Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Rayers

Chyba: Po scéně, kdy Rachel hledá v knihovně informace o majáku, přichází scéna, kdy si hledá na internetu informace o Moesko Island. V adresním řádku Internet Exploreru je vidět cesta C://WIN98/desktop/search.com/2_moesko_island_pt2.html , čímž je jasné, že stránky jsou uložené v počítači. Následně pak i sama stránka o majáku, vyhledávání o Anně Morgan atd. jsou na tom stejně. ()

ituzska.z

Lidi, tak tohle je jediný horor, který uznávám. Nesnáším filmy, kde se řežou končetiny i hlavy a krev stříká všude kolem. Na kruh se vždy ráda podívám, i když se tam děje nesčetné množství pro mě nevysvětlitelných a mou racionalitu přesahujících věcí a také přesto, že jsem u toho vždycky vyklepaná tak, že cesta na záchod se pro mě po shlédnutí stává něčím, co bych přirovnala k cestě odvahy. ()

Ufuru

Kruh, první co mě napadlo, že to bude hrozné, ale jakmile jsem zasedla k obrazovce, otrhla jsem je, jen když jsem se chtěla otočit, jestli za mnou někdo nestojí. Nějaké scény byly opravdu nechutné a nebo tak "lekací", že se divím, že jsem do koberce neudělala ďolíček z toho všeho poskakování a lekání. Nevím sice jak to popsat, u obyčejných hororů jsem se schovávala pod peřinu, ale tenhle druh hororu byl sice stejně děsiví, ale neměla jsem pocit "schovávání pod deku". Proto dávám čtyři hvězdičky. ()

fifotron

Nakoľko som pred filmom videl naň paródiu, tak ma tá atmosféra moc nestrhla. Natočené skvele, herecké výkony boli na slušnej úrovni a dejovo to bolo tiež perfektné. Zaklincujem to troma hviezdami, vďaka nie veľkému filmovému zážitku z dôvodu hore uvedeného. ()

johnybamb

Kruh je vzorem pro to, jak by měl vypadat kvalitní horor. Ukazuje, jak se dá perfektní horor natočit bez krve a střev. To hodnotím velice pozitivně a i přes některé menší výhrady dávám 5 hvězdiček. ()

Onlajn

Viděl jsem pokračování, potom parodii a konečně jsem se dostal k tomuto filmu. Myslel jsem, že to nebude nic moc, ale nakonec jsem se skvěle bavil. Záhada, strach a zvědavost. Jako spousta dalších filmů. Na rozdíl od ostatních se na tento film dalo dívat. ()

beaverkiller

Další příklad šíleně nadhodnoceného filmu na ČSFD. O nějákém strachu tu nemůže být ani řeč. Hudba je dobrá, ale jako celek je to nic moc. Neni to teda taková nuda jako dvojka. ()

Dexies

Poprvé jsem tento film viděl v noci, sám v baráku a ještě mi rupla žárovka na chodbě ... zanechal ve mě velmi tísnivý pocit ... horor skutečně vzatý na slovo ... atmosféra se buduje od začátku do konce ... děj má smysl a logiku ... sympatická hlavní představitelka ... tento film překonal originál ... velmi rád si ho občas pustím ... ()

Meiry odpad!

Co to je?! Kdo může napsat o tomhle filmu, že to je úžasný horor? Hned na začátku musí každému dojít, že to nemá s hororem nic společného a ti, co se chtěli bát, lekat a vřískat nebudou mít žádnou šanci. Také kvůli tomu, že se budou nudit a usnou ještě před půlkou filmu. Rozhodně to je film pro lidi s trochu slabším žaludkem. Ale vy, co máte rádi pořádný horory, které za něco stojí, upozorňuji vás: Nedívejte se na to! ()

mirika39

Toto je horor ako má byť. Žiadna sprostosť, kde všade strieka krv, no napriek tomu má pri ňom človek ohromný strach a keď už sa zdá, že pointa celého deja je jasná, film sa zavŕši otvoreným koncom. Tak to ale pri hororoch vždy býva. Okrem výborného scenára a réžie oceňujem skvelú Naomi Watts, ktorú s každým jej ďalším filmom zbožňujem viac a viac. ()

veronikajel

Zde nemůžu snad ani nic vytknout. A hooodně dlouho jsem se v noci bála otevřít oči abych neviděla holku s dlouhými černými vlasy. ()

