Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

C.A.T.

Jelikož je v dnešní době svět přeplněn idioty s absencí mozku, musela jsem na film do kina hned 2x. Po prvním shlédnutí mě neustálé obtěžování jistých primitivů málem přesvědčilo o tom, že tento film je nehorázné zklamání a propadák... A to jen kvůli tomu, že celý film bylo ticho asi tak minutu a zbytek jistá velice "inteligentní" banda prokecala a prohihňala,takže o nějakém pohlcení děje se vůbec nedalo mluvit. Naštěstí jsem se nedala odradit a jistá jiskřička naděje mi stále napovídala,že podruhé to bude jiné. Udělala jsem jedině dobře! 3 roky jsem se těšila na tuhle perlu svého žánru a jsem opravdu ráda, že (i přestože byl zcela plný sál) byl krásný klid. Nedostavilo se sice až takové mrazení jako u prvního dílu (mimochodem,na kterém tenkrát s námi v sále byli sotva 3 lidi, když nikdo nevěděl, o co vlastně jde-vraťte někdo tyto časy!), ale i přesto dávám 5 hvězd, protože zážitek stojí opravdu za to. ()

tina18

Veľmi vydarený horor s tou správnou atmosférou, ktorý si vie udržať diváka v napätí. V niektorých aspektoch dokonca lepší ako prvá časť. Samozrejme aj tú sa nájdu niektoré nedostatky - pre mňa to osobne bol "Crooked man"- postava ktorá mi prišla zbytočná a pre mňa osobne nestrašidelná v niektorých miestach až klišovitá, pretože jej príchod som očakávala od začiatku filmu a svoju úlohu vystrašenia splnila asi naozaj len vo filme pri daných postavách. Ale celkovo to hodnotím pozitívne v záplav hororov , ktoré prichádzajú každý rok do kín jeden s tých lepších kúskov, ktorý nesklame. ()

JurkoNatalka

J: Pri iných horroch som v kine miestami zatváral oči a odvracal sa od plátna. Tu to nebolo treba.Dalšie potvrdenie teorie, že pokračovania u horrorov sú zbytočné.Ale určite lepsie ako Sinister 2 (kdežto naopak Sinister 1 je u mňa stále neprekonaný horror za posledných pár rokov.);] za mňa 50per. N. Keby bolo v zajatí demonov 2 film ako číslo 1 v poradí následnosti, bol by to kvalitne spracovaný horor. Avšak s ohladom na skutočnosť, že tento sa ocitá v situácii jeho porovnávania s filmovou jednotkou, je to vpodstate stavenie tvorcov na úplne to isté. Dej, pocitovosť, napätie ... len s tým rozdielom, že záverečné scény pre mňa maximálne nepochopitelné, nedotiahnuté, bez väčšieho zarážajúceho odhalenia či scény. 60 per. Celkové skóre: 55per. ()

malahradna

v rámci žánru je remeselné spracovanie skutočne na vysokej úrovni...inak je to ale scenáristicky nudné, ničim prekvapivé a záverečné vyriešenie je dokonca úplne debilné ()

oleg121

Presne ako píše POMO. Wan je kvalitatívne od ostatných horrorových tvorcov hodný kus popredu, avšak už nemá čím prekvapiť. Rovnaký koncept, rovnaké dejové zvraty, len mierne obmenená premisa. Potešia scény, ktoré vedia vyvolať zimomriavky, práca s kamerou a zvukom, ktoré privodia husiu kožu ale to je režisérov štandard. A spievajúci Patrick Wilson potešil. :D ()

robertosteff

V tak obrovskej miere, v akej ma prvá čast nadchla, ma toto pokračovanie sklamalo.. Prvý diel bol premňa príkladom geniálnej filmárčiny, kedy tvorcovia vzali úplne tuctový príbeh ktorý tu bol snáď 1000 krát, a natočili ho spôsobom ktorý nám všetkým vyrazil dych. Klasika spracovaná neuveriteľne invenčne.. Pričom toľko kliché ako v tomto druhom diele, som vživote pohromade nevidel.. Kliché, doslova dementné zvraty, mizerné pokusy o naháňanie hrôzy ktoré vyznievajú maximálne komicky a ešte raz kliché.. Neviem kde sa stala chyba, ale nerozumiem ako može mať tento film červené čísla... ()

BStone

Čtvrtý film Jamese Wana s naprosto stejnou tématikou. Podívaná sice kvalitní, ale postupy, scény, kamera, triky - prostě stokrát opakované totéž. Na mně osobně už to nezabírá. Film na jedno kouknutí dobrý, avšak v paměti určitě nezůstane. Oproti jedničce možná trochu větší intenzita, o to menší invence. Valak vypadá jako by vypadl z Insidious a vůbec všichni duchové ze všech čtyř filmů vypadají jako jedna parta. Wan je jednoznačně mimořádně talentovaný režisér, který umí duchařinu a napětí na jedničku, ale v tomto případě zřejmě pouze vyhověl tlaku filmových společností na povinnou dvojku 60% ()

