Reklama

Reklama

Tým SEAL

(seriál)
Trailer
USA, (2017–2024), 83 h 6 min (Minutáž: 40–86 min)

Tvůrci:

Benjamin Cavell

Hrají:

David Boreanaz, Neil Brown Jr., A. J. Buckley, Toni Trucks, Max Thieriot, Jessica Paré, Judd Lormand, Raffi Barsoumian, Justin Melnick, Tyler Grey, Scott Foxx (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(112)

Obsahy(1)

Vojenské drama sleduje profesní a osobní životy příslušníků Navy SEAL – nejelitnější jednotky námořních, vzdušných a pozemních týmů námořnictva USA. Jason Hayes (David Boreanaz) je uznávaným charismatickým vůdcem týmu Tier One, jehož rodinný život utrpěl kvůli jeho profesním povinnostem. Jeho tým zahrnuje důvěrného přítele Ray Perryho (Neil Brown Jr.), s nímž Jason sdílí hluboce zažitý systém rychlé komunikace; Sonnyho Quinna (A.J. Buckley), výjimečného loajálního vojáka s pestrou minulostí, který dodnes bojuje se sebezničujícími sklony. Další, kdo podstoupil přísné vojenské školení, v naději, že se připojí k vybrané jednotce, je mladý Clay Spenser (Max Thieriot), který ovládá mnoho jazyků a má nezdolnou vůli a odhodlání. V důležité roli analytičky Mandy Ellisové, která obětuje vše, aby mohla vykořenit zlo a skoncovat s teroristy, uvidíme Jessicu Parré, známou například ze Šílenců z Manhattanu. Lisa Davisová (Toni Trucksová), je „matkou“ celého týmu, zodpovědnou za jeho vybavení pro každou misi. (AXN)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (21)

jokino 

všechny recenze uživatele

Tento seriál, najmä čo sa týka akcie, má toľko chýb, ách.. Nie som síce žiaden expert na "boj z blízka", či "boj so zbraňou", ale mám napozeraných xy rôznych dokumentov práve o výcviku takýchto rôznych špec.jednotiek a následne ich nasadení do ostrých akcií. K tomu som videl xy iných, podstatne lepších seriálov, či filmov. Ak by v tom seriály boli aspoň čiastočne aj reálne vyobrazené akcie, celý tým SEAL by bol niekoľko krát asi dávno po smrti. Nehovoriac o rôznych bezduchých dialógoch medzi hercami + nemôžem opomenúť fakt, akoby bol seriál čiastočne robený, ako akási reklama na nábor do týchto jednotiek a k tomu pripočítané veľké U.S. hrdinstvá.. ()

panPatejl 

všechny recenze uživatele

Ze začátku to nevypadlo úplně zle. Člověk tomu sice musel sem tam něco odpustit, ale akční scény byly celkem uvěřitelné, příběhy dávaly jakž takž smysl a nezbytná eRPéčka (rodinná pouta, pozor neplést s eRPéGéčky!) byla na vedlejší lince. V průběhu se však všechno plíživě zvrtlo. Dopotil jsem to na až na začátek S03 a zde končím jinak by šly dolu i ty 3*. O uvěřitelnost misí se přestali snažit už někdy v půlce S02, eRPčka se postupně roztáhla 90% stopáže, akční scény připomínají firemní teambuilding na paintballu (včetně efektivního dostřelu). ()

Reklama

drunkman 

všechny recenze uživatele

Většina zdejších komentářů se vztahuje k první, resp. druhé sérii. 1. série zajímavá, kvalitně udělaná. 2. série už trošku horší, ale pořád máme nějakou dějovou linku. 3. série už hodně zavání propagandou, máte v týmu Texasana - typického amerického burana. 4. série je už nepokrytá patriotistická agitka, ty díly se snad píšou z týdne na týden. Je to už jen bezduchá střílečka, navíc ti pánové jsou snad neprůstřelní, s brutální integritou, atd. atd. Od půlky třetí série už tu je hodně vidět televizní formát, nelogičnosti, nedotaženosti, často neznalost reálií mimo Ameriku, kterých si člověk všimne. Přiznám se, že u čtvrté série už jsem několikrát díl vypnul, protože i na oddechové vyplnění při večeři to bylo moc. Dialogy, to je masakr... Řekl bych, že jsme na úrovni 55%. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 55% - Když se David Boreanaz po dvanácti letech v relativně epizodické procedurálce vrhl okamžitě do epizodické procedurálky vojenské, čekal jsem, že ho do ní zlákaly perfektní scénáře nebo nějaká pokoutná premisa, která divákům vytře zrak. Seal Team je ale obzvlášť v první polovině útrpně předvídatelnou přehlídkou všech klišé válečných filmů z blízkého východu, kde je Boreanaz sice tím jasně nejsilnějším článkem, ale tvůrci mu neusnadňují ani minutu. Jednou ho vykreslí jako přemýšlivý typ velitele, pečlivě zvažujícího každý krok - aby se v epizodě následující choval jako lehkomyslný kaskadér, agresivně startující po každé příležitosti zmáčknout nepřítele. Nejhorší polohou nejen pro něj je ale klasické machistické chvástání a vtipkování při brífinku před každou misí. Tam mi nezbývá než kroutit očima a opakovaně přemýšlet nad výší inteligenčního kvocientu jednotlivých charakterů. S příchodem dlouhodobější vojenské linky (ty civilní sice mají dostatečnou návaznost, ale nejednou zmizí na tak dlouho, že jsem přemýšlel, zda spolu dané charaktery ještě vůbec něco mají) se naštěstí rozvíjí prostor pro dosavadní anonymní přihrávače (Ray, Sonny, Davis) a týmová chemie konečně zapadne na správné místo. Poslední tři epizody dokonce svým téměř nepřetržitým napětím dávají vědět, že se snad konečně začíná blýskat na dobrý akční seriál a ne jen na výplň, slepenou z atraktivně znějících střepů. ()