Elanornegra

Herceky velmi zaujimavo obsadene, Naomi je docela hot, pribeh si odsipava svoje, ale ta temna atmosfera celeho filmu je natom asi to najlepsie, finale ma opat mierne prekvapilo, spokojnost 80% ()

Protentoucel

Reklama se v době půjčování kazet udělala sama a člověk z toho měl takové mrazení, když si pro ni do půjčovny šel a spojil to s tím, o čem slyšel, že má film být (nějací studenti si půjčí kazetu a kvůli tomu, že se na ni podívají, tak zemřou), ale po zhlédnutí můžu jen dodat, že tento film je katastrofa a (možná vědomé) znehodnocení skvělého příběhu. Tento film má s knižní předlohou společného asi tolik (název a zabijáckou kazetu plus lehce místa děje) co film Resident Evil (ala matrix) s hrou (název a zombíky plus lehce místa děje). A jakožto fanoušek obojího (jak knižní trilogie kruh tak hry RE) jsem znechucen a unaven těmito „zlodějskými“ kousky a drzou absolutní lhostejnosti vůči předloze i přes neschopnost přijít s vlastním dílem. Popravdě, kromě zajímavých záběrů na kazetě Sadako (Samary) za doprovodu podivného zvuku, tento film není vůbec děsivý a upadá jak ze stránky scénáře a výsledných změn oproti knize (hned v první scéně jsou místo jedné vyděšené studentky zamýšlející se nad zkouškami, dvě slepice tlachající o blbostech), tak ze stránky režie a obsazení a to hlavně kvůli neskutečně tupého výkonu Davida Dorfmana, který hraje malé dítě (které je sem násilně vecpáno a v původní knize vůbec není), tvářící se jako že je inteligentní až na půdu, všechno ví líp než ostatní, je vyrovnaný, přemýšlivý a hlavně namyšlený a chová se jako by spolkl moudrost celého světa a zažil si víc než kdokoliv jiný a možná i vidí do budoucnosti (podle jeho kreseb) a svoji matku oslovuje jménem, nevím jestli je to úplný záměr režie nebo se tento člověk neumí tvářit jinak, ale dialogy a scény ve kterých vystupuje, byly opravdu strašné a celý příběh to vrhá do úplně jiného, ztrapňujícího, světla. Kniha od Suzukiho je prostě skvělá, celá trilogie má nějakou logiku a postavy mají svou osobnost. A zde ve filmu je místo hlavního hrdiny z normálním životem a normální úplnou rodinou a podivným kamarádem, nějaká hlavní hrdinka z nenormálním životem, nenormální neúplnou rodinou (nějaké podivné děcko) a normálním "kamarádem", který se zde jediný chová jako člověk a celý děj je oproti knize Suzukiho (až z části na hlavní linku a myšlenku) neuvěřitelně plochý, bezbarvý a přímočarý a zbytečně přeplácaný nesmysly. Hvězdičku dávám za výkon, jediného sympatického, Martina Hendersona a za docela dobře zvládnutou nahrávku na kazetě a zvuk. Jinak pro pochopení této problematiky a mých výtek, doporučuji přečíst si knižní předlohu a to celou trilogii. Seriál, který by se držel předlohy, by byl mnohem lepší. SPOILER ZAČÁTEK Voda na místě činu? Zvonící telefon po zhlédnutí kazety a ve sluchátku se ozývající dětský hlas co říká „Sedm dní…“? Lezení nějaké krávy z televize, která nahodí přiblblý obličej? Moucha chodící po obrazovce jako by byla součástí nahrávky a přitom je skutečná? Adoptovaná Sadako (Samara) která je důvodem dějících se divných věcí v nějakém městečku? Sadako (Samara) utopena vlastní matkou? SPOILER KONEC Nic z toho (ani ze spousty dalšího) v knize není. Je to úplně jiný příběh, který jen ukradl jméno a hlavní myšlenku, jako by se tupý dřevorubec pokoušel opravit miniaturní hodinky, protože jednou letmo viděl, jak to mistr hodinář dělá nebo lépe, jako by někdo vzal Da Vinciho Monu Lisu a podle tohoto obrazu posadil do úplně stejné pozice nějakou sexi polonahou svěží mladou slečnu a namaloval ji a pojmenoval to Mona Lisa. Asi tak na mě tento film působí. () (méně) (více)

