Tým SEAL (TV seriál)

SEAL Team

• Kanada

SEAL Team

Akční / Drama / Válečný

USA, 2017–2020, 47 h 29 min (Minutáž: 40–44 min)

Tvůrci:

Benjamin Cavell

David Boreanaz, Max Thieriot, Jessica Paré, Neil Brown Jr., A. J. Buckley, Toni Trucks, Judd Lormand, Tyler Grey, Justin Melnick, Scott Foxx, Parisa Fakhri, Alona Tal, Kerri Medders, pes Dita, Michael Irby, Michaela McManus, Michael McGrady, Darren Pettie, Ammon Jacob Ford, Dawn Olivieri, C. Thomas Howell, Mirelly Taylor, Jamie McShane, Tony Curran, Jay Hayden, Felix Solis, Mark Semos, Dan Briggs, James Hiroyuki Liao, Steve Howey, Marsha Thomason, Tamala Jones, Joanna Bacalso, Samantha Sloyan, Daniel Gillies, Donald Paul, Reiko Aylesworth, Michael Rooker, Julie Michaels, Linda Park, Sylvia Grace Crim, Sharif Atkins, Gonzalo Menendez, Chris McKenna, Debra Christofferson, Rif Hutton, Roman Mitichyan, Gabriel Olds, Wolé Parks, Ben Esler, Ethan Flower, Brian Howe, Gil Darnell, Ray Campbell, Doug Savant, Pell James, William O'Leary, Matt Battaglia, Corey Reynolds, Austin Highsmith, Nick Gomez, Tai Hara, Ivar Brogger, Jon Sklaroff, Darien Sills-Evans, Federico Dordei, Daniella Alonso, Mitch Eakins, Boualem Hassaine, Kelsey Siepser, Jerry O'Donnell, David DeSantos, Said Faraj, Levi Fiehler, Marco Khan, Joseph C. Phillips, Mark Rolston, Jake Lockett, Ion Overman, Jonathan Cake, Ismail Bashey, Jackson White, Maz Siam, Wasim No'mani, Mustafa Haidari, Jeremiah Birkett, Sammy Sheik, Alexa Mansour, Essam Ferris, Dylan Bruno, Beth Riesgraf, Jeff Bosley, Mark D. Espinoza, Sunkrish Bala, Ron Roggé, Tim Jo, Nicole Shalhoub, Christopher Rivas, David Chisum, Wendy Phillips, Natasha Chandel, Ian Giatti, Eve Harlow, Frank Maharajh, George Ayvazyan, Yul Vazquez, Antonio Jaramillo, Carolina Gómez, Diego Wallraff, Kamar de los Reyes, Peter Holden, Luke Mably, Louise Lombard, A Leslie Kies, Carolina Bonetti, Olesja Rulin, David Barrera, Michael Hilow, Callan Farris, Derek Mio, Peter Macon, Edward Kerr, Monib Abhat, Mustafa Elzein, Joe Flanigan, Antonio David Lyons, Michael Weaver, Susie Abromeit, Jamie Martz, Lochlyn Munro, Don Franklin, Jon Paul Burkhart, Joziah Lagonoy, Wayne Pére, Kristy Swanson, Peter Murnik, Liz Jenkins, Julian Silver, Randy Ryan, Miguel Pérez, Wilmer Calderon, Eric Steinberg, Pooja Batra, Valeria Vallejos, Catherine Dent, Lynn Chen, Chuck Kelley, Kenneth Meseroll, Christina Childress, Melinna Bobadilla, Bianca Lopez, Rudy Dobrev, Zinaida Dedakin, Nikola Kojo, Ryan Eatherton, Ivan Djurovic, Emily Swallow, Coby Bell, John R. Colley, Michael Bow, Anthony Azizi, Khandi Alexander, Adelaide Kane, Robert Cicchini, Stephen Bishop, Raquel Dominguez, Roland Ruiz, Louis Ferreira, Tiffany Mack, Jana Lee Hamblin, Michaela McManus (a.z.), Daniel Gillies (a.z.), Kelly Albanese, Diane Yang, Ezekiel Ajeigbe, Michelle Jubilee Gonzalez, Lucca De Oliveira, Svetlana Efremova, Aaron Dominguez

1. série - 55% - Když se David Boreanaz po dvanácti letech v relativně epizodické procedurálce vrhl okamžitě do epizodické procedurálky vojenské, čekal jsem, že ho do ní zlákaly perfektní scénáře nebo nějaká pokoutná premisa, která divákům vytře zrak. Seal Team je ale obzvlášť v první polovině útrpně předvídatelnou přehlídkou všech klišé válečných filmů z blízkého východu, kde je Boreanaz sice tím jasně nejsilnějším článkem, ale tvůrci mu neusnadňují ani minutu. Jednou ho vykreslí jako přemýšlivý typ velitele, pečlivě zvažujícího každý krok - aby se v epizodě následující choval jako lehkomyslný kaskadér, agresivně startující po každé příležitosti zmáčknout nepřítele. Nejhorší polohou nejen pro něj je ale klasické machistické chvástání a vtipkování při brífinku před každou misí. Tam mi nezbývá než kroutit očima a opakovaně přemýšlet nad výší inteligenčního kvocientu jednotlivých charakterů. S příchodem dlouhodobější vojenské linky (ty civilní sice mají dostatečnou návaznost, ale nejednou zmizí na tak dlouho, že jsem přemýšlel, zda spolu dané charaktery ještě vůbec něco mají) se naštěstí rozvíjí prostor pro dosavadní anonymní přihrávače (Ray, Sonny, Davis) a týmová chemie konečně zapadne na správné místo. Poslední tři epizody dokonce svým téměř nepřetržitým napětím dávají vědět, že se snad konečně začíná blýskat na dobrý akční seriál a ne jen na výplň, slepenou z atraktivně znějících střepů.(20.11.2018)

