Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Harekrshna

První díl byl fajn, ale druhý se mu vyrovnat nemůže. Ani ne kvůli tomu, že by to nějak mělo být ohrané, ale prostě to není děsivé, kromě začátku, kde se spustí autíčko. Postavy jsou těžce patetické. První Anita Gregory se snaží za každou cenu popřít, že se v tom domě něco děje a snaží se za každou cenu a při každé příležitosti obviňovat rodinu z podvodu a upozorňování na sebe, jako by z toho měla něco mít, že tam ten demon bude řádit dál. Ale pořád jim tam leze do domu a otravuje s tím, že to rozhodně nemůže být pravda, i když jí tam nikdo nezve. Natáčí soukromí rodiny, což je porušování zákona i v té době a je zajímavé, že zrovna v tu chvíli, když má kameru nastavenou do kuchyně a natáčí, tak posedlá dívka dělá sama nepořádek v kuchyni. Zrovna v tu chvíli. Další hloupou postavou je matka rodiny, která si spí, zatímco dcera tam vříská, jako by jí do konečníku rvali gigantické dildo a démon s ní už vomlátil snad všechny stropy v domě, v klidu si potom vstane a řekne si, co se to deje a po 5ti minutách vstávání se rozhodne, že by asi měla běžet za svým děckem, když jí tam už takovou dobu terorizuje démon. Jako by se to stalo poprvé a nebyla na to připravená. A třetí hloupou postavou je samotný Rampelník alias Valak, který se nechá sfouknout jen vyřčením svého jména. Ve filmu není souboj s démonem, žádné přetahování o duši, žádné zapuzování. Nejvtipnější je celkem sypatický duch staříka se svým "Šem Billy Wilkinš a mám šedumdešát roků", který je ovládán Valakem a nesmyslně celý horor zlehčuje a znevažuje, i když zápletka, že za zlo nemůže duch dědy, ale něco třetího je velmi zajímavá a je vidět snaha režisérů. Budu věřit, že 3. díl bude lepší. ()

janececek

O něco slabší než první film, ale i tak výrazný nadprůměr. Stále platí Wanovo výborné budování napětí, filmu ale uškodila přestřelená stopáž, neboť místy už to bylo příliš natahované. Finále ale předčilo veškerá očekávání. 75% ()

Bratyslavcan

Už to nebolo tak dobré ako jednotka, no stále si držala vysokú latkuMadison Wolfe v role dievčaťa Janet, ktoré ovládal démon odviedla perfektnú prácu. Asi by som sa k nej v realite bál priblížiť. Od úvodu tak cca k stredu to bolo naozaj dosť strašidelné, potom prišla celkom oddychovejšia časť po príchode Eda a Lorraine.  Následne sa to už nevedelo dostať do švungu, v ktorom to bolo v prvej polovici. Druhá polovica až ku záveru bola skôr akčný horor s občasným jumpscarom aby sa nepovedalo. Počas titulkov znova nabehol mráz po chrbte, keď sa pustila nahrávka z reality sprevádzaná fotkami. Príbeh samotný bol dobrý no bol tam sem-tam nejaký ten zádrhlel, napríklad spoiler: aby si zabil démona musíš povedať jeho meno. Naozaj? To je všetko? Ešte nám ho démon aj sám povedal. ()

MichalZL

Určite lepšie ako jednotka, nápaditejšie a s pár peknými emocionálnymi scénami. Aj duchovia/ démoni zaujali viac, len na mníške bolo v svetlejších scénach to CGI vidieť viac, ako by sa mi páčilo. Ale po prvej časti to zdedilo pár problémov, primárne vo veci strašenia: príliš psychicky okej postavy, jasne vysvetlení duchovia a démoni a najmä znova príliš veľký spoľah na bezduché vrieskanie na diváka. Ako film dobré, ale so sériou sa už teda asi neskamarátim ()

Nellaron

Rešpektujem Jamesa Wana, ale v prípade Conjuring 2 je konanie postáv tak hlúpe, že to degraduje celý film. Takže keď 11 ročné dievča začne pred televíznym štábom hovoriť neprirodzeným démonickým hlasom, tak všetci okolo prítomní ostanú pokojne sedieť a počúvať? To sa naozaj nikto ani trochu nezľakne? Jej sestra ostane pokojne vedľa nej sedieť? Veď za normálnych okolností by polovica ľudí začala vrieskať strachom a tá druhá by sa pokadila na mieste. Podobných stiuácii je viac a tým pádom je film nepresvedčivý. Pre mňa osobne ide o veľmi nadhodnotený film. ()

AtemuLukas

No tak jak je to vlastně s pokračování? No asi takhle. První polovinu filmu jsem se dost nudil. Na síle byly v první polovině filmu akorát flashbacky na “sestru”, která byla dle mého názoru dost povedená. Druhá polovina filmu byla už o něco zajímavější, ale stejně jsem nějak nemohl nabýt dojmu, že to je děsivé, nebo dokonce zajímavé. Možná to dělají Ty triky na konci filmu, nebo  i prostě Wan po polovině filmu kápl na notu nevím. Ale dle mého názoru je konec tohoto pokračování o dost lepší jak v prvním díle. Zase na druhou stranu dějově to je docela bordel, stejně jako zápletka. Do toho přičtěte ještě nelogické chování a máte tento film. Myslím si, že série the Conjuring je dost přeceňované dílo, ale i tak dávám 65%. ()

K1K0

Menej záživne ako predošlá časť conjuring viac pritiahnuté za vlasy nie je to také autentické ako jednotka, zopár jumpscarov a strašidelný scén a Warrenovci v akcii toto film zachraňuje, inak by to bol len obyčajný mysteriózny thriller ktorý sa snaží zobrať na seba podobu hororu. ()

Kelinej

Přiznám se, že dvojici Farmiga-Wilson nežeru a zdrženlivý jsem i vůči samotnému subžánru. Je ale pravda, že jsem se párkrát parádně lekl. Když jsou bubáci v akci, je film skoro na pět hvězd, už jen kvůli Wanovu vybroušenému výtvarnému cítění. Všechno okolo je však velká nuda. ()

JohnDark

V zajatí démonov 2 - The Conjuring 2, Horor, USA, Kanada 2016, R: James Wan, H: Patrick Wilson, Vera Farmiga, Madison Wolfe, Frances O´Connor, Lauren Esposito, Benjamin Haigh, Sterling Jerins, Simon McBurney, Franka Potente, 80% ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)