Tým SEAL (TV seriál)

SEAL Team

Akční / Drama / Válečný

USA, 2017 - 2019, 31 h 34 min (Minutáž: 43–44 min)

Tvůrci:

Benjamin Cavell

David Boreanaz, Max Thieriot, Jessica Paré, Neil Brown Jr., A. J. Buckley, Toni Trucks, Judd Lormand, Tyler Grey, Justin Melnick, Alona Tal, Michaela McManus, Kerri Medders, Michael Irby, Parisa Fakhri, Dita "The Hair Missile" Dog, Darren Pettie, Ammon Jacob Ford, Dawn Olivieri, Michael McGrady, Jay Hayden, Dan Briggs, Scott Foxx, James Hiroyuki Liao, Steve Howey, Marsha Thomason, Daniel Gillies, Donald Paul, Reiko Aylesworth, Michael Rooker, Julie Michaels, Linda Park, Sylvia Grace Crim, Sharif Atkins, Gonzalo Menendez, Chris McKenna, Debra Christofferson, Rif Hutton, Roman Mitichyan, Gabriel Olds, Wolé Parks, Ben Esler, Ethan Flower, C. Thomas Howell, Brian Howe, Gil Darnell, Ray Campbell, Doug Savant, Pell James, William O'Leary, Matt Battaglia, Corey Reynolds, Austin Highsmith, Nick Gomez, Tai Hara, Ivar Brogger, Jon Sklaroff, Darien Sills-Evans, Federico Dordei, Daniella Alonso, Mitch Eakins, Boualem Hassaine, Kelsey Siepser, Jerry O'Donnell, David DeSantos, Said Faraj, Levi Fiehler, Marco Khan, Joseph C. Phillips, Mark Rolston, Jake Lockett, Ion Overman, Jonathan Cake, Ismail Bashey, Jackson White, Maz Siam, Wasim No'mani, Mustafa Haidari, Jeremiah Birkett, Sammy Sheik, Alexa Mansour, Essam Ferris, Dylan Bruno, Beth Riesgraf, Jeff Bosley, Mark D. Espinoza, Sunkrish Bala, Ron Roggé, Tim Jo, Daniel Gillies (a.z.), Nicole Shalhoub, Christopher Rivas, Mirelly Taylor, David Chisum, Wendy Phillips, Samantha Sloyan, Natasha Chandel, Ian Giatti, Eve Harlow, Frank Maharajh, Felix Solis, George Ayvazyan, Michaela McManus (a.z.), Mark Semos, Yul Vazquez, Antonio Jaramillo, Carolina Gómez, Diego Wallraff, Kamar de los Reyes, Peter Holden, Luke Mably, Louise Lombard, A Leslie Kies, Carolina Bonetti

Je to dobré. Patriotismus a řešení domácích rodinných problémů tu samozřejmě nechybí, ale jinak zpracování je na úrovni. Stejně tak věrohodné lokace. Návyková záležitost.(23.5.2018)

Bezesporu velmi přesné / autentické zobrazení elitních jednotek SEALS. Vždycky jsem měl pro podobné téma slabost, obdivuji, jakým tréninkem dokázali projít, aby byli tam, kde jsou.... ale některé díly jsou slabší, takže nakonec dávám slabší tři hvězdy.(5.6.2018)

Na patriotismu není nic špatného, pokud je vám předsouván tímto způsobem. Postavy jsou sympatické a lze tu spatřit i vývoj. Dialogy mají hlavu a patu, kde se i dobře bavím vzhledem k osobnostem jednotlivých hrdinů. I slabší díly, které byly jednoduché predikovat, udržely pozornost a těšil jsem se na další. Po deseti epizodách jde o vcelku povedený kousek, který je o životech chlapíků s koulema z ocele, jež se snaží žít své životy tak jako každý jiný. Zaujalo a drží. Jo, a půlka čtvrté hvězdy je za super-sexy Jessicu Paré. Update: Dokoukal jsem celou sérii a hodnocení upravuji na 5*. Udělat válečné drama z dnešní doby na pokračování je dost těžká mise a kort, když jde o US Army. A najít balanc, aby vám nebyla americká vlajka otravně pleskána o ksicht, vyžaduje hodně snažení. Tenhle seriál to zvládá obstojně. A bonus? Skvělý cliffhanger na konci vás posadí do křesla, kdy se nebudete chtít dočkat pokračování. To CBS už oznámilo v březnu tohoto roku a natáčení jsou v plném proudu. Tato série představuje pro scénáristy hodně vysoko postavenou laťku.(20.7.2018)

