Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Lillyilly

Mně se teda dvojka líbila hodně možná i víc než jednička. Ano dávám za pravdu, že je vidět, že to je dosti podobné dílko, zpracováním, kumulací děsu atd. Ale mě teda dostal na špek stejně jako minule. Šly jsme na to s kamarádkou večer, ve 21:40 a v sále ani noha. Když se ztlumily světla, bylo mi jasný že jít na horor samy dvě večer, no že to se asi pose..me. Takže to byl horor se vším všudy. Jinak zasazení do sedmdesátek výborný, chvílemi i super hudba. Takže za mě 5 * ()

DarkViper

Kdo nemá rád horory ať na ně nechodí.... tak se dá odpovědět na 80% komentářů, ale kdo má rád horory stejně jako já, duchařiny, nadpřirozeno a má fantazii tak je pro něj tohle špička velmi malého ledovce fakt top hororů. Kdo říká opak jen nedokáže čelit vlastnímu strachu a proto si tu radši vyblije srdíčko a na horor znovu nepůjde... Znám i lidi co měli z tohoto filmu noční můry :D ale o tom přesně dobrý horor je o tom, že má vyvolat strach a adrealin ! ()

Richie4422

Keď vyšiel The Conjuring, napísal som svoj komentár s obsahom asi dvetisíc slov. Bola to zmes frustrácie, neštylizácie, hnevu a sklamania. Dal som filmu jednu hviezdu, ktorú som o pár dní neskôr zmenil na dve, nakoľko som si prišiel až príliš neobjektívny. Aby som to uviedol hneď v úvode, Jamesa Wana považujem za jedného z najtalentovanejších režisérov v modernom (?) horore. Myslím, že i ten najväčší kritik musí uznať, že Wan je charakteristický vo svojej tvorbe a má rozoznateľný rukopis. Problém s Wanom mám ten, že strieda momenty absolútnej geniality s tými najlacnejšími prvkami nie len hororu, ale i drámy. Úvod sa začal veľmi sľubne a myslím, že išlo o jednu z najnepríjemnejších otváracích scén za poslednú dobu. Ponúknutý vizuál a strih mi sľubovali silný hororový pôžitok, avšak dostalo sa mi tých najnudnejších dvoch hodín. Pripomínam, film som dopozeral o 3:57 ráno úplne sám. Keď vás film nevie ovplyvniť o takomto čase, asi niečo nebude v poriadku. A to nie som frajer snažiaci sa tváriť, aký je drsný. Nemám problém povedať, že Lake Mungo má na svedomí jednú z najhorších nocí v mojom živote. Ďalší problém s Wanom mám ten, že recykluje svoju tvorbu. Je to lenivé a nekreatívne. Mať ten istý koncept bubákov, tie isté ľakačky, prakticky dejové línie na jednej vlne. Ľakačky považujem za integrálnu časť hororových filmov. Mimo pocitu hrôzy, strachu, teroru, ľakačky sú skvelou súčasťou hororových filmov a to platí dvojnásobne, ak ide o film pustený do kín pre mainstream a tradičných kinochodcov. Bohužiaľ tá recyklácia spôsobuje to, že na človeka, ktorý pozná Wana, ľakačky nemajú požadovaný efekt. Obrovskú väčšinu ľakačiek som prešiel s podopretou bradou a jediná, ktorá ma dostala bola v pivničnej scéne.A to je na dvojhodinový film sakra málo, a o to viac, nakoľko The Conjuring 2 neponúka nič iné. Žiadny pocit hrôzy, strachu, ohrozenia. Duch/démon sa len očividne nudí, teleportuje dievčatko, vypína televízor, klope na dvere a hrá sa s hračkárskym hasičským autom. Zoznámenie sa s mŕtvolnou jeptiškou malo náznaky ohrozenia, ale Valak sa rozhodol pre kráčanie v prevtelení tieňa a vystrašení ženy cez obraz. Ak to je démon z ktorého ma mať divák strach, tak s pánom Bohom. Žiadna snaha o sympatizáciu s postavami má na svedomí totálnu letargiu v napätí. Problém s dejom nastáva po príchode super dvojice. