Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Vlad

skor 3,5* z ucty pred Wanom, aj ked tu sa tentokrat len vezie na klise scenach a svojej predchadzajucej robote. I napriek tomu vsak mozno film odporucat a tak to zaokruhlenie na 4* je opodstatnene. Hlavny bubak ma tentoraz ale nedostal, kedze mi Marylin Manson az taky strasny nepride... ()

Michalo

Je to sice horor na, který všichni čekali a všichni se taky dočkali. Má to všechno co si jen divák může přát dokonce i démoni tu jsou děsivější až na to, že je to slabší než první díl. Rozhodně expert přes horory to uvidí, že je tam méně scének kde se máte opravdu bát. Ale i tak bych tohle opomenul a dal bych 5 hvězdiček ale bohužel čeští dabéři to opět zkazily. /OBSAHUJE SPOILERY/ V originálním dabingu byl Dědek hrozný a odporný jak má být zní prostě jako dědek co chce zabijet ale když ho nadabovaly do češtiny tak zní směšně a je mi líto, že to takhle pokazily naštěstí Jeptiška vypadá stejně tak hrozně a odporně a aspoň to je skvělý a proto dávám 4 hvězdičky za americkou nikoliv českou snahu. ()

biochem

Pořád jde o naprostou duchařskou špičku (Wan je prostě borec), ale jednička byla přeci jen o chloupek lepší... Ovšem ty lekačky stále fungují, i když si jeden říká, že tentokrát již mu na to přeci neskočím ;-) Ale v porovnání s jedničkou mám takový pocit, že méně je někdy více! ()

bratr_jezek

V prvním díle nastavil režisér velmi slušnou laťku a jsem rád, že ji v druhém díle udržel. Je tu pár lekacích scén, které vás opravdu vyděsí, hlavní oběť je dostatečně křehká, abychom se o ní báli, hlavní bubák je opravdu děsivý a napětí drží až do konce. Jak už psali jiní, kdyby to byl první film, je to pecka, tady už si jen užíváme stejný styl, kdy se s tím trochu počítá - místo budování děsivé atmosféry (tolik oceňované v jedničce) se divák hodí přímo do domu, kde začalo strašit. Nikdo tomu nevěří, každý si myslí, že jde jen o podvodnou snahu se zviditelnit. Dvojice démonobijců dostává víc prostoru, jsou jediní ochotní něco pro rodinu udělat, ale ani oni nejsou úplně přesvědčeni. O to víc si vychutnáváte film vy, kteří víte, že je to horor a prostě nějaký ten bubák se opravdu ukáže. Na plný počet hvězd si to můžete snadno doplnit, hlavně ti, kterým neustále blbne ovládač na televizor, mne vadilo pár nelogičností a chtěl jsem nějak odlišit od skvělé jedničky. ()

JoeHalenbeck

Nevím, buď nebudu už sledovat horory na ultra HD televizi, nebo je to opravdu mistrovské dílo. Po tom, co jsem měl menší zástavu srdce u scény ve sklepě, i když jsem věděl, že to přijde, myslím, že dalších slov není třeba. ()

LinuXxXak

Na tento film jsem se těšil a oprávněne. Stejně jako první díl si ponechal opravdu děsivou atmosféru a skvělý příběh. Musím říct, že horory opět začínají vzkvétat, to tu dlouho nebylo ()

lineker

Asi mé nejpovedenější setkání s Wanovým filmem. A to nejen díky tomu, že na svojí klasickou šablonu dokázal nasadit i vedlejší, fungující emoční linky. Ať již v samotné rodině Hodgsonových (vztah matka, dcera, sourozenecké pouto, duševní strádání malé Janet ), tak i vztahu manželů Warrenových. Síla a dávkování děsivých scén je v úvodu filmu opravdu intenzivní, ovšem s postupem času režisér od nastoleného tempa ustupuje a více se věnuje samotnému šetření případu. V porovnání s jedničkou je pro mne Conjuring 2 asi lepším filmem. Stalo se tak z důvodů výše jmenovaného, nebo si již na Wanovi Blockbuster horory začínám zvykat. ()

potok.009

Slušná "duchařina" opírající se o událost, která se měla odehrát v severním Londýně na adrese 284 Green Street, Enfield. ()

Nag0

V istých aspektoch zlepšenie oproti svojmu predchodcovi, v istých zhoršenie. Úvod a prechod do anglicka som hodnotil veľmi kladne, a až niekde do polovice stopáže som cítil zvýšenie kvality oproti predchodcovi. Pokračovanie ale disponuje o dosť biednejším záverom, a nie až tak údernou druhou polovicou. V celku ho radím nad jeho predchodcu, no stále ostávam v hladine 3*. ()