1. série - 55% - Když se David Boreanaz po dvanácti letech v relativně epizodické procedurálce vrhl okamžitě do epizodické procedurálky vojenské, čekal jsem, že ho do ní zlákaly perfektní scénáře nebo nějaká pokoutná premisa, která divákům vytře zrak. Seal Team je ale obzvlášť v první polovině útrpně předvídatelnou přehlídkou všech klišé válečných filmů z blízkého východu, kde je Boreanaz sice tím jasně nejsilnějším článkem, ale tvůrci mu neusnadňují ani minutu. Jednou ho vykreslí jako přemýšlivý typ velitele, pečlivě zvažujícího každý krok - aby se v epizodě následující choval jako lehkomyslný kaskadér, agresivně startující po každé příležitosti zmáčknout nepřítele. Nejhorší polohou nejen pro něj je ale klasické machistické chvástání a vtipkování při brífinku před každou misí. Tam mi nezbývá než kroutit očima a opakovaně přemýšlet nad výší inteligenčního kvocientu jednotlivých charakterů. S příchodem dlouhodobější vojenské linky (ty civilní sice mají dostatečnou návaznost, ale nejednou zmizí na tak dlouho, že jsem přemýšlel, zda spolu dané charaktery ještě vůbec něco mají) se naštěstí rozvíjí prostor pro dosavadní anonymní přihrávače (Ray, Sonny, Davis) a týmová chemie konečně zapadne na správné místo. Poslední tři epizody dokonce svým téměř nepřetržitým napětím dávají vědět, že se snad konečně začíná blýskat na dobrý akční seriál a ne jen na výplň, slepenou z atraktivně znějících střepů.(20.11.2018)

• Joostas

Takto stupidní armádní propagandistickou agitku by nenatočili ani za tuhého Svazu.Stupidita tohoto veledíla není zachráněna ani rutinním řemeslem.Kdo to financoval? Pentagon?(20.11.2018)

• - Jason Hayes (David Boreanaz), Ray Perry (Neil Brown Jr.), Sonny Quinn (A.J. Buckley) a Nate Massey (Daniel Gillies) nosia v epizóde nášivky tímu "Alfa" (1A9, 2A9, 3A9 a 6A9 - na fotografii) napriek tomu, že tvoria tím "Bravo." V ďalších epizódach je už tím "Bravo" označený správne písmenom "B." (koba)

• - V epizóde vidno Jasona Hayesa (David Boreanaz) v uniforme. Medzi jeho vojenské vyznamenania patrí Strieborná hviezda (Silver Star), Bronzová hviezda (Bronze Star), Purpurové srdce (Purple Heart) za zranenie v boji, Pochvalná medaila námorníctva a námornej pechoty (Navy and Marine Corps Commendation Medal) s odznakom "V" udeleným za hrdinstvo, Spoločná medaila Ministerstva obrany za úspechy (Joint Service Achievement Medal), Medaila námorníctva a námornej pechoty za úspechy (Navy and Marine Corps Achievement Medal) s odznakom "V" udeleným za hrdinstvo, Prezidentské vyznamenanie námornej jednotky (Navy Presidential Unit Citation), Spoločné ocenenie Ministerstva obrany za zásluhy (Joint Meritorious Unit Award), Vyznamenanie námornej jednotky (Navy Unit Commendation), Námorné vyznamenanie za zásluhy (Navy Meritorious Unit Commendation), Námorná medaila za vzornú službu (Navy Good Conduct Medal), Medaila za službu pre národnú obranu (National Defense Service Medal), Expedičná medaila ozbrojených síl (Armed Forces Expeditionary Medal), Medaila za službu v juhozápadnej Ázii (Southwest Asia Service Medal), Medaila za operáciu v Kosove (Kosovo Campaign Medal), Medaila za nasadenie v Afganistane (Afghanistan Campaign Medal), Medaila za nasadenie v Iraku (Iraq Campaign Medal), Námorná medaila experta na streľbu z pušky (Navy Expert Rifleman Medal) a Námorná medaila experta na streľbu z pištole (Navy Expert Pistol Shot Medal). Väčšina vyznamenaní mu bola udelená opakovane, čo dosvedčujú početné hviezdy na jednotlivých stuhách. Okrem toho má Jason Hayes nad vyznamenaniami odznak námorných tuleňov (tzv. trojzubec) a pod vyznamenaniami odznak námorného výsadkára. (koba)