Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Machal99

Wan se s horory rozhloučil skvělým filmem, který vás nenechal ani minutu v klidu. Když už jste si říkali: "Super, je den tak to bude chvilu klid." Prdlajs! Wan nás nenechá v klidu ani za denního světla. Tohle byl jeden z nejpovedenějších hororů v historii filmu! Tohle předčilo jedničku o velký kus ikdyž některé scény byly na stejnou notu, ale tomu se nedá vyhnout. 10/10 ()

luis13

Tak co bylo to podobny jako jednicka, ale zatracene dobry. Skoro v nekterych pasazich to bylo i lepsi, viz jeptiska. I presto, ze Wan ma porad stejny rukopis, tak je to porad zabavne a chytlave. Ruku na srdce kdo dneska umi tocit duchariny krom nej ()

sykos77

Za mě docela povedené. Wan opět ukázal svůj talent na lekačky první třídy. Určité aspekty pokulhávaly za prvním dílem, ale scénář, který byl hlavně v rukou bratří Hayesových byl skvěle propracovaný. Když se k tomu připojí skvělá kamera a dobrý zvuk, tak je dobrý horor na světě. Ale v zájmu zachování dobrého jména The Conjuring bych třetí díl už nenatáčel. Jedině, pokud by stál za režií opět Wan. Jinak by z toho mohl vzniknoutl nesmysl a hnus jako Annabelle. ()

BranuliQ

Na úvod chcem vyjadriť svoju rozhorčennosť nad tými, ktorí kritizujú nový Conjuring kvôli jeho "neoriginálnosti". Čo ste preboha všetci čakali? Vďaka vaším neopodstatneným očakávaniam ste sa pripravili o naozaj úžasný zážitok. Prvý diel bol pre mňa jedným z najväčších prekvapení vtedajšieho roku a doteraz som nevidel žiadny horor, ktorý ma dokázal tak vydesiť ako The Conjuring. Teda až doteraz! Bol som veľmi skeptický voči druhému dielu aj keď ho mal pod taktovkou samotný Wan, no tento Malajzijčan ma opäť raz prekvapil. Dvojka je totiž minimálne taká dobrá ako jednotka a mne samému sa tomu nechce veriť. Znovu som bol strachom celý bez seba, prežíval infarktové stavy a mrazilo ma až od kostí. James zas dokázal, že je jediným kráľom v perfektnom budovaní atmosféry a že sa oplatí čakať na každý jeho horor. Veľmi pozitívne tomuto filmu napomáhajú aj samotní herci, kde vyčnievali hlavne ako vždy dokonalá Vera Farmiga a prekvapivo aj malá Madison Wolfe, výborná hudba a kamera. Jediné, čo by som ako tak vytkol je záver, ktorý ma nedokázal tak strhnúť ako v prvej časti. 90% ()

gfrusvk

Nemal som z toho dojem, že by to bol plnohodnotný film, nechcem tým povedať že som sa nebavil, hodnotil by som ho na výbornú, ale akosi mi to pripadalo že skôr ako plnohodnotné pokračovanie by sa to dobre vynímalo na DVD Conjuring 1 medzi bonusmi ako doplnkový film, nejaký alternatívny prípad Warrenovcov.. ()

r3musko

Bol som na to v kine. Zažil som asi 4-5 momentov, kedy som sa skutočne zľakol. Film je natočený zručne a má tú správnu atmosféru. Jediným negatívom snáď bolo, že som si nevytvoril empatiu voči hlavným hrdinom a bolo mi v podstate jedno koho zabijú. ()

cica

Tak, tak, pekné - zimomriavky boli, aj ma občas vtislo do kresla v našom novom kine. Keďže nie som fanúšik umeleckých počinov a občasné zamávanie strašnou handrou, či 5 minútový záber na vytreštené oči ma nejak neprivádzajú k artovým vrcholom, ma tento Wanov počin mierne povedané potešil. Bubák podľa môjho gusta, tiesnivá atmosféra, hnusná móda 70-tych rokov, to všetko ma prinútilo zabudnúť na urečnených tínedžerov vedľa mňa ( inak musím povedať, že ten film bol fakt dobrý, lebo asi od polovice stíchli aj tí ) a zadok som zdvihla len po záverečnej fotodokumentácii. ()

