Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

S.U.E.S.

Je nepopiratelným faktem, že si Wan jede téměř podle stejného schémátka jako u jedničky a prakticky nepřichází s ničím novým, ale osobně mi to vůbec nevadí. Taky je pravdou, že dvojka není tak intenzivní jako jednička, neboť má jiné tempo, které na chvíli zeslábne, pak zesílí, a tak pořád dokola až do finále, kde se Wan snaží přitlačit na pilu, ovšem nevychází mu to úplně na 100%. I přes tohle všechno si ale stále dokáže udržet téměř po celý film napnutou atmosféru, která je stejně jako v jedničce skvělá. Co se týče stopáže, 134 minut je na horor tohoto typu opravdu trochu smrtící, hlavně s přihlédnutím k faktu, že nějakou chvílí trvá, než se Ed a Lorraine vůbec přesunou do Enfieldu a začnou vyšetřovat, ale dá se přežít. Hlavně i proto, že jeden z nejlepších úseků s onou znepokojivou jeptiškou a obrazem se stane právě ještě předtím, než oba vyrazí do Londýna. Sečteno podtrženo, pochopím, pokud někdo dá filmu 3* stejně tak jako 4* nebo 5*. Wan prostě vsadil na jistotu a pokud se vám líbila jednička a dokážete mu odpustit, že dostanete v podstatě to samé v bleděmodrém akorát v lehce delší stopáži, určitě nebudete litovat. Mě osobně to vůbec nevadilo, jelikož se navzdory všemu pořád jedná hlavně o mainstreamový horor, a zde podle mně osobně nemá Wan v ostatních kinohororech současnosti moc velkou konkurenci, i když pořád jezdí podle stejné šablony. Osobně tak doufám, že za dva až tři roky se Wan vytasí s trojkou, kterou tuhle sérii pěkně uzavře, ale hlavně vykročí se svých vlastní mantinelů. 4,5* ()

JetDryerFan

Tak já nevím. Občas mi to přišlo trochu přehnané až úsměvné... To se pak člověk prostě nemůže ani bát, ale jako jo, dobrý. Wan je mistr svého řemesla. ()

figliar

The Conjuring je atmosférou jeden z najlepších hororov posledných rokov. Druhý diel je však od svojho predchodcu predsa len slabší. Doplatil hlavne na to, že je príšerne dlhý. Myslím že dobrých 45 minút by z filmu mohli vypustiť, pretože niektoré scény boli až príliš zdĺhavé a zbytočné. Inak lakačky fungovali podobne ako v prvej časti, takže hororový fanúšik si tu príde na svoje. ()

joker30

Minimálne tak dobré ako jednotka, čiže nadpriemer. Jediné čo by som vytkol, že tam fakt pozor SPOILER mohol niekto zahučať :) 80% ()

Kingjiri

James Wan dle předpokladů opět natočil technicky vypiplanou atmosférickou duchařskou podivanou. S příběhem si však tvůrci mohli víc pohrát, aby byl odlišnější oproti jedničce. Taky by nebylo na škodu udělat dramatičtější a hlavně delší finále s démonem nebo ještě trochu prostříhat nějaký nudnější scény. Jinak u mě převládá vcelku spokojenost - herci slušný, atmosféra funguje a pár lekaček má dobrej nápad (obraz jeptišky) a téměř všechny z nich spolehlivě vylekaj, čtyři hodně slabý hvězdy. ()

FanKalEl

Neskutočne skvelé dve hodiny kde si Wan dal záležať detailne na každom zábere..až na ten koniec podľa môjho názoru. Napriek niektorým výhradám, takáto kvalitná ducharina tu už veru chýbala. (89%) ()