razzy1230 

všechny recenze uživatele

V rychlosti malé a přitom velké špatné. Je fakt, že mnohokrát by neměli šanci to přežít, Realitě se to nejspíše jen lehce přibližuje k životům těchto lidí. Každopádně na plátno dostane člověk co asi chce. Sympatická volba herců, snažení se udržet aspoň nějakou tu autentičnost. Hlavně to zaujme i osobními příběhy a dosti akce. Za mě dobře vyvážené, je tu minimum dílů co mě nevtáhly. Na reálnost se tu hraje jak kdy, jdou hlavně směrem na sledovanost, proto 4*. Každopádně seriál jako takový mi vyhovuje a baví mě. Kolikrát opravdu nechápu hodnocení pod 3 hvězdy. Tohle není dokument přece.  Již jsem viděl daleko horší verze, ať jako film nebo seriál. ()

Galerie (1 900)

Zajímavosti (10)

  • Jedním z výkonných producentů je i Mark Owen (vlastním jménem Matt Bisonnette), autor knih „Nelehký den“ a „Nejsem hrdina“. Mark Owen je bývalým příslušníkem DEVGRU. (georgis22)
  • V epizóde vidno námornú poddôstojníčku 1. triedy Lisu Davisovú (Toni Trucks) v uniforme. Medzi jej vojenské vyznamenania patrí: Pochvalná medaila námorníctva a námornej pechoty (Navy and Marine Corps Commendation Medal), Spoločná medaila Ministerstva obrany za úspechy (Joint Service Achievement Medal), Medaila námorníctva a námornej pechoty za úspechy (Navy and Marine Corps Achievement Medal), Vyznamenanie námornej jednotky (Navy Unit Commendation), Námorné vyznamenanie za zásluhy (Navy Meritorious Unit Commendation), Stuha bojovej efektívnosti (Battle Efficiency Ribbon), Námorná medaila za vzornú službu (Navy Good Conduct Medal), Stuha námorníctva za službu vo flotilnom zoskupení námornej pechoty (Navy Fleet Marine Force Ribbon), Námorná expedičná medaila (Navy Expeditionary Medal), Medaila za službu pre národnú obranu (National Defense Service Medal), Medaila za nasadenie vo Vojne proti terorizmu (Global War on Terrorism Expeditionary Medal), Medaila za službu vo Vojne proti terorizmu (Global War on Terrorism Service Medal), Stuha za službu na mori (Sea Service Deployment Ribbon), Námorná stuha za streľbu z pušky (Navy Rifleman Ribbon) a Námorná stuha za streľbu z pištole (Navy Pistol Ribbon). (koba)
  • V epizóde vidno Jasona Hayesa (David Boreanaz) v uniforme. Medzi jeho vojenské vyznamenania patrí Strieborná hviezda (Silver Star), Bronzová hviezda (Bronze Star), Purpurové srdce (Purple Heart) za zranenie v boji, Pochvalná medaila námorníctva a námornej pechoty (Navy and Marine Corps Commendation Medal) s odznakom "V" udeleným za hrdinstvo, Spoločná medaila Ministerstva obrany za úspechy (Joint Service Achievement Medal), Medaila námorníctva a námornej pechoty za úspechy (Navy and Marine Corps Achievement Medal) s odznakom "V" udeleným za hrdinstvo, Prezidentské vyznamenanie námornej jednotky (Navy Presidential Unit Citation), Spoločné ocenenie Ministerstva obrany za zásluhy (Joint Meritorious Unit Award), Vyznamenanie námornej jednotky (Navy Unit Commendation), Námorné vyznamenanie za zásluhy (Navy Meritorious Unit Commendation), Námorná medaila za vzornú službu (Navy Good Conduct Medal), Medaila za službu pre národnú obranu (National Defense Service Medal), Expedičná medaila ozbrojených síl (Armed Forces Expeditionary Medal), Medaila za službu v juhozápadnej Ázii (Southwest Asia Service Medal), Medaila za operáciu v Kosove (Kosovo Campaign Medal), Medaila za nasadenie v Afganistane (Afghanistan Campaign Medal), Medaila za nasadenie v Iraku (Iraq Campaign Medal), Námorná medaila experta na streľbu z pušky (Navy Expert Rifleman Medal) a Námorná medaila experta na streľbu z pištole (Navy Expert Pistol Shot Medal). Väčšina vyznamenaní mu bola udelená opakovane, čo dosvedčujú početné hviezdy na jednotlivých stuhách. Okrem toho má Jason Hayes nad vyznamenaniami odznak námorných tuleňov (tzv. trojzubec) a pod vyznamenaniami odznak námorného výsadkára. (koba)

Reklama

Reklama