díl první, který byl vlastně pokračování dílu druhého což mi příjde velmi zajímavé...konečně jsme se tedy dozvěděli jak a proč to všechno začalo ()

Motinski

Conjuring 2 nemá až tak atraktívne prostredie ako minule, ale v pár momentoch som sa bál dokonca viac. Celý film pôsobí chladnejšie a je vidieť že sa pekne vyhrali s farebnými filtrami. Wan ovláda svoje remeslo a v rámci duchárskych hororov konkurenciu nemá. Aj keď koniec bol trochu cez, nemôžem hodnotiť nižšie lebo podobne kvalitné horory dnes už nikto iný netočí. ()

skrblik007

James Wan bere to nejlepší z jedničky a přidává plyn. Je to o něco více přímočaré, a ačkoliv to ztrácí místy dech, je The Conjuring 2 velice příjemná hororová jednohubka, možná dokonce místy etalon, jak točit lekačkové horory. ()

Tosi

Technicky se druhému pokračování nedá nic vytknout, ale nedostatek látky a naprosto kýčovité momenty z toho udělaly horor pro děti. Z postav nevyzařuje nic, co by mě vtáhlo do děje a díky nepochopitelné délce jsem nudou chvílemi usínal. Nejvíc mě děsí, že bude určitě i trojka. ()

Avathar

Tak... hardcore démonológa, ako s gitarou v rukách vyspevuje romantický cajdák som fakt vidieť nepotreboval. THE CONJURING 2 je typické pokračovanie v štýle „všetkého viac“. Strašne sa to snaží tromfnúť jednotku, ale tá snaha je až príliš očividná a vytrháva z diania. Celé je to trochu riedke a nedrží to tak pohromade. Stopáž je dosť prestrelená, bubák je opäť zaujímavý, ale málo využitý. Wan má stále remeslo v malíčku, film je výborne nakrútený (opäť skvelá kamera!), nechýba mu atmosféra (nielen hororová, ale aj dobová) a herci sú uveriteľní. Len ten scenár by potreboval dočistiť, finále nemá ani zďaleka takú intenzitu ako minule a niektoré scény a repliky pôsobia skôr... ehm, mierne trápne. Jalové poučenia do života ako z kostolnej brožúrky mi pili krv. Romantické scény boli sentimentálne klišé a dokonale ma otravovali (posledný záber jak z Rosamundy Pilcherovej, wtf). Ale aby sme si rozumeli... stále je to dobrý film a dobré pokračovanie. Len to trochu stratilo ťah na bránku a občas sa to motá v kruhu. Možno by nabudúce Wan mohol pri lúskaní Warrenovských hoaxov vybrať nejaký originálnejší. Strašidelný barák už od neho do tretice vidieť nemusím. ()

filmmovier

Přehnaně dlouhé, slabší než jednička, bez nějakých velkých překvapení, ale i tak super. Jak nádherné by bylo, kdyby všechny dvojky (obzvlášť u hororů) byly tak kvalitní, jako tenhle. Jasně, má to spoustu viditelných slabin a na první film to fakt nemá, ideálně to mohlo být tak o dvacet minut kratší, ale James Wan opět potvrdil, že horory točit umí a tohle je rozhodně jeden z těch nejlepších žánrových počinů loňska. Sice si nejsem úplně jistý, jestli chci i třetí díl, ale dvojka byla fakt super. Skvělá atmosféra, výteční herci, poměrně zajímavý démon, všechno ve skvostném hororovém ranku, který příjemně navozuje perfektní napětí, jen je škoda toho lehce slabšího finále. Na horory jsem velmi náročný a tenhle je další, se kterým jsem spokojen. Jistě, není to samozřejmě nijak originální, ale natočeno je to fakt slušně a navíc to má (alespoň trochu) i reálný základ, takže za mě rozhodně fajn počin. Wan šel na jistotu, nepokoušel se o žádné velké experimenty a zase mu to vyšlo. Parádní hororová podívaná jak má být. 90%. ()

