Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Sunwheel

Wan vo svojich pokračovaniach hororov rád staví viac na kriminálnu rovinu a upúšťa od hororovej ľakačky. V pokračovaní Insidious sa mu to podľa mňa podarilo a prekonal pôvodný film. Tu musím povedať, že nefunguje ani jedna z rovín. Vyšetrovanie je dosť priehľadné a sami predpovedáte záver. Horor tu už prakticky nie je a CGI monštrá sú ako z detskej burtonovky. Asi viac to funguje ako rodinná dráma s romantickým podtónom. A to určite zámer nebol. ()

PTuranyi

Pokračovania zajatia démonov na začiatku v skratke zhrnie korene príbehu z Amitiville. Zoznámime sa s rodinou Hodgsonovcov, ktorá sa ocitá v nepríjemnej sociálnej situácii a čoskoro sa k tomu pridajú paranormálne javy. Vďaka dobrej produkcii, scenáru a celkom dobrým hereckým výkonom atmosféra hustne. Démon a efekty sú prepracované. Boj s démonom je samozrejme beznádejný, teda aspoň sa takým má javiť. Manželom Warrenovcom, ktorí sú vyslaní cirkvou na prešetrenie podivných udalostí, sa nijako nedarí ani len nájsť presvedčivé dôkazy, že nejde o podvod. Záver však prebehne veľmi rýchlo. Vďaka klipovitému strihu tak pôsobí odbito. 70% ()

Majxi

Oproti jedničce mě film hodně sklamal... bylo to místama přitažené za vlasy... Wan se do toho snažil dát trošku komediálního smíchu, však bez většího úspěchu. Když si vybavím žánr HOROR tak mám smíšené pocity plné očekávání a strachu co, kde, kdy, jak atd atd.... tady jsem až na jeden případ věděl jak vše proběhne... Všichni jistě víme, že ať jde většinou u hororu o jakékoliv pokračování a jedná se tedy u díl druhý.. je to většinou propadák.... tady to mu není jinak... ZA MĚ 2* ()

HororSamael

FANTASTICKÉ!!!!!!! Když to režíruje PÁN, je to vždy skvělé. Nebudu srovnávat s jedničkou, ač byla stejně famózní. Budu se opakovat, ale nejdu do kina na film, abych jej zcela srovnával s předchozím dílem. Jdu proto, že se mi jednička líbila. Zajímá mne, jak to bylo natočené, jak jsem se bavil, prožíval děj a kolik momentů napětí to přinese. Ne to, jestli je děj stejný jako v jedničce, jestli se točí stále na jedno téma, jen s jiným obsazením. Kdybych to měl udělat, jako většina zde, tak: neslo to stopy Sinistru, také prvky Insidious, kopírovalo to jedničku a bla, bla, bla.......... Prostě to bylo super a zaslouží si dosáhnout 90% ()

jarmil8

Sice už to není nic objevného, ale stále vysoký standard, což se pořád v kinech jen tak nevidí. Délka filmu je poněkud přepálená. Pozvolným dávkováním napětí možná odkazuje na horory 70. let, jakým byl Vymítač ďábla, ale jeho atmosféry opravdu nedosahuje. ()

AmunRa

Wan mohl jen těžko dosáhnout stejné kvality jako ve vynikajícím prvním dílu a také nedosáhl. Přesto natočil výborný horor, kterému se dá vytknout jen několik chyb. První z nich je jednoznačně délka, která je přestřelená a má neblahý vliv na napětí a spád filmu. Dále pak scénáristé ve snaze o efekt místy ujeli v logice - asi by bylo o dost jednodušší rozbít velké okno než lézt do sklepa a probíjet se skrz podlahu. Nakonec mohli scénáristé zapnout invenci a odpustit si další strašidelné dětské hračky. V ostatních aspektech mohu jen chválit - herci úspěšně zvládali své role (včetně dětských herců), lekačky fungovaly, triky byly v přiměřeném množství a kvalitě a příběh měl hloubku i zvraty. Svou roli sehrál i kvalitní soundtrack. Není to sice bomba jako první díl, ale rozhodně je to kvalitní horor, který stojí za shlédnutí na velkém plátně. ()

johnny_vasku

Horor roku zatím bez debat, avšak pouze za čtyři hvězdy. Londýnské ponuré podnebí sedmdesátých let (pochvala za skvělý soundtrack) skvěle doplňuje hustou hororovou atmosféru, budovanou ihned od začátku filmu, přerušovanou pouze odlehčujícími scénami, které slouží pro vytvoření vztahu s postavami, mezi kterými nenajdeme KONEČNĚ ani jednu nesympatickou (dokonce i ta parta dětí je vcelku stravitelná ─ hallelujah!). Nicméně film jako takový se nedokáže vymanit z jasně daného hororového schématu (i když moc nerozumím kritikám ve stylu: „Je to moc podobný jedničce“ ─ když nechcete vidět film podobný The Conjuring, nechoďte na The Conjuring 2…) a, což mě mrzí nejvíce, ani v tolik se nabízejícím naplnění osudovosti postav, které je diváku předkládáno prakticky po celý film. 80 %. ()

phantom1987

Na tento film som bol včera v kine. Niektoré scény boli síce až prehnané a pripomínali skôr fantasy ako hororový žáner, no napriek tomu to bol obrovský zážitok a neľutujem návštevu kina. Vynikajúca Vera Farmiga, Patrick Wilson, a musím pochváliť aj výkony detských hercov. Myslím že z prípadov Eda a Lorraine Warrenových je ešte čo vyberať, tak dúfam že sa dočkáme aj tretieho dielu, samozrejme v podaní Jamesa Wana :-) ()