randalll

Asi jsem moc čekal. Film mě úplně nezklamal, ale musím říct, že u druhé poloviny filmu jsem se i trochu pousmíval. Hlavně u scény, kdy Ed v zatopeném sklepu vyloví duchovy zuby, to už bylo trochu přitažené za vlasy. To v kině opravdu zašumělo smíchem a rozeznělo se spokojené křupání popcornu a brambůrek. Chvíli pak byl pokus nás vylekat, tak nějak průhledný :-) Závěr filmu se to pak snažil napravit a kino opět ztichlo napětím. Tajemná jeptiška byla opravdu strašidelná, to všechna čest maskérům. Závěrečná scéna v okně byla dobře provedená a kůl pod domem nás do posl.chvíle strašil tím, že by to nemuselo dopadnout dobře. Dávám tři hvězdičky, více si dle mého tohle dílo nezaslouží ... ()

ippon

Film dobry ale bouzel kdyz se objevil marlyn manson co strasi tak uz to neslo brat vazne :D a konec hrozne trapnej. demon je celou dobu silnej jak svin se vsema si dela co chce a pak utece ze reknou jeho jmeno :DD: trapny. ()

Martin29

Nejprve troška informací http://paramag.eu/poltergeist-z-enfieldu/ (všimněte si, že ty fotky jsou ty samé co ve filmu buď jsou z toho filmu nebo si je Wan chytře půjčil) A nyní k filmu. Už jedničku jsem nepovažoval za nějak světobornou a to samé si myslím i o dvojce. Příběh a lekačky mě příjde/příjdou slabší než v předchozím díle což je škoda, protože kdyby natáčely hned za začátku ukazované Amitivylle bylo by to myslímže lepší. Celkově na to, že to má stopáž 134 minut moc toho nezjistíme. Nevíme kde se tam vzal ten démon co chtěl a o co mu šlo. Ani lekaček moc není a pokud se budu chtít podívat na levitující nábytek padající skříně apodobně pustím si Paranormal Activity kterýkoliv díl. 6 z 10 za Jeptišku a za to, že je na konci vidět Anabelle. Každopádně je to lepší než všechny díly Insidious dohromady ()

72Nihlus

Taký kontrast medzi všeobecným hodnotením a mojím som nikdy nemal. Všade samej chvály a ja som skapíňal nudou. Nijako extra strašideľné, nezachováva si to záhadnosť tých javov, ale rovno ukazuje detailne duchov aj nudných zubatých démonov. Herci boli síce fajn, ale celá tá zápletka mi prišla dosť smiešna. Proste obyčajný horor, čo ani neni dosť hororový. Jediné, čo sa vymykalo pravidlám obyčajných hororoviek bol asi ten happyend. ()

Duffson

Tesil jsem se na opravdu podobny narez jako u jednicky. Bohuzel, me ocekavani se nesplnilo. Vsechno bylo citelne a hlavne takove...nedotazene mi prislo. A v momente co tam byl jakoby ten demon (jeptiska s piranima zubama) tak to bylo zabity tuplem. Celkove to proste bylo zmateny, chaoticky a hlavne lekacky na muj vkus oproti 1. dilu bezduchy a nudny. Dal jsem puvodne 4* ale opravdu asi 3*a pul max ! Znovu bych na to do kina nesel... Radsi se znovu podivam na 1. dil ! ()

FrankZabak

Bohužel jsem neviděl tolik dobrých hororů,ale tenhle k nim určitě patří. Možná o špetku lepší než jednička. Doporučuji si na něj skočit do kina.-) Za mě spokojenost. ()

d-nao

Po skoro dokonalej jednotke tu máme už len šedý priemer. Škoda, pretože som sa tešil na staré známe tváre, ktoré však nič nového nepriniesli.. ()

Tomrou

Stejně kvalitní jako první film. Pokud chcete kvalitní horor, kdy se strachy budete dívat přes prsty, tak tohle je jeden z nich. Vřele doporučuji. [92%] ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)