Maratonec

Píšu ke konci roku,takže s čistým svědomím můžu prohlásit za nejlepší horor roku 2016.Technicky dokonalé,poctivě dávkované a na konci mrazivé.Jestli jednička byla zjevením,dvojka navázala ve stejném duchu.A z rukou filmového mága Jamese Wana je to další vybroušený diamant na jeho hororové koruně. ()

Jimbanga

Jako hororu bych dal hodnocení 3. Jako thriler, mi to ale prijde jako velice solidní podívaná. S jedničkou nemohu porovnat, zatím jsem neviděl. Libilo se mi, že se ten duch před nikym neschovava. ()

Jirkacek

Na filmu V zajetí démonů 2 jsem byl v kině Lucerna v Praze na předpremiéře, což pro mne byl velký zážitek. Když jsme se usadili v sále, který se postupně zaplnil a pak jsme shlédli snímek odehrávající se v Londýně v letech 1977 - 1979. Představte si atmosféru potemnělého kina, kde 75% obecenstva trhá úlekem rameny, zbylých 25% spí nebo je film nechává chladnými a milá dívka na vedlejším sedadle hledá u vás oporu a chytá vás přinejmenším za ruku, navíc nás režisér James Wan dokázal okamžitě od začátku vtáhnout do děje. A sotva stačily oschnout úvodní titulky, už se začalo něco dít, což se mi u obou dílů hodně líbilo, zkrátka na co nějaké dlouhé čekání. Nejdříve jsme se seznámili s rodinou Hodgsonových, kterou vedla rozvedená matka a musela se pořádně snažit, protože měla čtyři děti. Jednoho dne začalo v jejich starém domě strašit o což se postaral předchozí a již mrtvý majitel domu a snažil se je odtud vyhnat. Na pomoc jim přijeli spirituální bojovníci s duchy, přízraky a jinými temnými bytostmi manželé Warrenovi, které skvěle zahráli Patrick Wilson a Vera Farmiga. Horor dále pokračoval dle tradičních postupů a nabídl nám osvědčené triky - temná zákoutí, děsivou houpačku, stíny duchů a další. Oceňuji, že se celkem brzy, za denního světla a v plné děsivosti na scéně objevil mrtvý majitel domu. Mnohem hrůznější však byl závěr filmu a také mě celkem překvapilo, kdo měl všechno strašení na svědomí. Ač mi většina hororů připadá směšná a lehce čitelná, přiznávám, že jsem se nejméně čtyřikrát lekl a to je už co říci. Docela mi vadila i délka snímku, protože více jak dvě hodiny mi připadaly už moc. Přesto jsme si spolu s CommanderCz odvezli z Prahy do Olomouce slušný a děsivý zážitek, který se dá divákům doporučit. Nevěřte však titulku, že film je podle skutečných událostí z konce sedmdesátých let, protože tehdy šlo opravdu o podvod a děti strašení jen předstíraly. O čtyři roky později, tedy v lednu 2021, se mi povedlo sehnat tento kvalitní film na blu- ray disku a s chutí jsme se na něj doma všichni podívali. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale z průběhu snímku jsem si toho moc nepamatoval, takže jsem si i druhé podívání náležitě užil. Své investice do modré krabičky jsem vůbec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Hororový snímek V zajetí démonů 2 tak za každé moje leknutí získalo hrůzostrašné čtyři hvězdy ****. ()

majorzeman13

" V rámci žánru je to TOP FILM !" a též musím podotknout ,že i jeden z nejlepších minulého roku ! Já se bavil a jsem rád,že jsem ho viděl odpoledne....nevím ako by to dopadlo,kdybych ho viděl večer................? ()

L_Into

Jeden z nejpovedenëjších hororú, co jsem viděla. Se spánkem jsem měla problém ještě týden potom. Doporučte největšímu nepříteli :-) :-) ()

Staceyn

V zajetí démonů je pro mě jistě ten nej horor.. ovšem s jedničkou se měřit nemůže. Wan semohl vyřádit lépe, umí to. Jinak za mě 5* ()

tXtX

Pravdepodobne najdlhší horor, aký som v živote videl (takmer dve a pol hodiny! To už nie je sranda, pomaly tomu môže konkurovať Pán prsteňov..). Wan je ale šialenec a počas celej dĺžky si vie udržať diváka ľavou zadnou. Celé toto predstavenie som zožral aj s navijakom a nevadilo by mi, keby to trvalo ešte ďalšie dve hodiny. Klišé sem klišé tam, okej, za originalitu by možno Oscara nedostal, pretože roztrasená posteľ, lietajúce predmety a dievčatko s meniacim hlasom sme tu už mali nespočetne krát. No spôsob, akým to Wan podal a natočil je už iná vec. Celé sa to nesie v dosť autentickom duchu a navyše to tie decká hrajú fakt výborne, teda predovšetkým malá Madison, ktorú mi bolo počas filmu normálne ľúto.. Čo dodať.. kto umí ten umí. O chlp lepšie ako výtečná jednotka. 100% ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)