Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Právnička

Strach, úzkost, napětí - to všechno jsem cítila od první do poslední minuty! Strach u fiimu - to je běžné a normální, ale strach Z FILMU - TO JE PROSTĚ KRUH !! Kdyby mi v průběhu filmu zazvonil telefon, tak si storprocentně nadělam do kalhot :) Ne, opravdu je Kruh zvláštním a šokujícím hororem, na který se nedá zapomenout. ()

Mr.Dogman

Tak tento horor je příčina, proč jsem se přestal dívat na horory. Já se tak bál, že jsem pak týden nemohl usnout, a přemýšlím o něm do dnes. Dokonce jsem se celou sobotu (týden po shlédnutí) bál jít k televizi. Teď už strach po asi 4 letech vyprchává a mám pořád větší a větší chuť na dvojku. Ale co si to namlouvám, dřív jak za pět let si ji stejně nepustím;) Takže ikdyž už ten film nejspíš nikdy nechci vidět, 5*. ()

Taio

Moja milovaná mamička otvorila balkón a vznikol tak krásny prievan že za obrazovkou notebooku sa mi začali otvárať dvere do izby v momente keď sa vo filme otvárala chladnička. Skoro som sa posral na mieste ale tak či tak som sa triasol celých 111 minút. Ak mi ešte zazvoní telefón ma vystre. ()

Zagi20

První horror, který sem v životě viděl. A upřímně, byl sem posraný až za ušama. Aj dneska, po těch asi osmi letech, když se na Kruh podívám, běhá mi mráz po obratloch. ()

mkubalikova

Kruh jsem viděla v kině s nejlepší kamarádkou a kamarádem, který nás přesvědčil, že jde o "prima film". Pod označením "prima film" si fakt představuji úplně něco jiného. Stálo mě to tři panáky, abych se odvážila domů, televizi jsem nepustila týden a video přehrávač vyhodila ještě ten večer i se všemi páskami. S odstupem času si říkám, že pokud má nějaký film takovýhle efekt, tak si zaslouží 5*. ()

TheRoller

Človek je až rád, že VHS a krabicové TV sa už nepoužívajú a v móde sú smartfóny... Kruh je dokonalý v jednom hororovom prvku - v momentoch, kedy sa máte zľaknúť sa nič neudeje, poviete si "uf, chvalabohu"... film si počká, až sa upokojíte a potom BUM! Naomi strašná šupa, pri pohľade na jej mokré tričko by som bol v tej studni ochotne s ňou, Samara-nesamara. Zimmer vo veľkej forme, odporúčam hlavne pieseň pri záverečných titulkoch - doráža to fakt kvalitne. Plný počet nemôžem dať len kvôli záveru, ktorý je kvalitatívne na úrovni, akoby Samara zaspala... Čo je škoda, keďže nikdy nespí, že si musela dať šlofíka práve v tej najnevhodnejšej chvíli. 85% Najlepší moment: Naomi v studni. ()

vyfuk

Ah jo. A to už jsem si myslel, že budu narážet jen na dobré horory. Jsem zklamán. Kruh disponuje hlavně tím, že je to kult. Což o to, to mu nemůžu upřít, ale to za pár let budou i Paranormal Activity a já se budu chtít přestěhovat na jinou planetu, kde lidi mají mozek. Kruh dle mého by měl super zápletku a mohl by mít i nějaký to mindfuck rozuzlení. Pár prvních minut jsem si vážně myslel, že se mi film bude líbit, ale opak je hold pravdou. Film se nějak tak vleče a nudil jsem se u něj až tak moc, že jsem si teprve na konci filmu uvědomil, že se tam vůbec označovaly dny v týdnu. Bazelli odvedl s kamerou slušnou práci, jelikož jeho styl natáčení v daném podtónu barvy obrazu vypadal úctihodně. Kdybych si to nepřečetl tady na ČSFD ani bych nevěděl, že hudbu skládal Zimmer. Až tak nevýrazná pro mne byla. Finální rozuzlení jsem buď nepostřehl a nebo mi přijde naprosto irelevantní. To je možná důvod, proč je Kruh pro mne zklamání a film pro mne měl větší cenu, když jsem ho neviděl. ()

Kaja

Kamarád jednou řekl, že ty nejděsivější horory mají v hlavní roli dítě. Dítě, které spojuje nevinnost a přece to nejděsivější a nejhorší zlo. Měl pravdu. Tohle není jen tak obyčejný horor, ale dobře promyšlený a geniálně natočený snímek. Je pravdou, že z námětu by se mohlo vytáhnout více, ale i tak to je nezapomenutelný zážitek, na který byste, ale raději zapomněli. ()

Death

Urcite jeden z nejdesivejsich a nejlepsich hororu poslednich nekolika let. Propracovany scenar s mnozstvim opravdu desivych scen. Namatkou treba studna(desil sem se ji uz v majoru Zemanovi jako maly kluk). V zaveru sem mel trochu strach, ze prijde klasicky happy end. Z toho, co prislo, sem ale moc happy nebyl :). Gore Verbinsky ukazal, ze i dnes se da natocit opravdu desivy horor a neni k tomu potreba ani sileny vrah, ani digitalni monstrum, to hlavni je atmosfera a te ma The Ring pozehnane. ()

Narcis

Vynikající horor s dobrým scénářem efekty a vynikajícím hereckým výkonem Naomi Watts.U tohoto filmu jsem bál nejvíc toho že se mi o tom bude zdát. Doporučuji se dívat o půlnoci při zhaslým osvětlení - pouze film. Kámoš to viděl a pozoroval jestli se mu taky něco zlého nestane.Po týdnu od tohoto sledování se mu ve vlaku z ničeho nic spustila krev - řekl si:"A už je to tady." Nakonec to naštěstí přežil. ()

Specs

Hlášky: Samara: - "Sedm dní!" & Aidan Keller: - "Co se stalo s tou holčičkou?" Rachel Kellerová: - "Je po všem zlato, pomohla jsem jí." Aidan Keller: - "Proč jsi to udělala?" Rachel Kellerová: - "Co tím myslíš?" Aidan Keller: - "Tys jí neměla pomáhat." & Richard Morgan: - "Co jste vy reportéři za lidi? Vezmete neštěstí cizích a přinutíte celý svět, aby se díval. Roznášíte to jako nemoc." ()

pfa

Nijak krvavý, spíše psychologicky efektivní kvalitní horor, přesně doplňovaný ideální hudbou. Děsivá podívaná. Viděl jsem jak originál (ten jako první), tak tento Kruh a přiznám se, že ve svém filmoskladu jsem dal přednost tomuto kousku. [9/1O] (The Ring, USA+JAP, horror) ()

Gunslinger

Awesome.. Tých 5 hviezdičiek nestačí.. Výborná atmsoféra, ktorá bola dôvodom toho že som to videl ten istý deň ešte raz.. ()

Almásy

stao sa vam niekedy ze po filme sa utiahnete na postel a drkocete zubami pri pohlade na ciernobiely suboj mravcov? atmosfericky sa radi medzi tie najlepsie kusy. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006