leo_kure

Skvělý film se skvělou atmosférou... Tento horror je dobrý protože v něm jde hlavně o atmosféru a ne jen o "jumpscary"... Nádherný film u kterého jsem htal každou minutu s napětím :) doporučuji :) ()

napomelon

Tomuhle říkám Horor s velkým H. Ještě čtrnáct dní poté jsem nemohla v klidu usnout. Popravdě viděla jsem jej na základce po kouskách, za dne a s plnou třídou spolužáků a stejně jsem byla po... strachy, i když jsem spala s našima v jedné posteli. Dnes už mi tak strašidelný nepřijde, ale Samču v bílé košili už nikdy nezapomenu. ()

virus5161

Skvely. Napodruhy a zase skvely. Napsal bych, ze nekdo se jmenem Kruger nemuze napsat spatnej scenar k horroru, ale neni to ten puvodni a Freddie se myslim psal Krueger. Vyborna kamera, skvele zahrany a perfektni pribeh vcetne nepatetickyho konce. Vsem, co se radi boji a jsou vecer sami doma doporucuju. ()

Mountain

Film, který sází spíš na intenzivní thrillerovou atmosféru než na (pro dnešní dobu tolik typické) „lekačky“. Neoriginální a místy trochu zmatená, leč zajímavá a přitažlivá detektivní zápletka, brilantní kamera, bezvadně zvolené filtry, charakteristická hudba a výteční herci (výborný chlapec David Dorfman i minulostí pronásledovaný „pološílenec“ Brian Cox) v čele s krásnou a sympatickou Naomi Watts. Snímek má své mínusy, ale některé scény jsou skutečné majstrštyky a snímek jako celek působí velmi kompaktně, neboť Gore stále drží laťku vysoko a v průběhu se vůbec neodklání od SVÉHO filmařského stylu. Opravdu napínavé a atmosférické. ()

TagTeamD

Uchváceni recenzemi od verbala a jemu podobných jsme se podívali na tento film, naplněni očekáváním, že se budeme alespoň trochu bát. Celkově nás však tento film moc nenadchl, dá se říct, že nás i trochu nudil, jelikož jsme od něj, díky již zmiňovaným recenzím, očekávali něco víc. Nicméně samotný námět filmu není vůbec špatný, jen jsme tam zkrátka něco postrádali. Jediné, co jsme v průběhu filmu netrpělivě očekávali, byly scény se Samarkou, protože ta jediná nás bavila a měla něco do sebe. ()

Zozynek

Poprvé jsem tento film viděl na našem třídním výletu v sedmé třídě a.... společnice, kterou jsem držel za ruku, to málem odnesla se zlomeným zápěstím. U žádného jiného filmu jsem se nebál tak jako u Kruhu. Ostatní horory, po shlédnutí tohoto dílka, mně příjdou jako docela slušná komedie s lekačkama... ()

Sadova302b50

Jedna z těch mála předělávek, která jen otrocky a hloupě nekopíruje, ale sama přiloží polínko, dokonce vytvoří něco úplně nového. Proto má Kruh dobrý základ být kvalitním remakem, kterým podle mě je. A pokud bych tu měla začít velebit, pak vychválím kameru, a taky barevné "pojetí", místy je to opravdu skvost. Vyrované skóre s originálem, tedy silné 4* a 83% ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006