Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

engman

Na tento film som sa veľmi tešil, keď mál prísť do kín, a ani na chvíľu som nad tým nezaváhal. Myslím, že ani nemám čo ľutovať. Bol to veľmi dobre natočený thriller, doplnený o skvelý herecký výkon Naomi Watts (jedna z mojich obľúbených herečiek). Tento film ma udržal v napätí až do samého konca. ()

alienemo

Vynikajúci horor. Od začaitku do konca ste v napetí čo sa to vlastne deje. Hudba je úchvatná a tie úplne drobné dierky v scenári sú v rámci celkovej atmosféry filmu nepostrehnuteľné. ()

Alexandre

Nemůžu si odpustit uvést v TOP 10 alespoň jednoho hororového zástupe a sice film Kruh, který byl můj první horor vůbec a stal se mým nejstrašidelnějším hororovým zážitkem. Atmosféra mrazí v zádech po celou dobu filmu a napříč ní se staví úžasná Naomi. Po nějaké době jsem si Kruh velmi oblíbil a vždy se rád znovu kouknu. Kdo neviděl, určitě se mrkněte, vřele doporučuji. ()

Martin9

Kdyby se mě někdo zeptal jaký je můj nejoblíbenější horor, řekl bych mezi nima určitě Kruh. U tohodle hororu sem se ve spousta scénách bál, protože má skvěle vychytané efekty a zvuky. Námět je taky dobrý (kazeta, po jejichž schlédnutí za 7 dní umřete). Filmu nechybý i skvělý herecký výkon (Naomi Watts). Skoro nikdy se nestává že remake je lepší než originál, ale tady to platí. 92% ()

Elenor

Napoprvé dobré, ale stejně jako se nemůžete po shlédnutí Žhavých výstřelů dívat na Ramba s vážnou tváří, po Scary Movie 3 se u Kruhu nějak zapomenete bát... ()

Jonatána

Nemám ráda horory, ale na tohle jsem se koukla. Nejprve jsem viděla japonský originál a pak tohle. Vzhledem k tomu, že asi napotřetí, odpoledne a držela jsem při tom přítele za ruku, nějak jsem se bála jen občas a vlastně kdybych to neviděla, o nic nepřijdu.Asi výborné, leč není to můj šálek čaje. Jen tak na okraj: Dopoledne jsem koukala na Shining s úchvatným Jackem Nicholsonem a to jsem se opravdu bála. Tomu se totiž dalo věřit. Tohle byl prostě takový horor, no. Dobře natočený, vypointovaný film, hezká Naomi Wats, uvěřitelný a přirozený malý David Dorfman. Pro mě tři hvězdy, pro milovníka hororů třeba i pět. ()

waska

Njede sice doslova o hroro jako horor, příliš jsem se nabál, ale jako misteriózní thriller to působí velice dobře. Skvělá atmosféra, místy dost depresivní, postupně graduje až do závěru. Ten mě sice trochu zklamal, ale film svojí oroginalitou si 4* jednoznačně zaslouží. Nejlepší film Gore Verbinského! Navíc na Naomi Watts v černém spodním prádle bych mohl oči nechat.. ()

Deftie

Film je celkom zručne natočený, ale akosi nič neprichádzalo, možno bol až príliš sterilný, aby som sa bála (možno to je tým, že sa jedná o remake japonského hororu, zatiaľ ma nedostal ani jeden). Tri hviezdičky za Naomi a za pekne odvedenú prácu filmárov. ()

BLADER

Tak toto bol teda riadny útok na nervy. Videl som už niekoľko remakov ázijských klasík, ale konečne som videl ten, ktorý to všetko začal a musím povedať, že som viac ako len spokojný. Som zvedavý na dvojku. ()

Acrobat

nemam rad tento zaner filmov. nevyhladavam ich. Ale tento vytvara prijemnu trasucu atmosferu vdaka pribehu to ano, ale vo vhodne zvolenej forme. Ta sa nesnazi zmykat krv a ucelne pouzivat to "dieta" v castych zaberoch zabijania osob. Fakticky ho (ju) vidime v akcii jedinykrat aj to v samom zavere. Cely cas tak sledujeme osud tej bytosti, patranie po nevyjasnenych otazkach v privetivej dusnej atmosfere, ktoru zvyraznuje skvele podanie a hra farieb. Ide o absolutny spicku v ramci tohto zanru. ()

Mathiue1994

Už jste zažili kamarádské historky typu "Ty vago já včera dokoukal Kruh, a pak mi hned zazvonil telefon". Co by mělo zaznít? Za sedm dní zemřeš? Dobře, může se stát, ale moje reakce by byla přijď dřív, protože tohle byla největší nuda, kterou jsem kdy zažil!!! Dále člověk si řekne, to je ale dobrý nápad na horor, to tu ještě nebylo. COŽE? Promiňte, ale pokud vím stalo se tak, že NĚJAKÁ bába strčila NĚJAKOU holku do studny a ta potom zabíjela, jakožto výtvor špatného jednání a myšlení lidí. TO TU BYLO NEJMÍŇ 100x. Tak tady byla chyba? Tak jo zavoláme zmoklou slepici, která vyleze z televize, udělá nám bordel v pokoji a zabije nás. Neřekl bych ani popel, kdybych se u toho aspon bál, ale když ta holka z té televize vylezla, měl jsem chuť se smát, jediné co bylo na filmu dobré byla hudba, ze kterou taky dávam 1*, aspoň nějaká atmosféra byla. ()

krizi

Na horor jsem se bál teda dost málo. Nebojím se sice rád, ale když už koukám na horor, tak se bát prostě chci. A taky nemám rád konce, ze kterých je jasné, že ještě bude pokračování. ()

Claude Speed

Kolik je na světě hororů, které se dokáží pochlubit naprosto dokonalou atmosférou, vymazleným příběhem, skvělými herci, a naprosto excelentním zpracováním? Ano, je jich skutečně málo, dokázal bych je spočítat na prstech jedné ruky. Jedním z nich je Kruh, natočený podle japonské předlohy. Dokonale zvládnutou atmosféru dokresluje sychravé počasí, neotřelý Zimmerův soundtrack, to vše je zkombinované s vyšetřovacími prvky.. A dokonalý horor je na světě, pro mě TOP záležitost. 100%. ()

Colour

Najsilnejšou stránkou filmu je rozhodne vyšetrovacia časť, ktorá tromfne akýkoľvek krimi film. Prepletanie pásky s realitou a hľadanie príčin zamestná mozog každého diváka. Ponurá atmosféra zalieza pod končeky nechtov. K tomu dobré herecké obsadenie, výborný záver, kamera a strih. K perfektnosti mu však chýba zopár vecí, napr. neuzavretosť myšlienok (ako to, že syn vie predvídať najbližšie udalosti? Syn bol pomaly väčšou záhadou ako páska a mal sa mu dať buď oveľa menší alebo oveľa väčší priestor.) či priemerný scenár. 85% ()

Khamsin

Nejsem zrovna hororový fanšmejkr, ale Kruh je přesně ten typ hororů, který můžu. Děsivý už svojí atmosférou, Samara tajuplná a strach nahánějící až do samotného konce. K hororové stránce nemám nejmenší výtku. Byly tam ale detaily, které mi nedovolují dát plný počet (například pád naznak do úzké hluboké studny s vodou těsně nad pas bez jediného šrámu..). Ale ta atmosféra.. paráda.. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006