LoneLion

Wanovy filmy mám rád. Od začátku do konce jsem se nenudil, výborný efekty a Vera pěkná jako vždycky. V tom domě žít je samo o sobě horor, ve sklepě po pás vody, na zdech plíseň jak v sejru a bubák křeslo, který vypadá jak stáhnutej člověk... paráda. Už jedničku jsem si užíval a i když jsem věděl, že se to trochu ohraje, těšil jsem se na dvojku jak malej kluk. ()

Jimclark

Konečně! Konečně zase po dlouhé, skoro až nekonečné době horor který mi splnil to co jsem si od něj sliboval. A nejen splnil ale i předčil. Sice jsme si tentokrát moc nezavymítali, sotva tak 20 vteřin (démoni už holt nejsou co kdysi), ale atmosféra, zvuky, efekty, kamera, všechno bylo dokonalé. I ta malá Madison byla výborná. Nejspíš jsem posera, ale rozhodně jsem rád že jsem se na to díval ještě za světla a ne až po tmě, jak jsem původně plánoval. I kdybych to totiž přežil bez infarktu, stejně bych si musel alespoň vyprat spodní prádlo. 95%. ()

Lazy87

Příjemná anglická atmosféra, v pozadí pěkně The clash, ale jinak nic nového. To však neznamená, že by se na to nedalo dívat. Po delší pauze zase příjemné osvěžení. ()

Buddyholy

Nemám rád duchárske horory, tento bol však najlepší aký som kedy videl. Možno aj z dôvodu, že bubáci boli tak reálni a hmotní. Jednotka za veľa nestála, ale Elvisova dvojka bola mňam mňam. ()

+sfinx+

Po jedničce bylo těžké přijít s něčím, co by se jí vyrovnalo nebo ji i překonalo. Ale povedlo se... Ani dvojka nemá problém s tím, aby se držela dost daleko od toho klasického "jen já vidím duchy, nikdo mi nevěří, deset lidí se otočí zády zrovna, když kolem poletuje barák.." ale zároveň dost blízko jednoduchému, nekomplikovanému příběhu o problémech exorcismu, posednutí atp. A teď k tomu přidali lepší vizuální stránku a ducha-"jeptišku", ze kterého by se člověk sám potmě *** znečistil. ()

Mrliš

Vynikající horor s temnou atmosférou. Vše funguje jak má. Lekací scény povedené. Mrazení občas taky přijde :) Mám radost z dalšího povedeného hororu. ()

PORTER44

O chlup slabší než jednička,pro mě osobně méně napínavější a děsivější,scéna s holčičkou na posteli s hrubým hlasem trochu kopie jako z Vymítače ďábla,na druhou stranu některé scény vydařené děsivá ženská jako démon který vyleze z obrazu-super,herecky podobné jako jednička takže v poho. ()

KcarlosK

SPOILER alert! Tak vizuál má Wan samozřejmě v malíčku. Ale ten scénář tentokrát dost hapruje. Co za debila byl ten Valek, když se představuje na potkání. I když ví, co to pro něj znamená. A jakým záhadným zbůsobem se jeho jméno objevovalo na každém kroku? Nu ale trojku si dám klidně líbit. V hororech na Wana totiž momentálně nikdo nemá. ()

kratajirka

Pokračování Kondžůringu si drží stále vysokou úroveň napínavého bijáku. :) Doporučuji!! Slabším povahám kor!! :D ()

raininface

Nejlepší scéna byla na konci filmu, když tahali z okna řepu Janet. Ale jinak to s duchy není žádná sranda, to vím z vlastní zkušenosti. Jednou jsem doma seděl na hajzlu a někdo mi zaťukal na dveře - fór byl v tom, že jsem byl sám v zamčeným bytě. Ale zase je fakt, že jsem měl v sobě asi 10 piv. ()

Flatron

Už to síce nebolo to, čo jednotka, ale stále slušné, predovšetkým čo sa týka lakačiek ale aj hereckých výkonov, atmosféru hodnotím ako o niečo slabšiu oproti jednotke a hlavne pribudli typické hororové klišé, kde je celý dom hore nohami, ale okrem jednej osoby v dome, ostatné spia ako keby sa nič nedialo. Celkovo solídne natočené, tentokrát s väčším množstvom hluchých miest ako v jednotke, ale 4*, to sú. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)