Fat'Fatal

Stejné vrzání dveřmi jako v jedničce. Jednička byla ale o chlup lepší, tam umře aspoň pes, dvojka je slabý odvar. Jsou tu dvě luxusní lekačky, ale jinak nic moc. Budování napětí moc nefunguje a já nevím, přece se nemůžu bát filmu, kde jsou dvě rodiny, policajti, vymítači ďábla a další lidi, kterým se nic nestane. Řemeslně je to opět odvedené dobře a třeba kamarádka, co půlku filmu strávila ve svých dlaních, poukázala na dobrou hudbu. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Kiisaki

V tomto žánru vzniká tolik katastrofálně špatných filmů, že si pak takový průměrný snímek lidé špatně vyloží jako něco báječného. The Conjuring 2 je stejně jako předchozí díl pouhou jednorázovou oddechovkou uplácanou z těch největších hororových klišé. Ono není tak těžké člověka vyděsit - stačí i ta nejstupidnější lekačka ve tmě, aby to s divákem trhlo a na chvíli mu to pocuchalo nervy. Od dobrého filmu ale očekávám silný a promyšlený děj bez tolika logických chyb a nesrovnalostí. Vždyť to nedávalo smysl! (SPOILER: Takže démon ochotně vyzradil Lorraine svou jedinou slabinu a v dost antiklimatické konfrontaci stačila pouze znalost jeho jména? Lorraine v domě opravdu necítila přítomnost ducha ani démona? Měli obyvatelé domu nějakou poruchu sluchu, kvůli které reagovali na noční křik a hluk s takovým opovážlivým opožděním? Pokud chtěl démon od začátku Eda zabít, opravdu jej musel nalákat až na druhou stranu planety?) ()

KUFI

Lehce nadprumerny pokracovani vcelku solidni jednotky. Nektery sceny i dialogy jsou znacne debilni, ale zase me prekvapilo jak moc se to shoduje se svoji realnou predlohou. A ne jenom udalosti, ale i kulisy domu a postavy, ktery si jsou leckdy hodne podobny. Doporucuju si vyhledat na utubu nejaky dobovy videonahravky, ci fotky. ()

Rockerman

Nedá se nic dělat, i ten nejzaujatější kritik musí uznat, že to stále funguje, ikdyž je to stokrát viděné i slyšené. Musí se to ovšem umět! A James Wan to umí, o tom není pochyb. Do poloviny jsem myslel, že i dvojka ode mne dostane plný počet, ale nějak se to začalo zadýchávat. Zvláště opakující se rozhovory s Billem Willkinsem už trochu nudily. Dvojka je o dobrých dvacet minut delší než jednička a to je ke škodě věci. Jinak je to horor, který stále převyšuje vše, co jsem letos v tomto žánru viděl. ()

Pacek

Po dlouhé době musím pochválit mistrně odvedenou práci. Je až k neuvěření, že se Wan může držet svým zaběhlých tradičních postupů, a vždycky mu to projde tak, aby z toho nevzešla klišoidní sračka. A poznat jeho rukopis je opravdu snadné. Horory jsou totiž snůžka největších klišé od samozavírajících se dveří (pokud tohle někde vidim, automaticky jde hvězdička dolů), zdlouhavém strašení ala vyberem si to nejmenší dítě nebo slabou ženu, po odhalení posedlosti ďábla či co. Wan na to jde ale úplně jinak. Straší nás zde obyčejné lidské věci, dospělí se nechovají tak že je to celé nějaký nesmysl a musí to mít logické vysvětlení, od začátku je nám naservírováno představení čistého zla a divák tuší, že takhle to nemůže vydržet až do konce a musí být nějaké velké rozuzlení či finále. Strašáky obyčejně hodnotím podle počtu lekaček (a že jich tu kurva je!) ale povedený příběh tomu dává ještě více na exkluzivnosti. WANE....PROBOHA VYSER SE NA DEBILNÍ FaF A TOČ JENOM HORORY!!!! ()