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale ten scenár bol deravý ako sviňa a odmietam veriť tomu, že na ňom robili štyria ľudia. Už len samotná premisa Valaka a deduška nemá jediný zmysel, plottwisty nemali centimeter logiky. Ak chceš zabiť decko, lebo ho "chceš".. tak ho zabi, od začiatku máš moc vyšmariť ju oknom. Keď ti vadí pozornosť vymáhačov a iných čudákov, proste nič nerob. Aký zmysel má prilákať slávnych démonológov, keď sa ich hneď po príchode chceš zbaviť? Ak ti išlo o nich, prečo neisť priamo k nim? Však sa motal v ich dome tiež. Ak jediná vec, ktorá ťa vie zničiť je tvoje meno, drž hubu. Odchod vymáhačov trval 30 sekúnd (lebo démon prišiel na to, že presvedčí o hoaxe tým, že nechá dievčatko natočiť ako ničí kuchyňu), lebo pán mal stav prozreteľnosti a spolu so ženskou vo vlaku prišli úplne na všetko vďaka.... spadnutému filmu na ktorom bolo...čo? Keď si vymáhačka duchov s rokmi skúsenosti, máš stretnutie s démonom a niečo začneš čmárať do knihy, je fajn si to prečítať. Ich dcéra hrá nulovú úlohu, doslova.. načo tam je? Musím spomínať ten absolútne trápny koniec vytrhnutý zo slovenskej telenovely? Ja sa ospravedlňujem, ale neviem, čo je Valak, akú hral úlohu, prečo robil to, čo robil, prečo čakal, kde bol? Nechápte to zle, istá tolerancia nelogickosti je výbavou každého, kto sa chystá na ducharinu. Ale spraviť toto, to chce riadne gule. Mimo absolútnej nudy, nehrôzy a gymnastiky stupidity, tento film trpí nevyužitím "paranormálneho/supernaturálneho"... Valak je len akousi nastrčenou bábkou na ktorej je pekný jedine tak kostým spievajúcej sestry a dedko je v konečnom dôsledku zlatúch. Wan má vždy charakteristické masky a tu sa mi výrazný makeup páčil, avšak v niektorých prípadoch ten cartoonish štýl išiel mimo mňa. Pri Crooked manovi som ho chápal, ale pri dedkovi, Valakovi a dievčine už naozaj nie. Aby som len nekritizoval. Strih bol geniálny, cinematografia na vysokej úrovni, herci skvelí, úvod super. Som rád, že sa Wan prestal hrať na Cravena (pri jednotke sa veľmi, ale veľmi snažil) a išiel si svoje. A tu idem na svoj finálny problém. Wan má to šťastie, talent a prostriedky na to posúvať hororový žáner aj v očiach mainstreamu. Mrzí a bolí ma, keď sa šikovný chalan s obrovským talentom rozhodne dojiť kravu, recyklovať samého seba a do sveta vypustiť podpriemerný horor v krásnom obale lebo vie, že mu to ľudia zožerú a potom sa s vtákom v ruke smeje na článkoch, kde Wana označujú za velikána hororu a oslavujú The Conjuring ako vrchol hororu po roku 2000. Je to niečo, čo by ma nemalo srať, ale serie. Wan má na viac. Ale načo, keď stačí málo. Pôvodne bol tento komentár dlhší o 20 riadkov, ale to som zabŕdal do každého detailu. 2 hviezdy. Nie viac, nie menej. () (méně) (více)

Wez

No,čekal jsem od toho mnohem víc-asi nejslabší film JW z těch,co jsem měl možnost vidět-nevím,jestli za to mohla velice dlouhá stopáž nebo dost roztahaný děj,ale chvílemi jsem se u toho opravdu dost nudil a musel se do dodívání do konce vyloženě nutit...Moc velkej dojem to na mě teda neudělalo-60%...Update:film sice na mě moc velkej dojem neudělal,ale je pravda,že se mi po něm zdál brutální duchařská noční můra a moc dobře jsem se kvůli tomu nevyspal a toho si taky vážím,tudíž ještě jednu hvězdu přidám..:-) ()

injoy

Hororová špička James Wan opět zaúřadoval a opět na výbornou. Nezklamal, ba naopak, dokáže stále překvapit. Takhle jsem u hororu neměl naděláno od prvního dílu. V rámci žánru pět hvězd a bez diskuze. Pokud bychom porovnávali s Terminátorem 2, nebo Shawshankem uberem jednu dolů. Film bych osobně zkrátil o cca 15 min, některé scény jsou zbytečné, ale nenudí. A škoda, že s démonem Valekem byli tak rychle hotovi, na to kolik nadělal paseky a strachu během filmu, jsem čekal trochu větší čóro- móro :-) ()

elizha

Velke sklamanie!!! tesila som, po celkom vydarenej jednotke, prisla dvojka a snim aj totálne prehnane sceny, ktore so skutocnostou neviem ci niečo maju..............navyse....vzhladom k tomu ze tento pravdivy pribeh bol vymysel sestier.....pochybujem či vobec Ed a Lorraine niekedy niečo naozaj nasli,,,alebo boli len famozní herci po cely život.....kde sa pravda ukryva,,,nikdy nik nezistí.............každopadne sceny s Jeptiskou,,boli najlepsie z celeho 2 hodinového filmu... ()

klaranapoli

Ano, sice je to furt dokola, zdá se Vám že jste tento film už asi někdy viděli ale musím říct...JO, stojí to za zhlédnutí. Já viděla 2x a supr. Až se mi u toho chtělo strachy brečet a chtěla jsem to vypnout ze strachu (hmm jsem srágora) ješt že jsem to neviděla v kině byla by to ostuda :D Rozhodně koukněte.... ()

Mark1983

No i když jednička nebyla špatná, dle mého úhlu pohledu ji dvojka předčila se vším všudy, což se zároveň stává jedním nejlepším z nejlepších, co se týče hororového žánru s kategorií s duchařskou tématikou podobně jako Insidious. Byl jsem imponován se zpracováním, dějem i příběhem. Je to jeden z hororů, jenž on sám dokáže zaujmout většinu hororových fanoušků bez ohledu na jejich zaměřenost na téma jejich oblíbenější. Konec konců - tento horor je prostě excelenní, což toto slovo nepatří všem hororům, jenž se mi líbí. ()

Jurcekk

Malo to byť o pol hodinu kratšie. Dobré lakačky. Dobrý začiatok. Dobrý Wan. To bol marilyn manson čo tam strašil? ()

jenspifa

Tak samozřejmě wan nezklamal. Jen už mi to začíná přicházet takové stejné. Doufám že příště už to bude jiné téma než Warrenovi. A moc jsem nepochopil začátek. Jakože bude trojka? A budou zahánět Amityvillskyho démona? Hezká podívaná, sice chvilkama lehce chaotická, ale pořád plní účel. Po dalším shlédnutí strhávám jednu hvězdu, opravdu ten film neví kam jít. A pan wan se pěkně opakuje. 60% ()

Lukas0801

K filmům s číslovkou '2' v názvu mívám občas předsudky, ale toto bylo fantastické. Skvělý příběh, perfektní herci a žádná hluchá místa...2 hodiny utekly jako deset minut. Těším se na pokračování. ()

vassil

Manželka má ráda horory, já ne. Manželka se ale bojí a chce se dívat na horory se mnou. A tohle byl dobrý "kompromis". Možná i lepší než jednička. ()

zekon

Jednička svkělá tady už mi přišlo že sice základ mohl být dle pravdy ale až moc přikrášlený. Nesedělo to a připadlo mi chování zůčastněných až moc pod úrovní jejich inteligence. Nnatočeno dobře ale scénář nebyl až tak povedený. ()

Monditrade

Dobrý, občas se člověk i trochu posral.. ale jinak je to podobné jako jednička.. ale dalo se na to dívat s tím, že se to nesrovnává s jedničkou..a nečeká se ještě lepší výkon.. ()

cist

V produkci hororů současných let je to pořád výjimečný film, ale na první "Zajetí" to zdaleka nemá. Bubáci jsou už moc vidět a to už pak není strašidelný. Hvězdice navíc za hudbu Josepha Bishary, která dělá půlku strašidelné atmosféry filmu. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)