Sfinkter

Wan se veze na nešokující vlně mainstreamového hororu a k budování atmosféry opět využívá již přežitých a dnes už trapných prvků (vrzání dveří, blikající autíčka atd.), poté se však děj zlomí a režisér dává důraz na samotnou posedlost a exorcismus a to udělal sakra dobře, protože musí uspokojit většinu hororových nadšenců. Nejlepší Wanův film za posledních 10 let. ()

Lachtaan

Největším bonusem druhého Conjuringu je démon Valak v černobílém hábitu, kterého jsem se v jeho letošní sólovce nemohl pro jeho skromnou kýčovitost vůbec nabažit. Jeho nejděsivější pózy a výrazy kolující po internetu totiž nepocházejí ze Sestry, ale právě z tohoto filmu, ve kterém je bok po boku s Crooked Manem ohromně zábavnou a střídmě děsivou postavou, přesně takovou, jakou jsem si vysnil v okamžiku, kdy jsem se rozhodl Conjuring zhlédnout se vším všudy. Zápletka sama o sobě již nepřináší žádné inovace, zlo zde ale dostává perfektní podobu, z níž se rozhodly těžit samotné spin-offy. Ten letošní příliš dobře nepochodil, snad si ‘Křivý muž’ pro sebe urve pozoruhodnější film. Tak teď ještě vstříc řádění ošklivoučké panenky Annabelle. ()

Ryuuhei

Což o to, jde o vysoce nadprůměrný horor, který dokáže vzbudit hrůzu, ale... Když se to tak vezme, nepřináší nic nového, kromě klasické duchařiny a démona sužujícího rodinu. ()

MikyAff

Ne takový jako jednička, ale i tak si člověk při sledování celkem solidně ukáknul. Celkem jsem čekala, že když jsem takový cvok a jdu na to do kina, většinu času strávím s rukou před očima a budu se třást strachy. Z naší trojce, co jsme se na tenhle film sešli, jsem z filmu viděla prakticky nejvíc. Vlastně úplně všechno až na jednu jedinou scénu ke konci. Zbytek z nás si zakrýval oči nebo se stáčel do klubíčka a nyní cituji: ,,Koukala jsem na Janu, protože měla takovej pozitivní úsměv." Ano, správně. Já se při tom hororu usmívala. Tam totiž byly tak neuvěřitelně průhledný scény, že to jinak nešlo. Celkem i zbytečně protahovanej film, ale za to s úžasným bubákem, kterýho vidím teď všude možně. Prostě co je děsivějšího než hnusná jeptiška. Při té závěrečné scéně s ní, kdy hodila ten naprosto úžasně hnusnej úsměv, jsem měla husinu od nohou snad až na zadku a kdoví kde ještě. ()

Phietros

Solidní pokračování úspěšného hororu, podle skutečných událostí! Jednička pro mě byla o kousek lepší, ale zážitek z kina byl perfektní. A co dvojka nabízí? Osvědčený teror rodiny, kde se démon převtěluje do malé dcery přes kterou i promlouvá! 80% ()

uiu

James Wan opět nezklamal a dokázal vykouzlit fajn hororový zážitek s lekačkami, které ani zarytý fanoušek hororů dopředu neodhadne (samozřejmě ne všechny, ale když se u hororu leknu, protože jsem to nečekala, tak to je už co říct). Ed a Lorraine Warrenovi si opět získali moje sympatie a musím říct, že když to končilo, opravdu jsem si přála, aby byl další díl nebo aspoň seriál s jejich dobrodružstvími (a tím myslím opravdu kvalitní seriál a ne ty dokumenty z Discovery Channelu dabované jedním člověkem). Potěšil mě začátek odehrávající se v Amityville, protože tuto kauzu mám velice ráda a jediné, co mě na celém filmu hooodně zklamalo byl ten počítačový panák křivák. Jinak za mě opět plná palba a brzy plánuji další shlédnutí. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)