Expanze

• USA The Expanse
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní
USA, (2015–2022), 46 h 56 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Daniel Abraham (kniha), Ty Franck (kniha)

Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham, Shohreh Aghdashloo, Cas Anvar, Frankie Adams, Cara Gee, Thomas Jane, Shawn Doyle, Nadine Nicole, Florence Faivre (více)

Série(6) / Epizody(62)

Děj se odehrává za 200 let v budoucnosti, kdy lidstvo plně kolonizovalo sluneční soustavu, ale ještě nedosáhlo ke hvězdám, na pozadí vyostřujícího se konfliktu mezi Zemí, Marsem a koloniemi v Pásu asteroidů. Detektiv Miller, narozený v Pásu, dostane úkol najít nezvěstnou mladou ženu, Juliettu Andromedu Mao. Jim Holden je prvním důstojníkem z nákladní lodě - tahače ledu Canterbury, která těží led v Saturnových prstencích a rozváží ho k asteroidům Pásu, když se svou posádkou narazí na opuštěnou loď Scopuli. Aniž by o to oba stáli, jejich osudy se protnou a zjistí, že pohřešovaná dívka je klíčem ke spiknutí nepředstavitelného měřítka. (jaaara)

zvolsi

V současné době asi nejlepší na co se dá v daném žánru dívat. O to víc překvapivé je, že je to od scyfy. ()

Wolftalon

Nejsem fanoušek vesmírného sci-fi a tak jsem se Expanzi dost dlouho vyhýbal. Měl jsem vždycky pocit, že jediný způsob, jak tyhle seriály udělat dobře, je nebrat je ani trochu seriózně - Stargate budiž příkladem. Ex machina technologie, random skenování radiových stop a absenci jakýchkoliv fyzikálních zákonů prostě nejde sledovat s vážnou tváří a v existenci vesmírného seriálu se špetkou logiky jsem po čase přestal věřit. Naštěstí Holden a spol. se těmto klišé úspěšně výhýbají, a za celé tři série se nenajde mnoho vysloveně bullshit momentů, které by vám bránili ve vtáhnutí se do tohohle pseudorealistického a ve všech ohledech znepokojivého světa. Třešničkou na dortu je fakt, že ani postavy se nechovají vysloveně tupě, což je v této oblasti tvorby stále pořád výjimka. Takže dávám plný počet, protože The Expanse je pro mě v tomto žánru s přehledem nejlepším exemplářem. ()

Rian_witcher

To co se v počátku první série tváří jako béčkové sci-fi se poměrně rychle mění ve směsici žánrů, kde si snad každý najde to své. Ačkoli jsem si v hereckém obsazení dlouho nemohl najít žádného oblíbence i to se s bobtnajícím příběhem změnilo a dnes si už s trochou nadsázky dovolím napsat, že Expanse se stává mladším bratříčkem Her o trůny ve sci-fi kabátku. Zrada, politické intriky a boje o moc se prolínají s filozofií a láskou v jednom kompaktním celku. ()

lubostar

Serial ma poriadne strmy uvod a postavy umieraju ako na beziacom pase. Napetie sa da krajat a nikto si nemoze byt isty ze sa dozije dalsej epizody. Aspon zo zaciatku. V tretej serii uz mam pocit ze tu existuju aj "nesmrtelne" postavy a nemam o ne strach ako v prvych epizodach kedy este smrt bola bezna. Milujem ten vizual, vesmirne lode bojujuce medzi sebou, akcia, intrigy, prepleteny pribeh, silne prepracovane postavy... az mi uz konecne nie je luto ze neexistuje serial na motivy Mass Effectu... taky serial uz nie je potrebny, uz je tu The Expanse. ()

BlackAdder87

Po vlažnějším rozjezdu, kdy mi chvíli trvalo, než jsem se v novém světě rozkoukal, se z toho pro mě stala regulérní závislárna a teď netrpělivě vyhlížím další řadu. Jeden z nejlepších seriálu nejen v rámci svého žánru. ()

fulcrom

Mnohými hodnoceno jako vesmírná Hra o Trůnu, když sem na serial začal koukat, občas jsem zvedl obočí a říkal si jak to mohou srovnávat. Později musím uznat, že mě seriál totálně pohltil a co se sci-fi seriálu týče, za mě top! Svěží, záhadné velice chytlavé. ()

Fousek617

Jednoznačně nejlepší sci-fi od dob Star Gate. Obzvláště druhou a třetí sezónu by si každý scénárista měl vzít za vzor jak napsat poutavý, propracovaný příběh kde se postavy chovají konzistentně a nikde nejsou vidět trapné Deus ex machina berličky v podobě náhlých vynoření postav na místech v přesně daný okamžik absolutně bez logické motivace. Záhadná první a čtvrtá sezóna slouží jako příprava pro velké události, ale i přes toto volnější tempo, si scénář drží vysokou kvalitu a po většině epizod si chcete pustit aspoň úvod další. Jediná chyba seriálu je fakt že konce prvních 2 sezón absolutně nefungují jako season finale, díky bohu že jsem si tento skvost nechal až na teď po vydání 4. sezóny. ()