TinaMar

To bylo něco, ještě se mi nestalo abych měla skoro po celou dobu v kině takový mrazení v zádech. Řekla bych, že to bylo na stejný úrovni jako jednička. Spousta kvalitních lekaček, Wan je prostě mistr hororu. A ty pravý fotky na konci v titulkách a nahrávka už mě jen dorazily. ()

hooofi

Mě se na těch Wanovo filmech líbí hodně věcí: 1) kamera - záběry mají dynamiku a vtáhnou vás do děje, 2) detektivka v hororovém podání, výborná kombinace 3) lekačky - už jsem viděl toho dost na to, aby mě něco jen tak nevylekalo... jenže tady u toho asijského pána jsem se v kině málem ocitl pod sedačkama tak pětkrát, vim že to přijde ale stejně mě vyděsí, že si říkam nahlas no do pr.... fu*k, do pí.. atd... opět kroutim hlavou kam na ty nápady chodí ()

Jura1233

Byl jsem na tom v kině.....neskutečný zážitek .....krásné zpracování filmu .....(američani mají kvalitní záclony) pochopíte až uvidíte ()

NextOne

Příběhově byla jednička pochopitelně propracovanější, ale dvojka se týče lekaček o dost lepší. Byl jsem na tom v kině a u některých scén i chlapi vřískali jak ženy. Opravdu se mi to líbilo, tak se ten druh lekaček konečně někam posouvá a není to pořád stejné. Narážím na scény s tím "Crooked manem", které mě doslova uchvátily a řekl bych, že nejenom mě. V celkovém pojetí, to byl zatím jeden z nejlepších hororů tohoto tisíciletí co jsem viděl. Budu doufat v třetí díl. ()

ver22

Vůbec jsem nepochybovala, že po skvělé a děsivé jedničce, přijde ještě lepší dvojka! Odpočítávala jsem dny do premiéry a samou nedočkavostí si "hryzala nehty" už měsíc před. Je to tu, konečně mohu s klidem říct - James Wan opět nezklamal. Už u první scény mi naskočila "husina, jako pulitru" a démon, převlečený za jeptišku, mě naprosto zamáčknul do sedačky. Ačkoliv by někdo mohl považovat za nudné, že jednička i dvojka mají takřka stejný příběh, jen v jiném prostředí, opak je pravdou, a nudit se rozhodně nebudete! Film je plný "infarktových" i napínavých scén, hodně z nich by jste nečekali a ty, které by jste čekali, Vás stejně vylekají natolik, že se budete proklínat, proč jste na to vůbec chodili, a že se radši počůráte, než abyste šli náhodou, o třetí hodině v noci, sami na záchod. Film navíc obohacuje skvělý Patrick Wilson a sladká Vera Farmiga Nakonec tuto děsivou jízdu zakončí údajně reálné zvukové záznamy a fotografie napadené rodiny. Film tedy stoprocentně doporučuji, hlavně, jestliže jste milovníky duchařin, nezklame Vás stejně, jako nezklamal mě. Miluju Conjuring a miluju Jamase Wana! ()

Brumbambule

Pomalu a nenápadně se mi filmy Jamese Wana začínají zarývat pod kůži a čím dál tím víc se těším na jeho další kousek. Musím říct, že opravdu zase nezklamal a další díl tehle lekačky stál za to. V kině jsem napětím ani nesnědla celý popcorn a to je co říct. Za mě rozhodně palec nahoru za tento další, úžasný, druhý díl. Už se nemůžu dočkat další pecky od tohoto super režiséra. ()

MultiHunter odpad!

Dlouho jsem neviděl větší sračku, krom třech malých leknutí mi film nic neříkal. Je mi líto peněz které jsem dal za kino. ()

kamislava

V průběhu jsem se bála, občas lekla, ale když to skončilo, zůstala jsem chvíli sedět a cítila možná trošku zklamání. Až příliš mi to připomínalo Insidious. Vím, že za vším stojí James Wan, ale to neznamená, že si filmy musí být natolik podobné. Musím přiznat, že ta jeptiška je fakt hnusná, ale když začne ječet, je spíše komická. A ta scéna se psem? Come on... Po jedničce jsem se bála jít domů, po dvojce ten problém nemám. Možná jsem od toho očekávala příliš právě kvůli velmi podařenému prvnímu dílu. Herecké výkony Wilsona i Farmigy hodnotím výborně, jsou oba neskuteční. Tři hvězdičky. ()

kalimaskry

Jak bylo již vícekrát níže zmíněno, tak režisér je jednička, co se týče hororů. Nezklamal ani teď, ale na 5* to nedosáhne. Bylo to prostě dobrý :-) ()

Dumaru

Konečne po dlhšej dobe film, ktorý nerobí hanbu jednotke a v niektorých smeroch môže byť dokonca lepší. Dej v skratke: Matka so svojimi štyrmi deťmi býva v dome ideálnom na strašenie a dvojica parapsychológov chce prísť záhade na koreň a vyhnať ducha z tela svojho hostiteľa. Atmosféra 70tych rokov a pocit že sa to skutočne stalo pridáva na tomto horore plusové body. Prvá polka filmu vás pomaly vtiahne do deja, až som sa čudoval prečo je tento film tak ohodnotený. Ale našťastie už prvé bubu ma vyhodilo v kine z kresla a môj pokoj sa zmenil na očakávanie čo bude ďalej. U mňa hodnotenie 8/10, jeden s najlepších duchárskych filmov v poslednej dobe,,, ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)