Torgal

Po vlažnej jednotke návrat k poctivému strašeniu a atmosfére z ktorej chodí mráz po chrbte. To platí predovšetkým počas prvej hodiny, lebo potom už je desenie diváka na maxime a bohužiaľ k násiliu film nevygraduje. V tomto ohľade tiež nepomáha na horror neuveriteľná dĺžka 134 minúť, zhutnenie o pol hodiny by určite bolo k prospechu tempa aj intenzity zážitku. Inak ale musím len chváliť, a to hlavne úžasnú kameru a majstrovskú prácu s napätím. 8/10 ()

Whitebeard

Dobrá oddechovka. Bohužel se místama vytrácí atmosféra a nastupuje hlasitej zvuk, co vám vytluče repráky z beden, jenom abyste se lekli. Na druhou stranu to funguje :D Příběhově klasika posledních hororových let, před shlédnutím jsem měl problém si vzpomenout na děj jedničky, takže jsem si ji rychle prolétl. Za pár týdnů budu mít s největší pravděpodobností ten samej problém s tímto pokračováním, jelikož film je nadusanej neustále stejnými událostmi, jako v ostatních filmech jako je Sinister, Insidious apod. Mezi těmito filmy je tak tenká hranice, že už ani nevím, který je který. Konec filmu navíc bych řekl uspěchanej, takže jsem si až řekl, že takhle to doufam neskončí. No a ono skončilo :D Pořád jde o poctivej filmek, u kterýho budou slabší povahy asi mít problém, za mě je to takovej lepší průměr, kterýmu dávám 4- a doporučení, počkejte na tmu, zhasněte všechny světla a pěkně si ho užijte. ()

Plechpetr

Jestliže jsem dal Zhasni a zemřeš plnou palbu, tak Conjuring 2 si to zaslouží taky a o trosku víc. Zejména první polovina filmu je prostě parádní psycho a každej druhej si u toho vyklepe zuby a párkrát sebou pořádně škubne. Pak přijde taková ta vata na prodloužení filmu. To tomu hodně škodí. Naštěstí finále je mnohem lepší než u jedničky a poltergeist je dost slušně udělanej. Jeptiška jak má bejt. ()

DAPDO

Stejný režisér, stejný hlavní postavy, stejný příběh a lekačky jako v jedničce. Přesto je tohle pokračování stejně skvělý, jako první díl. Oni totiž, aspoň pro mě, mají horory natočený podle skutečných událostí svoje kouzlo. Je neskutečný, když se díváte na takovejhle film a víte, že hodně z toho, při čem vám běhá mráz po zádech, se fakt stalo. ()

Cryptkeeper

Nebylo to špatné,jen prostě takové otřepané,mainstream z toho trčel ze všech směrů,chyběla mi tam ta ponurá,mrazivá atmosféra. Senilní děda z křesla a jeptiška se žraločíma zubama mi taky zrovna dvakrát nedodala na napětí. ()

Charlie84

Není jednoduché natočit inteligentní film, kde jsou hlavními protagonisty manželské duo lovců duchů, posedlá holčička, duch důchodce vrhající po kolemjdoucích zubní protézu a nemrtvý transvestita v kostýmu jeptišky. Wan má hrátky s divákem i kamerou v malíku, ve správnou chvíli dokáže dupnout na plyn nebo pustit tklivou muziku a bubububákový flák přetavit do story o lásce. Jako té OPRAVDOVÉ LÁSCE. Aniž by to působilo směšně. A to fakt není málo. ()

helraiser

Opět se jedná o velmi kvalitní duchařinu i když o proti předchozímu téměř dokonalému dílu to je slabší. Asi největší mínus je přehnaně přemrštěná minutáž. Co se ovšem povedlo tak byla opět atmosféra, lekačky byly opět na úrovni a ztvárnění duchů se též povedlo, tedy především démonická jeptiška byla opravdu parádní. Uvidíme zda se dočkáme nějakého pokračování, potencionál by to rozhodně mělo. Fanoušek horrorových filmů budou jistě spokojeni, svůj účel to jistě splnilo. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)