Bezesporu velmi přesné / autentické zobrazení elitních jednotek SEALS. Vždycky jsem měl pro podobné téma slabost, obdivuji, jakým tréninkem dokázali projít, aby byli tam, kde jsou.... První sezóna byla dost nevyvážená, řekl bych tři slabší hvězdy, ale druhá sezóna je skvělá, měla hodně silných momentů a ta je za čtyři hvězdy.(5.6.2018)

Je fakt,že zrovna takových seriálů jsem moc neviděl....a přítomnost některých herců mě k tomu lehce zlákala.A taky to,že to běží v telce...jinak bych se do toho nepouštěl.V Chci vidět toho mám až moc...a mnohem zajímavějšího.Když člověk nemá přehnané očekávání a bere to jako oddechovku,tak je to v pohodě.Nějaká ta vojenská akce není na škodu.Je třeba zachránit nějaké ty vojáky,rukojmí....zabít/zajmout padouchy,teroristy.A do toho nějaké ty osobní dramata.I když Protiúder to nepřekoná.*S01-60ˇ%(2.6.2019)

Na patriotismu není nic špatného, pokud je vám předsouván tímto způsobem. Postavy jsou sympatické a lze tu spatřit i vývoj. Dialogy mají hlavu a patu, kde se i dobře bavím vzhledem k osobnostem jednotlivých hrdinů. I slabší díly, které byly jednoduché predikovat, udržely pozornost a těšil jsem se na další. Po deseti epizodách jde o vcelku povedený kousek, který je o životech chlapíků s koulema z ocele, jež se snaží žít své životy tak jako každý jiný. Zaujalo a drží. Jo, a půlka čtvrté hvězdy je za super-sexy Jessicu Paré. Update: Dokoukal jsem celou sérii a hodnocení upravuji na 5*. Udělat válečné drama z dnešní doby na pokračování je dost těžká mise a kort, když jde o US Army. A najít balanc, aby vám nebyla americká vlajka otravně pleskána o ksicht, vyžaduje hodně snažení. Tenhle seriál to zvládá obstojně. A bonus? Skvělý cliffhanger na konci vás posadí do křesla, kdy se nebudete chtít dočkat pokračování. To CBS už oznámilo v březnu tohoto roku a natáčení jsou v plném proudu. Tato série představuje pro scénáristy hodně vysoko postavenou laťku.(20.7.2018)

• jokino

Tento seriál, najmä čo sa týka akcie, má toľko chýb, ách.. Nie som síce žiaden expert na "boj z blízka", či "boj so zbraňou", ale mám napozeraných xy rôznych dokumentov práve o výcviku takýchto rôznych špec.jednotiek a následne ich nasadení do ostrých akcií. K tomu som videl xy iných, podstatne lepších seriálov, či filmov. Ak by v tom seriály boli aspoň čiastočne aj reálne vyobrazené akcie, celý tým SEAL by bol niekoľko krát asi dávno po smrti. Nehovoriac o rôznych bezduchých dialógoch medzi hercami + nemôžem opomenúť fakt, akoby bol seriál čiastočne robený, ako akási reklama na nábor do týchto jednotiek a k tomu pripočítané veľké U.S. hrdinstvá..(12.3.2019)

• - Jason Hayes (David Boreanaz), Ray Perry (Neil Brown Jr.), Sonny Quinn (A.J. Buckley) a Nate Massey (Daniel Gillies) nosia v epizóde nášivky tímu "Alfa" (1A9, 2A9, 3A9 a 6A9 - na fotografii) napriek tomu, že tvoria tím "Bravo." V ďalších epizódach je už tím "Bravo" označený správne písmenom "B." (koba)

• - V epizóde vidno námornú poddôstojníčku 1. triedy Lisu Davisovú (Toni Trucks) v uniforme. Medzi jej vojenské vyznamenania patrí: Pochvalná medaila námorníctva a námornej pechoty (Navy and Marine Corps Commendation Medal), Spoločná medaila Ministerstva obrany za úspechy (Joint Service Achievement Medal), Medaila námorníctva a námornej pechoty za úspechy (Navy and Marine Corps Achievement Medal), Vyznamenanie námornej jednotky (Navy Unit Commendation), Námorné vyznamenanie za zásluhy (Navy Meritorious Unit Commendation), Stuha bojovej efektívnosti (Battle Efficiency Ribbon), Námorná medaila za vzornú službu (Navy Good Conduct Medal), Stuha námorníctva za službu vo flotilnom zoskupení námornej pechoty (Navy Fleet Marine Force Ribbon), Námorná expedičná medaila (Navy Expeditionary Medal), Medaila za službu pre národnú obranu (National Defense Service Medal), Medaila za nasadenie vo Vojne proti terorizmu (Global War on Terrorism Expeditionary Medal), Medaila za službu vo Vojne proti terorizmu (Global War on Terrorism Service Medal), Stuha za službu na mori (Sea Service Deployment Ribbon), Námorná stuha za streľbu z pušky (Navy Rifleman Ribbon) a Námorná stuha za streľbu z pištole (Navy Pistol Ribbon). (koba)

• - Spoiler: Pri evakuácii v závere epizódy sa mení poradie vozidiel. Autobus najprv predbehne sprievodné vozidlo, no v ďalšom zábere je sprievodné vozidlo napriek tomu vpredu a napokon opäť vzadu. (koba)