jirka25

Asi nejlepší scifi jaké jsem kdy viděl včetně filmů. Mix Vetřelec/Koule/Propast/Total Recal/Galactica/Horizont událostí/Contact/2.Vesmírná Oddysea/Misse na Mars/Hvězdná brána A nejlepší vizuální efekty!!! Žádná mlha ani digitální bordel. Všechno ostré a "opravdové". ()

rodier

Prvni dve serie za me 9/10 skvela scifi detektivka s politickym pozadim. Bohuzel od 3. serie to jde do riti a mizi veskere temno a mysterioza a stava se z toho radoby akcni/dobrodruzo , takovej Indiana Jones z Wishe v budoucnosti kdy hlavni postava cele prvni a druhe serie je pozapomenut nekde v pozadi a proste nekolikrat jsem se pristih ze si myslim ze koukam na neco uplne jineho. proste od 3. serie jine obsazeni, jiny pribeh..  o hovne. ()

doriana.g

K tomuhle mě přivedlo doporučení recenzentů For all mankinds. A přesně vím, co mě nebaví. Bitky, bojůvky, už od začátku, krize na všech úrovních, vlastně star wars, s malými písmeny. Tohle nepůjde. Zlaté, fakt Z L A T É   FAM. ()

Sharlis

Prvá seria bola super, predovsetkym diky uveritelnej pribehovej linke, ktora nebola prilis uletena a tvorcovia sa snazili byt co najviac realisticki v ramci scen vo vesmire. To bol zakladny kamen, diky comu si serial ziskal i narocnejsieho fanusika vesmirnych sci-fi. Dalsie serie su ale o hooodne horsie, scifi sa rychlo meni na fantasy a pripomina to najhorsie z Lost in space. Predovsetkym jak sa postavy neustale dostavaju do situacii, kde uz uz zomru, ale vzdy sa nejako superhrdinsky (nerealne) zachrania. Pribehovo pak uz je to zlatanina piate cez deviate, ocividne uz nebola ziadna idea jak s projektom pracovat dalej. ()

faborka

Nedokážu pochopit jak někdo může razantně a rozhodně hodnotit po shlédnutí jediné epizody. Pochopitelně počkám na další díly a hodnotit budu po skončení celé série. Z první epizody mám výborný pocit, líbilo se mi to. Vesmír + dobře rozehraný příběh, zajímavé postavy. Jsem zvědavá jestli to vydrží až do konce. Po shlédnutí čtvrté epizody - zatím nejzajímavější - jsem stále velice spokojená a těším se na zbytek série. navíc seriál dostal druhou sérii. Po shlédnutí celé první řady přidávám 4 hvězdičky. Líbilo se mi to moc, dokonce jsem si kvůli tomu koupila i všechny tři knihy, sloužící jako předloha. Už se těším na druhou sérii. ()

Horus8

Když to LIVINGDEAD po 20 minutách vypnul a nazval nudnou srajdou, tak to bude pěkné sci-fi, sorry kámo jdu se na to podívat...přesně jak jsem čekal, je to dobré sci-fi..tak shlédnuty všechny tři sezony a pro mne sci-fi seriál za 110%..takle bych si např. představoval seriál Mass Effect ()

UncleMorty

Po zhlédnutí půlky série myslím že mohu hodnotit. Expanse celkem ujde. Od jiných SyFy projektů se jedná konečně o serial, který si jde vlastní cestou, vícero příběhových linek taky není na škodu. Snad to skončí rozumně. ()

dennieko

Viděla jsem 4 díly, protože jsem tomu chtěla dát šanci. Hrozně mě to nebaví, ale jelikož nekoukám dál nechci hodnotit špatně. Třeba se to dalšími díly zvedlo. Nevím...zjišťovat to nebudu. ()

Unr3aI

Po 8 castiach davam plny pocet. Urcite ma serial svoje muchy, ale SyFy si tymto siahol na serialy ako SG alebo BSG. Chystlave prostredie, vesmir a aj herecke nadstandardne herecke vykony. Kupodivu mi nepride protivne ani politikarcenie ktore je v tomto titule dost rozoberane. Skoda ze na 2 sezonu si pockame az v roku 2017. ()

numan

Nová Caprica (prequel BSG) - meziplanetární třenice a intriky, celkem realisticky vystižené prostředí orbitálních stanic a kosmických lodí na hony vzdálené obývákové choreografii původních Star treků, kdy si při zásahu bombou celá posádka za svými stolečky poposkočí o krok dopředu. Pevně doufám, že to autorům nikdo neutne a do 3. série vydrží - aby se vizuálního zpracování dočkala kompletně celá trilogie a Expanze neskončila hned po probuzení.... ()

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (více)

Amazon chystá Mass Effect seriál

Amazon chystá Mass Effect seriál

24.11.2021

Streamovací služba Amazon pomalu ale jistě začíná rozjíždět svoji vysokorozpočtvou televizní produkci. Před pár dny si tak odbyla premiéru seriálová adaptace fantasy ságy Kolo času, kterou příští rok… (více)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse